Cassandra Loriusová: Mystický sex od A do Z. Nejen o sexu, hlavně u duši!

Tato malá knížka je úžasným průvodcem sexuální spiritualitou východu i západu. Čtení pro páry, které chtějí poznat hlubokou lásku a pro ty, kdož toho pravého stále hledají, aby hledali těžce, ale správně. A také velmi zajímavý výlet do historie, který možná překvapí bohatostí ucítávání této velmi cenné milostné energie.

Nežijeme zrovna v ideální době. I když, jak se to vezme. Možná se probouzíme z doby temna, kterou tu nastolila církev a opět se spojujeme se svou životní podstatou. Milování a sex je v podstatě polem proudící energie v souladu s vesmírnou energií.

Není to novinka, navracíme se ke starým kulturám.

„Sex nelze pojímat pouze jako samotný akt, protože obsahuje prvek propojení s druhým člověkem, a tím rozvíjení společného povědomí, budování a posilování pout. Typ pout vznikajících prostřednictvím sexuálního rituálu přitom závisí na sdíleném postoji partnerů – a to platí dodnes. Sex chápeme podle svého vlastního přístupu k němu.“


… a tak vznikaly různé kultury uctívání žen jako Bohyní, stavěli se chrámy, pro dnešní době naprosto nepochopitelný posvátný sex, celé tyto jemné energie postupně vytlačilo ze svého místa křesťanství, které se zaleklo síly ženy a její radosti a pasovalo jí do role poslušného, úslužného tvora, který je především cudný. Posvátný sex se náhle stává „obcováním s nečistými děvkami.“

 

4872YzM.jpg


V této chvíli mě při četbě opět vytanula na mysli stará známá pravda. Vzlety a pády civilizací jsou spojeny pouze se sexem. Pokud se sex stává obchodem, destruktivní činností s mocí a nadvládou, je destruktivní celá společnost a žene se do záhuby.


Ale ještě máme šanci, máme totiž k dispozici zkušenosti našich předků.

 

Oslavy předkřesťanských svátků tvořivosti a radosti, skrze kapitoly o alchymii se dostáváme k energiím – mísení těla a ducha. Anebo k Sigmundu Freudovi a jeho proslulému tvrzení, že ženy mužům závidí penis. Výlet do historie je v této knize nadmíru zajímavý a velmi přehledný a čtivý.


Praktická druhá část je však ještě více fascinující. Meditace, nacházení vlastního já a sebepoznání je tu popsáno tak, že i laik má chuť to zkusit. A nemusíte mít ani partnera. Přesto si přečtěte závěrečné části pro partnery těsně po milování, o chvílích doznívání…


Mé poznatky k jednotlivým návodům:

-          Hledala jsem v sobě podle návodu muže čili mužskou část své energie - marně, nepodařilo se mi toUndecided

-          Zajímavě působí mantry, ale ty nebyly to pravé

-          S čakrami jesm už pořídila lépe

-          Svinutý had (kundalini) tedy meditace, která ve vás rozžehne životní energii z její samé podstaty mě však lákala od samého začátku. Asi jsem tušila proč. Byla úžasná a já jsem se na ní právem těšila.  Pokud i vám tato metoda vykouzlí úsměv na tváří, věřte mi, že jste pro svůj život objevili poklad.

 


Tato kniha je pokladem pro každého, kdo hledá ve svém životě rovnováhu mezi muži a ženami a to nejen mezi osobami, ale i sám v sobě. Nemusíte mít k sobě toho druhého, jak jsem již psala – opravdu stačí, když se nejprve vyrovnáte sami – pak přijde i ten pravý… Ať tato kniha působí jakkoliv exoticky nebo nepochopitelně, nemusíte se jí bát. Provede vás tímto tajemným světem tak lehce a pochopitelně, že přestane být rázem tajemný, ale stane se SAMOZŘEJMÝ.


A to upozorňuju, že nejsem žádný příznivce jógy a podobných směrů – tato kniha mi prošla pouze intuicí a selským rozumem. Prošla na výbornou.

 


Oficiální anotace:

Nová kniha z oblíbené série „od A do Z“

Ilustrovaný průvodce sexuální spiritualitou Východu i Západu. Milostná inspirace, meditace, nejstarší mysterium…

 

Toto pradávné umění se začalo rozvíjet už v nejstarších kulturách, aby bylo později pozapomenuto. V současné době však zaznívá stále silnější volání po skutečném, hlubokém propojení duší i smyslů místo obyčejného sexu. Moudrost dávných mistrů nám pomůže probudit v sobě boha či bohyni a dosáhnout extáze.

 

Nádherné ilustrace nás provedou říší sexuální spirituality, seznámíme se s východními i západními tradicemi, od pohanských obřadů až po tantru a neotantru. Nechybí ani příklady sexuálních praktik a rituálů, dechová cvičení a vizualizace coby zdroj posvátného sexu a spojení s božstvím.

 

Vydalo nakladatelství Metafora, 2012, www.metafora.cz 

 

Renata


192NzA.jpg


 

 


Hodnocení článku

Hodnotilo 5 čtenářů průměrem 4.2 bodů z pěti


Čtěte také:

Zeptaly jsme se za vás. Velký test pro muže. 
Já, mé druhé já a teta Irena 
Kdo ohromil milenku vašeho muže? Vy! 
Standard? :) 
Virtuální seznamka. Já už asi ne. 


Diskuze


Pro vkládání příspěvků je potřeba se přihlásit či registrovat.
Avatar
post Zaslal: 15.04.2012 20:46

Odpověď na příspěvek #17521
Uživatel: Stara Blazkova

Tak jsem knížku začala číst. Určitě je velmi zajímavá, ale jako...
 

to není no.. protože se každou chvíli musíš zastavit a vstřebat to, co jsi přečetla. Protože to osloví a je to nálož.

Tak ať u četby vydržíš :-)

 
post Zaslal: 15.04.2012 19:50
 

Tak jsem knížku začala číst. Určitě je velmi zajímavá, ale jako relaxační čtení večer do postele před usnutím to není. Podle mě má trochu encyklopedický charakter, protože je doslova nabitá informacemi, při jejichž čtení se musím dost soustředit, ale uvidíme. Zatím jsem toho nepřečetla ještě tolik. Zatím mě utvrzuje v tom, co jaksi intuitivně cítím už dlouho. Že sexuální energie není jen pud, jen uspokojení vlastního libida, nebo něco pokleslého či ve vztahu okrajového, bez čeho se dá normálně fungovat. Je v tom mnohem mnohem víc, ovšem křesťanství a moderní civilizace to natolik ohlodaly, že už se k prapodstatě nedokážeme vrátit. To je můj odobní dojem.

 
Avatar
post Zaslal: 14.04.2012 12:51

Odpověď na příspěvek #17501
Uživatel: Stara Blazkova

Tak jsem si udělala po vejplatě radost a včera si knížku koupila...
 

pak napiš, jak se líbila, moc by mě to zajímalo Love it

 
post Zaslal: 14.04.2012 10:41
 

Tak jsem si udělala po vejplatě radost a včera si knížku koupila... Laughing

 
Avatar
post Zaslal: 13.04.2012 11:06

Odpověď na příspěvek #17459
Uživatel: Renata Petříčková

Podle mého názoru nám křesťanství vzalo základní...
 

Naprosto přesně! Křesťané si upravili vše podle  sebe a nesouhlasit znamenalo nechat se upálit, tresty, vládli všemu ve jménu Boha, nyní chtějí majetek, jež jim nepatří (vždyť ho nikdy nevydělali, měli POUZE PRONAJATÝ.

Nyní jsem se dočetla, že chtěli nějaké prostory zvonic předělat  na diskotéky, zcela vážně !!! Podnikat...tak k tomu není co říci.ROFL

 

A že sex  je nezajímal - pouze se jinak nedalo zařídit, aby se rodily děti - to vidíme co chvíli na zneužívání dětí těmi světci.

Nenapadám (jako celý život) náboženství, nikomu ho neberu, napadám církev.

 
Avatar
post Zaslal: 13.04.2012 10:18

Odpověď na příspěvek #17458
Uživatel: Stara Blazkova

Reni, líbí se mi, jak si dokážeš najít čas na čtení...
 

ehm... jenže ono zrovna tahle knížka je fakt zajímavější, než louh na svilušky ROFL a možná bych radši nechala kytičky zvířátkům a sáhla po jiném čtivu, sviluše nesviluše...

Mimochodem, sviluše mi sežerou každej rok balkón, možná je to tím, že čtu blbou literaturu....

 
Avatar
post Zaslal: 13.04.2012 10:07
 

Podle mého názoru nám křesťanství vzalo základní zdroj energie. Odtrhlo nás od naší podstaty, která je právě rozvíjena těmito technikami.

Což je fajn, protože člověk jež není sám sebou je jaksi lépe ovladatelný....

 
post Zaslal: 13.04.2012 10:07
 

Reni, líbí se mi, jak si dokážeš najít čas na čtení všech těch knížek, které tady poutavě prezentuješ. Vždycky mám chuť si ty knížky pořídit :-). Večer mívám dobré úmysly si přečíst aspoň návod na použití roztoku na svilušky, ale už při prvních instrukcích k mordu svilušek upadám do komatu...

 
Avatar
post Zaslal: 13.04.2012 09:58
 

Vyjímečný článek, který potvrzuje, že vše se vším souvisí.

Já to trochu znám z jógy, ale tahle kniha asi dává víc.

Myslím, že hodně sex zprofanovalo křesťanství.

 

Právě teď

Dnešní vydání

Poslední příspěvky k článkům

Komerční tipy

Nejnovější diskuse

Včera a předevčírem

Vaše TOP články

Nejčtenější články

Komentáře - Popelnice

Komentáře - Bazar

TOPlist