V létě je průjem častější, než si možná myslíte

Cítíte, že si vaše střeva začínají dělat, co chtějí? Obáváte se, že nestihnete doběhnout do místnosti, kam i královna musí sama? V letním období jsou průjmy poměrně běžné, přičemž příčinou může být prakticky cokoliv od zkažených potravin přes bakterie ve vodě na koupališti až po exotická jídla. 

Vedrem se navíc oslabuje imunita, a tak odpovědí imunity na neustálá horka může být právě onen průjem. Co tedy dělat, když se začne rosit čelo a začnete mít pochody v břichu?

 

26500ZDl.jpg

 

Během letních prázdnin jsou trávicí obtíže naprosto běžné, ovšem nemusí jít vždy o závažné onemocnění. Ve většině případů se jedná o několikadenní virózu. Stačí nasadit dietu, vyhnout se mastným jídlům, a dát si nějaké medikamenty, které jsou na průjmová onemocnění (http://www.hylak.cz/prujmova-onemocneni/) určeny.

 

Průjem může mít mnoho příčin

 

Průjem je způsobován hned několika věcmi. Dokonce i špinavé ruce mohou způsobit nepříjemné trávicí problémy. V horkých letních dnech se jídlo také rychle zkazí, nebo se do pitné vody dostanou nějaké bakterie. V neposlední řadě se průjem objevuje při stresových situacích a zátěžích.

 

I u obyčejného průjmu může dojít ke komplikacím, přičemž hrozí zejména odvodnění, a tak se snažte tělo dostatečně zásobovat  tekutinami, ideálně po troškách.

 

Hylak forte jako první pomoc

 

26501Yjk.jpg

 

Zřejmě se ptáte, jak taková léčba průjmu (http://www.hylak.cz/lecba-prujmu/) probíhá. Je dobré mít doma v lékárničce nějakou první pomoc. Velice účinným přípravkem je Hylak forte, jenž obnovuje rovnováhu střevní mikroflóry a ulevuje od průjmů, zácpy, křečí a nadýmání. Jelikož se jedná o tekutou formu, snadno Hylak forte pozřou i vaše ratolesti včetně kojenců. Klidně se může dát do nějaké tekutiny (kromě mléka) či během jídla.

 

U dětí jsou průjmy také velice časté.

 

Zpracovala: Placla


 


Hodnocení článku

Hodnotil 1 čtenář průměrem 1 bodů z pěti


Čtěte také:

Inkontinence nemusí být problém 
LÉTO S POPELKOU: Co takhle zuby, dámy? 
Paní Kataríno, hluboce Vám věřím! 
Věřte - nevěřte 
Zázračný orgasmus a zlaté sperma! 


Diskuze


Pro vkládání příspěvků je potřeba se přihlásit či registrovat.

> >|
> >|

Právě teď

Dnešní vydání

Poslední příspěvky k článkům

Komerční tipy

Nejnovější diskuse

Včera a předevčírem

Vaše TOP články

Nejčtenější články

Komentáře - Popelnice

Komentáře - Bazar

TOPlist