Nic vás tak neochladí jako to, co vás zahřeje

To je pro každého něco jiného. Pro jednoho to jsou hektolitry vody a od jara do podzimu nedá plastovou láhev z ruky. Pro někoho je to celodenní půst a večer osm piv. Taky způsob. Já s pitným režimem bojuji a zpravidla se dá říct, že pár vyhraných bitev rozhodně znamená prohranou válku. 

Jsem s vodou na štíru a vysoké letní teploty na tom nic nezmění. I přesto ještě nejsem instantní a ani se nedrobím, když jdu, takže asi nějakou vodu v těle mám. Vím, že by jí mohlo být víc a tak jsem si našla několik obezliček, jak tekutinu v létě tělu dodat.

 

Moje maminka pije léta salátovou zálivku.

 

Udělá si ji do litrové odměrky. Takovou tu vodu, co se lije na hlávkový salát, když děláte tzv. „vodový“. Ono to není úplně od věci. Ve starém Římě se v horkém létě neustále popíjelo octové víno ředěné vodou. Octovou zálivku moc neumím, takže po vzoru římských vojáků, řežu víno sodovkou. Čím větší je teplo, tím méně dávám vína. Ono by se mi to nemuselo totiž vyplatit. Pamatuji si, že ještě v dobách, než jsem vychytala poměr, mne dostihl bílý vinný střik při pletí jahod. Nemohla jsem se zvednout, ale přišlo mi to děsně vtipné.

 

Ráda piju horký černý čaj.

 

Nic vás tak neochladí jako to, co si myslíme, že nás v zimě báječně zahřeje. Jsem schopná ho vypít opravdu hodně. Zvlášť večer. Vzhledem k tomu, že má víc kofeinu než černá káva, ještě po půlnoci pak těkám očima po zdech z pavouka na pavouka s výrazem kočky na lovu. Nevadí, chutná mi. Ne pavouk, ty nelovím.

 

28000ZTd.jpg

 

Zpravidla, když si myslím, že už fakt neusnu, vytuhnu.

 

V létě miluji melouny.

 

Mají v sobě fakt hodně vody a tak si myslím, že jím a přitom piju. Trochu to ošálí mozek. A když chci být rozverná, zaliju melounové kuličky sektem a ledem. Po tomhle drinku už se, prosím o nic nepokoušejte. Nechtějte něco dělat, někam jít, nebo vyřizovat pracovní korespondenci. Zkuste jen tak sedět večer na terase a nechat se na té melounové opojné chuti unášet.

 

Základ mého pitného režimu….ježíš, já bych pojem pitný režim vůbec neměla vypouštět z úst….je káva.

 

28001Y2F.jpg

 

Hodně kávy.

 

A hodně mléka. Od rána do večera. Vím, že káva odvodňuje a občas čtu takové ty moudré studie. Vlastně čtu jen ty pozitivní studie, které nabádají k pití kávy. Jsem kafař a alibista. Když luštím křížovku a narazím na výraz: ranní nápoj   na tři písmena, napíšu KÁVA. V a A nacpu do jednoho chlívečku. Namísto vedlejšího výrazu: jihoamerická sopka…. Napíšu S MLÉKEM. Jsem kafař a nestydím se za to.

 

Čas od času si koupím PET láhev s nějakou vodou, abych měla pocit, že odteď si dám pitý režim fakt do kupy. Láhev pak vozím ještě hodně dlouho. Zvlášť potom, co mi zteplá za předním sklem auta, už vím, že ji asi nedopiju. Občas ano. Když má objem 0,3 nebo 0,5 litru. Spíš z ní ale udělám provizorní květináček.

 

No ale makám na tom. Jednou to vychytám. Teď si jdu ale uvařit další kávu.

 

Ta první je dopitá.

 

Je totiž šest ráno.

 

ToraToraTora


9373OTY.jpg


 


Hodnocení článku

Hodnotilo 8 čtenářů průměrem 4.63 bodů z pěti


Čtěte také:

Bambucké máslo je úžasným klenotem Afriky 
Jak dál po antibiotikách... aneb jak ozdravit své tělo! Plus SOUTĚŽ 
Ke zdraví, nové lásce, nebo práci vám mohou pomoci barvy 
Prevence...? 
Velká prsa? Co to je?? 


Diskuze


Pro vkládání příspěvků je potřeba se přihlásit či registrovat.
post Zaslal: 12.06.2019 17:06
 

Ha ha ha, počítání pavouků s výrazem kočky na lovu to mě dostalo ROFL ROFL ROFL

já taky můžu černý čaj, nosím si ho i k posteli, ale spím jak medvídě. I létě si vařím hodně čaje, nepiju úplně vřící, ale mám to ráda. A jestli jíš dost zeleniny, ovoce, tak to má v sobě organickou vodu, která je pro naše tělo stejně nejlépe vstřebatelná. takže melounové, okurkové a další orgie jsou vítány... a když ti tělo funguje, tak pocházíš asi z části vesmíru, kde pijou málo:-)

 

děkuju za vtipné pojednání, dokonalé jako vždy.

 
post Zaslal: 12.06.2019 16:52

Odpověď na příspěvek #218499
Uživatel: mirabelka

Nepíšeš nááhodou o mě?
 

ROFL

 
Avatar
post Zaslal: 12.06.2019 11:04
 

Nepíšeš nááhodou o mě? Cool

 

Právě teď

Dnešní vydání

Poslední příspěvky k článkům

Komerční tipy

Nejnovější diskuse

Včera a předevčírem

Vaše TOP články

Nejčtenější články

Komentáře - Popelnice

Komentáře - Bazar

TOPlist