Nikoli Bierhanzlova mast, ale kvalitní sperma z býka je zaručeným receptem na krásnou a bujnou hřívu. To jsem si nevymyslela, to jsem si nedávno přečetla a nejen to. S býky se to má podle textu článku tak, že tento zvláštní biologický zdroj obsahuje výživné proteiny, které dodají vlasům zdraví a lesk, v takové intenzitě a účinnosti, že to jiný produkt nedokáže.

Takže máte-li doma býka…(vůl se nepočítá).
Na obličej a vlasy ale můžete vyzkoušet i jiné produkty živé přírody.
Pleť jako miminko, zařídí hovínko

Na pokaženou pleť doporučují, a také používají japonské Geishy hovínka od kolibříka. Dříve si totiž natíraly obličej jedovatými bělidly, a aby se jim vrátilo zdraví do tváří, používaly právě tento poměrně jednoduchý recept. Vědci potvrdili v trusu těchto ptáčků skutečně velké množství léčivých látek. Profi procedura vás přijde, pokud nemáte po ruce kolibříka, na 180 dolarů na hodinu.
U nás je kolibřík ale poněkud těžko k polapení. No, můžeme zkusit třeba drozda, nebo holuba, těch je dost a ušetříme.
Beďare zmiz, mám na tě sliz

Konkrétně se bavíme o slizu ze šneka. Je to v tomto případě tak jednoduché, že jednodušší už to být ani nemůže. Prostě lapnete šneka, hezky ho uklidníte, že se mu nic nestane a pomatláte si jeho masitou a mokrou nožkou beďary. Nefunguje to hned, ale prý velice brzy. Což vlastně nevadí, protože šneků je dost. Pak ho prostě pusťíte. Je možné, že vám vynadá, ale brzy na to se svou žebříčkovitou nervovou soustavou přestane myslet.
Klinické analýzy šnekům blahodárný účinek potvrdily. Nechce se vám patlat šnečí slinty po obličeji? Pak věřte, že to stejné bude ve všech přípravcích proti akné, které si pořídíte.
Pro každou krasavici jen rtěnku „broukovici“

Brouk, jménem Nopálovec karmínový, respektive jeho samička s oblibou pojídá červené plody kaktusu, který roste ve Střední a Jižní Americe. Bohužel jí tohle mlsání stojí její broučí živůtek. Samička nafutrovaná červenými plody končí v hrnci s horkou vodou. Pak je usušena a rozemleta. No a vy, já, vaše kamarádky prostě všechny ženy, které používají rtěnky, tvářenky a načervenalá líčidla si tyto ubohé mlsalky hezky každé ráno natíráme na obličej či rty.
Ble?
Zvykejte si, ony se s nimi totiž dobarvují i marmelády nebo zmrzliny!
A na závěr jedna dobrá zpráva:
Ryby už nemusíte odrbávat, abyste si pomocí jejich šupin vyrobily lesk na nehty, nebo je vtíraly do vlasů kvůli lesku. Dnes už se tyto dříve nezbytně třpytivé přísady vyrábí uměle.
Nedávno jsem viděla kapra, který neměl ani jednu šupinu...opravdu to vědí všichni?
Michaela

Minulý rok jem v kádích na vánoce viděla také kapra bez šupin a také tam měly kapry oranžové,viděla jsem je poprvé.
|
|
|
ten kapr bez šupin je kapr karbaník, co hrát karty neumí. to ví každý, kdo hltá Rákosníčka 
|
...jj..."žádná maličká, žádná veliká...." 
|
|
|
Ahoj - jedne prostředekna vlasy z býčích žláz mám vyzkoušený ( přesněji - není to ze spermií ale mozkomíšního moku) - maka Gestil Wonder - nějaké informace třeba zde :
http://www.vlasy-kosmetika.cz/gestil-wonder-regeneracni-zabalovy-vlasovy-krem-300ml-463.html
|
|
|
ani jednu šupinu, to není možný, mají vždy ny hřbetu alespoň pár šupin.Milujeme kapříky a chodíme je chytat, ale nějak se mi nedaří, vždy chytím podmíráka a musím pustit.
|
|
|
perfektní slogany
Ovšem u bejčích gulí se zastavím, abych to nebyla já, jak furt myslim na žvanec...))) nic dobřejšího jsem nejedla, než právě bejčí žlázy...moooc dobrý!! Delikatesa)
Pes, kůň, kočka, opice, slon...to bych nejedla, ale had je dobrý, krysa byla taky dobrá, velbloudí jazyk byl hnuuuusnej, ale snědla jsem to...no ovšem bejčí gule, to byla velká mňamka!
Když jsme u těch šminek....a včera bylo kousek o Francii z historie...moc ráda se dočítám o tom, jak a čím se dámy i ženy z lidu zdobily a voněly právě v této době...) nebo čím si barvily vlasy...jak si natáčely a fixovaly...atd) samé zajímavosti) nebylo prý nic vyjímečného dostat od nápadníka drbátko na vši pod paruku, ze slonoviny, zdobené drahými kameny a zlatem... a jak např.se chodilo do divadla či na operu v nejmódnějších krinolínách...a s vlečkou, jenže když vás přepadla močopudná situace, muselo se cupitat se vší grácií do místnosti, kde bylo mnoho nočníků, tam se narafičit na nočník tak, aby jste se nepotento a hurá na to...plus tam byla chuděra slečna, která dámu pomohla očistit a upravit. V tom pušinci to asi byla šichta jak hrom)) jééé to jsem odbočila..!!
|
Člověče, to je výborný námět na článek. Musím si o tom něco zjistit a pak to napíšu. Máma má hodně historické litaratury, hodně od ní také čerpám. Zabrousím tam. Vím, že hodně líčidel bylo jedovatých...
A k těm koulím, no já bych raději tu opici, slona, koně, klidně myš, ale ne ty žlázy.
Ne, že bych je neochutnala (tepelně zpracované). Nějak mě neoslovily.
|
Vis, jak mam strasne moc rada retro a historii vubec, ale hlavne tu, ktera se tyka vedeni domacnosti, pece o telo pres sto a vice lety..)) ne jen historii faktu a dejin, ale historii zivota obycejnych lidi z davu)) zrovna mam od moji hodne byvale tchynicky zapujcene originalni knihy , jedna je od Anuše Kejřové, je tam mnoho receptu, ovsem i rad, jak a co v domacnosti, original z r.1920)) a druha kniha je Prakticka ceska kucharka a hospodynka z r.1921,)
Licidla a barvy na vlasy atd., ale take bezne veci...prave treba koupele, wc... vse je velice zajimave od krasne Francie, pres rimske lehke deveceky i zeny chude i bohate... az po tisicilete triky japonskych spolecnic...) ---vse je velice zajimave!
A ty jsi dobry hledac kuriozit)
|
Ty byci zlazy jsme jedli kdysi ve Spanelsku a cisnik byl tak hodny, ze rikal..dobrou chut, mate stesti - dnes vyhral toreador)) Takze jsme asi meli opravdu bykovy a ne toreadorovy))))mehehehe, takovy stary vtip..ale moc na to vzpominam) delikates jsem jedla dost, ale tato patrila mezi prvni a asi i proto na to rada vzpomenu)
|
dnes vyhrál toreador....
|
dej pokoj, ještě, že si už na krinolíny nevzpomínám, dámy musely být zesraté od hlave až po paté :-D
|
a pod krinolínou mouchy velký jak poštovní holubi
|