Léčivé dotyky, další encyklopedie zdraví od Josefa Schröttera

Pokud tuhle knihu zhodnotím z pohledu ženy, tak nám se tady, autor, léčitel a psychotronic, věnuje vskutku plnou měrou. A s novými pohledy na psychosomatiku musíme uznat, že mnoho z tradičního léčitelství je prostě spojeno s psychosomatikou. A že právě to může být spojující prvek mezi medicínou klasickou a tou léčitelskou. Ve zkratce: Tady se naučíte pochopit energetické dráhy těla a dostanete na čtyřicet návodů na řešení různých neduhů.

Nebudeme se s tím párat. Takhle to totiž často začíná:

 

„Emoce se promítají také do našeho chování. Někdo dokáže své emoce před okolím tlumit, což je z hlediska společenského ceněno, ale z hlediska zdraví si zakládá na zdravotní problém. Ten, kdo nepotlačuje city, to má jednodušší. A je jedno, zda lásku nebo hněv. Potlačené city ovlivňují nejdříve naši mysl a duši a pak tělo. Nejdříve se to může projevovat jako únava, bolesti hlavy, bolesti zad, končetin až k indispozici jednotlivých orgánů.  Vředy na dvanáctníku nebo žaludku jsou často vyústěním našich předchozích stavů a častým problémem v naší společnosti. Neustálá závist, hněv, chamtivost aj. vedou k tomu, že elektrochemické procesy v těle jsou zcela opačné, než jaké organismus požaduje.“

 

Mějte tedy důvěru ve vlastní schopnosti, v to, že se umíme změnou myšlení uzdravit. A že jestli něco funguje stoprocentně, tak psychosomatika. Kdo z nás už tuto zkušenost neučinil? Věřím, že takových lidí je málo a ze ve spojení mysli a těla už věří snad každý.

 

Nepohoda a stres, přetěžování jakéhokoliv druhu se dříve či později projeví na těle. Ono to znají i ženy. Náročné měsíce, ve kterých jsou nuceny být více muži a tažnými zvířaty, než křehkými ženami, většinou nepěkně odnesou na období menstruace, při dlouhotrvajícím přetížení mimo jejich ženské kompetence se pak projevují i hormonální nerovnováhy nebo cysty (nevyplakané slzy), myomy (zvětšené bolestii ženské duše) nebo nemoci prsou, protože tu je cítit nerovnováha mezi péčí, kterou ženy dají a péčí, či spíše nepéčí, kterou se jim dostává.

 

25515MTg.jpg

 

O spravedlnosti v tomto trestání příliš obětavých lidí můžeme polemizovat, ale pravdou je, že lidské tělo není bezedné a že ty chvíle, kdy jdeme příliš do rezerv a za své hranice, prostě správně nejsou. A není asi jiného způsobu, jak nás může osud zastavit před sebezničením než prostřednictvím nemoci. Začala jsem sice trošku důrazným příkladem, ale v této knize najdete zdraví v mnohem komplexnější rovině a mnoha příklady od zubů, páteře po žaludek, střeva nebo psychické problémy.

 

25516Yzk.jpg

 

Je tu na čtyřicet různých zdravotních okruhů, problémů a nerovnováh, které mohou nastat, pro které Josef Schrötter nachází právě ty pravé příjemné terapie (léčení akupresurou, mandalami, kameny, stravou, barvami, vyvážením energií). No a já věřím, že vás to bude bavit a fascinovat, protože to všechno má logické návaznosti, logická vyústění, a přitom je to nádherně intuitivní.

 

Chvílemi jsem měla pocit, že tohle všechno vlastně vím, ale… zapomněla jsem to…. Jak typickéééé....

 

Ing. Josef Schrötter se v oblasti alternativní medicíny a léčitelství pohybuje desítky let. Patří mezi přední české psychotroniky a zaměřuje se především na energetickou terapii a lokalizaci patogenních energií. Provedl řadu experimentů s prokázanými výsledky, které byly publikovány v měsíčníku Regenerace, s nímž pravidelně spolupracuje. Napsal knihy Cesta do třetího rozměru s léčivými obrázky, Studánka zdraví a léčivé 3D mandaly, Praktický Su-Jok – Zdraví na ruce a Ozdravení těla i ducha – Rady a recepty.

 

Vydalo nakladatelství Eminent, 2017, www.eminent.cz

 

Renata Petříčková


192NzA.jpg


 


Hodnocení článku

Hodnotili 4 čtenáři průměrem 4 bodů z pěti


Čtěte také:

Chvilka s doktorem: Strašák cholesterol (?) 
Každý z nás je vesmír 
Máte ze zeleniny nejraději husí stehno? Při vší úctě, jste nuly! 
Rychle stopnout migrénu! 
Velká prsa? Co to je?? 


Diskuze


Pro vkládání příspěvků je potřeba se přihlásit či registrovat.

> >|
> >|

Sobotní příloha

Poslední vydání

Poslední příspěvky k článkům

Komerční tipy

Nejnovější diskuse

Včera a předevčírem

Vaše TOP články

Nejčtenější články

Komentáře - Popelnice

Komentáře - Bazar

TOPlist