Jak jsem potkala scorpiona

Kdybyste se mě zeptali, jaké jídlo mám nejraději, neřeknu žádný název konkrétního receptu. Má odpověď bude znít: pálivé. Miluji všechno ostré, pikantní, pálivé a ďábelské. V restauracích si dávám vždy pikantní jídla. V čínském bistru nám ta milá číňanka přinese objednávku a pravidelně thajské hovězí označené dvěma papričkami položí před manžela. Když jí opravím, chce opravit ohleduplně můj omyl: „ Pálí, fakt pálí, to pánovo.“ „Pálí, vím, že pálí, to je moje,“ opravuji tu milou ženu. 

Ačkoliv si pamatuje naše oblíbená jídla a přílohy, ví i, že si dávám ostré menu, stejně to na mě pokaždé zkusí a dodnes nevěří, že jsem správně pochopila výraz „pálí“.

 

Prodavač kebabu pod náměstím je naopak mou zálibou v ostrém potěšen. Namísto majonézy si dávám čili omáčku. Jednou se mě ptal, zda chci víc nebo méně pálivé omáčky. „ Záleží, jak je ostrá,“nedala jsem se.

 

Krčil rameny a kroutil se jako žížala na rybářském háčku: „Málo, to pro zákazníky. Jsme v Česku.“

Na národní hrdost a čili  mi sahat nebude. „Chci hodně čili.“

 

Povytáhl obočí až tam, kde mu začínala ofina.

 

A nabídl mi, že mi nedá to z pultu, ale to, co má pro sebe na oběd. Když mi tortily s kebabem balil, té mé namaloval na alobal  černým fixem křížek. Následná pekelná jízda byla gurmánským zážitkem. Když mě druhý den u svého stánku viděl živou a zdravou, vysloužila jsem si jeho obdiv. Dodnes mne zdraví a kdykoliv se zastavím na kebab, automaticky dává tu svou omáčku.

 

Usínaje na vavřínech vědomí azbestu v mých vnitřnostech, který je chrání před jedem z papriček jsem si vypěstovala skutečně netečnost vůči běžně dostupným feferonkám a všemu „rádobyostrému“, co nabízí zdejší restaurace. Ind ve své pákistánské restauraci mne nedostal ani se svým nepálským kuchařem a příslibem zaručeně autentické kuchyně. Než mne odpálil český Honza.

 

Nedávno jsem pochválila známému fotky sklizně čili papriček. Sdílená radost je dvojnásobná radost a tak přinesl ochutnávku do restaurace.

 

Říká se, že největší průšvihy začínají větou: „Podrž mi pivo.“

Tak ten můj začal slovy: „Půjčil byste mi nůž?“ se kterou jsem se obrátila na číšníka.

 

To pivo mi nemusel nikdo držet, to jsem dopila, aby mé chuťové buňky dostaly závdavek před gurmánskou smrští.

 

Po kolečku papričky s exotickým názvem trinidad moruga scorpion jsem nabídla i přísedícím u stolu.

 

Co se dělo s nimi, netuším, protože já měla v několika vteřinách chuť zemřít. Toužebně jsem vyhlížela pověstné světlo na konci tunelu, ale kolem mne byla jenom tma. V dáli jsme po chvíli spatřila světlo. Vlastně dvě. Patřilo pendolínu, které se pokoušelo projet mým žaludkem. Po chvíli přibyl na stejné koleji ještě jeden rychlík. Jeli proti sobě. Výpravčí zběsile cosi křičel a pak zahodil plácačku a zvracel v depu.

 

V leže na břehu Labe jsem přemýšlela, zda bude lepší řeku vypít od splavu nebo od pramene.

 

27054M2U.jpg

 

Trinidad Scorpion Moruga

 

Když jsem se konečně dostala domů, uvítal mne muž hned ve dveřích slovy: „No, ty vypadáš.“

 

Vysvětlila jsem mu, že jdu sice z hospody, ale úplně střízlivá, dodal:

Na vysvětlenou, jeho pálí i čokoládový jogurt, takže má kecy,  kdykoliv  zapiju oběd lákem z nakládaných feferonek.

 

Měla jsem chuť spát čtrnáct dní.

 

Šla jsem se umýt.

„Tak drahá řasenka a pálí jak z tržnice.“

 

Nabrala jsem vodu podruhé do dlaní….když mi došlo, že patrně i po třech hodinách a faktu, že jsem se papričky sotva dotkla to nebude řasenkou. Ani na potřetí mi proud vody nedovolil otevřít oči a nahmatat cestu z koupelny.

 

Když jsem konečně doslzela a zajistila jsem si alespoň drobné štěrbiny mezi opuchlými víčky, rozhodla jsem se tento den definitivně zakončit spánkem, případně vytouženým bezvědomím. Koma,to by bylo fajn. 

 

Než mne napadlo si vyměnit tampon...Run

 

ToraToraTora


9373OTY.jpg


 


Hodnocení článku

Hodnotilo 8 čtenářů průměrem 5 bodů z pěti


Čtěte také:

Bezbolestná laserová depilace prováděna zkušenými lékaři 
Ke zdraví, nové lásce, nebo práci vám mohou pomoci barvy 
Nabarvěte svou duši 
Oči nemlčí a dary ne vždy potěší 
Pilule… 


Diskuze


Pro vkládání příspěvků je potřeba se přihlásit či registrovat.
Avatar
post Zaslal: 15.10.2018 13:32
 

Ježkovy voči Ha Ha

 
post Zaslal: 15.10.2018 06:56
 

Ta poslední věta TOP a AU. ROFL HelpSurprised

Hezký den všem. Love it

 
post Zaslal: 15.10.2018 00:35
 

No, já mám kamaráda, co se svými zkoušel, zda jim funguje pepřák (funguje, ale nástup není okamžitý) a zda opravdu tak pálí. Nastříkal si ho do dlaně a jelikož během pár vteřin poté se nestalo vůbec nic, zanedlouho se sebral a odešel na toaletu... Ruce si umyl až po vykonání potřeby, nikoliv před ní...ROFLSmart evil

 
post Zaslal: 15.10.2018 00:29
 

HA ha ha, tak já jsem v klubu s tebou. Mám ráda pálivé, hlavně čestvé chilli papričky, klasické pálivé papriky - ty na lečo a za roky jsem si vypěstovala značný stupeň odolnosti. Když jsem byla na ochutnávce u Ericha Stekovitze http://www.stekovics.at/ tak jsem byla v sedmém nebi, má asi 7 000 odrůd rajčat a aasi 3000 odrůd chilli. Ke konci ochutnávky dával ochutnat už jen mně, ostatní plakali a fnukali, já se nadšeně cpala ostrejma jak blázen a říkala to moc nepálí. Letos jsem vysela Carolinu reaper -  nejpálivější chilli a krásně mi zraje, už se těším až ochutnám. Čerstvé chili dávám to salátu, do jídla, je to mnaminka, nemusím mít vše, aby z toho šlehaly plameny, ale pochutnám si. Děkuju za pobavení, člověk musí být opravdu bdělí, nesahat si na obličej, natož do oka a výměna tamponu, to musela být výzva:-)) au au

 
post Zaslal: 14.10.2018 23:53
 

Tím koncem jsi mě zabila ROFLROFL

 

Mimochodem, patřím do skupiny Tvého chotě. Pálí mě i jogurt, spálí me i zmrzlina. LaughingROFL

 

Sobotní příloha

Poslední vydání

Poslední příspěvky k článkům

Komerční tipy

Nejnovější diskuse

Včera a předevčírem

Vaše TOP články

Nejčtenější články

Komentáře - Popelnice

Komentáře - Bazar

TOPlist