Hele! Veš, jak tramvaj!

Mít doma zavšivené dítě, nota bene s dlouhými hustými vlasy, při čemž celá rodina, vyjma otce má dlouhé, husté vlasy, znamená neskutečný „vo.er“, který popisovat, byl by článek jako toaletní papír. To raději svrab od toulavé kočky, protože se ho člověk zbaví desetkrát rychleji. Veš, je totiž jednak mimořádně plodný padouch a jednak je odolná, téměř jako šváb.

1802NWE.jpg

 

Po té, co jsem loni mučila celou rodinu po tisící novými a novými přípravky, když v bytě byl smrad jako ve Spolaně Neratovice, když jsme se styděli vyjít na ulici, protože sami jsme smrděli jako pochodující difusil, jsem začínala nabývat pocitu, že bude možná lépe se s vešmi (trochu oříšek to skloňovat)  naučit žít.

 

I sedla jsem k internetu a počala studovat život, skutky a způsob obživy této budoucí kamarádky.

 

Pediculus capitis šmajdá po lidské hlavě na svých šesti nohách velice obratně a hlavně umí fakt rychle utíkat.

Je zhruba 2 milimetry velká, při čemž vší habáni mohou mít i 4 milimetry.

 

Na konci pacek mají brilantně vyvinuté drápy. Díky nim můžete hlavou třepat, jak chcete, ale ta mrcha nespadne.

Drží se pevně.

 

Matka veš je mimořádně plodná a vší otci rozhodně netrpí poruchou erekce.

Takový vší porod asi pro matku veš nebude nic moc, protože její vajíčka, jež produkuje, jsou ve srovnání s její velikostí asi tak stejná, jako kdyby miminko maminky veliké 170cm měřilo po narození necelý metr.

 

Matka veš si každou budoucí ratolest nalepí na vlas ve svém rajónu lepidlem tak silným, že výrobce Patexu by jen závistivě slinil.


1801Y2M.jpg

 

Navíc taková malá hnida se s tím nemaže a už za 7 dnů se s úsměvem vylíhne. Má velký hlad. Okamžitě je schopná papat a také papá.


A naše dítě vypadá, jako stižené tancem svatého víta, protože se neustále odrbává.

 

Vši se rády stěhují.

Veš moc nemiluje stereotyp, a tak se často stehuje, což jí činí radost ze života, který má pevný a hned tak něco jí neskolí.

 

K přestěhování používá pochopitelně jiné hlavy, nejraději dětské (miluje děti), ale nepohrdne ani pěknou, dobře udržovanou hlavou dospělou. Nejraději přestupuje ve školách, případně jí ke štěstí postačí rodina předešlé hlavy.

 

Věš je velice čistotná.

Pokud si může vybrat, což často činí, nejraději má hezké, čisté, voňavé a dobře myté prostředí. Bývá velice uražená, pokud se o jejích prioritách k bydlení hovoří jako o hlavách těch, kteří o sebe nedbají. Tak to by si vyprosila! Pokud není zbytí, pak ano, přece nezhyne, ale je-li možnost, vždycky dá přednost čistotě.

 

1803NzI.jpgPokud byste chtěli kamarádku veš zabít například Difusilem, akorát jí namíchete.

Může umřít vtzeky, ne však na Difusil.

 

Zkusila jsem i přípravek jiný, o dvou lahvičkách a smradu jako z ponožek řidiče kukavozu a veš se smála, div nespadla. No, nespadla dík těm drápům.

 

Lít svému dítěti na hlavu petrolej se mi nechtělo.

 

Mohla jsem vší bývák i vypálit, ale Johanka mě umluvila, ať to nedělám.

 

Napadl mě litr cyankali místo šamponu.

To veš vyděsilo, Johanu taky.

 

A pak přišel můj profesionální likvidátor vších rodin, Hitler všech vší, Romana.

 

Romana je kadeřnice.

Veš na Johanině hlavě po Romanině příchodu znejistěla a začala balit. Romanu zřejmě u vší populace přechází pověst.

 

„Víš, co udělá kysličník se vší?“, zeptala se.

 

„Ne, ale vim, co udělá veš brzo se mnou“, povídám nešťastně.

 

„Puč mi veš a hnidu“

 

„Johááánkoooo!!!“

 

Po delší štvanici jsem lapla veš a vejce. Ne, nesmála se.

 

Romana vyndala z tašky zesvětlovač.

 

„Dívej“

 

Zázrak. Rozpusila se na kaši i s hnidou!!

 

Můžete to pokládat za návod poněkud drastický, ale odbarvila jsem Johanu i celou rodinu, sebe, všechny, kromě dědy.

 

Opravdu se ze vší i hnid stala pasta, která šla i dobře dolů.

 

Ať si říká kdo chce, co chce, jediné, co mi loni zabralo po všech peripetiích, a momentech, když přípravky sice zabily vši ale ne hnidy, byl drsný odbarvovač na principu silného kysličníku.

 

Kentánko, a všichni komu se to hodí, to je můj radikální návod, který jsem použila dvakrát, a pokaždé bylo po vších. (Možná by stačilo u napadené hlavy jen hlasitě vyslovit "Romana" a třeba by to taky zabralo, ale to nemám vyzkoušené.)

 

Všimla jsem si dokonce, že veš se po určitou dobu kysličníkové hlavě striktně vyhýbá.

 

Michaela


 

 

vizitka Kudláčková 


Hodnocení článku

Hodnotilo 13 čtenářů průměrem 4.85 bodů z pěti


Čtěte také:

David Frej: Zánět, skrytý zabiják  
Nemůžete usnout? A nemáte červené pyžamo? 
Trápí vás vlhký, nebo suchý kašel? 
Vakcína není žádná kravina  
Změna času! Za dva roky si naše orgány uleví 


Diskuze


Pro vkládání příspěvků je potřeba se přihlásit či registrovat.
post Zaslal: 04.07.2012 15:39

Odpověď na příspěvek #22102
Uživatel: Anežka

Vši moje děti straší ve škole každý rok,je to...
 

Budu si to pamatovat kvůli Johance. Na dlouhé vlasy je to pokaždé o nervy. Snad po prázninách bude klid.

 
post Zaslal: 04.07.2012 14:55
 

Vši moje děti straší ve škole každý rok,je to šílené. Jediné co nám zabralo je přípravek Liquido Duo X. Kůru jsem opakovala 3x během týdne a vši byly rychle pryč. Je tam i hřebínek a čepice. Drahý není a má super složení takže opravdu zabere.

 
#7665
Tak nad tímhle jsem po 10 letech boju konecne vyhrála

Linda
Zaslat zprávu
Přidat do přátel
post Zaslal: 19.10.2011 17:04
 

Povazuji se tudiz za odbornika.

1)ano kyslicnik, barva na vlasy, odbarvovac pomuze, ale pouze jednou na ty vesky co uz clovek má. Rozpusti je, ale druhy den si prineses domu novou várku a kazdy den barvit vlasy jaksi nelze

2)to co nejde vyprat lze vrazit do mrazáku. Nekdo tvrdi ze to nepomáha, ale uprimne byt veskou která má ráda teplicko tak po 48 hhodinách v -18 stupnich radostne chcípnu. A kdyz nechcipne zimou tak hladem urcite. Chce to jenom nechat vsechno v mrazaku dyl ane to vytáhnout po 2-3 hodinách. " dny se ukázaly dostacujici

3)prevence neexistuje. Lze pomerne uspesne pouzit nejlevnejsi nejlepivejsi lak na vlasy a potomka ráno sestríkat. Pokud se skola hyba veskama tak je to na prd, ale pokud je nakazeno 1-2 deti tak s veska radsi nastehuje nekam kam je jednodussi pristup nez se "prokousávat" vrstvou slepenych vlasu. A navic je sance, ze nez se prokouse tak cestou zmrzne - onuy maji rádi telovou teplotu a 10 stuonu na rameni jim nesvedcí.

4)na vsechny sampony si ty potvory casem zvykly. Naposledy se mi nejvice osvedcil jakysi pripravek s tekutym silikonem. Ten je obalil a ony (dospelaci, larvy i vajicka) se udusily. Sice opet nepusobi prevencne, ale nesmrdi a proste odpoledne se napatlá hlava a po pár hodinách vsechno najednou smyje obyc samponem. Zádny vycasáváni buh vi kolik hodin

 
post Zaslal: 19.10.2011 13:49

Odpověď na příspěvek #7612
Uživatel: Renata Petříčková

Míšo, tak k tomuhle si sednu pozdějc a přečtu... ve školce od...
 

No vida, to jsem nečetla, ale je vidět, že to funguje.

Ok

 
Avatar
post Zaslal: 19.10.2011 11:20
 

Tak to patřilo jinam...

 
Avatar
post Zaslal: 19.10.2011 10:49
 

Kenťo, to mne mrzí, že jsi se cítila hůř, ale nikdo z nás to nemyslel zle. Naopak tě obdivujem, že jsi tu odyseu po marketu podnikla i když  jsi měla nemocnou holčičku a spěchala jsi a připouštíme, že chování a reakce oné vietnamky má racionální vysvětlení.

Tak se nezlob.

 
Avatar
post Zaslal: 19.10.2011 10:18
 

Prý fungují i barvy na vlasy. Ale nevím, dcera je měla jen jednou, chodí na mikádo a pravidelně mne žádá, abych jí ostříhala na kluka.,...takže asi by to problém nebyl Smart evil

Ovšem o tom, co jsem viděla učitelku jak ve školce dlouhovlasé holčičky po spaní češe stejným hřebínkem, tak by mohl někdo něco ceknou na téma opatření. Asi bych dotyčnou úču vykostila klíčema od kola

 
Avatar
post Zaslal: 19.10.2011 10:12
 

Bývaly doby, kdy zavšivené dítě nesmělo do školy... proto si děti vši kupovaly, aby nemusely do školy...

Jednu malou chvilku jsem byla v Anglii, kde vši byly na denním pořádku - snad každý měsíc bylo "všivé setkání", kdy rodičové řešili, co se zavšivenými hlavami svých dětí... Přípravky postupně ztrácely účinnost... Avšak nedošlo jim, že je to tím, že zavšivený potěr chodí do školy a tak vši hezky roznese po všech spolužácích a tím si zaručí, že se samo vešky nezbaví. Taky jsem je tam chytila. Byly to vši velikosti  slona. Držely se taky v plyšových hračkách a čekaly na svoji příležitost... Já se jich zbavila šamponem na vši, Orthosanem, který mi poslala Milunka z Čech, ten na ně platil, ten tam neměli :-D

 

Tehdy jsem se Anglánům smála, ale teď vidím, že i Češi klesli na stejnou úroveň... Na úroveň nezodpovědnosti a pak ohromného divení... 

 
Avatar
post Zaslal: 19.10.2011 08:26

Odpověď na příspěvek #7619
Uživatel: O.M.B.

Bacha na to, aby MŠ nevydalo vyhlášku, že které dítě se po...
 

týjo, jak to čtu, tak to je teda masakr. Sem s vyhláškou!!!!

Já si furt říkala, jak je vůbec možný,že ty vši se pořád vrací a furt je zavšivená třída! Tak to je tím, že to ty rodiče NEŘEŠÍ???????????

To je možný????????????

No tak to se modlím ještě víc, ať nás to nepotká....

 
Avatar
post Zaslal: 19.10.2011 08:12
 

Bacha na to, aby MŠ nevydalo vyhlášku, že které dítě se po víkendu vrátí do školy neodvšiveno, bude na náklady rodičů ostříháno dohola.

 
Avatar
post Zaslal: 19.10.2011 07:31
 

mohla bych podávat zprávu o účinnosti jednotlivých přípravků. minulý rok jsem zkoušela dokonce dceři obarvit vlasy (ona má světle hnědé vlasy a já měla doma jen červenou barvu). chudinka vypadala hrozně. šampony přímo na vši účinkovaly jen poprvé, po druhém umytí byly vši přibrblé. po třetí se na to vyloženě těšily, jaká to bude zase jízda. nejhorší je, že já trávím celý víkend tím, že hned v sobotu ráno peru všechno povlečení, bundy, čepice, plyšáky, dcery polštářky, .. holce umyju hlavu, vybírám hnidy, zabíjím vši (dcera má dlouhé vlasy). v neděli jedeme vlasy znovu. a když si pro ni jdu v úterý nebo ve středu do družiny, tak mi velké vši skákají naproti z radosti, že mě vidí. protože někteří rodiče to takhle neřeší. minulý rok jsme se jich zbavili po víc než 4 měsících. poslední velké hledání bylo 23.12. na štědrý den jsme si to zopakovali ráno při pohádkách a pak byl klid. do té doby, než šla dcera do školy. to je opět dostala. pak mi právě někdo poradil šampon na psi. máme doma sprej (naštěstí nesmrdí) a tím jí stříkám vlasy. zatím bezúspěšně.Hang

 
 

Míšo, tak k tomuhle si sednu pozdějc a přečtu... ve školce od začátku roku obchází tenhle strašák, zatím se jen modlím,  u nás zatím dobrý...

Nicméně ten kysličník použila ve svém románu Simona Monyová na dítko - bylo světlovlasý, tak to šlo, ale prezentovala to, jako jediné účinné. Že to z těch mrch udělá kaši však nepsala...

Díky za info!

 
Avatar
post Zaslal: 19.10.2011 05:52

Odpověď na příspěvek #7608
Uživatel: Eset

Jeste k tomu petroleji. Myslela jsem, ze dneska by to snad uz nikdo neudelal, ale jeste u sousedu...
 

OMG chuděra!!

 
Avatar
post Zaslal: 19.10.2011 05:47
 

Jeste k tomu petroleji. Myslela jsem, ze dneska by to snad uz nikdo neudelal, ale jeste u sousedu bylo jednou SOS, kde se matka sverila, ze dceri napatlala hlavu cistym petrolejem, nechala to dlouho pusobit, a dcera ma spalenou kuzi na hlave. Nejen, ze petrolej spali vrchni vrstvu kuze, ale prozere se niz az na vlasove cibulky, ktere dokaze nenavratne znicit. Takze s petrolejem bacha. Nemyslim ten krem Petrolej, jak psala Modroocka, ale petrolej palivo.

 
 

Jéééžiš...já se drbala celé čtení a myslela na vlasy své dcery, která je momentálně má až na stehna ( na šunky, jak říká ona) ...a už kolikrát jsem si říkala, že snad, SNAD v naší vesnické školce, kde je obvykle tak 7-10 místních dětí...se snad SNAD vešopotvory nevyskytnou...OMG

 

 upřímně děkuji za radu, byla bych ochotná jí klidně to háro odbarvit, ale ostříhat ne...)

 

 Sama jsem také vši lapla ve školce, ještě v pravěku a pamatuji, jak jsem ležela na stole na bílém ubruse a babička mi vybírala hnidy a vši a lila mi na to nějakej utrejch...

 

 KURNIK JA SE DRBUUUU))

 
post Zaslal: 19.10.2011 04:26

Odpověď na příspěvek #7599
Uživatel: Eset

Moje dcera mela vsi jen jednou. Taky ma dlouhe, huste, vonave vlasy, a vsi se dezely vsi...
 

....dík...juknu na to ráno. Dělá to jednou za čas, a nevíme proč...zatím.

mmch - na mě si loni ty mrchy pěkně smlsly :-)))

 
Avatar
#7602
hezký článek, ale drbu se o 106!

modroočka
Zaslat zprávu
Přidat do přátel
post Zaslal: 19.10.2011 04:26
 

Na začátku 80. let moje nejm. sestra koupila od svého spolužáka za Kčs 5.00 jednu vešku. Ha Ha

Bohužel se doma s touto výhodnou koupí svěřila až za několik dní. Tenkrát se mi podařilo sehnat psí šampon, kterým si celá rodina myla vlasy, kulmou jsme "odpalovali" hnidy.Hammer

O dobrých 30 let později moje dcerka přinesla domů subropické vešky. Exotické mršky jsou menší, výkonnější a hůře zlikvidovatelné. Šampony nebyly k dostání v okolí 30 km!

Ze školy jsme dostaly moudré rady: natírejte vlasy majonézou anebo krémem Petrolej (je velice mastný). Jako prevenci doporučili pravidelné užívání laku na vlasy anebo vlasový gel.

Brrrrr, doufám, že už nikdy v životě se s těmito tvorečky nesetkám.

 

 
Avatar
post Zaslal: 19.10.2011 02:26
 

dezely=drzelyHa Ha

 
Avatar
post Zaslal: 19.10.2011 02:23
 

Moje dcera mela vsi jen jednou. Taky ma dlouhe, huste, vonave vlasy, a vsi se dezely vsi silou. Pomohl sampon Tea Tree Oil, ale ten pravy, zadne naredene nahrazky. Po jednom umyti byl pokoj. Na me vsi nelezou, uz jsem pro ne asi vyzobana slunecnice, nedostala jsem od svych deti ani nestovice, ktere jsem nikdy nemela. Jo, Miso, nahore se vam zas precvakly faze Luny, prechazi z Blizencu do Raka, v Rybach bude az zacatkem listopadu. Radi vam tam nejakej lunarni sotek.

 

Právě teď

Dnešní vydání

Poslední příspěvky k článkům

Komerční tipy

Nejnovější diskuse

Včera a předevčírem

Vaše TOP články

Nejčtenější články

Komentáře - Popelnice

Komentáře - Bazar

TOPlist