Z Národní na Národní, „more!“

Ne, nedělám si legraci a nic nebagatelizuji a tím méně bych si dovolila situaci zesměšňovat. Věc se má skutečně tak, že Severočeští Romové založivší vlastní politickou stranu, chystají na 17.11.2011 v Praze na Národní třídě masovou demonstraci. 

2336NmY.jpg

 

Jejich předáci před několika dny v Novém Boru vyzvali ostatní, aby vzali situaci do svých rukou a pomohli dostat Romy do zastupitelstev a do Senátu.

 

Romská strana bude silně levicová a v plánu je i romský konzulát.

 

2337YjA.jpgV Nového Boru  se setkali Romové z několika severočeských měst a vesnic.  

 

Hodlají své stanovisko předložit české vládě a 17.11. uspořádat demonstraci.

 

A aby se to nepletlo, když už je ve Varnsdorfu na severu Čech centrem dění ulice Národní, (Varnsdorf, Rumburk, Nový Bor a další, jsou místa na severu, kde stále dochází k novým útokům, a kde situaci nadále kontrolují speciální jednotky), v Praze se sejdou také na Národní (třídě), aby se to dobře pamatovalo.

 

Krom toho, že se Romové rozhodli, že chtějí zrušit všechny organizace pro národnostní menšiny i Agenturu pro sociální začleňování v romských lokalitách nebo romské koordinátory, míní dále upozornit vládu na svou tíživou situaci, obrovskou nezaměstnanost, a že jsou nuceni žít v ubytovnách a holobytech.

 

„…čemu se máme jako přizpůsobovat? Koženýmu…? My jsme nerozkradli tuhle republiku!“ Hřímal předseda Tancoš na setkání a sklidil potlesk.

 

Dále se Romové mimo jiné nechali slyšet, že pokud nebudou českou vládou vyslyšeni, jsou připraveni odejít ze země.

 

A já si myslím, že k plánům českých Romů, a jejich hněvu i plánovaným masovým akcím či případnému exodu, nemám co říci. Resp., některé myšlenky není možné vyjádřit slovy, neb není jisté, zdali ....

 

Snad jen : Ano, Romové Čeští, žijete v demokratické zemi, a proto čiňte, co pociťujete správným, neb můžete. Fakt, že se vaše spravedlnost rozchází s modelem spravedlnosti zbytku světa, je nakonec vaše odpovědnost.

 

Bylo-li by v záloze něco málo sebereflexe, prosila bych jediný případ, kdy jste společnosti, po které jste si zvykli pouze chtít, někdy, kdykoli, cokoli také dali. (A ať mě třeba zavřou).

 

Stačil by mi jediný přínos, jediný příklad reciprocity, za všechny úlevy a snahu vyhovět. Ovšem, jediné, co zatím dostává zpět tato společnost od vaší komunity, jsou rozmlácené výlohy, restaurace, parky, obchody a ranění v nemocnicích. Prosím za památkáře i občany, kteří se snaží své město zvelebit, nikoli ničit, chovejte se laskavě tady slušně.

 

Vedena vlastní lidskou zkušeností.


2338MjN.gif


S pomyšlením na proklamovaný počet (minimálně 2000), ve kterém míní na Národní třídu demonstranti dorazit, se modlím, aby v příštím minibusíku neslyšeli zahraniční turisté, projíždějící tímto místem, z reproduktoru hlas průvodce a tolik známou větu : „…a po pravé straně vidíte……….NIC“.

 

Přímo na místo jsme vyslali nového externího akčního redaktora Vaška i s kamerou, takže doufáme, že se nám kluk také vrátí. (pokud možno, i s tou kamerou).

 

Michaela


vizitka KudláčkováHodnocení článku

Hodnotilo 21 čtenářů průměrem 4.62 bodů z pěti


Čtěte také:

Čtenářka Irena: Bijí nás Romové i policie! Ztřískali mi syna, za to, že stál! 
Křest Nightwork: Maximální extrém, pohoršili vás? Mě ne. 
Proč nosí Pankrác, Servác a Bonifác ochlazení? 
Robinson Crusoe v rozhlasové nahrávce podněcuje představivost 
Vánoční obžerství vede k náboženské toleranci 


Diskuze


Pro vkládání příspěvků je potřeba se přihlásit či registrovat.
Avatar
post Zaslal: 16.11.2011 21:39
 

tady to už je vážnéChampagne

 
Avatar
#9148
Dále se Romové mimo jiné nechali slyšet, že pokud nebudou českou vládou vyslyšeni, jsou připraveni odejít ze země.

átéčko
Zaslat zprávu
Přidat do přátel
post Zaslal: 16.11.2011 13:35
 

Už aby to bylo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 
Avatar
post Zaslal: 15.11.2011 14:06

Odpověď na příspěvek #9099
Uživatel: Michaela Kudláčková

Na 17.11. je plánováno oficielně několik shromáždění...
 

Míšo, jsem na to zvědavá... a na vaši reportage s kamerou též.

 
Avatar
post Zaslal: 15.11.2011 12:27
 

Já jen nechápu jejich drzost,klást si nějaké podmínky a vydírat odchodem z republiky.(né,že by to někomu vadilo),když nebude po jejich.Co si o sobě vůbec tahle podivná stvoření myslí???Navíc vůbec nechápou slovo přizpůsobit se.A já nechápu,proč by jim mělo být vyhověno,takhle si můžou začít stále dupat víc a víc do nekonečna.To je za trest,tihle lidé.

 
post Zaslal: 15.11.2011 12:07

Odpověď na příspěvek #9091
Uživatel: Renata Petříčková

můžeme jít taky....   Přijďte se rozloučit s iluzemi z listopadu 1989!...
 

Na 17.11. je plánováno oficielně několik shromáždění různých organizací, študáci, spolky...do toho 2000 těchto lidí...

Ty jo, to bude Afgánistán!

 
post Zaslal: 15.11.2011 11:58

Odpověď na příspěvek #9088
Uživatel: Quentinová z Montargis

Dobré ráno, zde na divokém Západě se to mydlí zatím...
 

...WOW....ty voe.

 
Avatar
post Zaslal: 15.11.2011 09:53

Odpověď na příspěvek #9090
Uživatel: O.M.B.

Chápu, že jsi naštaná. Chodím se psem takovou silničkou, kde vpravo...
 

Já nejsem naštvaná, to ne, jen jsem se minulý týden docela bála tam jít a musela jsem...

 Pořád ale myslím, že bordel za něčím plotem se nevyrovná těm vybouchaným budovám, kde je nechali bydlet už za dob totality, protože tehdy chtěl každý byt v paneláku a do starého domu s kachláčema uvnitř a chrliči na fasádě by nešel, šoupli se tam cigánské rodiny...a domy jsou na spadnutí :-(

 
 

můžeme jít taky....

 

Přijďte se rozloučit s iluzemi z listopadu 1989! Subject: Prosím, šiřte tuto zprávu, týká se všech lidí v naší zemi - díky!Přijďte se rozloučit s iluzemi z listopadu 1989 !17. listopad · 13:00 - 15:00Praha - Staroměstské náměstíOd 13.11 do 17.11 na Staroměstském náměstí proběhne symbolické rozloučení se ztracenými iluzemi z roku 1989. Podpořte tuto akci, přijďte zapálit svíčku, napsat vzkaz, čím jste nejvíce zklamáni a o jaké iluze jste přišli ....a hlavně vy všichni, co Vám leží na srdci naše budoucnost a budoucnost našich dětí, přijďte 17.11.2011 ve 13:00 na Staroměstské náměstí a ukažte, že vám to, co se v ČR děje, není lhostejné !Akce se bude týkat nejen rozloučení s iluzemi, ale především návrhů na léčení nemocné demokracie a právního státu. Členové lékařského konzilia (zástupci občanských iniciativ,stran a odborů) přednesou jejich návrhy na konstruktivní řešení.Upozornění - tato akce skončí podle scénáře v 14:45, takže zájemci stihnou bez problému demonstraci na Václavském náměstí od 15:00.Pozvánka v PDF, k tisku:http://files.demisevlady.webnode.cz/200000564-0588506824/parte%20iluze%20mn3.pdfPořádají: SPAS + IZDVhttp://www.i-spas.cz/http://demisevlady.webnode.cz/
 
Avatar
post Zaslal: 15.11.2011 09:47

Odpověď na příspěvek #9088
Uživatel: Quentinová z Montargis

Dobré ráno, zde na divokém Západě se to mydlí zatím...
 

Chápu, že jsi naštaná. Chodím se psem takovou silničkou, kde vpravo je ohyzdná zahrádkářská kolonie, vlevo údolíčko s nově osazenou lesní školkou. Po obou stranách silničky je tzv. nedovolená skládka a tam ten bordel cikáně rozhodně auty nenavážejí. Zahrádkářů mám po krk. Udělají si piknik a šup s kostičkami za plot a psi se mohou urvat z vodítka...V údolíčku byla vyvezena i stará paneláková okna! Kdopak asi těm cikánům dává příklad?

 
Avatar
#9088
ZE SOKOLOVA JEDE TAKÉ DELEGACE))

Quentinová z Montargis
Zaslat zprávu
Přidat do přátel
post Zaslal: 15.11.2011 08:50
 

Dobré ráno, zde na divokém Západě se to mydlí zatím tak trochu v Rotavě, ale situace v Sokolově je sama o sobě také šťavnatá... Za mnoho milionů Kč je postavený a několik týdnů otevřený nový terminál dopravní--autobusy a vlaky u sebe-- v části Sokolova v ulici Nádražní. Už teď po pár týdnech provozu se tam řeší průsery a lidi se bojí jít na autobus nebo na vlak, musíte totiž projít přes cigánov,Nádražní ulice sousedí s Divadelní a tou se bojím i za bíleho dne projet autem, natož jít pěšky. Zrovna minulý týden jsem tam musela ve středu na OSSZ , která sídlí v Nádražní, auto jsem nechala na parkovišti a vzala jsem dceru do náruče, abych s ní prošla hordou malých hnědých dásní, které zaberou celou ulici, která je potentovaná výkaly psími i jinými a pořádnými kemry, vytaženými až z paty. Prostě jdete a uhýbáte smradům, kteří si zkouší kopy karate a čekáte, kdy vám strhnou kabelku z ramene nebo dítěti čepici z hlavy apod.

 Z parkoviště u autobusáku si udělali hřiště a  je plné rozbitých střepů ze světel parkovaných aut, to když si tyto děti udělají z něčího auta terč. Je tam nejmíň deset heren vedle sebe...a z auta tam nevylezou ani policajti.

 

 Momentálně se v Sokolově jedná na MÚ o tom, že to nemá konce a bez pomoci nabušených cigánů tam klid nebude.

Viz tento článek na Idnes:

http://vary.idnes.cz/na-poradek-v-sokolove-budou-dohlizet-s-mestskou-policii-romske-hlidky-1e8-/vary-zpravy.aspx?c=A111114_092330_vary-zpravy_sou

 

 Mmch, i ze Sokolova jede početná skupina do Prahy demonstrovat.

A mmch... čtvrť v Sokolově, kde se bojíte za bílého dne, bývala jednou z nejluxusnějších, byl tam místní nejkrásnější hotel Český dům, byly tam banky a překrásné měšťanské domy, divadlo ... Teď jsou tam vymlácené baráky, do ulic zajíždí neustále hasiči k hořícím popelnicím.

 Také bych chtěla, jako Míša, vidět, zda někdy něco udělali "sami"...

Byty jsou tam samosebou obecní, když jim rupne WC, dostanou nové, apod.

Mmmch.: bezva příhoda na závěr-kamarád dělal u firmy, která právě v těchto bytech na náklady města dělala opravy, jedněm se tam WC rozbilo, dovezli jim nový kombi záchod, ještě zabalený ho nechali na chodbě před bytem a šli odmontovat do bytu poškozený. Než se vrátili pro novou mísu...hádejte co ? Ne, nezmizela, jen v ní bylo čerstvě natento a ještě se z té hromady kouřilo...

 Dovedete si představit, že by se takhle chovala bílá rodina??

 
 

to je k pláči....

 
Avatar
post Zaslal: 15.11.2011 07:38

Odpověď na příspěvek #9084
Uživatel: maje

jenže já si už ani nejsem jistá, jestli je to k smíchu. protože...
 

Na kdy oznámí politici ze všech stupňů řízení demonstraci, aby nám všem hlasitě oznámili, že nejsou zloději?

 

 
Avatar
post Zaslal: 15.11.2011 06:57
 

jenže já si už ani nejsem jistá, jestli je to k smíchu. protože vláda se jim (dle mého) bude snažit vyhovět. a pak si budu snad jen říkat: pán bůh s námi a zlý pryč.

 
Avatar
post Zaslal: 15.11.2011 05:42
 

„…čemu se máme jako přizpůsobovat? Koženýmu…? My jsme nerozkradli tuhle republiku!“

 

ROFL

 

"Dále se Romové mimo jiné nechali slyšet, že pokud nebudou českou vládou vyslyšeni, jsou připraveni odejít ze země."

 

Na takové výhrůžky tady nejsme připravení. To by nezůstalo jedno bílé oko suché...

ROFL

 
Avatar
post Zaslal: 15.11.2011 05:40
 

Míšo, nech toho... Je půl šesté ráno a já se tady v tu nekřesťanskou hodinu chlámu a lámu v pase smíchy Ok

 

 

Právě teď

Dnešní vydání

Poslední příspěvky k článkům

Komerční tipy

Nejnovější diskuse

Včera a předevčírem

Vaše TOP články

Nejčtenější články

Komentáře - Popelnice

Komentáře - Bazar

TOPlist