Týdny by měly začínat úterkem

Týdny by měly začínat úterkem, svět by byl docela jiný. Lepší. Nechápu, proč tolik lidí brojí proti pátkům třináctého, když běžné pondělí je daleko větší peklo. Po dvou dnech volna je tělo jaksi vláčné, ještě v režimu „PAUSE“, na tváři otlačený polštář a v tukových polštářcích všude po těle dobře uložená nedělní mňamka. 

A do toho po vás chce někdo výkon, myslet, vytvářet hodnoty a netvářit se u toho jako blbec.

 

Já nezvládám nic z toho. V pondělí ráno jsem zralá maximálně uvařit kávu a podrbat jednu kočku na bříšku a vyměnit ji za druhou, která chce podrbat na bradičce. Pak přijde ta první, žárlivá a chce drbat znovu. Pak se dohodneme, že já si vypiju tu kávu a ony si mi lehnou na klín a bude nám všem dobře.

 

Tohle pondělí začalo obzvlášť divně a měla jsem už od rozbřesku tušit, že to nemůže dopadnout dobře.

 

Když mi hned u snídaně kolegyně napsala, že je nemocná a nepřijde, byl to jen prvotní rozjezd. Tohle peklo-pondělí mělo každou chvíli akcelerovat. Můj počítač byl zapnutý a došlo mi, že jsem ho pravděpodobně v pátek nevypnula. Už vím….protože mi přestala fungovat myš a hrála jsem si s ním tak dlouho, až jsem jí stejně nespravila a odešla od zapnutého domů.

 

27517Mzg.jpgZkusila jsem myš, jestli to náhodou přes víkend nevyležela nebo nepřechlastala. Ani jedno. Kurzorová šipka pořád ležela schlíple na monitoru. K zármutku mému i kočičímu. Zvlášť naše Šváca (celým jménem Schwarz) ráda honí kurzor po obrazovce. Pak sebou unaveně praští na klávesnici. Zpravidla mi nějakým záhadným trojhmatem…nebo trojlehem zadkem a ocasem spustí tureckou klávesnici nebo mi obraz otočí o sto osmdesát stupňů, čas od času během lovení blech pozotvírá okna, která nikdo nechce a to nejlépe milionkrát.

 

Nic se nedělo.

 

Vzhledem k tomu, že mi kolegyně vylila na myš v pátek kávu s mlékem, ani jsem se nedivila. Bylo mi jasné, že myš špatně snáší kofein a bude potřeba se poohlédnout po mladším a funkčním modelu.

 

Nedávno jsem si dělala pořádek na stole a celou změť kabelů jsem učesala několika elektrikářskými svorkami do úhledného lanoví, které volně splývá ze stolu kamsi k útrobám zásuvek. Namísto předchozí afrokabeláže, v jejímž labyrintu zmizelo ledacos.

 

Včetně stáda pavouků, několika zánovních náušnic a části účetnictví.

 

27515MWM.jpg

 

Vymotat ocas mrtvé myši z úhledného copu by znamenalo ho celý rozpustit a začít nanovo. Místo toho mne napadlo, že zjistím, který ocásek je ten pravý a pod svorkou ho jednoduše ustřihnu. Myši určitě nebude vadit, když půjde do nebe ve dvou kusech.

 

Pečlivě jsem tahala za černé ocásky, až jsem si byla jistá, že držím mrtvou myš za správný ocas.

Střihla jsem.

A zhasnula mi klávesnice.

 

Proboha, je teprve devět ráno. Tohle pondělí bude nekonečné.

 

S vědomím, že nemám, co ztratit, jsem střihla podruhé a kupodivu trefila svou myš.

 

Od vedlejšího počítače jsem přetáhla novou myš a novou klávesnici. Byly stejně mrtvé jako ty předchozí. Že by to bylo v počítači?

 

Pro jistotu jsem ho zrestartovala.

 

Za chvíli naběhl systém a myš na mne zamrkala svým červeným okem. Probudila se i klávesnice. Aha, byl zamrzlý. Že jsem ustřihla funkční klávesnici, už vím. Ale mám vtíravý pocit, že ani ta odšmiknutá myš nebyla otrávená kofeinem a mohly jsme spolu zažít ještě spoustu srandy.

 

Týdny by měly začínat úterkem.

 

27516NmM.jpg

 

ToraToraTora


9373OTY.jpg


 

 


Hodnocení článku

Hodnotilo 14 čtenářů průměrem 4.71 bodů z pěti


Čtěte také:

100x vepřové potěší i nemasožravce. Sice méně, ale dá se to 
Esther a Jerry Hicks: Sára, Kniha druhá 
Kolážový kvíz - poznejte seriály 
Mám to! Zeman neměl babičku! 
Stolujete jako třídič, šlichtéř, geodet, pikador…najděte se! 


Diskuze


Pro vkládání příspěvků je potřeba se přihlásit či registrovat.
Avatar
post Zaslal: 13.02.2019 09:39

Odpověď na příspěvek #217797
Uživatel: NoraJ

Ha ha, tebe musí IT oddělení milovat:-) ještě bych chtěla slyšet...
 

Kočky sundané z klína mají zásadně výraz zhrzený, zrazený a neodpouštějící. Jejich vyčítavá mimika by dohnala k sebevraždě i skálu. Sundat usínající kočku z klína by mělo být podle kočičí iniciativy Kočky sobě trestáno odnětím svobody a hlazením až do uplného vyhlazení

 
Avatar
post Zaslal: 12.02.2019 13:27
 
 
post Zaslal: 12.02.2019 11:32
 

Ha ha, tebe musí IT oddělení milovat:-) ještě bych chtěla slyšet pokračování, kde se probírá nákup nové klávesnice a myši... permoníci, skřítci nebo jiný záškodní přehryzávající kabely? S tvou fantazii a famozním slohem to bude klenot IT historekROFL

Mně by stříhání nenapadlo, poctivě bych rozmotávala a díky za tip na umravnění v podobě kancl sponek.

Sladký je začátek dne s kočkama, předpokládám, že když si je sundavala z klína a opouštěla, měly výraz zoufalce, který během dne zhyne steskem... Cry

 
Avatar
post Zaslal: 12.02.2019 10:43

Odpověď na příspěvek #217793
Uživatel: ToraToraTora

Jsem především nepoučitelná, protože to není zase tak...
 

Zase, na rozdíl ode mě, nemáte problém s tím, že by jste byla vlastníkem zaprášené krabice plné starých myší, které sice moc nefungují, ale "co kdyby se někdy hodily, když odmítne poslušnost ta poslení nová".

 
post Zaslal: 12.02.2019 09:13

Odpověď na příspěvek #217793
Uživatel: ToraToraTora

Jsem především nepoučitelná, protože to není zase tak...
 

ROFL Mě jsi pobavila velice. Přesně vím, co znamaná to afro a stádo pavouků 

 
Avatar
post Zaslal: 12.02.2019 08:43

Odpověď na příspěvek #217792
Uživatel: lesanda

"Nic nepotěší tak, jak problémy druhých...." Toro,...
 

Jsem především nepoučitelná, protože to není zase tak dávno, co jsem si podobně blbě ustřihla přívodní drát k wifi

 

 
Avatar
post Zaslal: 12.02.2019 08:14
 

"Nic nepotěší tak, jak problémy druhých...."

Toro, soucítím s Vámi. Jste úžasná, když na sebe dokážete prásknout takovou prekérní věc. Ale plně Vás chápu. Občas se mi povedou v rámci "úspory sil a času" (jinými slovy, je mi líno) podobné maléry. A to nemusí být ani pondělí Embarassed

 

Právě teď

Dnešní vydání

Poslední příspěvky k článkům

Komerční tipy

Nejnovější diskuse

Včera a předevčírem

Vaše TOP články

Nejčtenější články

Komentáře - Popelnice

Komentáře - Bazar

TOPlist