Tom Kenyon: Moudrost Hathorů

Možná jsou to ti, kdož ovlivnili egyptskou civilizaci. Možná jsou to ti, kdož ovlivní jednoho dne komplet i naši civilizaci. Kdoví… a právě proto je toto poselství dávné civilizace o tom, jak probudit a trénovat své interdimenzionální schopnosti tak lákavé, doslova vzrušující s každou další stranou.

 

Na knize mne nejvíce bavila ta představa, že tohle je možná něco, co dokáže změnit, rozšířit a zkvalitnit životní vnímání, přístup k plnému lidskému duševnímu potenciálu. A že možná něco takového se stalo kdysi… byť třeba jenom pár vyvoleným.

 

A bavily mne i samotné práce s představivostí, ačkoliv jsem se zprvu vyděsila matematických souvislostí, ale… matematika tady přestala být o číslech a drilu, ale o logické definici prostoru kolem mě. Došlo mi, že i jen pouhé představení si prostoru vedle sebe, nahoře, dole, úhlopříčně, jednotlivé vrstvy, okruhy, že to všechno je vlastně ta v praxi pojatá matematika. Ta, která mé spíše na vizualizaci a intuici postavené duši a povaze, sedí nejvíc.

 

Hrála jsem si také s představou, jak tuto knihu vnímají muži, nebo lidé více technicky zaměření? Není to na ně moc ezoterika?

 

Na druhou stranu, skeptik nemůže řadu věcí popřít

 

Například emoce a jejich vliv na energetické tělo. Emoce ovlivňují zdraví, což je přesněji ukázáno a zdokumentováno vašimi vědami. Pociťujete-li tedy jistý druh emoce – emoční vibrační pole zvané bezpodmínečná či nezištná láska nebo bezpodmínečné přijetí – vyvolá to speciální, vitální a pozitivní resonanci. Tato mezibuněčná resonance pozitivně ovlivňuje vaši DNA. Posiluje ji a pomáhá jí přesněji zapsat informaci.“Říkají v knize Hathorové…

 

27438ZmR.jpg

 

...nejsem chemik, biolog, ani o DNA mnoho nevím, ale přesto zamyšlení nad tím, že emoce a rozpoložení lidské mysli a tudíž pak i těla, může mít vliv na kvalitu toho, co máme ve svém těle. Genetická informace je záhadou dodnes a logicky by se dalo říci, že čím šťastnější jedinci, tím kvalitnější by mělo být i jejich potomstvo. Jak logické, jak evoluční, jak přirozené…

 

A díky podobným myšlenkám jsem se ponořila i do jiných témat, která v knize jsou a snažila jsem je pochopit, i když jsem nad nimi v první chvíli mohla mávnout rukou a nechat je, ať je vyřeší čas, vědci nebo další generace. Ale, kdoví…

 

I řada cvičení na rozšiřování vědomí, na cvičení bdělé pozornosti, všech energií kolem nás, je úžasnou relaxací, při které si začnete víc cenit svého života. Protože je to skutečně zázrak a chtě nechtě pociťuji, že toho nám do vínku mohlo být dáno mnohem víc, než jsme naučeni používat.

 

A právě pro takové chvilky může být tato kniha jako stvořená: nebo pro jiné.

 

Protože tady mám pocit, že kolik lidí, tolik názorů, protože každý si z knihy vezme to své. Někdo prostou historii, jiný logiku, jiný se napojí na všechnu tu práci s energií, někdo to vezme jako výzvu, v níž bude klást pochybovačné otázky, aby na ně následně dostal odpověď.

 

O autorovi:

Tom Kenyon je průkopníkem v práci s hlasem a zvukem. Svůj hlas s rozpětím téměř čtyř oktáv a své skladatelské dovednosti uplatňuje v tvorbě kompozic, které mění stavy mozku a transformují vědomí. Podílí se na výzkumu psycho-akustických technologií a ve spolupráci vyvíjí znační počet aplikací pro zvládání stresu, na podporu kreativity a inteligence či pro optimalizaci výkonnosti, což jsou metody, které dodnes používají mnozí terapeuti.

 

Vydalo nakladatelství Anch-Books, 2018, www.anch-books.eu

 

Renata Petříčková


192NzA.jpg


 


Hodnocení článku

Hodnotili 2 čtenáři průměrem 3 bodů z pěti


Čtěte také:

Andělské pohádky na dobrou noc. Jako od maminky 
Robinson Crusoe v rozhlasové nahrávce podněcuje představivost 
Špatný herec, špatný právník 
Z multiplexu pod širák 
Zdeněk Miler: Dětem. První výstava in memoriam v Pardubicích 


Diskuze


Pro vkládání příspěvků je potřeba se přihlásit či registrovat.
Avatar
post Zaslal: 11.01.2019 19:13
 

Zase parádní tip na knihu... díky Renatko, já hlavně odjakživa čtu a láká mě egyptská civilizace, ale tohle v moji knihovničce chybí Ok

 
Avatar
post Zaslal: 10.01.2019 21:07
 

Renatko, děkuji za krásné povídání. Umíš to podat tak, že bych se nejraději rozběhla do nejbližšího knihkupectví. 

Perfektní tip na dárek, nejlépe pro sebe Wink.

 

Právě teď

Dnešní vydání

Poslední příspěvky k článkům

Komerční tipy

Nejnovější diskuse

Včera a předevčírem

Vaše TOP články

Nejčtenější články

Komentáře - Popelnice

Komentáře - Bazar

TOPlist