Michael Morris: Co nesmíte vědět

Řekla bych, že co nesmíme vědět, už stejně tak nějak tušíme. Je to těžké téma a klobouk dolů před autorem, že se vůbec do takové stoky pustil. Pevně utažená, pevná a neprůhledná je pavučina událostí a souvislostí, které hýbou světem. Představte si svět jako království, o kterém rozhoduje pár vyvolených, někdo mocný a ostatní jen žijí to, co si ti druzí usmyslí. Fungujeme podle pravidel, která vymyslel někdo tak, aby právě jemu byly ku prospěchu. 

No a nyní jen s tím rozdílem, že u nás to království není navenek viditelné a že to, co doopravdy hýbe světem je umně skryto a my se setkáváme jenom s důsledky a lidmi, kteří vykonávají jejich vůli, často i tak, že o tom sami nevědí.


Asi jako když pracujete pro svého zaměstnavatele proto, abyste měli na zaplacení jídla, střechy nad hlavou a... když máte kliku, tak i něčeho navíc. Ale tuhle kliku nemá rozhodně každý a v této knize se dozvíte, proč je taky záhodno, aby takových lidí bylo co nejmenší množství. 

 

Co jsou ty páky, ta ostrá udidla, která běžní obyvatelé Země mají denně před sebou a podle kterých pracují a žijí?

 

Je toho dost, kromě ekonomiky, která je cele ovlivňována uměle, až po počasí nebo stravu, kterou jíme. Ano, autor se tu dostává někdy až do pozice konspiračního teoretika, ale minimálně to, jak fungují banky, měny, půjčky, dluhy, ekonomické závislosti jednotlivých zemí nebo  zdanění – až po pravidelné kolapsy ekonomiky, které vždy tu ekonomiku „ozdraví“ v očích těch, kdož z ní nejvíce profitují, to jsou informace, nad kterými s podivem zakroutíte hlavou a nebude příliš pochybovat, že na nich špetka pravdy je.

 

26528MzY.jpg

 

A možná i více špetek.

 

To ostatní pak už víceméně souvisí s počtem lidí na planetě, s ekonomikou a zátěží, která je jak ekologická, tak hlavně ekonomická a nepohodlná – a způsoby, jakými se dá toto řešit, jsou prý čas od času už i prosáklé na veřejnost. Nikdo z mocných už se netají tím, že existuje přelidnění – i když není to spíš o přemíře toho, co chtějí ti, kdož profitují z těch běžných lidí...?

 

Kdoví, tohle jsou potom už otázky, které vás budou napadat samostatně a musím říct, že to je NA DLOUHÉ ČTENÍ...

 

26527MmV.jpg

 

Často, často se budete zastavovat a přemýšlet nad vlastními myšlenkami. Nevěřícně vstřebávat informace a možná knihu i čas od času odložíte, protože tohle je prostě chvílemi „příliš silné kafe“.

 

Přesto díky autorovi, že chce vyburcovat veřejnost k tomu, aby se více zajímala o globální dění a aby, když už ho nemůžeme ovlivnit jako celek, alespoň naplno a zdravě žili své vlastní životy.

 

Co mi někdy připadalo jako důvod k depresi, bylo při dalším čtení spíše důvodem jít a  začít pořádně žít.

 

A co u vás?

Jak si vyberete....

 

26526ZjA.jpgO autorovi:

Michael Morris se narodil v roce 1966 v Rakousku, pobýval v různých evropských městech a dnes žije převážně v USA. Napsal celou řadu textů a článků v angličtině i němčině, vyučoval a dlouhé roky byl podílníkem v několika firmách.

Kniha Co neSmíte vědět (Was sie nicht wissen sollen!) je jeho první knihou s tématem hospodářství a Nový světový řád.

 

Vydáno v roce 2012, nakladatelství www.Anch-books.eu

 

Renata Petříčková


192NzA.jpg


 


Hodnocení článku

Hodnotilo 8 čtenářů průměrem 5 bodů z pěti


Čtěte také:

Beautiful creatures: Už se nezlobím 
KOMERČNÍ TIP: Akce pro pohodu všedních dnů 
POD SLUNCEM TMA. O vítězný festivalový dokument nepřijdeme 
Posezení s vrahy… 
Umíte těsnopis? 


Diskuze


Pro vkládání příspěvků je potřeba se přihlásit či registrovat.
post Zaslal: 27.06.2018 12:31
 

Ahoj Renato, je to výborná knížka, místy děsivá, ale hlavně nutící k přemýšlení a myšlení vlastní hlavou. Ač to jsou informace staršího data, knížka rozhodně stojí za přečtení. Těším se na tvoje recenzce, jsou parádní

 

Sobotní příloha

Poslední vydání

Poslední příspěvky k článkům

Komerční tipy

Nejnovější diskuse

Včera a předevčírem

Vaše TOP články

Nejčtenější články

Komentáře - Popelnice

Komentáře - Bazar

TOPlist