KMG (!)

Snažím se zhubnout. Už několik let. Trochu podezřívám mé sádlo, že zmineralizovalo. Jeho odolnost vůči všem snahám lze přirovnat k netečnosti vodního kamene. Jsem ten typ, který může trávit třeba celý den na pastvě nebo dva roky prázdnin o pramenité vodě a….beze změny. 

Stejně jako tuk, odolávalo mé vědomí faktu, který se dočtete všude, i na krabici ranních müsli sušenek: „ Bez pohybu to nepůjde.“

 

Jasně, že se hýbu.

 

Jezdím buď na kole, nebo chodím pěšky. Když jsem po dvou letech potřebovala využít městkou hromadnou dopravu, nenašla jsem zastávku, protože jí loni přestěhovali. Od jara do podzimu se na zahradě oháním rýčem, hráběmi, pilou. O víkendech nechám plevel zvítězit, abych vyšplhala na nějakou zříceninu…Já, že mám málo pohybu?

No jo, vzdávám se. Asi to chce sport. I má pneumatika kolem pasu se souhlasně zakývala.

 

Mám panickou hrůzu z tělocvičen.

 

Může za to naše poněkud maskulinní učitelka na základní škole. Před padesáti lety a stodvaceti kily dělala gymnastiku a vřelý vztah k tomuto sportu schovala pod svým mužným knírem i v pokročilém věku.

 

23547ZGM.jpg

 

Sama se k cvičebním nástrojům již moc nepřibližovala.

 

Ukazovátkem se však snažila přesvědčit nás ostatní. Naneštěstí jsme měli ve třídě dvě pružné štíhlé gymnastky, které vždy dokázaly, jak je snadné to, co pro nás ostatní bylo nemožné. Tyhle favoritky metaly salta na kladině a já přemáhala dávící reflex vzadu pod bradly. V rámci puberty mi značně narostla prsa, což vylučovalo jakékoliv prudší či rytmické pohyby.

 

Jenomže já nechci být macatá.

 

Samozřejmě nemůžete čekat, že bych se zapsala na pilates, aerobic, jógu, nebo cokoliv, kde hrozí srážka s nějakými šlachovitými gazelami, co cvičí od plenek, nechaly si vyžahnout laserem všechny potní žlázy a nosí úžasně padnoucí cvičební trikoty ve velikosti S.

Možná mám zvrácené předsudky bojkotující realitu, ale je za nimi můj pokus na střední škole docházet na hodiny step aerobicu.

 

Byl to rok imrvere mimo rytmus, koupele v hektolitrech potu a opovržení gazel, které se nezadýchaly ani po zvrhlém povelu trenérky: „ A teď přidáme!“

 

Takže jistě chápete, že i má cesta ke sportu bude na stará kolena značně trnitá a osobitá.  A nebyla bych to ani já, kdybych něco dělala standardně.

 

Zapsala jsem se na základní kurz krav maga.

 

23545ODl.jpg

 

Krav maga (hebrejsky קרב מגע‎‎, krav = boj, maga = dotyk, kontakt, tedy česky kontaktní boj, boj z blízka) je systém sebeobrany, který představuje oficiální soustavu technik vypracovaných pro sebeobranu a boj zblízka Izraelských obranných silizraelské národní policie a dalších izraelských bezpečnostních složek. Krav maga bylo zařazeno do učebních osnov izraelských středních škol, jeho techniky jsou předváděny a nacvičovány ve výchovných a naučných institucích řízených izraelským ministerstvem školství. Krav maga není sport, ale příprava na boj zblízka na život a na smrt…..   tolik vám prozradí wikipedie.

 

Na hektolitrech potu se vlastně nic nezměnilo.

 

Ale potíme se všichni, kdo tam chodíme. Neperu se se stupínkem, ale s chlapem s gumový nožem v ruce. Nepřemáhám chuť zabít cvičitelku ale grázla, co se snaží zabít mě.  Samozřejmě fiktivně, i když se trenér snaží simulovat realitu krizových situací skutečně intenzivně.

 

23544YmI.jpg

 

Nikdy nevíme, co si na nás připraví příště.  V samotném boji je pro přežití dovoleno vše.

 

Už vidím první výsledky. Minimálně pošťák už není tak hubatý od té doby, co mi nesl balíček. Když se dozvěděl, že je v něm chránič na zuby, který jsem určitě neobjednávala pro manžela ani pro syna, radši se ke mně neobrací zády a vždy slušně pozdraví a poděkuje.

 

23546NDF.png

 

A váha?

 

Tu vem čert.  Dělám něco, co mne baví, protože to dává smysl. Bojovat o život totiž smysl má.

 

A nikdy nevíte, kdy se vám to může hodit. 

 

ToraToraTora


9373OTY.jpg


 


Hodnocení článku

Hodnotilo 18 čtenářů průměrem 4.78 bodů z pěti


Čtěte také:

Doubrava bez Doubravy, jako balón bez balonu 
Hýta a Batul – dvě století žádný problém 
Lovili jsme bobříky, teď lovíme bobry 
Sliby, chyby 
Ze soudní sině - K odlehčení i zamyšlení 


Diskuze


Pro vkládání příspěvků je potřeba se přihlásit či registrovat.
Avatar
post Zaslal: 05.03.2017 10:48

Odpověď na příspěvek #205324
Uživatel: Ailbe

KMG ....tak to bych nedala. Cetla jsem o tom,videla video a chodi tam i nasi známí. Ale ja...
 

OkOkOk

 
Avatar
post Zaslal: 05.03.2017 10:06
 
KMG ....tak to bych nedala. Cetla jsem o tom,videla video a chodi tam i nasi známí. Ale ja jsem odjakziva pohybove nemehlo, telocvik byl můj nejneoblíbenější předmět. Takže jediné, co mi jde a co zvladam, je joga. Do jogy chodím 11 let, nejstarší z nás má 86 let ( a tento její věk je pro ostatní motivace jako hrom) , nejmladší má 33 let.
 
post Zaslal: 03.03.2017 07:31

Odpověď na příspěvek #205119
Uživatel: Bosorka

Krav Maga - za mě super! Držím palce! Jen potom v praxi trochu problém s...
 

alpininig je aerobní chůze do kopce na pásech, které rozcházíš vlastní silou a můžeš si je utáhnout jak moc do kopce chceš jít, jestli malý kopeček nebo velký kopec :) do toho jsou i různé kroky na těch pásech pro oddech a ty naše cvičitelky na závěr dávají ještě posilování rukou a břicha ... ale samozřejmě je to i o jídle, nutno se ládovat spoustou bílkovin, zeleniny, minimálně příloh ... třeba obyčejný chleba či rohlík jako takový jsem neměla už od toho května ....

 
Avatar
post Zaslal: 02.03.2017 21:05
 

já o této sebeobraně slxším poprvé,ale je zajímavá a potřebná Ok

 
post Zaslal: 02.03.2017 19:20
 

Dobrý!!! Taky už jsem o této sebeobraně slyšela... držím palce ať vydržíte. Ok

 
Avatar
post Zaslal: 02.03.2017 16:45

Odpověď na příspěvek #205119
Uživatel: Bosorka

Krav Maga - za mě super! Držím palce! Jen potom v praxi trochu problém s...
 

Několik hodin jsme na cvičení věnovali i legislativě a opravdu to není u nás nc jednoduchého. Člověk se dostane za mříže a ani neví jak. Občas je ten zákon na straně všiváků častěji, než by se nám líbilo. 

 
Avatar
post Zaslal: 02.03.2017 16:44

Odpověď na příspěvek #205103
Uživatel: adina

Máš můj obdiv! Díky tomuto článku jsem teď skoukla videa ze...
 

Adino, na soutěžích jsou docela borci, ale nenench se odradit. KM může cvičit skutečně kdokoliv a kdykoliv.  I když jóga má taky něco do sebe.

 
post Zaslal: 02.03.2017 15:51
 

Krav Maga - za mě super! Držím palce! Jen potom v praxi trochu problém s nepřiměřenou sebeobranou (nutnou obranou) a českou legislativou Frown

 
Avatar
post Zaslal: 02.03.2017 14:21

Odpověď na příspěvek #205104
Uživatel: kacenka

tak prát se s někým by mě asi nebavilo, nicméně jsem objevila kouzlo...
 

co to je a jak se to cvičí? já chci taky dát dolů 30 kilo za rok!

 
post Zaslal: 02.03.2017 08:19
 

tak prát se s někým by mě asi nebavilo, nicméně jsem objevila kouzlo alpiningu a jsem tam 3x týdně :) tečou ze mne hektolitry potu a kila jdou báječně dolů, od minulého května už jich uteklo 30, heč :)

 
Avatar
post Zaslal: 02.03.2017 00:43
 

Máš můj obdiv! Díky tomuto článku jsem teď skoukla videa ze soutěží KMG a klobouk dolů, to bych nedala.. Ale ona ta moje jóga má taky něco do sebeCool. Tak držím palce, abys vždy odešla po svých a ne takto:Invalid

 

Sobotní příloha

Poslední vydání

Poslední příspěvky k článkům

Komerční tipy

Nejnovější diskuse

Včera a předevčírem

Vaše TOP články

Nejčtenější články

Komentáře - Popelnice

Komentáře - Bazar

TOPlist