Karen Wallace, Lou Kuenzler: Vílí pohádky

Začnu trošku od konce. Hodně mě na této knížce zaujaly řízené meditace na konci knihy. Čím lépe dětem přiblížit svět jejich vlastní duše, než pohádkovou fantazií a přírodou. Jako dítěti by se mi tato knížka opravdu líbila.

Meditace o přírodě

Vizualizace mořských víl

Meditace o květinových vílách

 

Meditace o mracích

Tak Vám nabídnu třeba tu o květinových vílách, ta je určena pro sklíčené děti, unavené z nemoci nebo ze školních problémů.

 

9213NjM.jpg

 

„Představ si, že stojíš uprostřed staveniště. Buldozery vyčistily a srovnaly celou plochu a kolem vidíš jen bláto. Ale počkej chviličku! Pod tvýma nohama se do všech stran začíná rozprostírat smaragdově zelený koberec trávy. Mezi stébly vystrkují hlavičky sedmikrásky a vzhůru se tlačí také zelené stonky, které se přímo před tvýma očima mění v narcisy. Jak rozkvétají květy, objevují se také jejich víly: drobounké bílé víly sedmikrásek a zářivě žluté od narcisů. Teď jsou všude kolem tebe květiny a víly. Šarlatově červené víly tančí na květech vlčích máků, blankytně modré víly se vznášejí nad chrpami a růžové víly poletují kolem karafiátů. Vidíš, že se pustili do práce také motýli, vážky a čmeláci. Teď se polož do trávy mezi květiny. Pozoruj ty nádherné barvy, vnímej příjemný pach trávy a hlíny a sladkou vůni květin. Poslouchej vílí smích a bzukot čmeláků. Dýchej zhluboka a vnímej energii jara.“

 

A mě napadá…. Vždyť si můžete s dětmi před spaním vymýšlet své vlastní meditace!!! Vracet se do přečtených pohádek, měnit děj, zajít v ději někam jinam nebo potkat své vlastní vymyšlené víly!!!!

 

9215YjY.jpg

 

Interaktivní kniha

 

Vílí pohádky jsem četla ráda a napadaly mne u toho věci jako vymýšlet si své vlastní příběhy, měnit děj příběhů dosavadních. Stejně jako život sám jsou to pohádky plné životních křižovatek, na kterých potkáváme tu toho, tu onoho. Někdy se rozhodujeme tak, jindy onak. 

 

Dětem tu do jejich často obtížných životů a situací  vstupují elementální bytosti, víly, skřítci a podobní tvorečkové, kteří je jemnou rukou navedou někam dál. Pomohou... svým způsobem si tak děti poprvé nenásilně osvojují dovednost "mít víru"... věřit v něco, v cokoliv, věřit v sebe. Dříve či později dojdou k tomu, že ony víly možná existují, a kdyby náhodou ne, v hlavě si komunikaci s nimi můžeme vynořit celkem snadno. 

 

Další části knihy, které následují po dvaceti krásných pohádkách, obsahují právě takové návody, ve kterých už je vše na vás. Meditace společně s dětmi může otevřít zcela nová zákoutí jejich duše, o kterých rodiče nemají ani tušení. Návrat do světa dětské fantazie ale prospěje i dospělým.  A tady se nachází poklady.

 

Vlastní víra, síla a vědomí, že vždy všechno dobře dopadne. A láska.

 

Co víc si děti do života mohou přát?

 

Vílí pohádky na dobrou noc

Okouzlující, někdy hravé a často moudré víly nám pomohou spojit se s rytmem a harmonií světa přírody a naladit se na jeho sílu. Tyto nádherné příběhy na dobrou noc seznámí vaše dítě s energií víl prostřednictvím půvabných a zároveň inspirativních pohádek. Jemné meditační a vizualizační techniky, které vám tato kniha rovněž přiblíží, pomáhají dětem rozvíjet představivost, empatii a porozumění a zároveň je uvolní tak, aby se jim dobře spalo. Kniha obsahuje 20 překrásně ilustrovaných příběhů na nejrůznější témata – od toho, jak je důležité vážit si krásy divoce žijících zvířat až po to, jak v sobě rozvíjet odvahu a víru. Každá pohádka je doplněna poselstvími, která shrnují její pozitivní význam. V úvodní části knihy se dozvíte, jakou roli hrají víly v nejrůznějších kulturách na celém světě, a také to, jak může čtení těchto příběhů pomoci vašemu dítěti zklidnit se a uvolnit před spaním. Kniha zároveň poskytuje návod, jak využívat tyto pohádky coby odrazový můstek pro vaše dítě, aby se dokázalo vcítit do světa přírody, vnímat jej a přistupovat k němu tvůrčím způsobem.

 

9214MDh.jpg,

 

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2013, www.synergiepublishing.com 


 

192NzA.jpg


 


Hodnocení článku

Hodnotili 3 čtenáři průměrem 5 bodů z pěti


Čtěte také:

Já ti dám českou s*ačku, ty škeble „Sííírsová“, jedna…britská :D 
Ještě se mi směj VI. kapitola 
Kdo k vám vešel na Nový rok jako první? 
Pily už jsme byli 
Přednáška s osobním výkladem karet: Poslední prázdninová 


Diskuze


Pro vkládání příspěvků je potřeba se přihlásit či registrovat.
Avatar
post Zaslal: 05.04.2013 20:48

Odpověď na příspěvek #34990
Uživatel: martina.ji

Renčo dychtivě čekám na každou Tvou recenzi, pokaždé se trefíš....
 

Já myslím, že ano.

Čtu ji. Ale nemám zas tak typickýho kluka. No prostě klukovi, který ještě neztratil úctu k holčičkám, ženám a vílám a tak.Innocent

 
Avatar
post Zaslal: 05.04.2013 15:40
 

Renča nikdy nezklameOkLove it.

 
 

Děkuji za skvělý tip ! U nás vílí příběhy frčí, bydlíme v srdci krásné přárody, kde se mamince na vycházkách fantazii meze nekladou a malé Kentánče moc rádo poslouchá moje vílí tajnosti a určitě jsme mooockrát zahlédly vílí závojíček ztracený v trávě ( pavučinky s rosou) nebo to, jak si víly v Ohři myjou vlásky ( vodní rostliny těsně pod hladinou, když klesá stav vody...) a taky vílí kouzlo s teplíčkem pro štěstí ( poletující pavučinky v babím létě) ...Love it

 

 To se dá v přírodě dítěti povídat a povídat a vyprávět ))

 
Avatar
post Zaslal: 05.04.2013 08:59
 

Renčo dychtivě čekám na každou Tvou recenzi, pokaždé se trefíš. Myslíš, že by se tahle knížka dala číst i klukovi?

 

Právě teď

Dnešní vydání

Poslední příspěvky k článkům

Komerční tipy

Nejnovější diskuse

Včera a předevčírem

Vaše TOP články

Nejčtenější články

Komentáře - Popelnice

Komentáře - Bazar

TOPlist