James Altucher: Zvolte sebe! Jóooo, tak tenhle autor je snad fakt Blíženec!

Popravdě při čtení této knihy s vědomím rozjuchaných kudrnatých vlasů autora a jeho vizáže počítačového blázna… No prostě snad jen toto vědomí mnohdy omlouvá jeho vzletné, neuvěřitelné, ovšem nesmírně osvěžující myšlenky, které přináší do stojatých vod byznysu a podnikání.  Vychází sám ze svých zkušeností, takže celkově je kniha jednodušší pro toho, kdo podniká v nějaké umělecké či více tvořivé sféře, ale nenechte se zmást prvotními názory Jamese Altuchera. 

 Dále a hlouběji v knize už přichází s nápady, které jsou víc a víc nejen naprosto jednoduché, ale i velice vychytané a opravdu v nich může být klíč k úspěchu.

 

Samozřejmě jeho kniha je psána pro americký trh, ale mnohé z jeho poznatků je možné klidně uplatnit i v českých vodách. A co si budeme povídat, na chvíli se odkloním i od čistého podnikání, protože jsme přece jenom na webu pro ženy a podívejte se, co zajímavého tu ten kudrnatý James píše.

 

On má za ušima a tohle, je obrovská pravda. Nemusíte si pamatovat procenta, stačí jen stavy, při kterých neradno dělat jakákoliv (tedy ani pracovní – dodávám, natož osobní) rozhodnutí.

 

On totiž přišel na to, že:

 

-          Když má vztek, tak ztrácí 20 – 30% své inteligence

-          Když ho přemáhá lítost, tak ta ubírá až 60% inteligence

-          Když člověka tíží starosti, přichází asi o 10 – 20 % své inteligence

 

Stará známá pravda v číslech, pod vlivem emocí nedělejte žádná zásadní rozhodnutí. Jak prosté! Přesto mne tato konkrétní čísla zarazila a opravdu jsem nad nimi přemýšlela. James Altucher má pravdu. Ostatně i další jeho nápady pro podnikatelskou sféru nejsou vůbec k zahození. Zmiňuje se o obrovském množství zbytečných pracovních schůzek, které mu ve výsledku nepřinesly žádné peníze. Že se jich už raději nezúčastňuje, naučil se odmítat zbytečné párty a snobské večeře jen tak pro ztrátu času. Raději jde domů a čte si.

 

Dalším velice zvláštním poznatkem je, že nedá na první dojem, naopak, vždy se snaží dotyčného obchodního partnera poznat blíž, pochopit a lépe poznat jeho hluboké pohnutky.

 

Závěrem musím říct jedno  - ten chlap na internetu tají své datum narození… budiž, ale já si jsem na 99% jistá, že je to rozlítaný Blíženec, protože takovouto knihu nemůže napsat nikdo normální, usedlý a mdlý.

 

17314ZmM.jpg

 

Pravda, usedlí a mdlý čtenář nejspíš ztratí trochu vlasů nebo mírně zešediví, než jeho Zvolte sebe! přečte. Je to kniha velice nekonvenční a mnohé jeho nápady byly dost i na mne, ale na druhou stranu, takhle svěží vítr jsem ještě nezažila. A rozhodně stojí za to mít výdrž a knihu i přes občasné autorovy excesy dočíst do konce. Nakonec si z ní můžete vzít sice jen několik cenných informací, které ovšem – jsem si jista – jinde nenajdete!

 

O autorovi:

James  Altucher je podnikatel, investor, zároveň autor několika knih a šesti bestsellerů ohledně investování. Podílel se na vzniku více než 20 společností,a jak sám tvrdí, 17 z nich zkrachovalo. Kromě toho, že píše knihy, přispívá také do významných  deníků včetně Financial Times. USA Today zařadilo jeho knihu Zvolte sebe! mezi 12 nejlepších byznys titulů všech dob. Jamese Altuchera si můžete také poslechnout na jeho podcastech, které se pravidelně na iTunes drží mezi nejsledovanějšími.  Více o autorovi najdete na www.jamesaltucher.com.

 

P.S. Obrázek jeho osoby v knize je asi záměrně trošku bláznivý, protože naživo (youtube nebo facebook autora) vypadá James jako velice sympatická chlapík.

 

17315MGY.jpg

 

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, www.synergiepublishing.com , 2015

 

Renata Petříčková


192NzA.jpg


 


Hodnocení článku

Článek nebyl ještě ohodnocen.


Čtěte také:

Letiště jako symbol míru. Letiště Václava Havla 
Na Simíra bacha: Spí s polštářem pod pistolí a v nonstopu kalí do zavíračky 
Nejlépe prodávají prdele, řev a zrůdy 
Vánoce jako otázka konzumní gramotnosti! 
Víte, kdo jsem? 27.1.2014 


Diskuze


Pro vkládání příspěvků je potřeba se přihlásit či registrovat.
Avatar
post Zaslal: 02.05.2015 13:52
 

Dobrý den, poměrně jednoduše jsme zjistila (na internetu), že autor je vodnář, narozen 23.1.1968 :-). Inovátor, to také sedí!

 

 
Avatar
post Zaslal: 01.05.2015 12:07
 

ano ano...já taky. Vodnářisko je to.. což je v podstatě takovej "vodní Blíženec", takže se jeho roztržité knize nedivím, ale je fakt, že ty perly, co v ní vypíchnul opravdu stojí za to.  Třeba toto o těch emocích je věc, kterou by si člověk měl pamatovat celý život.

 
post Zaslal: 30.04.2015 12:02
 

O těch emocích je to fakt, pak si ještě dávám pozor, když si říkám jak mi to hezky jde, většinou se dostaví "pohlavek".Wink

 
post Zaslal: 30.04.2015 12:00
 

Ježkovi voči tak to když nad něčím vzteky brečím tak mám po inteligenci, no nazdar.Pravda je že v těchto stavech nikdy nic nevymyslím , nebo úplnou kravinuOMG

 
Avatar
#137622
datum narození

Florra
Zaslat zprávu
Přidat do přátel
post Zaslal: 30.04.2015 10:50
 

já jsem našla to datum narození , jestlije to spravný nevím : January 23, 1968 

 

Sobotní příloha

Poslední vydání

Poslední příspěvky k článkům

Komerční tipy

Nejnovější diskuse

Včera a předevčírem

Vaše TOP články

Nejčtenější články

Komentáře - Popelnice

Komentáře - Bazar

TOPlist