Doreen Virtue: Chci změnit svůj život, ale nemám na to čas

Zajímavý název, ještě zajímavější kniha. Když jsem tu před časem fandila V zajetí jídla, netušila jsem, že Doreen Virtue umí porovnat i další části života. Čas na změny, čas na štěstí, na plnění snů. Faktor, který prochází celou knihou, ale pozor – naprosto reálně. V tom je tato kniha okouzlující a uvěřitelná. Ona totiž nedoporučuje nic nesplnitelného. Ten čas na plnění snů opravdu každá máme, ať si připadáme sebezaneprázdněnější. Ono totiž stačí…

Probrat svůj den

Vyházet z něj nepotřebné, zbytečné a unavující činnosti. Stačí nesledovat zprávy a místo nich se jít na půl hodiny ponořit do vany a snít. Nebo jít aktivně makat na svém snu, učit se, hledat kontakty, zdokonalovat se, kreslit, malovat, psát…nebo prostě jen meditovat a věnovat se svému tělu.

 
Není to vůbec složité a chce to jen jediné, sebekázeň. Ta je nakonec určující v tom, nakolik si SAMI SEBE VÁŽÍME.

 

Mezi další činnosti, které nemusíte, můžete zařadit v podstatě cokoliv, co vyhodnotíte jako unavující, ať neustále si stěžující kamarádky nebo otravné návštěvy. A když to uděláte, nebudete mít špatné svědomí, argumenty Doreen Virtue jsou přesvědčující a pravdivé. To jen my si někdy myslíme opak.


Autorka se tu do nás neopírá nikterak ošklivě, všechny ty výmluvy, proč to nejde, velmi důvěrně zná a sama s nimi bojovala.

 

Stanovuje tu základní trojúhelník lidského štěstí a ukotvenosti v životě – Láska, zdraví a finanční pohoda. Touhu po lásce a zdraví umíme pobrat. Ale málokdo z nás si vědomě uvědomí, že toužit po finanční pohodě je také správné. Máme zažité, že není dobré morálně ani duchovně chtít peníze. Jedno vylučuje druhé. Bohatí jsou zlí, chamtiví, nakradli, a chudoba cti netratí. No, je to tak trochu základ neúspěchu a ať chcete či ne,

 

Doreen zcela správně říká, že peníze nám umožní žít, jíst kvalitně, zajistit bezpečí sobě a dětem či vzdělání,  lepší zdravotní péči.  Faktory o bydlení v bezpečných čtvrtích už jsou i na mě děsivé, ale je to pravda. Za peníze si bohužel kupujeme ŽIVOT.

 

8726NmU.jpg


Metody plnění snů jsou realizovatelné

Co se mi velmi líbí, je precizní propracovanost celé knihy.  Je tu předložen bezchybný a naprosto neprůstřelný návod na to, jak to minimálně zkusit.  Už jen předmluva vás naladí tak, že knížku prostě musíte dočíst.

 

Stejně tak nutkání začít číst odkudkoliv můžete klidně popustit uzdu. Nevadí to.  Ale brzy pochopíte, že je to jako lízat dort odprostředka. Úplně nejzáživnější a nejchutnější bude začít prostě od začátku. Vše si sedá, vše dává smysl, vše je logické a vše je tak pravdivé.

 

Měla jsem problém snít, protože (tisíc proč, však znáte,navíc, jaký by to mělo smysl), autorka však předhodila způsob, jaký uvolní i ty největší zábrany a já začala snít a minimálně při čtení prožívat právě to, co zamýšlí.


Když už nic jiného, při této četbě jsem si mnohé ve svém životě uvědomila s plnou silou. Pochopitelně, to hezké je příjemnější a tak můžu říci, že i kdyby tato kniha zapadla mezi ostatní další, jedno z ní ve mně zůstane. Směr, který v jedné části svého života jdu, je nesmírným darem. V tomto směru jsem to ZVLÁDLA.


A na závěr přihodím jednu pasáž, která mě zaujala nejvíce. Jak vnímáme čas, Doreen Virtue vyřešila záhadu, která mě trápila. Proč jsem vnímala čas jinak jako dítě? Ha, vysvětlení je prosté!

 

„Čas je zvláštní jev. Je to jeden z nejbohatších a nejlépe obnovitelných zdrojů, jaký máme. Je také zdarma. A přece často cítíme, jako že o čas „žebráme“. Každý den dostáváme úplně zadarmo celých 24 hodin. Nezáleží na tom, kdo jsme, jakého jsme pohlaví nebo náboženství. Každé ráno se probudíme s vlastnictvím celých 24 hodin dne…"


A popisuje také fenomén útěku času.

 

„Když nám bylo pět, byl rok pětinou našeho dosavadního života, takže čas do šestých narozenin se jevil jako celá věčnost. Ale když vám je 30, je jeden rok mnohem menším dílem, 1/30 vašeho dosvadního života. A když je vám 40, je to ještě méně, 1/40 koláče, a tak dále. Každý rok utíká rychleji, protože je menším dílem našeho života.“


Tím, že si na sebe nakládáme množství závazků, utíká tento život ještě o něco rychleji, strach a nervozita spotřebovávají další energii. Jsme v začarovaném kruhu. Tato informace mě nepřekvapila, znám jí a jistě nejsem sama. Některé jsou však pro mě trošku kontraverzní, například vaše intuice je vám schopna sdělit, kolika let se dožijete. Trošku senzacechtivé? Pro mě určitě. Ale je to opravdu jediná věc, nad kterou jsem se pozastavila. Jinak nemůžu říct nic jiného než:


V této knize najdete životní poklad.

 

8727ZTV.jpg


Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2013, www.synergiepublishing.com


192NzA.jpg


 


Hodnocení článku

Hodnotilo 8 čtenářů průměrem 5 bodů z pěti


Čtěte také:

Everybody TOO! 
Holky, ženy, co bych vám tak řekla? 
Kobyliská střelnice. Poznáte na sobě, kde se umíralo a kde ne… 
ROZHOVOR: Petra Hřebíčková jako manželka v naději 
V práci vyspání prestiž vyhání! I když, v Čechách…?  


Diskuze


Pro vkládání příspěvků je potřeba se přihlásit či registrovat.
Avatar
post Zaslal: 23.02.2013 12:20
 

Mně se moc líbila knížka "Léčení s vílami".

 
Avatar
post Zaslal: 22.02.2013 12:34
 

Já si ji objednala právě teď....

 
Avatar
post Zaslal: 22.02.2013 12:20
 

A je to svatá pravda!

 
Avatar
post Zaslal: 22.02.2013 10:47
 

Taky moc děkuju za další skvělý tipLove it

 
Avatar
post Zaslal: 22.02.2013 09:16
 

Knizka zarazena do fronty na koupeni (a jeste delsi) na precteni! :) Ja vim, ze je to vetsinou hodne o tom samem, at uz clovek sahne po Virtue, Bärbel Mohr atd. atd. Ale pokazdy tam clovek mezi radky objevi neco, co prave potreboval a ceho si treba jinde nevsiml, nebo pozapomnel.. a uz jen ta atsmosfera techhle knizek je nabijeci, to je aspon muj pocit!! Takze jdu do toho :)... Diky, Reni, za dalsi tip ;).

 
Avatar
post Zaslal: 22.02.2013 09:05
 

Mám velkou chuť si knížku přečíst. A s fenoménem útěku času naprosto souhlasím, také to tak pociťuji, jenom jsem to neuměla pojmenovat.

 
Avatar
post Zaslal: 22.02.2013 09:02
 

Díky Renčo, mám ji. Pěkně se mi to čte. Prakticky to vypadá asi tak, že když chci chvilku na meditaci nebo vizualizaci, hodím se do klidu a už po mě lezou děti :) takže to ještě budu muset vymyslet :) ale knihu taky doporučuju

 

Právě teď

Dnešní vydání

Poslední příspěvky k článkům

Komerční tipy

Nejnovější diskuse

Včera a předevčírem

Vaše TOP články

Nejčtenější články

Komentáře - Popelnice

Komentáře - Bazar

TOPlist