Den nezávislosti II. – Bez 3D a 4D nuda a zklamání

Plním slib, a jak vidíte svou premiéru na 4D technické vymoženosti 21. století jsem bez úhony přežila. Byl to skvělý zážitek! Bylo to setkání s možností prožitku z filmu v opravdu jiném rozměru co do vnímání, než je obyčejné plátno, u kterého jsme ještě nedávno šustili pytlíky a za námi nahoře se promenádoval promítač, měnící kotouče …

… Nejen 3D obraz, tedy s brýlemi prostorové vidění, které člověku umožní být jaksi přítomen v prostředí, které sleduje, ale už dokonce i 4D, takže i s otřesy, větrem, vlhkými efekty a vůněmi.

 

V našem případě smrady.

 

Jako to vážně nemá chybu, protože scénu v jeskyni, kde se cosi otevře, máte možnost vnímat nejen s autentickým chladem, ale taky se smradem, takovým kovovým a studeným, který vnímá i hrdina na plátně.

 

Pád kosmické stíhačky, si člověk užije fakt prvotřídně a hrozně dobře jsem se tím bavila.

 

21594ZTA.png

 

Není to nic, co by člověk nevydržel, protože jeho mozek prostě pořád ví, že sedí v kině, takže je to skutečně jen zábava, žádné riziko smrti z vyděšení.

 

Sedačka s vámi zatřese, když děj, který navíc máte díky 3D rozměru všude kolem sebe, nabídne výbuch a dokonce vám sál zprostředkuje i poryv větru, a když bomba vybuchne ve vodě, tak vás to i omží.

 

Jede-li hrdina v autě, tak to s vámi natřásá přesně tak, jak jede.

 

Prostě je to hra a nic, než zábava, prima zážitek a vážně si to vychutnáte.

 

21596NGU.png

 

Velkoryse pomíjím skutečnost, že zařízení s vámi zatřese i tehdy, když se hlavní hrdina na výbuch jenom dívá, tedy se v něm nenachází, což je trochu matoucí, protože iluze má být o tom, že jste tam kde hrdina, čili je to trochu nelogické, ale tohle rádi technice odpustíte, protože na tom nesejde.

 

Navíc bych moc ráda vyzdvihla čistotu sálu, v našem případě Cinema city Smíchov a vůbec je to tam moc pěkné, dobře organizované.

 

21592N2R.jpg

 

Doporučuji 4D i sralbotkám, protože jak říkám, je to fakt spíš legrace a je to takový bonus navíc, k tomu, co už vám je schopna zprostředkovat 3D technologie.

 

Potud nadšení.

 

No a nadšený z filmu samotného bude určitě taky každý, kdo ovšem neviděl Den nezávislosti jedničku.

 

Patřila a bude patřit k mým TOP bijákům, a proto jsem si, jak už to bývá, vystavěla na špici i dvojku a to jsem neměla.

 

21590Njk.jpg

 

Plna očekávání, napětí, nervozity, že se třeba díky 4D kdesi ve vesmíru zalknu svým popcornem, jsem čapla Toma za loket.

 

21591Yzg.jpg

 

Ovšem....

 

Ne vždycky platí, že pokračování je horší, než základní verze, ale tady rozhodně ano.

 

Nečekejte bohatý děj, nečekejte humor, kterého je v jedničce dost a dost, nečekejte nic z toho, co jste v jedničce viděli, co vás tak nadchlo, vyjma návratu některých herců, protože vás nic, na co jste se těšili, nečeká.

 

21593Y2U.png

 

Je to jiný film.

 

Jakoby jinak zpracovaná rámcová kopie, či spíše odvar, nebo odvar odvaru toho prvního. Mám za to, že dvojka zklame každého, kdo se těšil, že uvidí a zažije něco, co si zamiloval v základní verzi.

 

21597Mzc.png

 

Není nouze o hromadu zajímavých efektů, je to vážně pecka co do triků a reálnosti. Obdiv patří dnešním filmovým a digitálním možnostem, poklona vývoji filmové technologie, ale scénář je katastrofa!

 

Došla jsem k tomu, že když se prostě tvůrci zaměří na technickou dokonalost a efekty bez toho, aby se někdo další zaměřil také na stejnou propracovanost scénáře a dialogů, dopadne to stejně, jako čekat emoční zážitek na přednášce o tavení oceli.

 

Odnesete si dojem promo ukázky toho, co všechno už dneska umíme graficky dokonale zvládnout, technicky zpracovat … odnesete si obdiv k trikovým možnostem filmového průmyslu 21. století.

 

Kdybyste na to ale nekoukali ve 3D a neměli 4D zážitek, asi byste se u samotného filmu nudili.

 

Ačkoli jsem přesvědčená, že kdo jedničku neviděl, mohlo by se mu to i líbit.

 

Já byla zklamaná a to nejsem náročný divák.

 

V několika momentech jsem se ztratila, protože na úkor triků nebyl jaksi dotažen děj, nezasmála jsem se téměř vůbec, nedojala jsem se, nezamyslela, emočně jsem se nikam nevychýlila … nebylo čím.

 

Dialogy bez ducha, bez myšlenky, bez hloubky, bez nápadu.

 

Zápletka plochá, bez originality, okopírovaná z první verze.

 

Koncový efekt, nějaká pecka nakonec … nula.

 

Prostě ano, udělat pokračování něčeho tak skvělého, jako je základní verze Dne nezávislosti, je vcelku hutný krajíc, to je pravda, a vyžadovalo by to scénáristický um.

 

Vysoká laťka, pro tvůrce dvojky.

 

Byl by to oříšek, udělat něco ještě lepšího, nebo alespoň srovnatelně nápaditého.

 

A to se nepovedlo, nepovedlo, nepovedlo.

 

Viděla jsem jedničku asi pětkrát, protože je skvělá.

 

Dvojka, tedy „Nový útok“ mi stačila jednou.

 

A jsem děsně ráda, že to bylo ve 3 a 4D, protože jinak bych si nudou ukousala nehty až k loktům, tedy kdybych nebyla trikový specialista, abych vůbec měla co obdivovat a nad čím žasnout.

 

Škoda, škoda, ale tedy 4Déčko jako možnost filmového zážitku mohu jedině doporučit.

 

To je bez debaty, to je vážně super.

 

Michaela Kudláčková


vizitka Kudláčková


 


Hodnocení článku

Hodnotilo 10 čtenářů průměrem 2.3 bodů z pěti


Čtěte také:

27 let připomíná Černobyl komunistickou umanutost 
Abych přežila  
Everybody TOO! 
Kajínek je volný - Svoboda ještě není osvobození (a co tyhle nahrávky?)  
Kolážovka o písničky od Jazuzinky!  


Diskuze


Pro vkládání příspěvků je potřeba se přihlásit či registrovat.
Avatar
post Zaslal: 02.07.2016 13:44

Odpověď na příspěvek #192505
Uživatel: Michaela Kudláčková

To bych zas tak nehrotila, Kaylie. Už Mayouvé měli divadlo, Římané,...
 

A já to nehrotím, možná to tak vypadá.

Někdy jsem až moc "upřímná"Wink

 

Mne kino nikdy moc nelákalo a to z toho důvodu, že mám   - na rozdíl od očí - zas nějaký přehnaný sluch a vždycky mi dunělo hlavě ještě dvě hodiny.

 

Spíš divadlo, ale nenavštěvuji skoro nic.

Jsou filmy, na které koukám pořád dokola, nechápu jak to, když přesně vím co bude, co kdy a jak řekne....?, některé stačí jednou, jiné nedokoukám.

 

Ono to  tak má víc lidí, ani ty "své oblíbené" jmenovat nemusím.Smile

 

Všechno jde kupředu, tak ani kino nemůže zůstat pozadu, to je naprosto normální.

 

Já bych tak chtěla vidět někoho, koho by probudili - jedno z kterého století - do dnešní doby, ať byla jakákoliv, vsadím se, že by neměnil.

 

A  ať brblám, jak brblám, stejně bych v jiné době žít taky nechtěla.

 

Třeba  až půjdeš příště, bude do 5D, popcorn Ti robot strčí do pusy v klidné chvilce, aby ses neudávila, pod sedadlem bude WC,  Colu budou roznášet rovnou.

 

Takže já holt s 3D mám smůlu, tupozrakost jak blázen, navíc na dálku nemám brýle a houby začínám vidět, asi se zas podívám místo do kina na oční.

 

Docela se těším na léto v Telči, pokud mne tam nezašlapou mezi dlažební kostky Run

Raděj dnes jdu na oslavu narozenin švagrové, snad jí poslepu nahmatámROFL

 
post Zaslal: 02.07.2016 10:21

Odpověď na příspěvek #192501
Uživatel: Kaylie

Jo, nic pro mne a nějak mi proletělo hlavou "vymývání mozků", tohle...
 

To bych zas tak nehrotila, Kaylie. Už Mayouvé měli divadlo, Římané, Řekové ... a fantazii nám, lidem nikdo nevzal. Je to jenom vývoj, ta schopnost pořád to zdokonalovat. A zastavit se nemůžeme, couvat nejde.

 

Ti, kdo uvedli třeba 4D a 3D do reality, potřebovali sakra hodně obrazotvornosti, fantazie a představivosti, aby to uskutečnili. Wink

 

Kždý tvůrce potřebuje mít fantazii a potřebuje diváky, aby tu fantazii měl kdo konzumovat a díky tvůrcům tu fantazii v sobě rozvíjet. A to tu bylo co je člověk člověkem, jen se mění forma.

 
Avatar
post Zaslal: 01.07.2016 23:29
 

Jo, nic pro mne a nějak mi proletělo hlavou "vymývání mozků", tohle není pokočilá technika, která pomáhá, baví, ale dělá z lidí nemyslící stádo, já vím Míšo, žes to brala s nadsázkou, potažmo i zklamaná, ale časem? Co z nás udělají?

Nemyslící roboty.

 

A já si ráda domýšlím, fantazíruju, nemám ráda vše naservírováno se vším všudy, filmy na které je škoda filmu a nejraděj (dokonce mladá generace!!!) obdivuje filmy z minulého století 70 -80 léta... a nepříliš brutální detektivky a psychologicky založené filmy.

 

No a na 3D si nechám zajít chuť, mám tupozrakost, takže tohle musím oželet. 

 

No dokud vidím rodinu nerozmazanou... je to dobrý.

 
Avatar
post Zaslal: 01.07.2016 15:06
 

Kino má tu výhodu, že i nic moc film se díky velké ploše a efektům stává dobrým zážitkem.

 

A jsou filmy, které prostě doma už nemají to kouzlo. Tohle se mi stalo s filmem Zloba (pohádka o Šípkové Růžence tak trochu...), tam byla taková, že vyrazila dech, doma už mě to tolik neoslovilo, ale možná to bylo i tím, že už jsem pochopila to hlubší poselství, které ve mě ještě v kině hlodalo s plnou parádou.

 
Avatar
post Zaslal: 01.07.2016 15:05
 

Jo, já určitě na 4D půjdu, jsem na to moc zvědavá. Vždycky mi přišlo, že ať se film snaží vizuálně a audiálně přiblížit realitě sebevíc, pořád to nebude úplně ono, pokud se nepřidají čichové vjemy. I když, tedy, při záběrech z některých prostředí, doufám, že to tvůrci nebudou s čichovými efekty přehánět... Laughing

 

Právě teď

Dnešní vydání

Poslední příspěvky k článkům

Komerční tipy

Nejnovější diskuse

Včera a předevčírem

Vaše TOP články

Nejčtenější články

Komentáře - Popelnice

Komentáře - Bazar

TOPlist