Chudák Šalamoun

Mám, co do upřímné lítosti v titulku na mysli skutečného krále Šalamouna. Tedy ikonu vzdělanosti, vhledu a neomylného úsudku. Krále, z jehož úst vyšel i legendární a geniální úskok, když soudil dvě matky, které si obě činily nárok na jedno dítě, ale jen jedna byla pravá. Jistě příběh znáte…

 

… není důležité, zdali král Šalamoun, který u onoho mýtického soudu prohlásil, že pokud se ženy nemohou dohodnout, nechá dítě rozpůlit a ve chvíli, kdy se jedna z žen postavila a prohlásila, že se tedy dítěte vzdá ve prospěch té druhé, jen aby se dítě nepůlilo, rozhodl v její prospěch, protože jen matka by zareagovala takto, skutečně takto jednal, nebo zda se jedná o mýtus.

 

22365N2E.jpg

 

Šalamoun je figura, která se stala vzorem spravedlnosti, moudrosti, dobrého úsudku, brilantního intelektu a důvtipu.

 

Jeho soudy a rozhodnutí jsou prostě příslovečné.

 

Je proto na místě, tohoto důmyslného soudce politovat ve chvíli, kdy se jeho jménem zastřeší a chlubí někdo, kdo vyniká pravým opakem zmiňovaných kvalit.

 

To je stejné, jako by si hňup, který nepozná rovnici od rovnoběžky, říkal Einstein.

 

Za normálních okolností bych se v tuto dobu k případu Kramný rozhodně nevracela, protože ho minimálně do dalšího dovolání, ústavní stížnosti a následně už jen hitovky u mezinárodního soudu, pokládám za vyřešený a uzavřený.

 

Ne tak zřejmě obhajoba a ne tak spolek, který si, nevím, z jakých pohnutek přivlastnil právě název Šalamoun.

 

22364ZmM.jpg

 

Napřed jsem myslela, že snad není možné, aby se lidé, kteří si říkají zastánci spravedlnosti a ti, kdo se snaží pyšnit Šalamounovým jménem, dopustili tak neuvěřitelného diletantství a dokonce ho prezentovali v médiích.

 

Dokonce mě napadlo, že to popletli redaktoři v Blesku, když v článku citovali „Šalamouna“ pana Peričeviče, který uvedl mimo jiné toto:

 

„Olomoucký soud se však podle něj chyb nevyvaroval. Jako příklad uvádí část dokumentující výpověď svědkyně, která se na vlastní pěst vydala do egyptské Hurghady, aby zdokumentovala místo, kde Monika s Klárkou zemřely. Soudkyně Renáta Gilová ji v prvním, ostravském, rozsudku označuje příjmením Valenová, žena se však jmenuje Valentová. „Zjevně se jedná o drobnou přepisovou chybu, která by se v rozsudku ale stávat neměla,“ upozorňuje Peričevič.

Stejná chyba se ale vyskytuje i v rozsudku odvolacího soudu a podle Šalamounu to svědčí o tom, že se v Olomouci dostatečně nezabývali odvoláním advokátky Jany Rejžkové. „Obhajoba na tento překlep upozornila ve svém odvolání, ale bohužel Vrchní soud v Olomouci tuto drobnost neodstranil, ale pouze mechanicky CTRL+C a CTRL+V zkopíroval neexistující svědkyni Valenovou. Lze se důvodně domnívat, že tuto pasáž fundovaného odvolání z důvodu rychlosti zpracování písemného odůvodnění ani nečetl,“ myslí si Peričevič.“


Celý článek je zde  http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-pripad-petr-kramny/420006/soud-proti-kramnemu-pouzil-neexistujici-svedkyni-zlobi-se-salamoun-proc-na-rozsudek-cekal-97-dnu.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy

 

Domnívám se, že se naše svědkyně asi velice dobře při čtení pobavila.

 

Jen jsem v úžasu nad tím, že skupina lidí, kteří se staví veřejně do pozice spolku, jehož objektivita, informovanost, úcta ke spravedlnosti, nestrannost a pravda dosahá velikosti samého Šalamouna, jehož jménem se honosí, se může dopustit jednání, které by snad nevystřihnul ani poslední bulvární plátek či proslulý Hrom, co už se neprodává, protože nikoho nebavil.

 

Možná i ten Hrom by si svou TOP informaci na které, míní dílem postavit část příštích kroků, majících směřovat až do soudních budov, ověřil.

 

Ačkoli vím stoprocentně, jak se ona svědkyně jmenuje, ačkoli jsem si byla téměř jistá, že to ví také soudkyně Gillová, přesto jsem si včera ověřila, zdali nedošlo v rozsudku k jakémukoli omylu.

 

Dle vyjádření JUDr. Kláry Slámové je však v rozsudku, jak se dalo čekat, jméno této osoby pochopitelně uvedeno správně a to všude, kde je zmiňována.

 

Tedy tak, jak má ona žena uvedeno v občanském průkazu i jak se podepisuje, tedy jméno, které je opravdu její.

 

Ostatně, tady je vyjádření JUDr. Kláry Long Slámové, která má rozsudky k dispozici:

 

22369Yjk.jpg"Po přečtení dalšího dílu sci-fi povídek spolku Šalamoun jsem nevěděla, zda se smát, nebo rozčilovat. Tvrzení pana Peričeviče o údajných chybách v rozsudku korunované tím, že jedna ze svědkyň se jmenuje jinak, než je v rozsudku uvedeno, je dalším přehmatem, který spolu s těmi předchozími již dotáhl dosavadní činnost uvedeného spolku v případu Kramný na vrchol trapnosti.

Ráda bych pana Peričeviče upozornila na to, že svědkyně se skutečně nejmenuje Valentová, jak on tvrdí, ale Valenová-tedy jak je správně uvedeno v rozsudku Krajského soudu v Ostravě.

Bylo by vhodné, aby pan Peričevič upustil i od dalších nepravdivých tvrzení, která mají za cíl vyvolat ve veřejnosti dojem, že došlo k justičnímu omylu v případu Kramný, nebo snad dokonce k trestné činnosti soudců KS v Ostravě i VS v Olomouci.

A nejedná se jen o nepravdy kolem údajné chyby ve jménu svědkyně, ale i o nepravdivé tvrzení o tom, že znalci obhajoby neměli údajně možnost zkoumat histologický materiál a podobně.

Některé výroky pana Peričeviče totiž přesahují únosnou míru svobody vyjadřování a lze na ně reagovat odpovídající právní cestou", uvedla pro Popelky.cz paní doktorka Long-Slámová.

 

Jediný pan Peričevič ze Šalamouna tedy zřejmě neví, jak se paní svědkyně jmenuje.

 

A zjevně nevěděl, už době, kdy zde v diskuzi kdo ví proč, zveřejnil během procesu veškeré její osobní údaje, avšak již tehdy díky Bohu špatně, za což si ale i tak vysloužil blokaci, za kterou se následně dožadoval omluvy.

 

S ohledem na pověst samého skutečného Šalamouna nemyslím, že by se tento obracel kdesi v kryptě, ale že tam spíše chrastí kostmi smíchy.

 

22366YzV.jpg

 

No alespoň někoho pan Peričevič svými vskutku přesnými reáliemi pobavil.

 

Nevím, kolik lidí reprezentuje spolek Šalamoun, ale každopádně je tohle vizitka celého tohoto kulturního tělesa.

 

Michaela Kudláčková


vizitka Kudláčková


 


Hodnocení článku

Hodnotilo 25 čtenářů průměrem 4.16 bodů z pěti


Čtěte také:

Ještě se mi směj. XII. kapitola 
MDŽ - Ženy naše! Slavíte, nebo ne? 
Můj sloupek XIII 
Proroci, komety, ocasy...hrají si čísla s lidmi, lidé s čísly nebo jen lidé s lidmi? 
Vymítání ďábla dnes? Ale ano a oficielně 


Diskuze


Pro vkládání příspěvků je potřeba se přihlásit či registrovat.
post Zaslal: 22.12.2017 14:18
 

Tomu říkám efektivně se postarat o dlouhodobý stálý a jistý příjem Wink. Kramný dostal 28 let. To je hodně roků věrný klient a spoření na důchod.

 
Avatar
post Zaslal: 22.12.2017 13:21
 

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-pripad-petr-kramny/514263/obhajkyne-kramneho-o-obnove-procesu-mame-dalsi-trumf.html

 
Avatar
#211920
Novy posudek podrobneji

Lucia Bohrn
Zaslat zprávu
Přidat do přátel
post Zaslal: 21.12.2017 12:21
 

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-pripad-petr-kramny/513992/co-tvrdi-posudek-ktery-ma-pripad-kramneho-vratit-k-soudu-moniku-s-klarou-proud-nezasahl.html

 
Avatar
post Zaslal: 20.12.2017 21:07
 

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-pripad-petr-kramny/513980/kramneho-velke-vitezstvi-vrazda-moniky-a-klarky-pujde-znovu-k-soudu.html

 
Avatar
post Zaslal: 12.10.2016 16:30
 

Šmarjápanno holky,doufám, že je vám už líp!! Ono není divu že se cítíme děsně nebo děsněji, Jeden den bylo 28+ a za tejden na horach snezi!!

 
Avatar
post Zaslal: 01.10.2016 20:50

Odpověď na příspěvek #198264
Uživatel: Andy

Už všichni jdem.
 

Já tu sedím...mě bude muset někdo pravděpodobně odtáhnout přes vanu do postele Sealed

 
Avatar
post Zaslal: 01.10.2016 20:12

Odpověď na příspěvek #198260
Uživatel: Hadatko

Míšo ty jsi ještě neležela ? Tak honem utíkej do...
 

Už všichni jdem.Love it

 
Avatar
post Zaslal: 01.10.2016 19:19

Odpověď na příspěvek #198258
Uživatel: Michaela Kudláčková

Tak nějak... já to normálně vzdávám a jdu si lehnout.
 

Míšo ty jsi ještě neležela Sealed ? Tak honem utíkej do pelíšku s něčím dobrým Pohladit

 
Avatar
post Zaslal: 01.10.2016 19:16
 

Momentál.nevím, o co GO.Ale kdyby Vašek Peričevič sem dal nějaké volnoletectví se svojí Laurou,byla,bych moc ráda,Je to něco úchvatnéhoOk

 
post Zaslal: 01.10.2016 19:11

Odpověď na příspěvek #198254
Uživatel: Hadatko

Míšo mám stejný pocit, jako bych propařila noc a ještě...
 

Tak nějak... já to normálně vzdávám a jdu si lehnout.Invalid

 
Avatar
post Zaslal: 01.10.2016 18:03

Odpověď na příspěvek #198253
Uživatel: Michaela Kudláčková

Tedy to bude drastická změna asi. Se tu motám, jako notorik.
 

Frown Míšo mám stejný pocit, jako bych propařila noc a ještě darovala 4 litry krve...jsem grogy..Undecided jestli nebude zítra rovnou sněžit Frown

 
post Zaslal: 01.10.2016 18:01
 

Tedy to bude drastická změna asi. Se tu motám, jako notorik.Frown

 
Avatar
post Zaslal: 01.10.2016 17:50

Odpověď na příspěvek #198251
Uživatel: kopretina18

Haduško už počítám poslední minuty  a v 18.00...
 

To už máš za chvíli Cool a až budeš doma, udělej si pohodu...Pohladit

 
post Zaslal: 01.10.2016 17:43
 

Haduško už počítám poslední minuty Smile a v 18.00 zavírám a hurá na bus a domů.Love it

 
Avatar
post Zaslal: 01.10.2016 17:35

Odpověď na příspěvek #198249
Uživatel: kopretina18

Ahoj holky je nás víc Haduško já se přidám.Jenom jsem tu...
 

Ahoj Kopretinko Love it....to je divné, že ano, dnes samé mrtvolky...Frown a opravdu to bude změnou počasí.... Jééé chudinko Pohladit jak tam budeš ješt dlouho v tom pracovním nasazení ? Tak ať Ti to rychle uteče a můžeš odpočívat Wink. Nooo ty naše komentáře...Tongue out to jestli čte někdo nezaujatý..tak si řekne....že by se ty holky měly léčit ROFL a mě je to fuk ! Smích léčí hlavně duši a ta je také důležitá Innocent....když ž nic jiného nelze...

 
post Zaslal: 01.10.2016 17:17
 

Ahoj holkyLove it je nás víc Haduško já se přidám.HangJenom jsem tu únavu měla už včera ...připadal jsem si jak sjetá ...jako bych lítala někde ve vzduchuHammer Ale dneska už je to lepší a taky jsem musela do pracovního procesu a ještě jsem v pracovním procesu OMGA tak díky vám  je mi  tu fajn holkySmile Vaše komentáře mě vyléčily.

 
Avatar
post Zaslal: 01.10.2016 16:47

Odpověď na příspěvek #198245
Uživatel: vercini

..jsem někde ztratila ranní elán..., též jsem jak přejetá...
 

Ahojky Verunko....

aha....tak to je nás víc...bojím se napsat, že jsem patrně ve věku stejném,  ..ale ty jsi mladice...no ale asi to bude tou změnou..počasí...mládí v trapu a do důchodu, pokud se jej dožiji daleko..

Aha Are you crazy jsem si říkala co jsem použila...a Ono odpočívej v pokoji Smile..ale zatím jsme ještě naživu Love it a včera to bylo super. asi jsme se vyčerpaly tím smíchem...Smart evil

Mé velké dítě používá oblíbené slovo...Hitparáda...jako nebyla to žádná hitparáda Tongue out a já se přiznám, že to také říkám.  Dnes je to na odpočívej v pokoji, kam jsem se ještě nedostala Frown

 
Avatar
post Zaslal: 01.10.2016 16:26

Odpověď na příspěvek #198243
Uživatel: Hadatko

Ahoj Míšo ..máš pravdu, svět je našišato a na...
 

..jsem někde ztratila ranní elán..., též jsem jak přejetá parníkem...

 

Asi už jsem ve věku, kdy zachytávám blížící se prudkou změnu počasí...Undecided

 

Haduš, ale rozesmálas mě, použila jsi stejné spojení výraziva, jako Claudi nedávno do tel....Wink

 

Ptala se mě ,, co děláš" a já ,, odpočívám" (taky už) a ona ,, tak odpočívej v pokoji" a já ,, ještě jsem neumřela! " a ona ,, nééé, já myslela v tom pokoji, ve kterým seš" 

ROFLROFL 

 
Avatar
post Zaslal: 01.10.2016 16:00

Odpověď na příspěvek #198242
Uživatel: Michaela Kudláčková

Ahooj, no říkám si, jak je ten svět našišato.   Mě zase...
 

Ahoj Míšo Wink..máš pravdu, svět je našišato a na šišku...a někdy nelze pochopit všechno.

No a divíš se, že jsi vysátá, ba přímo vyluxovaná Pohladit  jak hradní koberec ? Jsem Ti to říkala, že toho je na tebe hodně...a ještě jsi vykládala do tolika hodin...Love it.

Já mám dnes náladu pod psa, nějak tu ne mě vše padá, do všeho se musím nutit a nejraději bych odjela někam hodně daleko a nevracela se...Frown...svět je někdy na houby a ještě k tomu přispívají jedinci, co Ti nepomohou, ale spíše dorazí...

Jdi si odpočinout a ne aby jsi šla zase něco smejčit...Smile.

Zdál se mi zajímavý sen, ještě jsem si říkala, že si jej budu muset pamatovat a nevím..prostě nevím...někde po ránu jsem jej ztratila...Undecided.

Měj se hezky a odpočívej někde v pokoji ležmo PohladitLove it

 
post Zaslal: 01.10.2016 15:39

Odpověď na příspěvek #198239
Uživatel: Hadatko

ahoj Míšo... spolek Šalamoun nekomentuji....raději, bych se musela...
 

Ahooj, no říkám si, jak je ten svět našišato.

 

Mě zase během noci někdo vysál energii. Připadám si, jako když mě někdo zmlátil pražcem.

 

Všechno mám hotový. Asi půjdu ležet.

 
Avatar
post Zaslal: 01.10.2016 15:26
 

Wink ahoj Míšo...Love it spolek Šalamoun nekomentuji....raději, bych se musela rozčílit, zrovna jsem dnes četla nějaký titulek s PK v Blesku :-(.

Když už něco jako Šalamoun....tak spíše jako král Jelimán :-)) ( Madagaskar....pohádka ).

Jinak přeji pěkný den a musím se přiznat, že jsem od rána nějaká v presu a stresu Cry

 

Právě teď

Dnešní vydání

Poslední příspěvky k článkům

Komerční tipy

Nejnovější diskuse

Včera a předevčírem

Vaše TOP články

Nejčtenější články

Komentáře - Popelnice

Komentáře - Bazar

TOPlist