Seřadit dle: Seřadí článly sestupně (Z-A, 10-1)


S Pavlínou

Můj sloupek

nahled

Krásné pondělní ráno všem dobrým lidem a Popelkám zejména. Máme tu začátek dalšího nového týdne a tak je čas ho správně nastartovat. Pokusím se k tomu svými podněty z minulého týdne trochu dopomoci a to následně každé další pondělí opakovat, do doby dokud mě vlastní klávesnice nepošle k šípku…

více... 16.10.2017
S Michaelou

Konečné řešení čínské berušky

nahled

Ne, toto není nijak vědecký článek a američtí vědci nic nového o beruškách neobjevili. Je to úvaha. Lehce nadlehčená, ale myslím, že v konečném důsledku naopak velice vážná. Akorát to prostě vezmu přes berušky, abych došla od vlastně neškodného broučka ke „konečnému řešení“ v rámci jedné lidské rasy.

více... 16.10.2017
S Renatou

Enneagram: Dokonalá lidská psychologie. Připravte si kapesníčky

nahled

Každý, kdo se zajímá o lidskou duši a psychologii, zajásá! Milovníci astrologie užmoulají kapesník, protože tomuhle sahá astro psychologie leda tak po kotníky. No dobrá, možná po kolena. Enneagram je dobrou spojnicí mezi intuicí, čistou psychologií, astrologií a zkušenostmi z praxe. Tady se všechno rozvíjí do ještě přesnějších popisů, všech úhlů pohledu a ještě se všechny typy čas od času mezi sebou spojují a prolínají. 

více... 12.10.2017
S Michaelou a hostem

Reportáž - Konstelace: Už vím, proč se to moc nepopisuje

nahled

Brala jsem to jako výzvu. Mnohokrát jsem o tom slyšela a mnohokrát to byly názory protichůdné. Zpravidla se ale mnozí shodli na tom, že se to moc popsat nedá. Souhlasím. Nevím, co bych psala, kdybych si nechala ten den „postavit“ konstelaci vlastní. K tomu, abych sama sobě rozplizla pragmatické myšlení do beztvaré hmoty, mi stačilo být jen ve třech „rolích“. Ale popořadě.

více... 5.10.2017
S Michaelou

Koho maj pověsit, ten se neutopí

nahled

Zní to brutálně, to je pravda, ale jde o úsloví velice staré. Svědčí o tom, že jsme si už dávno všimli toho, čemu se říká osud. Karma, chcete-li. Toho, čemu zavilý pragmatik, řekne klidně náhoda. Často proto, že je zvyklý myslet pouze systémem trojrozměrného prostoru.

více... 26.09.2017
S Michaelou

Po strništi bos – za mě skvělý zážitek!

nahled

Ono už se to historicky pomalu samo nabízí, že kde je jméno Svěrák, tam je kvalita. A včerejší návštěva kina, alespoň u mě, tuto vizi záruky klasické svěrákovské atmosféry potvrdila. Film Po strništi bos není Kolja, nejsou Vratné lahve, a přesto je tam ten otisk, nádech. A to v dobrém slova smyslu. Asi první, co člověka napadne, je neuvěřitelně šťastný výběr dětských herců…

více... 24.08.2017
S hostem

Tunel (?)

nahled

Dostal se mi od jedné z vás do rukou článek, který jsem se rozhodla vydat. Nebudu psát žádný komentář, ani názor. Nechám úsudek zcela na vás. Jsme demokratická země a máme svobodu myšlení i slova. Čili diskuze je vám otevřena.
Česká republika má možnost splatit svůj státní dluh naráz z těžby lithia, ale místo toho vláda jen přihlíží plánům na vytunelování zásob! Ze 3 bilionů korun zisku nemá profitovat národ, ale jen lidé jako Karel Janeček, Madla Albright nebo člověk napojený na multikulti hnutí na severu Čech!

více... 23.08.2017
S Michaelou

Národní zatmění

nahled

To nám to ale letos "pěkně" vyšlo. Ač na jiné polokouli, je dnes zatmění Slunce ve Lvu. A to v den, kdy se před 49 lety ponořil do tmy jiný lev. Ten náš, český. A s ním i slunce v duších lidí. Ne, nejsem melodramatická. Jenom nezapomínám. Ani nemůžu. Přijde mi to dneska skoro až symbolické. Je to depresivně trefné. Zatmění v den zatmění.

více... 21.08.2017
S Renatou

Velký experiment o nás – s námi?

nahled

Když jsem tuhle knihu prvně otevřela, rozevřela se mě na stránce s názvem kapitoly: Jak se vypořádat s negativními zprávami, válkami, smrtí a zkázou. Přesně moje téma! Ne, že bych ho nějak nutkavě řešila, spíše jsem se jím přestala zabývat, přesto o to víc jsem občas pociťovala nepříjemný pocit z toho, že nejsem s těmito zprávami z druhého konce světa solidární. Takže jsem byla mimořádně zvědavá, jak si autoři s tímto těžkým duchovním tématem poradili.

více... 4.08.2017
S Renatou

Arkturiáni aneb kniha, při které se pod srpnovým nebem zamyslíte

nahled

Při pohledu na noční oblohu člověka mnohokrát napadne, jestli jsme ve vesmíru sami. Snad už jen málo lidí může být sebestředně přesvědčeno o tom, že jsme sami. Kniha Arkturiáni je úžasným příběhem vyprávěným formou zážitků a channelingu, kombinovanou se základními poznatky o seberozvoji, o obrovské síle člověka, jeho duši a dosud nepoznaných schopnostech. Odkud je máme?

více... 2.08.2017
1 2 3 4 5 6 > >>

Sobotní příloha

Poslední vydání

Poslední příspěvky k článkům

Komerční tipy

Nejnovější diskuse

Včera a předevčírem

Vaše TOP články

Nejčtenější články

Komentáře - Popelnice

Komentáře - Bazar

TOPlist