Seřadit dle: Seřadí článly sestupně (Z-A, 10-1)


S Renatou

Velký experiment o nás – s námi?

nahled

Když jsem tuhle knihu prvně otevřela, rozevřela se mě na stránce s názvem kapitoly: Jak se vypořádat s negativními zprávami, válkami, smrtí a zkázou. Přesně moje téma! Ne, že bych ho nějak nutkavě řešila, spíše jsem se jím přestala zabývat, přesto o to víc jsem občas pociťovala nepříjemný pocit z toho, že nejsem s těmito zprávami z druhého konce světa solidární. Takže jsem byla mimořádně zvědavá, jak si autoři s tímto těžkým duchovním tématem poradili.

více... 4.08.2017
S Renatou

Arkturiáni aneb kniha, při které se pod srpnovým nebem zamyslíte

nahled

Při pohledu na noční oblohu člověka mnohokrát napadne, jestli jsme ve vesmíru sami. Snad už jen málo lidí může být sebestředně přesvědčeno o tom, že jsme sami. Kniha Arkturiáni je úžasným příběhem vyprávěným formou zážitků a channelingu, kombinovanou se základními poznatky o seberozvoji, o obrovské síle člověka, jeho duši a dosud nepoznaných schopnostech. Odkud je máme?

více... 2.08.2017
S Renatou

Leïla Slimani: Něžná píseň

nahled

Růžovoučká knížka, příběh dětí, chůvy a její rodiny, pusinky na obalu a bum bác! Hned první kapitola, cožpak o to, hned první věta je jak ze severského krimi. No, nebudu ji tady psát, ale můj první čtenářský dojem byl: „Proboha, proč autorka prozradila konec příběhu hned v první větě?“ 

více... 17.07.2017
S Renatou

Cynthia D´Aprix Sweeneyová: Polštář

nahled

Věřím, že k této knize se může čtenář vrátit. Má pro to totiž několik dobrých důvodů. Děj je mnohovrstevnatý, zanechává podmanivou chuť, přitom není nikterak výrazný, abyste si řekli, že to nemá cenu číst podruhé, když už víte, jak to dopadne.

více... 10.07.2017
S redakcí

S Landigo stačí učit se cizí jazyk 10 minut denně

nahled

O tom, jak důležité je dnes umět cizí jazyky, snad ani není třeba diskutovat. Uvědomujeme si to téměř všichni, málokdo má však dostatek motivace a sebekázně, aby byl schopný se cizí řeč učit, ačkoliv ho k tomu nenutí škola či zaměstnání. Přitom stačí deset minut denně.

více... 23.06.2017
S Michaelou a redakcí

Všechno nejlepší, děti!

nahled

Poprvé se tento svátek slavil v roce 1952 a přidalo se k němu hnedle 53 zemí po celém světě.  Dnešní datum a pevné místo v kalendáři si vydobyl o dva roky později. Ovšem v Turecku slaví svátek dětí už od roku 1920 a to 23. dubna a tak to tam mají dodnes.

více... 1.06.2017
S Michaelou

Humor bez humoru, jako hrob bez hrobu

nahled

Bezkonkurenčně nejstrašnější model je tento: Se zanícením, patřičnou gestikulací a obrovským nasazením vyprávíte naprosto geniální vtip, při čemž teatrálně mácháte rukama, měníte hlas a vstanete i ze židle, aby vaše etuda dostala patřičnou razanci a… A… NIC.

více... 26.05.2017
S Michaelou

Kajínek je volný - Svoboda ještě není osvobození (a co tyhle nahrávky?)

nahled

Pro jedny oběť justičního omylu, pro jiné právě omilostněný nebezpečný vrah. Jiří Kajínek se dočkal a dostal milost. V rámci své prezidentské pravomoci mu ji podepsal včera Miloš Zeman. Tento krok avizovala hlava státu již v dubnu s tím, že o jeho vině není Miloš Zeman přesvědčen. Takových lidí je hodně.

 

více... 24.05.2017
S Michaelou

Psí poslání. Berte balík kapesníků a usedněte

nahled

Můj první manžel byl u dojemných filmů rafinovaný. Znenadání se vztyčil jako kobra a poněkud prkenně odkráčel, zatímco já vzlykala, jako placená plačka. Zelenou míli mi prostě beze slova vypnul s tím, že mi jde o život. Pak to dokoukal sám. Zaslechla jsem, že má rýmu. No nevím, jak by to dělal u tohoto filmu. Bylo by to „Odcházení“ II. Ale stojí to za to!

více... 19.05.2017
S Michaelou a redakcí

VŠECHNO NEJLEPŠÍ, MAMINKO!

nahled

S nejhlubší úctou a láskou přeji všechno nejlepší napřed mojí mamince. Děkuji za to nejcenější  -  za život, který mi dala a pečlivě chránila. Děkuji za trpělivost, toleranci, lásku i obětavou péči, i když to neměla jednoduché. Děkuji za tisíce odpovědí a laskavost, se kterou mě vedla ke všemu, co pokládala za důležité, hodnotné, zásadní...

více... 14.05.2017
1 2 3 4 5 6 > >>

Právě teď

Dnešní vydání

Poslední příspěvky k článkům

Komerční tipy

Nejnovější diskuse

Včera a předevčírem

Vaše TOP články

Nejčtenější články

Komentáře - Popelnice

Komentáře - Bazar

TOPlist