Seřadit dle: Seřadí článly sestupně (Z-A, 10-1)


S Michaelou

Myslíte, že jste Slované? No možná se pletete

nahled

Už ve škole jsme se prakticky mohli naučit, že našimi předky jsou Slované, a že tedy máme etnicky nejblíže na východ. Z toho, když ne z něčeho jiného, nám také bylo předkládáno Rusko jako rodný bratr. Nic proti Rusům, (nebo ano, leč není to teď podstatné wink ) ale v době, kdy jsme tady stavěli oppida jako Keltové, Rusové ještě pomalu hopkali po větvích.

 

více... 19.03.2019
S Michaelou a redakcí

Připomínáme: Vlajka pro Tibet

nahled

Již desítky let svět přihlíží, jak jsou v Tibetu ze strany čínských úřadů porušována lidská práva. Desítky politických vězňů mučených v čínských věznicích a koncentračních táborech, zůstávají jen upomínkou.

více... 12.03.2019
S Renatou

Ateliér života

nahled

Vladimír Kafka patřil meze nezapomenutelné terapeuty lidských duší a spisovatele, jejichž tvorba byla darem. Ateliér života vznikl jako odpověď na předchozí knihu Život naživo, kdy rukou, jež pomohla této moudré knize na svět, byla ruka jeho ženy, protože Vladimír již odešel do svého domova, z něhož nás přišel před padesáti lety poctít svou přítomností.

 

více... 8.03.2019
S Silvií

Legendární meče opředené mýty

nahled

Nejznámější a nejpoužívanější chladná zbraň v historii lidstva, účinný nástroj na zabíjení a také nepostradatelná součást výzbroje každého hrdiny – ano, řeč je o meči. Ve své době se stal symbolem statečnosti, válek a dokonce i společenského postavení. Rozhodoval důležité bitvy, korunoval nové monarchy a někdy také sloužil jako známka smíru. 

více... 7.03.2019
S TorouTorouTorou

Týdny by měly začínat úterkem

nahled

Týdny by měly začínat úterkem, svět by byl docela jiný. Lepší. Nechápu, proč tolik lidí brojí proti pátkům třináctého, když běžné pondělí je daleko větší peklo. Po dvou dnech volna je tělo jaksi vláčné, ještě v režimu „PAUSE“, na tváři otlačený polštář a v tukových polštářcích všude po těle dobře uložená nedělní mňamka. 

více... 12.02.2019
S Michaelou

Retro-soutěž o léčivé kamínky!

nahled

No jo. Říkala jsem si, že už jste dlouho žádnou tu naší oblíbenou poznávačku neměli, tak proč ne teď. Pravda, mě osobně při slově „retro“ slézají nehty, ale tohle vás nad bude bavit. Máte sklerózu? Tak se možná zapotíte.

 

více... 11.02.2019
S Michaelou

Mrť, zblo, muk … kuk

nahled

Víte o tom, že když řeknete někomu „čau“ říkáte mu vlastně „jsem tvůj otrok“? Ne? A přece je to tak. Vlastně, kdybych tento článek sestylizovala od začátku, tak, jak jsem se k té informaci z anotace dostala, musela bych začít mrtvolou. To je totiž původně nejblíž slovu mrť.

 

více... 24.01.2019
S Michaelou

Pochodeň č.1 - Národ, který zapomene svou historii…

nahled

…ano, je nucen ji opakovat.

Nikdy bych nechtěla, aby se ještě kdy opakovalo něco takového, aby se mladí lidé ve věku mé dcery upálili.

 

více... 16.01.2019
S Renatou

Tom Kenyon: Moudrost Hathorů

nahled

Možná jsou to ti, kdož ovlivnili egyptskou civilizaci. Možná jsou to ti, kdož ovlivní jednoho dne komplet i naši civilizaci. Kdoví… a právě proto je toto poselství dávné civilizace o tom, jak probudit a trénovat své interdimenzionální schopnosti tak lákavé, doslova vzrušující s každou další stranou.

 

více... 8.01.2019
S Michaelou

Máte křídu? A umíte Tři krále správně „podepsat“?

nahled

Tři hvězdáři, tři učenci, tři mudrcové, tři králové... je to jedno, kdo byli a zda vůbec. K našim dvěřím přináší dar štěstí a požehnání. Tak, jako je přinesli malému Ježíškovi. Máte připravenou křídu? Bezva. Tak ale neudělejte stejnou chybu, jako většina lidí. To znaménko +, to není plus.

více... 6.01.2019
1 2 3 4 5 6 > >>

Právě teď

Dnešní vydání

Poslední příspěvky k článkům

Komerční tipy

Nejnovější diskuse

Včera a předevčírem

Vaše TOP články

Nejčtenější články

Komentáře - Popelnice

Komentáře - Bazar

TOPlist