Seřadit dle: Seřadí článly sestupně (Z-A, 10-1)


S Michaelou

Jak málo je Husů!

nahled

To, co si ze školy bezpečně pamatujeme o tomto velice statečném muži pevných zásad je, že ho upálili v Kostnici 6.7.1415. Odříkáme to i ze spaní stejně, jako jeho památné, „O sancta simplicitas!“. Co nás ale ve škole naučili dál? Hodně záleží na tom, v jaké době jsme do ní chodili.

více... 6.07.2019
S Michaelou

Komunista zůstane Komunistou, jako Fašista Fašistou

nahled

Fašisté byli postaveni mimo zákon a jakékoli sympatizování s nimi je ze zákona trestáno. A to je správné, protože vrah zůstane vrahem. Je proto s podivem, že strana, jejíž rudé knížky jsou rudější o krev Milady Horákové a další spousty zavražděných, umučených lidí, klidně sedí ve vládě a láká mezi sebe mladé hlupáčky. Stejně, jako svého času Hitlerjugend. 

více... 27.06.2019
S Michaelou

Do blázince za normálem. Dneska jo.

nahled

Tak jak se vám vede v překotném červnu? Ještě nejste v bambulárně? Ne? A jak často jste za těch 25 dnů pronesli ono prorocké, "já se asi zbláznim"? Jak to sleduji kolem sebe, bude mít asi Chocholoušek napilno. Pokud nezešílíme hromadně z vedra, jestli nám nehrábne po návštěvě pošťačky s dvoukolákem složenek, a jestli nám nevymaže rozum politická situace, na tuty to zvládnou vztahy. 

více... 25.06.2019
S TorouTorouTorou

Všechny vůně léta

nahled

Vím, že na astronomické léto si ještě trochu počkáme. Při pohledu na teploměr mi ale jistě dáte zapravdu, že tohle krásné roční období je neoddiskutovatelně tady. Léto pro mne není datum v kalendáři. Léto je pro mne soubor pojmů a vjemů, které si zkrátka musím každý rok užít, abych měla pocit, že to léto zkrátka stálo za to. Vysoké teploty a nebe bez mráčku mi dávají prostor začít dřív. Abych to všechno stihla.

 

více... 6.06.2019
S Michaelou

Přes padesát tisíc „zjevů“, co nemlčí! Díky, Česko!

nahled

Když pojme člověk člověka za přítele, je to vždycky proto, že ty dva něco spojuje. Jaká je to síla, mít kolem sebe padesát tisíc přátel!? Děkuji vám! Umíte si ale představit, jaké to je, být jednotlivcem a pracovat s vědomím, s faktem, že těch padesát tisíc přátel, jsou mými nepřáteli? Myslíte, že si na to lze zvyknout?

 

více... 22.05.2019
S Michaelou

Svatá Žofie, šílená kuchařka. Děkuji, uvařím si (se) sama

nahled

Zmínili jsme už ony tři zmrzlíky a jejich osudy, ne nepodobné Tarantinově tvorbě, ale nebylo by to úplné, kdyby chyběla jejich „kuchařka“. A tady už by i ten Tarantino závistí zbledl. Žádný kuchařský recept se nekoná. Žofie je hotový horor a nic pro slabé povahy.

 

více... 15.05.2019
S Michaelou

Proč nosí Pankrác, Servác a Bonifác ochlazení?

nahled

Nezapomněla jsem na ty tři polárníky, co nám teď zpříjemňují život. Já jsem byla tak zmrzlá, že jsem to nestihla. Včerejší Pankrác mě dohnal do krajnosti a já jsem si zatopila a je mi jedno, že je květen. Možná máme prostě trpět zimou, protože oni taky trpěli. A ne málo, chudáci.

 

více... 13.05.2019
S Michaelou

Jak se vyrovnat se svou stranou duchovních nůžek?

nahled

Když jsem vám před pár lety předestřela teorii nůžek, byla to taková myšlenka, která vznikla z toho, jak jsem se kolem sebe dívala na stav společnosti. Dnes už to není teorie. Ne pro mě. Když se ohlédneme od roku 2016, když jsem vám o nůžkách napsala a podíváme se, co všechno se událo, je to neuvěřitelné. O kolik stupňů se rozevřely, co?

více... 13.05.2019
S Michaelou

Víte, kdo jsem? (o povlečení z Velkého košíku)

nahled

Narodila jsem se ve znamení Lva, ve stejném roce, jako Alfons Mucha. Nedalo by se říci, že jsem měla, kdo ví, jak krásné mládí. Dokonce, ani fakt, že jsem byla velice krásná, mi nikterak ku prospěchu nebyl.

 

více... 8.05.2019
S Michaelou

Malá drobnost pro Jiříky

nahled

Já jsem to už nestihla, ale tak snad mi Jiříkové těch pár hodin zpoždění odpustí. Je totiž docela zajímavé a nevím, zda to Jirkové, kterých po české kotlině běhá neuvěřitelných 320 565 vědí, ale jejich prapředek stvořil našeho známého a všemi dětmi i princeznami milovaného, českého Honzu, který díky důvtipu a dobrotivému prostému rozumu, ke štěstí přišel. 

více... 25.04.2019
1 2 3 4 5 6 > >>

Právě teď

Dnešní vydání

Poslední příspěvky k článkům

Komerční tipy

Nejnovější diskuse

Včera a předevčírem

Vaše TOP články

Nejčtenější články

Komentáře - Popelnice

Komentáře - Bazar

TOPlist