Seřadit dle: Seřadí článly sestupně (Z-A, 10-1)


S Michaelou

Galvanovna v Rantířově: Když mají jalovice telata

nahled

Přesně tohle přirovnání mě napadlo, když jsem vyposlechla a následně načetla neuvěřitelně absurdní příběh, který by si těžko kdo svedl představit jako reálný. My ale víme, že v tomto státě může být reálné i to sebeabsurdnější. Přesněji řečeno, i ta jalovice povije za úplatu tele.

 

více... 24.09.2018
S Renatou

Kniha - Mu-žung Süe-cchun: Než slehne rudý prach

nahled

Než slehne rudý prach, stane se celý Wej Taův život. Život mladého advokáta žijícího si na tak vysoké noze, jak to pro čínskou zkorumpovanou oblast soudnictví a práva typické. Život tak spletitý nejen událostmi, ale i morálním vývojem, že právě to dělá z knihy nezapomenutelné čtení. Chvílemi se vám bude tajit dech, chvílemi vás obestoupí lidský hnus a pochopení zákona džungle. Román má nepopiratelné charisma už od prvních stránek

více... 14.09.2018
S Michaelou

Až zapomenu, budu senilní!

nahled

A bude to znamenat, že si nepamatuji datum svého narození. A to se zatím nestalo. Je to podivné vůbec v tento den oslavovat. Snad leda to, že jsem přežila. Tedy to, že přežila moje máma. Snad by bylo co slavit, ale celý život s tím mám problém, protože mi to jednoduše pokaždé přijde skoro vlastenecky nekorektní.

více... 21.08.2018
S Renatou

Negativní myšlení versus neužitečné myšlenky

nahled

„Abychom zachovali vyvážený a pozitivní přístup k životu, potřebujeme udržet na uzdě negativní způsob myšlení, říká Stephanie Brookes v Malé knize meditací. Kniha plná drobných i větších tipů na procítění svých emocí, životních situací a vědomého prožívání i běžných věcí, umění najít si klid sami na sebe. To je základ toho vyváženého života, o kterém píše?

 

více... 7.08.2018
S obchodní nabídkou

Roční vozy Škoda – kompromis mezi novým a ojetým autem

nahled

Málokdo má našetřeno tolik peněz, aby si mohl pořídit úplně nový automobil. Na druhou stranu po něm všichni řidiči touží. Nová auta mívají výrazně nižší poruchovost a člověk se nemusí bát, co s nimi asi jejich předchozí majitel dělal. Pokud se k nim budete od začátku chovat hezky, déle vydrží. Jen kdyby ty ceny nebyly tak vysoké.

více... 2.08.2018
S obchodní nabídkou

Přemýšlíte, jak zviditelnit ještě více svou firmu? Reklamní předměty jsou jednou z možností

nahled

Pokud patříte mezi maminky na mateřské dovolené, zřejmě hledáte způsob, jak si přilepšit. Ideální volbou je začít podnikat. Založit si vlastní společnost v současné době není nic složitého. Když začnete jako živnostník, první rok nemusíte platit zdravotní a sociální pojištění, tedy pouze v případě, že jste vedená jako žena na mateřské dovolené. 

více... 17.07.2018
S TorouTorouTorou

Číst, snít, cestovat

nahled

Říká se, že kolik knih přečtete, tolik životů prožijete. Ne každá má hrdinu a příběh, který by vás dokázal rozbít na kousíčky jak čínskou vázu. Listováním v kuchařce potrápíte spíš chuťové buňky než srdeční svalovinu. Slovník vás možná nakopne ke studiu jazyka, i když poplakat si nad ním můžete taky dobře. Zvlášť, když si uvědomíte, že byste ho nepotřebovali, kdybyste tenkrát ve škole dávali pozor.

 

více... 16.07.2018
S Michaelou

Za svou pravdou stát

nahled

SVÁTEČNÍ VYDÁNÍ
Jak to zní pevně, silně a hrdě, že? Nikdy jsem nebyla dobrá na letopočty a v dějáku jsem všechno doháněla tím, že jsem barvitě líčila děj bitev, dramaticky gestikulovala a byla bych se i dojetím nad padlými králi rozplakala, jen aby profesorka zapomněla, že jsem kdesi na začátku neřekla datum a rok. Pár si jich ale přece jenom pamatuji. Patří mezi ně 6. červenec 1415.

 

více... 6.07.2018
S TorouTorouTorou

Hodina mezi psem a vlkem

nahled

Člověk se od přírody bojí tmy. Znamenala pro něj nebezpečí. Navíc jsme nebyli evolucí vybaveni drápy či tesáky k lovu nočních hlodavců, ani zrakem takovým, abychom o nějakou tu myšku v noci nezakopli. Jsme zkrátka denní zvíře, naše tělo je tomu uzpůsobeno a pokud nás nějaká okolnost donutí bdít i po západu slunce, zakládáme ohně nebo tančíme za svitu Edisonova vynálezu.

 

 

více... 4.07.2018
S Renatou

Michael Morris: Co nesmíte vědět

nahled

Řekla bych, že co nesmíme vědět, už stejně tak nějak tušíme. Je to těžké téma a klobouk dolů před autorem, že se vůbec do takové stoky pustil. Pevně utažená, pevná a neprůhledná je pavučina událostí a souvislostí, které hýbou světem. Představte si svět jako království, o kterém rozhoduje pár vyvolených, někdo mocný a ostatní jen žijí to, co si ti druzí usmyslí. Fungujeme podle pravidel, která vymyslel někdo tak, aby právě jemu byly ku prospěchu. 

více... 27.06.2018
1 2 3 4 5 6 > >>

Právě teď

Dnešní vydání

Poslední příspěvky k článkům

Komerční tipy

Nejnovější diskuse

Včera a předevčírem

Vaše TOP články

Nejčtenější články

Komentáře - Popelnice

Komentáře - Bazar

TOPlist