Seřadit dle: Seřadí článly sestupně (Z-A, 10-1)


S Michaelou

Svatá Žofie, šílená kuchařka. Děkuji, uvařím si (se) sama

nahled

Zmínili jsme už ony tři zmrzlíky a jejich osudy, ne nepodobné Tarantinově tvorbě, ale nebylo by to úplné, kdyby chyběla jejich „kuchařka“. A tady už by i ten Tarantino závistí zbledl. Žádný kuchařský recept se nekoná. Žofie je hotový horor a nic pro slabé povahy.

 

více... 15.05.2019
S Michaelou

Proč nosí Pankrác, Servác a Bonifác ochlazení?

nahled

Nezapomněla jsem na ty tři polárníky, co nám teď zpříjemňují život. Já jsem byla tak zmrzlá, že jsem to nestihla. Včerejší Pankrác mě dohnal do krajnosti a já jsem si zatopila a je mi jedno, že je květen. Možná máme prostě trpět zimou, protože oni taky trpěli. A ne málo, chudáci.

 

více... 13.05.2019
S Michaelou

Jak se vyrovnat se svou stranou duchovních nůžek?

nahled

Když jsem vám před pár lety předestřela teorii nůžek, byla to taková myšlenka, která vznikla z toho, jak jsem se kolem sebe dívala na stav společnosti. Dnes už to není teorie. Ne pro mě. Když se ohlédneme od roku 2016, když jsem vám o nůžkách napsala a podíváme se, co všechno se událo, je to neuvěřitelné. O kolik stupňů se rozevřely, co?

více... 13.05.2019
S Michaelou

Víte, kdo jsem? (o povlečení z Velkého košíku)

nahled

Narodila jsem se ve znamení Lva, ve stejném roce, jako Alfons Mucha. Nedalo by se říci, že jsem měla, kdo ví, jak krásné mládí. Dokonce, ani fakt, že jsem byla velice krásná, mi nikterak ku prospěchu nebyl.

 

více... 8.05.2019
S Michaelou

Malá drobnost pro Jiříky

nahled

Já jsem to už nestihla, ale tak snad mi Jiříkové těch pár hodin zpoždění odpustí. Je totiž docela zajímavé a nevím, zda to Jirkové, kterých po české kotlině běhá neuvěřitelných 320 565 vědí, ale jejich prapředek stvořil našeho známého a všemi dětmi i princeznami milovaného, českého Honzu, který díky důvtipu a dobrotivému prostému rozumu, ke štěstí přišel. 

více... 25.04.2019
S Michaelou

Krásný Boží Hod velikonoční! S vajíčky, zajíčky, beránky... kde se to všechno vzalo?

nahled

Velikonoce jsou dnes opravdu pro všechny křesťany skoro důležitější než Vánoce. Připomínají si Kristovu smrt na kříži i zmrtvýchvstání. Jenže jak sem zapadají vejce či zajíčci? No, protože svátky jara se nám do Ježíškovy oběti na kříži tak trochu zamíchaly a teď může být leckdo zmaten, jak jenom souvisí Kristova smrt s barevnými vejcemi a zajíci.

 

více... 21.04.2019
S Michaelou

Kdo ukřižoval Ježíše? A musel zemřít? A zemřel?

nahled

Především je prima vědět, že tento pokrokový, vzdělaný a duchovně osvícený člověk skutečně byl. Nemluvíme o fiktivní postavě a mnohé Jeho činy, byť časem a ústy lidí přikrášleny, se patrně zakládají na pravdě. Považte, že Ježíš strávil poměrně slušnou dobu v Egyptě. A tam tou dobu operovali oční rohovku a trepanaci lebky, coby zákrok při otoku mozku, dělal pomalu vrátný u pyramidy. Kristus se měl kde učit... ale od začátku...

více... 21.04.2019
S Michaelou

Velmistr Svobodných zednářů: „Zajímá nás duchovní podstata každého člena“.

nahled

Řád démonizovaný, zatracovaný i obdivovaný. Budí respekt a zájem. Když jsem se před pár lety zajímala o rozhovor, nevěřila jsem, že projdu. Dodnes mám tento rozhovor za jakousi Nirvánu své redaktorské práce. Je zde organizováno mnoho politiků a osobností nejvyšších světových postů. Co o těchto lidech, o Svobodném zednářstvu vlastně víme?

 

více... 12.04.2019
S Michaelou

Co mají Rytíři z Templu společného se Svobodnými zednáři?

nahled

Říkali si chudí rytíři Krista, ale byli vlastně jednou z nejbohatších organizací v tehdejší Evropě. Údajně dnes střeží, spolu s Řádem svobodných zednářů, nalezené tajemství dávné relikvie. Zajímají vás Svobodní zednáři? Pak ale je možná třeba vědět něco i Rytířích z Templu.

více... 10.04.2019
S Michaelou

Krimi: Kde všude ordinuje osud II. (Ústí)

nahled

Další osudově zvláštní kriminální případ, který jsem avizovala, nemusíme hledat za hranicemi, ale zavede nás k nám. Svými kořeny nás vezme hluboko do minulosti. Stará a trefná moudrost, na kterou bychom měli pamatovat, říká, že současnost a budoucnost se vždycky rodí v minulosti.

 

více... 4.04.2019
1 2 3 4 5 6 > >>

Právě teď

Dnešní vydání

Poslední příspěvky k článkům

Komerční tipy

Nejnovější diskuse

Včera a předevčírem

Vaše TOP články

Nejčtenější články

Komentáře - Popelnice

Komentáře - Bazar

TOPlist