Záhady kolem nás

Nechápu, že tolik vědců a záhadologů zajímá například bermudský trojúhelník. Jasně, ztratilo se tam pár lodí, několik námořníků, občas se vlnách mihnou řasami porostlá ráhna Bludného Holanďana, ale to je tak všechno. Nebo Stonehenge. Co to je? Pár kamenů, co tu poházeli mimozemšťani. Možná tu chtěli postavit bar, možná startovací rampu nebo vilu pro premiéra. 

 

 27946NDA.jpg

 

Ale pořád to jsou jen mimozemšťané. Zázrak v Lurdách, oblast 52, pyramidy….Celý svět je protkán tajemnými místy a připomínkami podivných událostí.

Přitom ty největší záhady se odehrávají blíž, než si myslíme.

 

Vždycky jsem si myslela, že největším zvěrstvem je, když někdo mačká zubní pastu od prostředka.

Víte, že lze mačkat pastu i vprostřed a z boku? Že jí lze ždímat jako ručník? Že do ní lze napustit vodu, aby pak prvnímu, kdo se jí pokusí vymáčknout, vytekla průjmovitě na umyvadlo? Že by před vyhozením měla být tuba prázdná a placatá, jakoby jí přejel vlak a ona je přitom poloprázdná a zmuchlaná, jakoby na ní ten vlak vykolejil. Místo hromadného neštěstí. Dva mrtví, hromada zraněných, kvílení sirén, roztrhané kusy lokomotivy všude v okolí a ….jedna zánovní avšak nepoužitelná zubní pasta.

Teorií je mnoho, ale stejně jako u záhad bermudského trojúhelníku vám nikdo neřekne, jak to doopravdy bylo.

 

Že sargasové moře polyká lodě? 

Nevadí, je daleko. Ale že pračka žere ponožky? To by se mělo řešit. Jak je možné, že evropská unie řeší rozměr jablek, úhel zakřivení banánů a spotřebu jogurtů při výrobě leteckých motorů a neřeší, jak to, že domácí normovaný elektrospotřebič v energetické třídě A, splňující evropské harmonizované normy naprosto predátorsky likviduje spodní prádlo. Když vám zákonem chráněný vlk zakousne ovci, dostanete alespoň refundace. Když vám elektrospotřebič sežere jednu fusekli z páru, nikoho to nezajímá.

Vždycky, když jdu kolem kanálu, hledám pohledem masový hrob všech mých levých ponožek.

 

Zjevení Bohorodičky v Lourdes je nic proti zjevení šlehačky.

Přijde dcera k lednici, ani jí neotevře a  prohlásí: „To je hrozný, tady není nic k jídlu.“ I přestože je tam vyrovnaná pyramida z šunky, salámu, jitrnice, sýra, plesnivého sýra, taveného sýra, podepřená džemem, máslem, Ramou, podezděná paštikou, aspikem a obehnána zdí z jogurtů, slazených tvarohů, bílých řeckých jogurtů. Jako návnada na predátory je v popředí ještě umístěn tácek se zákusky od oslavenkyně z práce. A někde tam vzadu za tím nic, co prostě není k jídlu a není si z čeho vybrat, se krčí maskovaná ředkvičkami, měsíčkovou mastí a hrnečkem vyškvařeného sádla šlehačka ve spreji. Moje.

 

27947Yjk.jpg

 

I ženy mají své dny. Po té letmé vizitě té pochmurné depresivní prázdnoty zahlásí dcera: „Můžu tu šlehačku?“

Panebože, zlatý „Lurdy“.

 

Co je proti zjevení takové zmizení?

Hodně! Už vám někdy zmizel televizní ovladač? Krom toho, že se váš byt ponoří do temnoty a nicoty a zůstane v ní i po té, co celý byt prohledáte, přeskládáte, vystěhujete a nic nenajdete. Propadnete depresi, stihomamu, obviníte všechny členy rodiny z jeho zmizení, natáhnete je na skřipec a výsledkem bude beznaděj a tmavá obrazovka. Po té, co na polštáři najdete velké chumáče svých vlasů a v zrcadle spatříte něco, čeho se leknete, zajdete do obchodu a zakoupíte nový. Po příchodu domů, nesouce jej jako svátost oltářní, už od dveří spatříte dlouho hledaný ovladač, který celou dobu ležel jen pár desítek centimetrů od místa, kde ho obyčejně necháváte.

Teď máte ovladače dva a pocit, že se na vás stěny dívají a obrazy mluví.

 

Faraoni nechali postavit své mocné a vznešené pyramidy, které zaměstnávají přední egyptology z celého světa. Jejich tajemné dovednosti, magické rituály zakleté do stěn hrobek a pohřebních komor fascinují laiky i odborníky.

A zkusili jste postavit šatní skříň z Ikea?!

 

Tajemno je všude kolem nás a často blíž, než si myslíme.

 

Jak by řekl Fox Mulder nebo jeho věčně skeptická Dana studený psí čumák Scullyová: „Pravda je tam někde venku.“

 

ToraToraTora


9373OTY.jpg


 

Hodnocení článku

Hodnotilo 12 čtenářů průměrem 5 bodů z pěti


Čtěte také:

Bílé dilema 
Co bych dělala na dovolený? Já na ní jsem! 
Máte miminko? Nebojte se černé, udělá mu dobře! 
Poslední plavky 
Tak trochu punkové vánoce 


Diskuze


Pro vkládání příspěvků je potřeba se přihlásit či registrovat.
post Zaslal: 28.05.2019 07:18
 

Ha ha ha, Toro to je geniální, já s zrovna minulý týden říkala, že jsi už dlouho nic nenapsala a během čtení tohodle kousku zas, hmmm to je jak od Tory... a vono jo Love it

ponožkožrout by si zasloužil vlastní vědeckou studii, Stonhenge taky....

vaše napráskaná lednice mne pobavila, protože někdy, někdy má člověk chuť na to něco... to něco, co tam buď není a nebo je, ale je to něčíPuke

Tvá dcera to pojala dokonale, jak primabalerina v Národním, ani záchvěv pochyb ROFL

 
post Zaslal: 26.05.2019 06:43

Odpověď na příspěvek #218403
Uživatel: Bosorka

A co teprve záhady obyčejného mrazáku...člověk tam pečlivě...
 

ROFL .... Jo a takový to "to je ještě dobrý", až do chvíle, než TO vypadá jako vysušený slimák :D

 
post Zaslal: 24.05.2019 15:00
 

A co teprve záhady obyčejného mrazáku...člověk tam pečlivě uloží luxusní hovězí a najde potom vždycky jen 5 let starý rybíz a kosti na polévku Laughing

 
post Zaslal: 24.05.2019 13:55
 

"a pocit, že se na vás stěny dívají a obrazy mluví." ROFLROFLOk

 

To je zase boží text!! 

 

Právě teď

Dnešní vydání

Poslední příspěvky k článkům

Komerční tipy

Nejnovější diskuse

Včera a předevčírem

Vaše TOP články

Nejčtenější články

Komentáře - Popelnice

Komentáře - Bazar

TOPlist