Vole se neříká

Nedávno tenistka Serena Williamsová vyfasovala pokutu za chování na kurtu. Snesla vlnu kritiky na rozhodčího, který údajně nadržuje chlapům a znevýhodňuje ženy. Na tenis nekoukám a vlastně ani nevím, co tak strašlivého udělala. Nekoukám ani na Serenu, protože mi i přes nedávný porod přijde její postava poněkud zmužnělá a nechápu tedy, zda rozhodčí zvýhodnil muže nebo ženy, když jí potrestal. 

Pár dní před tímto incidentem byla jiná tenistka potrestána jiným rozhodčím, když si na kurtu všimla, že má triko naruby a rozhodla se ho okamžitě otočit. Ač se cudně odvrátila a sportovní spodní prádlo nemohlo v nikom vyvolat pnutí ve slabinách natož rozhořčení, rozhodčí pískal. Přitom by měl nad křehkou dívčinou v nedbalkách možná pískat, ale obdivně a zcela sexisticky ještě povytáhnout obočí.

 

Jestli jsou muži a ženy trestány jinak, obávám se, že jsme k tomu nepotřebovali Serenu ani mezinárodní humbuk na kurtech. Stačí otevřít žákovskou knížku vašich dětí. Máte-li páreček nebo smíšenou partičku, víte, kam mířím.

 

Holčičkám ve škole se netrpí nic.

Sprostá mluva, herdy do zad spolužákům, ani souboje na slzy a krev o velké přestávce na školním dvoře. „Takhle se chová holčička?“ je asi nejčastější pokárání, které si copaté zlobidlo vyslouží. Ale je správné říkat zlobidlo?

 

26973M2Q.jpg

 

Když stejné udělá chlapec, určitě v nikom nevyvolá tak odmítavou reakci.

Hrubší slovník je jaksi v základní výbavě a rodiče se maximálně dohadují, od koho ta slůvka má. V případě nějakého zápasu na školní chodbě se tatínek zpravidla zeptá, kdo vyhrál.

 

26972NGQ.jpg

 

V případě, že se vaše holčička promění v Zora mstitele, byť na straně spravedlnosti, vyfasuje v pololetí ředitelskou důtku a na konci roku zhoršenou známku z chování a doporučení navštívit psychologa nebo zajistit spacák a prázdniny v detenci. Protože prostě roste pro kriminál a podívejte, jaká je teď, co z ní bude za deset let.

 

Nad prohřešky chlapců se i na rodičovské schůzce učitelka shovívavě pousmějě:

„ No to víte, kluci, ti jsou vždycky divočejší,“ a vzájemně se domluvíme, že pokud nejde o život, nejde o nic. K chlapcům patří nějaké to „vole“ když přijde na pěstičky, je vždycky důležitější, že neustoupil, než že je to proti školnímu řádu.

 

A tak už od malička vychováváme kluky, co se sice neperou, ale „to je dobře, že jsi mu to vrátil.“

 

A vychováváme holčičky, které se od plenek musí „chovat jako slečna.“

 

Ve finále jsme  možná překvapení, když si zcela v diktátu rovnoprávnosti vydupeme stejné platy, rovné příležitosti a tatínky na mateřské a jednoho dne….nás nějaký chlap, co se drbe v rozkroku a říká v každé větě „vole“, vypíská z kurtu, protože říkáme „vole“ a svědělo nás mezi půlkami.

 

Víte, co bude z chlapečků, co pláčou, nechtějí se prát o bábovičku a ze všeho nejvíc milují sladká jídla a maminčinu náruč? Třeba citlivý chlap, který bude milovat svou rodinu tak, že za ní bude ochotný i bojovat.

Stejně jako za své ideály. Nebo válečník, který se nezastaví, neskloní a jednou pochopí, že v hrudi rytíře bije srdce pro fair play, statečnost a lásku stejně jako pro řinčení zbraní.

 

Holčičky, co se perou, se možná budou prát i ve dvaceti, ve třiceti.

 

26974YjQ.jpg

 

Možná jim jednou rozšíří zorničky princátko na bílém koni ochotné prát se za ně a v hrudi se jim rozlije divně hřejivý pocit, který poznají, když za ně někdo nasadí svou kůži. Možná si vybojují své štěstí a složí zbraně. Snad je budou mít navždy v záloze připravené své štěstí bránit. Snad si vybojují svého prince, který jim ošetří šrámy a dovolí jim schoulit se v jejich pevném náručí a ony pochopí, že nejkrásnější pocit je mír po bitvě.

 

Jasně, že se nemá mluvit sprostě a píchat do spolužáků kružítko.

Nemá se taky odmlouvat a vysazovat dveře. Ale ne proto, že je někdo kluk nebo holka. Určitě ne proto, že ten kluk roste pro šibenici a ta holka se nikdy nevdá. Prostě proto, že se to nesluší a protože nechceme, aby nám někdo dělal to samé. Ale kdo zná, ví, že nejkrásnější je vidět, když se z princezen stávají bojovnice a z bojovnic princezny. Ze zlobivých kluků rytíři a z bojovníků hrdinové. Každý to v sobě má.

 

Jenom nechápu, proč nepožadujeme rovné příležitosti ve zlobení.

 

ToraToraTora


9373OTY.jpg


 


Hodnocení článku

Hodnotilo 23 čtenářů průměrem 4.57 bodů z pěti


Čtěte také:

Jak poznáte, že je vaše dítě geniální? Dost překvapivě! 
Milý Ježíšku, já už nikdy… 
Na sněhu nebo na blátě? 
Pojď si pro facku, dcero! 
Víte, kdo je Barbara Millicentová-Robertsová? 


Diskuze


Pro vkládání příspěvků je potřeba se přihlásit či registrovat.
Avatar
post Zaslal: 07.10.2018 09:27
 

Velká pravda Wink Je pravda,že to tak funguje a do dneška mi to nepřišlo divné.Vlastně od mala je učíme,že někdo pravidla porušovat může a někdo ne.V dospělosti matka co se nestará o děti je ta nejhorší a když chlap ani neplatí alimenty natož aby se staral tak se to toleruje 

 
post Zaslal: 28.09.2018 15:10

Odpověď na příspěvek #216314
Uživatel: Ivík

Je to tak.Když jsem ve škole ukusovala malé kousky gumy a flusala je tělem...
 

áááno... flusání kousků gumy nebo rozžvýkaného pijáku pomocí verzatilky byla i moje oblíbená kratochvíle ROFLOk

 
post Zaslal: 28.09.2018 14:37
 

Je to tak.Když jsem ve škole ukusovala malé kousky gumy a flusala je tělem versatilky po klukách dostala jsem poznámku a třídní dutku. To že jsem od kluků dostala několikrát zásah do zadku dobře mířenou skobičkou umně vystřelenou gumičkou do vlasů nikdo neviděl,ani zásah namočenou houbou na tabuli přímo mezi oči.Prostě NESPRAVEDLNOST !Rock

 
#216313
Moooooc hezke

Nora
Zaslat zprávu
Přidat do přátel
post Zaslal: 28.09.2018 14:10
 
Diky za fakt mooooc pekne psani!!! Ten zaver je az dojemny! Tak tak
 

Právě teď

Dnešní vydání

Poslední příspěvky k článkům

Komerční tipy

Nejnovější diskuse

Včera a předevčírem

Vaše TOP články

Nejčtenější články

Komentáře - Popelnice

Komentáře - Bazar

TOPlist