Tak trochu punkové vánoce

Když jsou děti malé, je právě adventní období asi tím nejkrásnějším čase, kdy snadno zapomenete na to, jak strašný nepořádek dělají, jak nemožně sprosté na sebe jsou a jak dokonale ignorují jakoukoliv vaši snahu o výchovu. Je to zkrátka kouzelné období, plné tradic, sladkých vůní a příjemných příležitostí, které dělají život pohádkovějším. 

 

Jedním takovým je psaní dopisu Ježíškovi. Kdo mne zná a čas od času ode mne nějaký ten řádek přečte, ví, že každý rok kolem první adventní neděle  se nemohu vyhnout zvyku psaní dopisů Ježíškovi. Je to právě první adventní neděle, kdy děti své dopisy pečlivě sesmolí a uloží s počátkem noci mezi okna, aby hned vzápětí litovaly, že zase na něco zapomněly a pokouší se podmazat maminku, aby mohly napsat ještě jedno PS.

 

27272M2M.jpg

 

Děti ovšem rostou a už loni odhalil i náš nejmenší, jak to vlastně s těmi dárky. Je. Tvrdí sice, že to vždycky tušil, ale na to mu neskočím.

 

Kdo ovšem ani neroste ani nestárne, jsem já.

 

Zavelela jsem hlasem pevným a nerozhodným, že kdo nedá nákupní seznam mezi okna o první adventní neděli, má prostě smůlu a je mi jedno, jestli věří na kurz dolaru vůči euru, nebo že láska a pravda zvítězí nad lží a nenávistí.

 

Tady velím já.

 

Kluci si ještě nechali říct, přeci jen jsou menší a jeden nikdy neví, jestli to ta mamka letos neošulí a přeci jen jí nevypomůže nějakej dědek s pytlem dárků, co leze lidem do oken na Štědrý den a věnuje se charitě. „Ještě že už se mě to netýká,“pronesla ledabyle ta prsatá patnáctiletá princezna, která ještě v deseti věřila na bludičky a dneska se tváří že jediný bůh se jmenuje WiFi, protože ta stvořila svět.

 

„Netýká? Tak to si pořiď pikslu kapesníků, protože budeš na vánoce asi docela smutná, jestli okamžitě nesedneš a nenapíšeš. A klidně na mě žaluj, až budeš za dvacet let tohle vyprávět psychologovi na červeném gauči.“

Napsala.

Na to, že mě skoro neposlouchají, se tohle docela povedlo a večer byly za oknem tři dopisy.

 

27273ODA.jpg

 

Jeden s hrubkami a se spoustou odkazů, protože Tomášek neví, jak mi poslat adresy na eshopy, kde si vybral. Musím ocenit, jakou si dal práci a všechny odkazy vypsal pečlivě včetně všech dvojteček, lomítek, https a všech znaků, které mne bezpečně zavedly na stránky jakéhosi podivného youtubera, který si na nový počítač a cestu kolem světa vydělává prodejem mikin s jeho přezdívkou za částku, která jistě neuráží jeho, mne zcela jistě.

 

Jurášek sice napsal kajícný dopis, ve kterém upozornil Ježíška, že ví o svých prohřešcích a nedostatcích, ale Vánoce jsou Vánoce a tedy připojuje flashdisk, kde jsou v souboru seznam přání uvedeny patřičné odkazy. Patrně ten seznam několikrát předělával,vylepšoval a ladil. 

Takže finální soubor se jmenuje: Poslední přání.

 

27274NDd.jpg

 

To mne vyděsilo.

 

Dcera, než dopsala, několikrát odbojně pohodila hlavou a odfrkla, abych pochopila, jak moc to je přes její přesvědčení. Řehtat nezačala. Když jsem ráno dopis našla, byl vyveden dokonce umělecky v barvách a duhovými gelovkami na něm anglicky stálo Happy christmas a něco jako…let it snow. Jelikož nemám ráda Santu a Vánoce jsou Vánoce a nikoliv Christmas, odpověděla jsem jedinými dvěma větami, které mne napadly ráno s hrnkem první kávy v ruce: Fuck Santa a metal is not death.

 

A podespala jsem se mamka  Ježíšek.

 

Ráno u snídaně se mě děti ptaly, jestli jsem si dopisy již stačila přečíst. Dcery jsem se zeptala, jestli si ho přečetla už ona. Pak jsem jim nastavila svůj obličej tak, aby si ho mohly dobře prohlédnout ze všech stran a zeptala se jich, zda vypadám, jako že kradu. Pochopily, že jsem dopisy četla a odkazy vyhledala.

 

Při příštím daňovém přiznání patrně zahrnu do kolonky vyživované osoby i několik youtuberů a pochybných popových hvězdiček.

 

Děti se mi sice snaží naznačit, že rostou. Ale já nerostu. Tradice jsou tradice

 

Happy advent

 

ToraToraTora


9373OTY.jpg


 


Hodnocení článku

Hodnotilo 18 čtenářů průměrem 4.94 bodů z pěti


Čtěte také:

BEST OF POPELKY - Být ženou může být někdy i smrtelné! 
Kolikrát jste utekli z domova? 
POHÁDKA O DVOU RYTÍŘÍCH A OLDÍKOVI 
SERIÁL: Matkou po třicítce: Šestinedělí,kapitola sama pro sebe 
Zúčtování 


Diskuze


Pro vkládání příspěvků je potřeba se přihlásit či registrovat.
post Zaslal: 01.12.2018 13:01

Odpověď na příspěvek #217143
Uživatel: Lída

 krásně napsáno... Vzpomněla jsem si na Dopis Ježíškovi...
 

LaughingLaughing

 
post Zaslal: 01.12.2018 11:05
 

Laughing krásně napsáno...

Vzpomněla jsem si na Dopis Ježíškovi mého 4-letého syna, který ho napsal už v červenci a dal za okno, aby byla jistota. Lékař, který šel kolem nás , koukal, co to máme za oknem a já se divila, na co kouká, než jsem odhalila DOPIS JEŽÍŠKOVI Smile

 
Avatar
post Zaslal: 30.11.2018 14:37
 

Pobavila jsem se jako vzdy ROFL u nas se veri porad nastesti... Asi to bude tím ,ze tak nejak v hloubi srdce jsem nikdy nepřestala verit ja sama ❤

 
post Zaslal: 29.11.2018 19:30
 

ROFL .. jsem sepobavila fakt. My psali Ježíškovi jako vzteklí. Já se v noci nevyspala, protože s očima přelepenýma lepenkou jsem chtěla vidět Andělíčka, až si pro to přijde.

 

Obdivuji maminku, která vydržela pokžadé dýl, než já.

 

Pevně věřím, že moje děti, si myslí o mě totéž.

 

Bylo to peklo, čimákovaly také velmi statčně. Ale vytrvala jsem, neb jsem dcerou dvé matky. 

 

Teď to čeká na ně. Love it

 
Avatar
post Zaslal: 29.11.2018 14:45

Odpověď na příspěvek #217118
Uživatel: selinka

Otázku, zda si vážně myslí, že kradu, používám taky, jen...
 

mohLa

 
Avatar
post Zaslal: 29.11.2018 13:54

Odpověď na příspěvek #217118
Uživatel: selinka

Otázku, zda si vážně myslí, že kradu, používám taky, jen...
 

ROFL

 
Avatar
post Zaslal: 29.11.2018 12:37
 

Otázku, zda si vážně myslí, že kradu, používám taky, jen poslední cca tři roky mi na to říkají "ne, ale moha bys" Laughing

 
post Zaslal: 29.11.2018 12:34
 

Směju se  a směju.Jak vidno,všude je to stejné.Díky za Váš skvělý humor,mám ho moc ráda.

 
post Zaslal: 29.11.2018 10:20
 

"Poslední přání"... ROFL No a "Bůh WiFi"  taky nemá chybu Laughing

 

Právě teď

Dnešní vydání

Poslední příspěvky k článkům

Komerční tipy

Nejnovější diskuse

Včera a předevčírem

Vaše TOP články

Nejčtenější články

Komentáře - Popelnice

Komentáře - Bazar

TOPlist