Půjčka ihned na účet? Tři věci, na které si dejte pozor!

Potřebujete získat v co nejkratším časovém intervalu finanční prostředky? Pokud ano, jistě budete hledat nějakou nebankovní společnost, která vám dokáže poskytnout potřebnou hotovost prakticky ihned. Na trhu je takovýchto společností poměrně hodně a každá se liší specifickými podmínkami. U půjček realizovaných ihned je ovšem zapotřebí počítat s na finančním trhu poměrně tradičními pravidly. Těch je samozřejmě hned několik.

My se konkrétně zaměříme na 3 hlavní záležitosti, jež se expresních půjček týkají. Třeba si i vy na základě jejich vyjmenování a popisu uděláte přesný obrázek o tom, jak rychlé půjčky ve skutečnosti vypadají.

 

Rychlost je skutečně expresní

Ano, tradiční charakteristikou rychlý půjček je jejich expresní vyřízení. Jak tomu ve skutečnosti bývá? Mnohé společnosti poskytují úvěry do pouhých několika desítek minut. Velmi rychle si často i online prověří bonitu žadatele a následně už mohou posílat smluvený finanční obnos na jeho bankovní konto. Pokud má být poslána půjčka ihned na účet, musíte splnit veškeré požadavky, které na vás daná nebankovní společnost má, a to co možná nejrychleji. Určitě nepočítejte s tím, že nebankovní finanční instituce půjčují každému a na počkání.  

 

27258OTA.jpg

 

I u rychlých půjček chtějí poskytovatelé záruky

Jak jsme zmínili na konci předchozího odstavce, ani rychlá půjčka není produktem, který by byl automaticky přiklepnut jakémukoli žadateli. Nebankovní společnosti musí být dnes podle zákona registrované u České národní banky, a navíc musí také jasně stanovovat pravidla, aby se potenciální klient nedostal do obrovských dluhových problémů, z nichž se nebude mít šanci dostat ven. Jaké jsou u expresních půjček nejčastější záruky bonity konkrétního žadatele? Tradičně se jedná především o potvrzení aktuálního příjmu dané osoby, případně výpis z bankovního účtu u podnikatele. Najdeme i společnosti vyžadující pouze zástavu movitého či nemovitého majetku. Jako ručitel může fungovat i třetí osoba, což se ovšem až tak často nestává.

 

Něco za něco. Úroky a poplatky budou vyšší

U nebankovních půjček všeobecně je potřeba počítat primárně také s tím, že rychlost jejich realizace bude něčím vykoupena. Ano, hádáte správně, jedná se o poměrně vysoké RPSN. Roční procentuální sazba nákladů je u těchto úvěrů skutečně vysoká a je třeba si rozmyslet, zdali budete ve finále schopni splatit finanční prostředky navíc. Pozor je zapotřebí dát i na některé další poplatky, které třeba přímo s RPSN nesouvisejí. Mnohé společnosti dokážou ihned před realizací půjčky ukázat přesnou sumu, kterou žadatel nakonec přeplatí. Ten má tedy na počátku o to jednodušší rozhodování. Dobře totiž musí vědět, jestli na půjčku skutečně má.

 

Zpracovala: Slivie Dluhošová


 


Hodnocení článku

Hodnotili 2 čtenáři průměrem 3 bodů z pěti


Čtěte také:

Děti a sex. Tabu? A co budete dělat u želv? 
Klobouk dolů, paní Simone. A závidím Vám… 
Oplodnění bez souhlasu? Není to nefér? 
Tak trochu punkové vánoce 
Tipy na inspiraci pro zdravé snídaně 


Diskuze


Pro vkládání příspěvků je potřeba se přihlásit či registrovat.

> >|
> >|

Sobotní příloha

Poslední vydání

Poslední příspěvky k článkům

Komerční tipy

Nejnovější diskuse

Včera a předevčírem

Vaše TOP články

Nejčtenější články

Komentáře - Popelnice

Komentáře - Bazar

TOPlist