Proč furt hledám ztracený čas?

Moc rádi vítáme na Popelkách novou tvář. Od dnešního dne se budete setkávat s články a reportážemi, které pro vás bude tvořit nový člen týmu, DITA. Věříme, že si máte - máme - co říci.
Dito, vítej! Redakce.

Na vysvětlenou. Není mi sedmdesát čtyři. Nemám právě teď PMS. Nejsem misantrop. Neberu žádná antidepresiva.

Na vysvětlenou. Je mi něco málo přes třicet. V době PMS bych si ani nedovolila psát na podobná témata (někdy později vysvětlím, proč..). Jsem celoživotní optimista...

Deprese zaháním leda tak dvojkou červeného, horkou vanou, "sebereikováním", nebo milováním.

Jsem POUZE tichým pozorovatelem života. I když trochu skeptickým, to je fakt.

 

A proto se poslední dobou zaobírám otázkami typu, kam ten svět spěje...

Ano... Jako bych úplně slyšela svého otce, který tuto větu často říkal v dobách, kdy mně ještě přišla totálně nemoderní... Promiň, tati, až dnes tě už chápu...

 

3067NjV.jpgKaždou neděli dopoledne se zadrženým dechem a pravidelně s nostalgickými slzami v očích sleduju pořad Hledání ztraceného času.

 

Úplně přesně si pamatuju, jak jsem tento televizní "inventář" právě co by ona pubescentka přepínala a přišel mi nudný. Dnes?

 

Hltám unikátní záběry (z roku 1932) "nějakej tatranskej doliny", kde běží po vsi děti v kroji s řehtačkou a dřeveným koníkem a jejich rodiče oslavují třeba Velikonoce...

 

Dojatě pozoruju ta polonahá batolata, jak jsou z toho koníka i řehtačky úplně hin, a z tváří jejich chudých rodičů vidím to opravdové štěstí a radost ze života.

 

Žádna autíčka na ovládání, žádné barbíny v ruce, žádný nový volskwagen u chalupy, prostě jen příroda, veselí, pohodička.

 

Děcka s růžovými tvářemi, nedotčená smogem, antibiotiky a jablky z Holandska pozorují tancující páry a řehtají se na plné kolo.

Střih.

 

Po skončení pořadu přepínám na jiný kanál a tam: Hnusáci lepáci, slizáci bakugani, pokémoni a jiné "pohádkové" (?) postavičky lákají malé chlapce, aby jim je jich rodičové ještě dnes pořídili.

 

Sedím, nevěřím...

Sama děti ještě nemám, ale jedno teda vím určitě.

Až je jednou, dá-li Bůh bud mít, TOHLE jim teda fakt neudělám. "Jsi naivní, počkej, až ti jednou děcka přijdou ze školky, že Pepíček nebo Anička mají nový dětský mobil, budou skučet tak dlouho, dokud jim ho taky nepořídíš, prostě vyměkneš," varuje mě má kamarádka, zasloužilá matka tří dětí. Ale proboha proč? To opravdu musím?

 

3068YTQ.jpg

 

Musím podlehnout svodům dnešní divné doby, kdy (doufám, že jen skoro…) každý, kdo nemá věc z barevného časopisu, je out?

 

Proč bych měla podlehnout, když svým dětem můžu koupit toho dřevěného koně a vzít je místo do nákupního centra právě do oné tatranské pastoušky, aby pěkně viděly, jak se žilo v dobách, kdy ještě bylo všechno jaksi opravdovější a ryzí?

 

Je mi jasné, že se mnou teď nebude spousta rodičů souhlasit, budou si klepat na hlavu a myslet si něco o zapšklé bezdětné babě, která neví nic o skleslé dětské duši, trápící se kvůli tomu, že jako jediná ve třídě nemá ten či onen produktový hit z Asie...

Dobře, beru.

 

Beru, že doba se posunula, a že dnes do práce nemůžu přijet na koni, abych šetřila ovzduší a svému milému psát místo 40ti sms denně 40 ručně psaných vzkazů.

 

3069MDM.jpg

Třeba nějak takhle, Dito? Wink Redakce

 

Ale tu ideu, že to tak nějak podobně vlastně být může a že pro to můžu sama něco udělat, tu mi tedy, jakože fakt, nikdo nevezme...

 

Dita


3072NDY.jpgHodnocení článku

Hodnotilo 6 čtenářů průměrem 2.33 bodů z pěti


Čtěte také:

A kdepak skončila "Doba krtková?" 
BEST OF POPELKY - Kde jsou moje blatníky? 
Čůrací papírek?... 
SLUCH!! 
To prostě musíte mít 


Diskuze


Pro vkládání příspěvků je potřeba se přihlásit či registrovat.
Avatar
post Zaslal: 21.12.2011 11:42

Odpověď na příspěvek #11280
Uživatel: peetrax

Ano, depka není deprese, od jisté doby tím "otravuju" a opravuju...
 

víno a milování mě praštilo do očí....

 

červený víno za prvé hýbe serotoninem (migrenici ví)... a milování, je-li to spíš odrbávací sex, tak vám energeticky rozhodně nepřidá.

Oboje je to degradace těla...a tedy i ducha. Pokud tedy věřím - a jakože věřím - že tou prvotní příčinou deprese je z mnoha důvodů nesoulad s vlastní duší a životním smyslem.

 
Avatar
post Zaslal: 21.12.2011 05:41

Odpověď na příspěvek #11319
Uživatel: peetrax

Já jsem to bohužel zažila, po letech myslím, že už mám to...
 

Tak to Tě opravdu ze srdce lituji. Je to něco strašného a o to hůř, že angína je vidět, deprese ne a a tak kdo nepoznal, často vůbec nevěří.

 

"Vzchop se, přemáhej se, nepodávej se tomu" jsou slova pro která jsem schopna vraždit.

Dobře to říkal pan Kopecký - to je jako byste někomu s přeraženou nohou řekli - "zahoď tu berli, koukej já chodím taky, nohu máš!" Tak to plně vystihuje.

 

Deprese byly asi vždy, ale ne tolik a navíc nebyly diagnostikovány. Ovšem dnešní psychiatrie je popelka mezi medicínou a přes stovky nových preparátů ví skoro jen to co před sto lety.

 

Psychiatrů znám hodně, mám i bývalé spolužáky a docela se děsím.

Bývali normální, teď mi po letech stačilo je párkrát potkat. Normálního psychouše hledat v poledne se svíčkou v ruce a navíc je jich málo.

Prostě zmíněná popelka, duše nebyla a jak by natož mohla bolet !!!

 

Větší procento nemocných je žen, i já bych se asi za osvětu na těchto stránkách přimlouvala, není od věci.Hang

 
Avatar
post Zaslal: 20.12.2011 21:41

Odpověď na příspěvek #11301
Uživatel: Kaylie

O depresích raději nemluvte. Dnes se tak diagnostikuje každá nenálada a...
 

Já jsem to bohužel zažila, po letech myslím, že už mám to nejhorší za sebou (ťuk, ťuk, ťuk). Fakt mě rozčiluje, když někdo "nenáladu" či depku nazývá depresí a jen tak si tenhle pojem bere do... úst. Za to bych fackovala. Víceméně nikdo z těchto ignorantů netuší, o čem je ve skutečnosti řeč a že je to nemoc. OMGMožná by se redakce Popelek mohla tomuto tématu věnovat více a neznalé, především "redaktorku" Ditu, o tomto rozdílu nějakým osobitým článkem (který bude psát některá ze zavedených a hlavně trochu poučených členek redakce) poučit. To nikdy není na škodu, navíc teď, v období Vánoc... 

 
Avatar
post Zaslal: 20.12.2011 20:28

Odpověď na příspěvek #11242
Uživatel: peetrax

Dito, víte vůbec, co jsou to deprese, co s nima člověk může zkusit? A že...
 

O depresích raději nemluvte. Dnes se tak diagnostikuje každá nenálada a každý druhý člověk chroustá antidepresiva.

Farmaceuti se maj!

 

Znám dost lidí, bohužel dnes i zasebevražděných, pro opravdovou depresi, ať už maniodepresi či jinou. Kdo to nezažil, neví o čem je řeč.

 
Avatar
post Zaslal: 20.12.2011 20:26

Odpověď na příspěvek #11195
Uživatel: Nestyda

Dám Ditě šanci... A třeba budu zase tvrdá, ale každý...
 

Tak teď jsi mne dostala!!!!!!!I got it

 

Jsi první člověk od kterého slyším to, co prožívám celý život já! To, co udělá druhý, dokažu pochopit, omluvit, odpustit (i když ne vše a vždy snadno, lehce, rychle a bez keců), ale u sebe NE A NE!

 

Každou kravinou se ukázkově dokážu sebetrýznit, v tom jsem mistr nad mistry. Proč mám pro sebe jiná měřítka? A trestám se???Hammer

 
Avatar
post Zaslal: 20.12.2011 15:11

Odpověď na příspěvek #11279
Uživatel: Renata Petříčková

no tak krom té vany (na kterou stejně není chuť) Dita vyjmenovala věci,...
 

Ano, depka není deprese, od jisté doby tím "otravuju" a opravuju každého, kdo to bere za jedno a to stejné. Které věci (z vyjmenovaných ve článku) jsou těmi spouštěči deprese? PMS, vysoký věk...? Nikde je tam nevidím. 

 
Avatar
post Zaslal: 20.12.2011 14:49

Odpověď na příspěvek #11242
Uživatel: peetrax

Dito, víte vůbec, co jsou to deprese, co s nima člověk může zkusit? A že...
 

no tak krom té vany (na kterou stejně není chuť) Dita vyjmenovala věci, které mohou býti spíše silnými spouštěči silné deprese. Jako té pravé deprese.

nikoliv "depky, nenálady, nasr..osti" , o které mám pocit, píše....

 
Avatar
post Zaslal: 20.12.2011 14:47

Odpověď na příspěvek #11188
Uživatel: Michaela Kudláčková

..proč si tolik lidí (a teď fakt nemám na mysli fanatické...
 

a četlas Dalajlamovu knihu Vesmír v jediném atomu?

Tehdy jsem zjistila, že je to hluboce prostý, pokorný, ale zároveň tak bohatý a moudrý člověk, že mi ten rozsah přestala málem hlava pobírat. Pobíralo to jen srdce... a zíralo blahem.

 
Avatar
post Zaslal: 20.12.2011 11:56
 

Dito, víte vůbec, co jsou to deprese, co s nima člověk může zkusit? OMGA že brát antidepresiva není ostuda (stejně tak jako mít na zlomené končetině sádru)? Are you crazy Deprese je nemoc. No nic, u vás to asi stejně na úrodnou půdu nepadne, když si myslíte, že nemoc se dá zahnat tím, čím jste napsala. No, uvedla jste se sama. Vaše články zde vyhledávat nebudu. 

 
Avatar
post Zaslal: 19.12.2011 18:25

Odpověď na příspěvek #11191
Uživatel: ToraToraTora

Proti bakuganům, slizákům a dementním animákům se dá bojovat i...
 

Ok

 
post Zaslal: 19.12.2011 18:13

Odpověď na příspěvek #11194
Uživatel: Nestyda

Míšo, já nemám vůbec potřebu někoho "znectít". Jen se...
 

To jsi mě docela dostala tou definicí moudrosti. Mám několik nápadů. Asi je to na článek. Už teď vím, jak snadno lze zaměnit s inteligencí. A přesto, že budu tápat, vím, že člověk inteligentní ještě nutně nemusí být moudrý.  Navíc je to termín hodně pocitový.

 
Avatar
post Zaslal: 19.12.2011 14:42

Odpověď na příspěvek #11189
Uživatel: plotice1

Přesně tak, milá virtuální přítelkyně. A čtenost i diskuze...
 

Dám Ditě šanci... A třeba budu zase tvrdá, ale každý zveřejněný plk je terčem kritiky a i ta může být blbá. Neříkám, že můj názor je jediný správný, není. Jen jsem ho potřebovala sdělit. 

 

Vždyť já jsem tvrdým kritikem i sama sobě. Co u druhého "přehlédnu" či omluvím, sobě neodpustím a hrubou urážkou se za svoji nízkost poctím. :-)

 
Avatar
post Zaslal: 19.12.2011 14:36

Odpověď na příspěvek #11188
Uživatel: Michaela Kudláčková

..proč si tolik lidí (a teď fakt nemám na mysli fanatické...
 

Míšo, já nemám vůbec potřebu někoho "znectít". Jen se obávám toho, aby člověk nakonec nezlenivěl a nemyslel si, že mu cestu bude ukazovat někdo, koho většina považuje za moudrého. Že papouškovat názor nebo myšlenky někoho, kdo je společností vyvyšován na jakýsi vyšší stupeň, mu usnadní život a již nemusí sám bojovat a hledat vlastní názory a cesty, čímž může ochudit společnost, neb třeba právě ty by mohly být považovány za ještě moudřejší... Chtěla jsem jen upozornit na to, že každý z nás (jsem naivní?) jsme schopni hledat a nacházet správné směry a cesty. Nezříkám se vyslechnutí názorů někoho, kdo se umí nořit do života v jiných hloubkách, než to v mých podmínkách dovedu já, ale hledat v tom svůj smysl života, hledat v těchto naprosto jiných sférách odpovědi na otázky, které se mne týkají... Nakonec si stejně člověk jede po vlastní ose, neb je krásné číst o duchovnu, o síle duše a ducha, také mně to v krizi pomáhá, ale nakonec pak musím jít, zavřít hlavu a žít tu naši realitu, která je tak jiná než realita třeba toho, jemuž musí už hučet v hlavě, Dalajlámy. A navíc, pokud není člověk pozér, který se chce dělat zajímavým prázdnými výroky, pak přece do své "vizitky" neuvede, že by moc rád mluvil s Dalajlámou. Ať nejdříve ukáže, je-li vůbec takového setkání hoden... Proč být sobec a od Dalajlámy stále něco očekávat, nějakou radu, či moudro? Proč nebýt ten, kdo mu také něco dá, co jeho naplní?

Není to trochu o domýšlivosti, mít takové přání? 

 

Když už bych chtěla být "zajímavá" já, mohla bych trapně uvést, jak ráda bych se osobně potkala se Šalamounem a hodovala v jeho latríně, protože právě tam je dle lidového rčení jeho moudrost. A já chci být nejen "zajímavá", ale také moudrá, ačkoli vlastně nevím, co je to být moudrý... Já totiž pořád ještě nenašla tu rovnici, kde výslednou je MOUDROST... Ještě ne. Což možná je pouze důkaz toho, že jsem tak jednoduchá... 

 

Už jen slovíčkařím. 

 

 
Avatar
post Zaslal: 19.12.2011 14:17
 

Proti bakuganům, slizákům a dementním animákům se dá bojovat i jinak než jen dřevěným koněm a řehtačkou. nebo používáním klišé o uspěchané době, civilizačních nešvarech či výrobou domácího mýdla z jatečního odpadu. Myslím, že stejně nadávaly praprababičky nad první televizí ve vesnici, nad žvýkačkou a křožovaly se, když se dívka nechala ostříhat nakrátko. S civilizací nelze bojovat zpátečnictvím, ale usměrněním a polidštěním. Hodně štěstí v redakci.Champagne

 
Avatar
post Zaslal: 19.12.2011 14:16

Odpověď na příspěvek #11187
Uživatel: Nestyda

Asi jsem to napsala moc tvrdě. A je pravda, že je jen můj problém, pokud se mi...
 

Přesně tak, milá virtuální přítelkyně. A čtenost i diskuze soudím magazín potřebuje a Míše to moc přeju.

Je brzy na soudy, jenom mám pocit, že zrovna Míša a Tomáš si asi budou vybírat pečlivě, komu dají prostor.

Dita na mě působí osobitě a stylem se nesnaží nikam vpasírovat. Má vlastní a má odvahu ho říct. Hele, tohle tutově brzy oceníme, uvidíš :-)

 
post Zaslal: 19.12.2011 14:07

Odpověď na příspěvek #11186
Uživatel: Nestyda

Myslím si, že člověk, který přemýšlí, těžko bude hledat...
 

..proč si tolik lidí (a teď fakt nemám na mysli fanatické pámbíčkáře, co si hřebíky ryjí po večerech stigmata), váží Krista?

Proč tolika lidem učaroval Budha a jeho učení? Domnívám se, že jde o vnitřní souznění s filozofií, či myšlenkou. Myslím, že svobodně si vybrat, kdo je tím, jehož názor vezmu za svůj, při čemž zachovám vlastní, je o svobodě.

 

Jen málokdo se ráno probudí moudrý a s rozhledem. Odpovědnost každého z nás je ve  volbě vzoru a v tom, jakou fyzickou podobu tomu pak dáme.

 

Jestliže se v něčem nacházím, ještě zdaleka to neznamená, že se tomu odevzdávám. 

 

Můžeš mě, moje milá Nestydo znectít, ale já také patřím k těm, kteří osobnost Dalajlamy hluboce obdivují. Bylo by mi velkou ctí, strávit s ním pár minut, naslouchat mu a učit se.

 

 
Avatar
post Zaslal: 19.12.2011 13:59

Odpověď na příspěvek #11185
Uživatel: plotice1

Ale Nestydo, zrovna Ty bys měla být z těch, kteří si nemyslí, že co si...
 

Asi jsem to napsala moc tvrdě. A je pravda, že je jen můj problém, pokud se mi nějaký styl líbí nebo ne. 

Na druhou stranu, hned je pod "článkem" více příspěvků... Wink

 
Avatar
post Zaslal: 19.12.2011 13:51

Odpověď na příspěvek #11182
Uživatel: Michaela Kudláčková

Já myslím, že je to trochu obráceně, co se Dalajlamy týče. ...
 

Myslím si, že člověk, který přemýšlí, těžko bude hledat směr své cesty v odpovědích u Dalajlámy... Ten se jen velice těžko vžije do života obyčejného člověka našich poměrů. Můžeme číst jeho zajímavé myšlenky,které nás mohou nakopnout, pootevřít nám oči, ale nakonec vždycky musíme své kroky vést tak, aby to odpovídalo našim podmínkám. Míšo, uznej sama, že hledat odpovědi právě u Dalajlámy v našich podmínkách, je jen rádoby líbivá póza. Ale věřím, že Vás všechny to dokázalo uchvátit. Mě ne. A to není tím, že by mi Dalajláma nepřišel zajímavý a moudrý. Je to jen tím, že si nedovedu představit, že právě nám by tento muž mohl ukázat správnou cestu. Jaká životní cesta je ta správná??? 

Proč má člověk vždy potřebu se k něčemu/někomu upínat s tím, že právě u toho něčeho/někoho najde moudrost... ??? A kdo určuje, co je to správné moudré??? 

 

 

 
Avatar
post Zaslal: 19.12.2011 13:43

Odpověď na příspěvek #11170
Uživatel: Nestyda

To je krásná póza, že všichni chcete mluvit s Dalajlámou......
 

Ale Nestydo, zrovna Ty bys měla být z těch, kteří si nemyslí, že co si nenašlo Tebe, může najít jiné. Mě se článek líbí a mám ráda i Tebe, Tvoje příspěvky a články od Renaty i od Vařečky.

Neslučuju je. Líbí se mi od každého něco. Právě pro ty rozdíly.

Myslím, že redakce dělá dobře, když nabírá lidi, kteří nejedou po stejné koleji. Dělá to barevnější a širší svět tohohle magazínu.

Buď dobrá Love it

 
post Zaslal: 19.12.2011 13:32

Odpověď na příspěvek #11170
Uživatel: Nestyda

To je krásná póza, že všichni chcete mluvit s Dalajlámou......
 

Já myslím, že je to trochu obráceně, co se Dalajlamy týče. 

Nikdo patrně nemá v úmyslu uchvacovat jeho. Spíše bych řekla, že člověk, mnoho lidí, touží po odpovědích na své otázky, po jakémsi ukazateli směru, kudy jít, jakou cestou poslat své myšlenky.

Touží po moudrosti, nebo cestě k ní. A fakt, že si mnoho lidí vybírá, nebo vkládá naději právě do tohoto muže, mi přijde super.

 

Byla doba, kdy jedinou vodící inteligencí byla strana.

 
Avatar
post Zaslal: 19.12.2011 12:37

Odpověď na příspěvek #11153
Uživatel: Reliska

Ahoj  Dito,  vítej  do  teamu  dobrých  lidí...
 

To je krásná póza, že všichni chcete mluvit s Dalajlámou... Jen by mne zajímalo, co byste mu asi tak řekly??? A co byste asi tak od něj chtěly slyšet? Pochopily byste vůbec něco, o čem by tento člověk mluvil??? Věříte si natolik, že byste dokázaly takového člověka ještě něčím překvapit a uchvátit, nebo při nejmenším, zaujmout??? Ach jo... 

 

Jinak, bohužel, nejsem článkem nadšena. Přijde mi hoden tak akorát na nějaký soukromý blog... Těším se, a věřím, ta doba snad přijde, že mne někdy něčím i tato nová tvář Popelek zaujme. Zatím to vidím na hluboké podprůměrno... Nenašla jsem kouzlo tématu a bohužel ani slohu Undecided

Redaktoři, neblázněte a neklesejte s kvalitou. Těšte své čtenáře, kteří mají ještě nároky, a překvapujte je... MILE! Nebo je opravdu každé redakci jedno, že se z jejich čtenářů stane pouze tupé stádo bez názoru a oslavující někoho, kdo by tak strašně rád mluvil právě s Dalajlámou, protože to tak "moudře" zní??? ... 

 
Avatar
post Zaslal: 19.12.2011 10:43

Odpověď na příspěvek #11153
Uživatel: Reliska

Ahoj  Dito,  vítej  do  teamu  dobrých  lidí...
 

u mě si šplhla taky a nejen tím... asi to bude tím "blíženectvím"Wink Dito, hezkýýýý...

 
Avatar
post Zaslal: 19.12.2011 10:10
 

Ha, nová tvář, vítej a díky za hezký článek.Love it

 
Avatar
post Zaslal: 19.12.2011 04:29
 

Ahoj  Dito,  vítej  do  teamu  dobrých  lidí a  přeji  ti hodně  hezkých  článků..už ted  sis  šplhla  v  mém  případě  tím,že  bys  chtěla  mluvit s  DalajlámouAwesomeWink

 
Avatar
post Zaslal: 19.12.2011 02:00
 

Vtipně podaný článek, Dito amazonko. Vítej k nám !Love it

 

Právě teď

Dnešní vydání

Poslední příspěvky k článkům

Komerční tipy

Nejnovější diskuse

Včera a předevčírem

Vaše TOP články

Nejčtenější články

Komentáře - Popelnice

Komentáře - Bazar

TOPlist