Motáky z tábora

Na motáky z tábora od dětí se vždycky těším. Za prvé se vždycky královsky pobavím, protože ignorují pravopis, podstatnosti i to, že existuje tatínek. Zásadně je tedy dopis adresován nám oběma, ale začíná slovy: „Ahoj maminko.“ A za druhé se na něj těším, protože bez ohledu na jejich talent brnkat mi na nervy, mi zkrátka chybí. Letos dvojnásob.

Zatímco jindy jsme objednávali tábor i s počasím, letos jsme tuto možnost nevyužili. Už když jsme balili, zjistila jsem, že holínky asi budou tentokrát potřebovat, ale i kdybych se rozkrájela, Jiříček se do žádných nevejde. To bych musela rozkrájet dřív jeho. Noha mu poněkud zmacatěla a odmítá se vcucnout do obuvi byť o dvě čísla větší. Noha zkrátka nespolupracovala a Jirka odjížděl s teniskami a dobrou radou, jak je nejlépe vysušit zmuchlanými novinami.

 

Už když jsem je tam vezla, střídalo se sluníčko s přeháňkami a příjezdová cesta poněkud čvachtala na znamení, že zřejmě neprší letos poprvé. Vedoucí kluky ihned proškolila, co dělat….nebo spíš nedělat ve stanu za bouřky a vydatného deště.

 

Já se bála o kluky a mezitím mě zásobovala dcera informacemi ze svého tábora.

 

O dešti ani slovo. Ale váleli se v hromadě krup, z nichž jedna byla tak veliká, že dokázala trefit jednu kamarádku do hlavy a dostat ji s podezřením na otřes mozku na ošetřovnu. Naštěstí se podařilo krvácení zastavit a holčička mohla pokračovat na táboře. Pokračovaly i rozmary počasí. Dcera naštěstí  má plavky i holínky a zdárně nosí obojí dohromady.

 

Mezitím přišel dopis od kluků:Moc se nám tu líbí. V úterý trochu pršelo a některým dětem to odneslo střechu stanu.“

 

24394Y2Y.jpg

 

Nerozumím výrazu „trochu pršelo“, když některé děti přišly o střechu. Víc nenapsali. Tedy rozhodně ne o počasí. Jako podstatnější vyhodnotili, že dobře vaří, že už byli ve městě a mohli si koupit sladkosti, což udělali a pak ještě jednou, že dobře vaří.

 

Vzhledem k tomu, že momentálně přichází bouřky, přívalové deště nebo kroupy zhruba každý druhý až třetí den, zřejmě si děti zvykly. Já už nekoukám na radar, protože kdykoliv se na něj podívám, vidím nad místem pobytu dětí nějaký žluto červeno zelený mrak s černě vyznačenými blesky. Stránku v počítači tedy honem rychle zavřu a tvářím se, že to byl spam.

 

Přes celou zadní stranu dopisu byl velký barevný nápis:

 

„Pro nej rodiče na světě.“

 

Sebevědomí mi to nezvedlo. Naopak vzkaz spíš rozjitřil pochybnosti, co chlapce donutilo k tak odvážnému tvrzení.

 

Asi na to budu muset přestat myslet. 

 

Že se mi stýská, jsem pochopila už včera, když jsem upekla borůvkový koláč a štrúdl. Jsme s manželem sami doma a já hubnu do plavek. Ale přišlo mi to fajn, protože se těším, až upeču dětem a tohle byla taková malá zkouška. Už tu voní rybízová bublanina a manžel pojal regulérní podezření, že mi hráblo. Ale moc nebrblá, protože přikusuje štrúdl k buchtě a s plnou pusou mu není moc rozumět.  Navíc zapomněl, že pokud jsou děti doma, tak ještě za tepla odkrojím jednu porci, kterou mu schovávám do kredence za hodobožový kávový servis, aby mu zbyl alespoň kousíček ke kafi.

 

V rádiu říkali, že se na nás hrnou další bouřky a pak ochlazení a déšť.

 

Asi si dám panáka. Vypadá to, že Jirkovi stačí ke štěstí křupavý rohlík („Každý ráno mají čerstvý věci. Moc se nám tu líbí.“).

 

Tomášek je spokojený, protože si koupil za kapesné tu blbost spinner, který jsem mu hodlala zakoupit : „Když budeš hodný, budeš uklízet a nebudeš mluvit sprostě.“

 

Tak ho má a mluví jak dlaždič dál.

 

Dcera označila tábor za ,hustej, boží, supr a …ještě jedno slovo, které jsem nepochopila a neumím ho vyslovit´. V těch kroupách se s nimi totiž válel i odddíl starších kluků, který mají chatku hned vedle….

 

Nějak to rok od roku snáším hůř a hůř. Možná stárnu nebo blbnu. 

 

ToraToraTora


9373OTY.jpg


 


Hodnocení článku

Hodnotilo 12 čtenářů průměrem 4.67 bodů z pěti


Čtěte také:

Česko zavádí dlouhodobé ošetřovné, co to znamená? 
I takové jsou "matky"... 
Kebulčina drůbež 
Puzzle, pucle, puclíky 
Vyměním náboženskou výchovu za sexuální – klidně od školky 


Diskuze


Pro vkládání příspěvků je potřeba se přihlásit či registrovat.
Avatar
post Zaslal: 12.07.2017 08:14

Odpověď na příspěvek #209590
Uživatel: Dagawath

.... a můj prostřední syn psal ze školy v přírodě pohled, kde na adrese...
 

ROFL Ty woe, to je kouzlo vesnice, kde pošťačka ví o všem, co se kde šustne

 
Avatar
post Zaslal: 12.07.2017 07:43
 

.... a můj prostřední syn psal ze školy v přírodě pohled, kde na adrese stálo něco jako: ,, MÁMA, Horní/Dolní Lhota, ulice Lipová". 

To bylo celé Laughing

A došlo to. (Přitom je u nás asi 3000 obyvatel, tato ulice jediná, ale v ní docela dost domů"...

Asi pošťačka věděla,které děti jsou na škole v přírodě Cool

 

 
Avatar
post Zaslal: 12.07.2017 07:40
 

Holky, možná jsem to sem už psala, ale můj mladší bratr psal z prázdninrodičům pohled, kde stálo: ,,...každý den piju MOČ".

 

Myslel MOŠT Ha Ha

 
Avatar
post Zaslal: 11.07.2017 20:24

Odpověď na příspěvek #209575
Uživatel: Michaela Kudláčková

 ... lovila jsem Bobříky!    A moje děti jezdily na...
 

Já si to Míšo pamatuju Laughing , Byla to fenka něměckýho ovčáka a Tvoje holky Love it

 

Zkus to najít, to stojí za znovu přečtení! Ok

 
post Zaslal: 11.07.2017 18:46
 

... a tedy ani špinavější. ROFL

 
post Zaslal: 11.07.2017 18:46

Odpověď na příspěvek #209561
Uživatel: vercini

Já jsem na tábory nejezdila, ale moje děti hodně. Dcerka byla za exota,...
 

ROFL ... lovila jsem Bobříky! 

 

A moje děti jezdily na zvířecí tábor .. to si nevymylíš ... někde jsem to psala, někde to snad i najdu.

 

Neviděla jsem šťastnější děti i psa.

 
Avatar
post Zaslal: 11.07.2017 15:11
 

Já jsem na tábory nejezdila, ale moje děti hodně. Dcerka byla za exota, páč i na zálesáckej tábor táhla obr kufr na kolečkách, potřebovala nutně i několik sukní a šatů ROFL

 

Synek naopak většinou přijel v tom, v čem odjel s tím bonusem, že na tričku byl celý jídelníček za celou dobu pobytu.....OMG

 
post Zaslal: 11.07.2017 14:54
 

Moc hezký článek! Aź mi tečou slzy:) A Tora je úžasná !

 
Avatar
post Zaslal: 11.07.2017 13:43
 

Můj synátor je letos poprvé na táboře a vybírá si to počasí ve stanech taky. Poznámky: měli jsme guláš a řízek a máme noční hlídky. Víc nevím. Laughing

 
Avatar
post Zaslal: 11.07.2017 13:13
 

Jet na tábor - to by pro mě byly totálně pokažené prázdniny . Nevyhnula jsem se tomu -  mně z neznámých důvodů - ve 14ti letech,kdy  jsem byla schopna se o sebe postarat a žádný dozor jsem nepotřebovala ,leč rodiče rozhodli jinak , až v 8. třídě. To jsem byla na výměnném táboře v Německu - ale tam už se nám trochu zapalovaly lýtka, takže od to nebyla až taková hrůza. Jenže klidně bych se bez táborového zážitku- byť v Německu -   obešla.

 
post Zaslal: 11.07.2017 12:43
 

Já taky jezdila,pak i jako vedoucí a moje taky.Většinou se zamilovaly,takže se jim líbilo.Vnuk už taky byl a taky se mu moc líbilo.Myslím,že to dětem neuškodí,naopak.Hezký den všem tady.článek jako vždy od Tory úsměvnej.

 
post Zaslal: 11.07.2017 09:59

Odpověď na příspěvek #209551
Uživatel: kacenka

jo jo i já jsem včera dostala čumkartu od prostřední s informacemi, že...
 

Já jezdila ... Tora ve mě vzbudila článkem hromady vzpomínek!!! Ok

 
post Zaslal: 11.07.2017 07:50
 

jo jo i já jsem včera dostala čumkartu od prostřední s informacemi, že nejmladší ztratila koresponďáky tak píšou spolu, že nejmladší měla klíště, ale hned ho vytáhli, prostřední si něco udělala s kolenem, ale po namazání čímsi už je to dobrý :) a v jakési etapovce vyhrává skupina nejstaršího, prostřední je na 2.místě a nejmladší je poslední :) v sobotu už se vrací, jsem na ně sama zvědavá :)

 
Avatar
post Zaslal: 11.07.2017 07:40
 

Já na táboře nikdy nebyla, protože jsem z vesnice a pod stan jsme jezdili s našima, takže jsem tábor nikdy nepovažovala za nic přínosného. Našim městským dětem, kterým pomalu ale jistě přirůstá mobil k rukám, však rozhodně neubílží. a minimálně si nás začnou o něco víc vážit :)

 
Avatar
post Zaslal: 11.07.2017 01:01
 

Moc pekne napsano... Uz se děsím, az holky dorostou do táborového veku...  Ja do nej nedorostla nikdy, tak jsem zvedava, co bude z nasich holek :) prijemny čas jen ve dvou preju ❤❤❤

 

Právě teď

Dnešní vydání

Poslední příspěvky k článkům

Komerční tipy

Nejnovější diskuse

Včera a předevčírem

Vaše TOP články

Nejčtenější články

Komentáře - Popelnice

Komentáře - Bazar

TOPlist