Miminko (?)

Mateřství pro mne vždy bylo a je pocit, jako bych sledovala sci-fi drama skrz klíčovou dírku kinosálu. Ten vtíravý pocit, že jsem obětí špatného nápadu, který taktak stíhám sledovat natož ho ještě ovlivnit… I přes fakt, kolikátý ročník téhle road movie jedu, přísahala bych, že si dodnes pamatuji, jak voněla hlavička mé dcery v okamžik, kdy mi jí ještě čerstvou a pomuchlanou položili v porodnici na břicho. A víte co ona na to?

 Jde na střední školu.

 

To mne vede k ošidnosti našich myšlenek, které s námi nehezky laškují. Každou probrečenou noc s miminkem v náručí….brečela ona a pak i já….jsem přísahala, že tohle snad nemůže nikdy skončit.

 

Matematici i miminka mají ovšem o nekonečnu svou představu a ono to, kupodivu, skončilo.

 

26198MTk.jpg

 

Namísto řevu, kterým se domáhala věcí nárokových i nenárokových, plynule přešla k „loštomilému“ žvatlání. Zpětně vím, že „loštomilá“ byla jen ta doba svou poměrně skromnou časovou dotací.

 

Než jsem se stihla rozněžnit, její slůvka nabrala na preciznosti a přízvuk na výrazu.

 

Milé na tom je, že od té doby se dá o spoustě věcí diskutovat. A ona diskutovala ráda a s gustem. O všem. Ne, že by to vedlo k nějaké výchově, nápravě důvodu, proč jsme diskutovat začaly, ale já získala milný dojem, že od teď bude naše rodičovství méně násilné a více diplomatické.

 

Bylo, slušně řečeno, marné.

 

Aby toho nebylo málo, jen se jí vyboulil hrudník, přidala i názor. Ten se objevuje a definuje v podstatě tím, že otevře pusu. Od té doby má jen a pouze názor…na mě, na školu, kamarády, politiku, svět, chlapecké kapely, dívčí idoly, beďary, kosmetiku, raketový inženýring.

 

Prostě na vše.

 

Přátelé mne uklidňují, že její puberta ještě zdaleka nekulminovala a bude hůř. Nemohu říct, že by mne nedokázala překvapit. V podstatě to dělá každým dnem. A i přesto, že kdykoliv jdu do baby boxu, v duchu zkoumám, zda by se ta ještě vešla, nikdy mne nenapadlo, že někdy opravdu vyroste a i s tou svojí vyřídilkou prostě odejde.

 

26199ZmV.jpg

 

Tedy ona vlastně neodchází, protože intr jí tatínek zavrhl. Ptala jsem se ho, jestli definitivně ohluchl nebo proč, stejně jako já, nevnímá internátní ubytování jako baby box pro dorostence a potažmo klid v baráku. Pochopila jsem….tatínkova holčička prostě bude doma.

 

V duchu, nikdy bych to nepřipustila nahlas, jsem mu za to vděčná. Protože jde na střední.

 

A protože bych přísahala, že vím, jak jí voněla hlavička v okamžik, kdy mi jí ještě čerstvou a pomuchlanou položili v porodnici na břicho.

 

ToraToraTora


9373OTY.jpg


 


Hodnocení článku

Hodnotilo 18 čtenářů průměrem 5 bodů z pěti


Čtěte také:

Draka pouštěl otec, já byla jen alibi 
Kdy dcera pochopí matku? 
Puzzle, pucle, puclíky 
Rovnoprávnost 
Tibet: Proč matky pouští děti přes Himálaje? 


Diskuze


Pro vkládání příspěvků je potřeba se přihlásit či registrovat.
Avatar
post Zaslal: 09.05.2018 07:21
 

Toro díky! Napsalas to moc krásně.

 
post Zaslal: 07.05.2018 12:29

Odpověď na příspěvek #214289
Uživatel: maje

Milá Toro. dcery máme stejně staré a i můj potěr letos...
 

ROFL "potěr"

 
Avatar
post Zaslal: 07.05.2018 08:03
 

Milá Toro. dcery máme stejně staré a i můj potěr letos opouští základní školu. teda takhle - chodí na víceleté gymnázium a bude tam pokračovat. ani já - na rozdíl od tebe - neměla ani záblesk naděje, že ji přes týden nebudu vídat. po přečtení článku jsem zjistila, že je to všude stejné a dávno vím, že bude hůř. nejen tobě přeji pevné nervy, nadhled, optimismu a včas nalitou skleničku, (je to občas dobrá odměna za to, že jsme přežily nebo jako prevence mého uvěznění za dcerovraždu).Kiss

 
post Zaslal: 06.05.2018 02:05

Odpověď na příspěvek #214250
Uživatel: rak177

Ahoj Tori,doufám,že tu budeš častěji.
 

Já taky doufám Ok

 

Jinak, pubertu jsem si prožila čtyřikrát včetně velmi vážné výčitky, "proč tě zajímá, jestli mi padají kalhoty, když tají ledovce a lední medvědi nemají už skoro kde žít" ? WOW

 
post Zaslal: 03.05.2018 19:39
 

Toro, taky mně baví tvůj styl a humor, je radost tě číst. Umíš krásně kouzlit se slovy:-) jen doufám, že ten intr ještě povolíte, nebo to byla nadsázka, já na čas prožitý na intru vzpomínám s radostí a bylo to fajn. navíc se člověk naučil rychle samostatnosti a vždy se  mi to hodilo. Pravda, byly chvíle, kdy mne maminka fakt štvala, když mi ve 20 radila, abych si koupila tramvajenku. že jsem ji potřebovala v 15 to nějak neřešila... a zařídila jsem si ji sama.

 
Avatar
post Zaslal: 03.05.2018 13:57

Odpověď na příspěvek #214250
Uživatel: rak177

Ahoj Tori,doufám,že tu budeš častěji.
 

Pokusím se, díky. 

 
Avatar
post Zaslal: 03.05.2018 13:38
 

Ahoj Tori,doufám,že tu budeš častěji.Love it

 
Avatar
post Zaslal: 03.05.2018 11:01
 

Děkuji, mě se po Popelkách stýskalo. Nabrala jsem si toho do života teď hodně. 

 

 
Avatar
post Zaslal: 03.05.2018 09:19
 

Toro, jsem na vašich příspěvcích závislá. Laughing Děkuju za váš nezaměnitelný styl, nahled a hlavně humor! Asi vás miluju. Love it Mějte se krásně, Lucka

 

Sobotní příloha

Poslední vydání

Poslední příspěvky k článkům

Komerční tipy

Nejnovější diskuse

Včera a předevčírem

Vaše TOP články

Nejčtenější články

Komentáře - Popelnice

Komentáře - Bazar

TOPlist