Fotka

Vánoce jako svátky klidu a míru  a především odpočinku. Jeden si zarelaxuje, odpočine, poleví ze stresu a věčného shonu. . .
Stalo se, že dcera i nejmladší syn podlehly vůni vanilkových rohlíčků a všudypřítomné pohody a mimoděk se přiznali ke ztrátě karty na městskou hromadnou dopravu. Kašlu na purpuru, vůni jehličí a cinkání rolniček. 

Začalo mi zvonit v uchu z úplně jiného důvodu a před očima se mi roztančilo stádo sobů, když jsem se dozvěděla, že mladej ji ztratil z celou peněženkou už před měsícem a jezdí od listopadu na černo. Sobíci dali ještě přídavek v podobě zběsilého kankánu, když mi došlo, že dcera na kartě měla předplacenou jízdenku na čtvrt roku.

 

Ani dva panáky vaječňáku neuklidnily zběsilý tep v mých spáncích natož ty zdivočelé sudokopytníky před mýma očima.

 

Je potřeba jednat.

 

Na dopravním podniku hned první pracovní den velmi ochotná paní vystavila náhradní dočasnou kartičku pro dceru. Přeci jen jí prázdniny skončily dříve a tvrdí, že díky tomu, že nemusí na nádraží pěšky má mnohem více času na učení a svědomitou přípravu do školy. Ani vaječný koňak nezajistil, abych jí na něco tak pitomého skočila, ale Salko s rumem zlomilo poslední zbytky mého odporu. Ne, ty poslední zbytky dorazila povánoční nostalgie, takže ji v šest ráno na nádraží vozím autem.

 

Rozhodla jsem se, že synkovu kartu vyřeším po internetu, aby té milé paní na dopravním podniku nedošlo, že do mého genofondu patří oba kousky bez karty. Nedejbože, aby si vzpomněla, že dcera ji neztratila poprvé.

 

Hanbou bych se propadla, ale od čeho je internet. 

 

Naštěstí lze zažádat o novou kartu online. Chce to jediné: vyplnit žádost a nahrát fotografii.

 

Fotku syna nemám.

 

Tedy ne v požadovaném průkazkovém formátu. Na nic ji nepotřebuje a když mu ji nechám udělat, vyrobí hned čtyři za moje kilo a než ji bude potřebovat, vyroste a půjdu ho fotit znovu. Fotku v požadovaném formátu tedy nemám......

 

“V případě, že nesplňuje požadavky, ořízněte ji dle návodu ZDE.“  
Jupí, to je moje šance.

 

Jasně, že bych mohla říct manželovi, živí se grafikou, aby to zařídil, ale můj amok nedovoloval poslouchat obvyklé: „Jasně, večer na to kouknu.... o víkendu na to budu mít víc času.....podívám se na to, až zapnu notebook...“

 

A nebo taky až vykvetou sněženky.

Já to chtěla hned.

 

Chvíli jsem si pohrávala s myšlenkou, že tam nahraji fotku druhého syna. Přeci jen geny nezatluču a vyrábím děti jak přes kopírák. Pak jsem zkusila vytáhnout z peněženky podobenku dcery z první třídy. Měla vlasy na kluka, ale přilepila se jí na obličej kapří šupinka z peněženky, kde ji nosím a sloupla jsem ji i s kouskem jejího čela a nosu.

 

Naštěstí má manžel nad pracovním stolem Tomáškovu fotku. Je z první třídy, když se na plavání fotili. Sedí tam u bazénu na nějaké nafukovací příšeře.

 

27441NTB.jpg

 

Kouknu na ten báječný návod dopravního podniku, jak oříznout fotku a je to!

 

Čtverečkem jsem označila Tomáškův vysmátý ksichtík a začala ho zvětšovat do požadovaného rozměru. Nezvětšoval se čtvereček, ale obličej. Jak jsem ho tahala do strany a dolů, Tomáškovy tvářičky se nadouvaly, deformovaly, až připomínal  něco, co jistě objevila americká armáda v Nevadě v oblasti 51. Tudy cesta nepovede.

 

Ještě pár pokusů a omylů, než se mi podařilo Tomáškův bledý, studenou vodou rozmáčený obličejík nechat na pokoji a zvětšovat jen pozadí.

 

Bazénová voda není zrovna doporučený doplněk na průkazovém fotu, takže jsem se snažila zvětšit rámeček tak nějak do všech stran. Pořád to bylo málo a odmítalo jí to nahrát. Když mu na fotce vykoukly i bradavky, začala to vypadat, že mu zařizuji průkazku do videopůjčovny s filmy pro dospělé. Ještě půl hodiny a podařilo se mi zamaskovat bradavky a obelstít systém tak, aby mou žádost konečně přijal.

 

Doufám, že nezavolají z dopravního podniku.

 

Vlastně doufám, že zavolají a nechají si to lidsky vysvětlit než to postoupí kriminálce jako podezření na dětskou pornografii. A nebo zavolají, že je karta hotová a pak ji nechám Tomáškovi nastřelit pod kůži jak čip výstavnímu pudlovi, aby jí neztratil a nevystavoval svou starou vetchou matku takovým nervovým otřesům.

 

A koneckonců to na mládí nepřidalo ani tomu, kdo viděl mou žádost o vydání nové karty.

 

ToraToraTora


9373OTY.jpg


 


Hodnocení článku

Hodnotilo 16 čtenářů průměrem 4.75 bodů z pěti


Čtěte také:

BEST OF POPELKY - Kde jsou moje blatníky? 
My máme děti. (Noha nemá nohu) 
Po porodu je sex pro mě noční můrou! 
Půjčka ihned na účet? Tři věci, na které si dejte pozor! 
Táto, a dneska budeš na maminku hodnej, jo? 


Diskuze


Pro vkládání příspěvků je potřeba se přihlásit či registrovat.
post Zaslal: 11.01.2019 17:13
 

ROFL

 
Avatar
post Zaslal: 10.01.2019 21:16
 

Milá Kristinko, 

píše Ti matka zletilého studenta, který má na průkazce na autobus fotku svého mladšího bratra...

Nebyl čas se vyfotit a prý si je lidé stejně pletou.

Zbývá jen doufat, že si je splete i revizor, zvlášť, když občas sedí v autobuse vedle sebe Hammer..

 

 

 

 
Avatar
post Zaslal: 10.01.2019 16:55
 

Roztomilé .-)

Můj nejstarší syn ztrácí něco tak často, že už mě to nechává ledově chladnou.

Před měsícem to byly komplet doklady s peněženkou na dějepisné olympiádě v Chebu. Dovezl mu je do Prahy poctivý nálezce, knihkupec, mířící do Luxoru.

 

Před týdnem zse ztratil všechno komplet (asi si to vyhodil z tašky), když hrabal po mobilu,... OMG

Zařídil si novou občanku...no a ...světe div se, doklady se opět našly komplet - jiný neznámý dobroděj mu je vhodil do poštovní schránky na starém domě, podle adresy v té staré občance.

 

Příště se ani nebudeme zabývat výrobou nových dokladů, prostě se budeme modlit a čekat Love it

 

 
Avatar
post Zaslal: 09.01.2019 20:54

Odpověď na příspěvek #217571
Uživatel: Furling

Nejedna se nahodou o městskou kartu v HK? Zacala jsem tam pracovat ,tak jsem si ji ted po Novem...
 

jasně že HK. Tady co karta, to příběh :)

 

 
post Zaslal: 09.01.2019 19:58
 

ROFL ... kdybys byla tam dala dcerku, bylo by se praprd stalo.

 
Avatar
post Zaslal: 09.01.2019 19:02
 

Nejedna se nahodou o městskou kartu v HK? Zacala jsem tam pracovat ,tak jsem si ji ted po Novem roce taktéž online zařizovala... A teda ta fotka mi zabrala cely vecer ,použila jsem fotku,  co jsem asi pred 10 lety věnovala memu muzi , stejne to nesezvejkalo ani s potřebnými pixely .. Pak na to sedl chlap a za chvilku to mel Are you crazy cosi jsem dala automaticky upravovat pomerove , no jako ze si nepřipadám uplne PC a technicky antitalent, ale tohle byla vyssi divci . .A ted se midlim ,at ji neztratím Hang

 

Právě teď

Dnešní vydání

Poslední příspěvky k článkům

Komerční tipy

Nejnovější diskuse

Včera a předevčírem

Vaše TOP články

Nejčtenější články

Komentáře - Popelnice

Komentáře - Bazar

TOPlist