K ranní kávě: Porod v hypnóse. Co vy na to?

To mám ale při pondělku téma že? Přímo královské. Ano, protože já neznalá jsem už slyšela o různých metodách porodu, lumbálkou počínaje, přez porod do vody, doma, venku, s rodinou, bez ní, v kleče, v leže, císařem…ale v hypnose, to vím až ze zpráv.

 

K této metodě se totiž uchýlila vévodkyně Kate.

Zhypnotizovaná a do vody.

 

Hele, já nevím, je to věc každé maminky, ale nepřijde mi pravděpodobné, že by si pak, pokud se hypnosa povede, cokoli pamatovala.

 

A to mi připadá škoda.

 

Myslím, že porod je sice bolestivá věc, ale to je zánět okostice taky a navíc za to člověk nic pěkného nedostane, leda antibiotika.

 

To u porodu je to jiné.

 

Proč se nechávat hypnotizovat, nebo bodat do páteře, dobrovolně, když je to věc stejně přirozená, jako třeba spánek a ženské tělo s tím počítá zcela samozřejmě?

 

Není to žádná atrakce, ale je to vzpomínka na celý život a každá mamka potvrdí, že za týden za dva už je to vzpomínka hezká.

 

Zásadní, řekla bych.

 

Myslím, že paní Kate a tím ji nechci nijak ovlivňovat, i když stejně nejspíš ranní kávu na Popelkách nečte, se moc ochuzuje, když se chce nechat oblbnout.

 

Nevím, jak na to její hypnotizér půjde, ale představuji si, že jí třeba vnukne myšlenku, že je vlastně na koupališti a že zrovna na dece mlsá zmrzlinu.

 

10121YjU.gif

 

Její zásadní vzpomínka na porod prvního dítěte bude asi sladká, ale zkreslená, ne –li potlačená.

 

O čem si bude povídat s kamarádkami, až ony budou líčit, jak to bylo když tlačily, a jak jim lezly oči z ďůlků, ale jak to bylo potom super, když uslyšely pláč a na jejich tělo něčí ruce položily živého člověka, kterému onen život v bolestech poskytly?

 

Vždyť ani nebude vědět, co to je za pocit.

 

Jak nepopsatelné to je, když člověk cítí na svém těle malé teplé tělíčko a tlukot srdíčka.

 

Pavlínu jsem rodila ve stoje jako stará Indiánka a týden jsem nemohla promluvit, ani si sednout. Protože jsem mimo své milované dcery vytlačila i vlastní střevo deset centimetrů na světlo boží.

 

Ale neměnila bych.

 

Kdepak na mě s hypnózou.

 

Pak bych si ještě myslela, že mi dítě dovezl zmrzlinář na lodi.

 

Přeji krásný den všem a paní Kate kvalitní hypnotické video.

 

Míša K.


vizitka Kudláčková


 


Hodnocení článku

Hodnotilo 8 čtenářů průměrem 5 bodů z pěti


Čtěte také:

K ranní kávě: Bílá čarodějnice. Magická a velká jako pekáč 
K ranní kávě: Jen tak … si jít a... 
K ranní kávě: Kapr polní. Nevěříte? 
K ranní kávě: Učit se, učit se, učit se… 
VYHLÁŠENÍ! Víte, kde jsem a Křížovka! 


Diskuze


Pro vkládání příspěvků je potřeba se přihlásit či registrovat.
Avatar
post Zaslal: 24.06.2013 21:53

Odpověď na příspěvek #36721
Uživatel: Michaela Kudláčková

Já Ti Renčo nevím. Taky jsem googlila před tím, než jsem psala a...
 

Proč by měla měnit vnímání u porodu?

Třeba proto, aby se dostalo k něčemu přirozenějšímu. Aby nepodlehla tolik stresu, personálu, zákrokům.. čemukoliv, co přirozený porod a vylučování všech těch přirozeně tlumících hormonů zabíjí.

Třeba jako protiútok proti civilizaci - i přes ten civilizační stres se naladit do "přirozena"...

 
Avatar
post Zaslal: 24.06.2013 21:04
 

kdyby jen hezká vzpomínka, po cca dvaceti letech si pamatuju už jen to, jak mi sestry nadávaly, že jsem se cpala jahodama se šlehačkou .. po porodu, jako kojící matka, a to prosimpěkně hned dvakrát

jo a že mi primář říkal ještě pět let po druhé porodu indiánko, když jsem málem porodila ve stoje Wink

 

řekla bych že Kate o hodně přijde, ale zas pod takovým drobnohledem bych teda rodit nechtěla ani za všechna království světa

 
post Zaslal: 24.06.2013 20:10
 

Já jsem se sice taky bála, ale vždycky jsem si řekla, že když to zvládlo TOLIK ženských přede mnou...a v drtivé většině do toho šly opakovaně, tak to zase taková hrůza být nemůže. Ale znám i opačnou metodu - mojí kamarádce Romaně maminka vylíčila porod v tak živých barvách, že pak žila v domnění, že i mučírna proti tomu musela být ráj. No a když rodila, sestřička ji 2 hodiny chodila přemlouvat, že by se tedy na ni jako raději už podívala, co kdyby se dítko už dralo na svět. Kamarádka ji vždycky odbyla slovy - ale ne, tohle přece ještě nemůže být ono. Maminka říkala... Po dvou hodinách ztratila sestřička trpělivost, nahnala ji na lůžko a ejhle - malému už lezla hlavička ven. Milá kamarádka se pak ještě hodně dlouho divila, jestli tedy tohle už byl ten porod... Holt očekávání bylo daleko barvitější než samotná realitaSmile

 
Avatar
post Zaslal: 24.06.2013 15:31
 

Já si nemyslím, že by to bylo dívání se skrz prsty na rodičky v hypnoze nebo jejich odsuzování. Ale v porodu spatřuji víc než jen "vytlačit dítě ven" . Můj pocit klidu nepramenil z absence bolestí, ale naopak z plného vědomí, kdy jsem aktivně komunikovala s personálem, věděla jsem co se děje, proč a co bude následovat. A samozřejmě to vědomí, že jsem to zvládla dělá strašně moc. Možná ze mě hovoří tři naprosto báječné zkušenosti a pěkné vzpomínky. Bála jsem se jako se asi každá bojí a bolelo to a dost. Ale mozek si to rychle přefiltruje  a zpětně z toho čerpám. I proto si myslím, že je škoda se vyhýbat něčemu, co se zkrátka zvládnout dá. Nechtěla jsem se tomu vyhnout poprvé, když jsem nevěděla, do čeho jdu a netoužila jsem po tom ani podruhé a potřetí, když jsem už věděla, co bude následovat.

 
Avatar
post Zaslal: 24.06.2013 14:30

Odpověď na příspěvek #36733
Uživatel: Františka

Porod je přirozená věc jako jídlo, sex, spánek a to si chce každý...
 

Já jsem se tedy u toho zrovna neřehtala... ale nemohla jsem se dočkat, až mi dají miminko a určitě bych to za sebe --- taky nechtěla prospat)

  Pamatuji si na dceru kolegyně z práce, která chuděra byla tak vyřízená z porodu, že skoro 3týdny nechtěla a s nikým promluvit, do té dby nikdy nepoznala větší bolest a ta porodní jí sebrala nejen fyzicky, ale i psychicky, někdo se opravdu moc moc bojí...

 
Avatar
post Zaslal: 24.06.2013 14:28

Odpověď na příspěvek #36730
Uživatel: átéčko

Napadlo mě přesně to samé! Žádná z nás neví jak dlouho...
 

je to tak, na každé prvo i více rodičce je, jak se na co cítí, někdo to bere "přírodně", někdo moderně a někdo se opravdu bojí a připlácne si za císaře...

 
post Zaslal: 24.06.2013 14:25
 

Porod je přirozená věc jako jídlo, sex, spánek a to si chce každý užít, tak proč ne porod. Rozhodně bych nechtěla být tak trochu mimo a nemít přehled co se se mnou děje.Smile

 
Avatar
#36732
Ať plánuje co chce, příroda ji beztak překvapí a "čičinu" má princezna stejnou jako všechny baby na světě:)

Quentinová z Montargis
Zaslat zprávu
Přidat do přátel
post Zaslal: 24.06.2013 14:23
 

Za sebe : super těhotenství od první písemné zprávy mé dcerušky pro mne ( dvě čárky na testu tzn. ahoj maminko, jsem tady a už se na Tebe těším) ... a naprosto nečekaně, porod o 3týdny dříve, než byl termín a hlavně s parádními komplikacemi, kdy porod trval od pátku odpoledne až do neděle nad ránem, porod pěkně se zlomenými žebry od sestřičky ( wrestling na sále, klasa) a KLEŠŤOVÝ , akce jak v 50tých letech, kdy se hned před sálem už mohly hulit retka a stál tam popelník  a tak, osobně jsem byla na hadry a roztrhaná, jak starý tepláky a zachraňoval nám skvělý lékařský tým život oběma za minutu dvanáct...

 

 Milá pani vévodkyně může plánovat co bude chtít, ale taky se jí může povést porod takovým fofrem, že hypnotizér ani neluskne a vanu nestihnou napustit .... takže, a%t to nechá na přírodě) Porodní bolesti jsou neopakovatelné a ať někdo ( já) jednou špatně nebo někdo desetkrát dobře porodí... NIC se nevyrovná tomu, když se poprvé svého miminka miláčkovatého dotknete a podíváte se na tu hubičku malou, prťouch je teplounký a zaplaví vás euforie a ještě trvá nějakou dobu...než malá parchoška začne chodit a vy běhat a pak jednoho dne otevře klapačku a mele a mele a mele a mele.... Vzpomínáte na dobu, kdy jen ležela a nekecala Cool ( já nevim, po kom to třeba ta moje malá opica může mít, že?)

 
Avatar
post Zaslal: 24.06.2013 14:14

Odpověď na příspěvek #36726
Uživatel: peetrax

Doteď jsem myslela, že je důležité hlavně nějak dostat to dítě ven a...
 

Napadlo mě přesně to samé! Žádná z nás neví jak dlouho bolesti budou trvat jak budou silné. Já byc zvolila porod bez bolesti, netrvala bych na tom, že narození dítěte musí být vykoupeno bolestí. 

Nepřeji žádné ženě bolest, ledaže by si jí přála sama.

A je to jedno, jesli bude rodit Kate, nebo moje kamarádka. 

Není v tom rozdíl. 

 
Avatar
post Zaslal: 24.06.2013 13:50
 

A jejda - dnes se tu řeší porody .... Laughing

 

Za sebe - porod do vody ani náhodou, už jen ta představa je mi nepříjemná, ale epidurál-klidně, a ta hypnoza ... kdoví, jak to bude vlastně probíhat...

Souhlasím s tím, že porod je zážitek, který je v životě ženském s ničím nesrovnatelný - ale v mém případě jen proto,že na konci bylo vytoužené, krásné miminko ... ty bolesti, tlačení a další komplikace, které se na to nabalily,  bych klidně oželela , fakt Laughing

Rodila jsem teda jen 2x ,přirozeně, bez  epidruálu .

Kate přeji pohodový porod a hlavně zdravé miminko.

 
post Zaslal: 24.06.2013 13:20

Odpověď na příspěvek #36726
Uživatel: peetrax

Doteď jsem myslela, že je důležité hlavně nějak dostat to dítě ven a...
 

Ale nikdo tady přece ani jednou neřekl, že by to byl nějaký prohřešek. Mluví se tu o tom, že je škoda si to neprožít naplno.

 

Jistě, že se bojí, to k tomu patří. Všechny jsme se bály. A druhého či dalšího porodu o to víc. Tady se mluví jen o tom, že to je zcela jiný, naprosto nesrovnatelný zážitek a že je škoda, nikoli špatně, když se mu žena snaží jakkoli vyhnout.

 

Porod a všechno kolem něho nelze srovnat s ničím v lidském (ženském) životě. Vážně ne.

 

Neodsuzuje ji nikdo tady. 

 
Avatar
post Zaslal: 24.06.2013 12:58
 

Doteď jsem myslela, že je důležité hlavně nějak dostat to dítě ven a posléze jej vychovávat a provázet životem. A v případě porodu tak, aby to bylo pro dítě i matku co nejméně nepříjemné. Jsem teda byla pořádný bloud. Ha Ha Navíc by mě nikdy nenapadlo odsuzovat nebo nějak poukazovat na ženskou, která to má jinak než já, navíc u něčeho tak individuálního a pro ženu významného, což porod je. Jako prvorodička má navíc asi i strach a já se jí vůbec nedivím. Vážně mají Matky tuhle potřebu? Vykládat, že ta, co dítě poctivě nevytlačila v bolestech, je zhýčkané budižkničemu? 

Dnes jsem tady z toho teda hodně rozčarovaná. Frown

 
Avatar
post Zaslal: 24.06.2013 12:49
 

a já sem teda divná, ale po přečtení článku jsem měla chuť si jít ZARODIT :)  a patřím mezi vyznavače přirozených porodů, já bych třeba nešla dobrovolně do epidurálu ani císaře. Já si to prostě potřebovala užít, abych "věděla" a kdybych měla volit mezi roděním a bolestí zubů, beru porod. Mě když začnou zuby trestat je to na dlouho. A hlavně je fááákt dobrý si porod naplánovat, protože pak je to všechno stejně úplně jinak, takže přeju Kate aby si to dobře naplánovala :) těším se na zprávu, že jsou ona i dítě v pořádku a zdraví, moc jim to přeju

 
Avatar
post Zaslal: 24.06.2013 11:51

Odpověď na příspěvek #36721
Uživatel: Michaela Kudláčková

Já Ti Renčo nevím. Taky jsem googlila před tím, než jsem psala a...
 

Já - coby nematka, proto tomu asi nerozumím - se ptám, proč ne? V přirozenosti člověka je bolesti se spíš vyhýbat. Myslím, že matka si s dítětem zažije bolesti dost (i když, pravda, té psychické) v dalších letech po porodu.

Proč by mělo být na ženské, co si chtějí porod jakkoliv "ulehčit", pohlíženo skrz prsty? Já jednou kvůli jistým zdravotním problémům budu muset zřejmě rodit pouze císařem a ne "přirozeně". Budu kvůli tomu ostatními matkami či lesanami považovaná za méněcennou matku? Surprised Fakt mi to hlava nebere, asi na to nemám ty správné hormony či co. 

 
post Zaslal: 24.06.2013 11:43

Odpověď na příspěvek #36720
Uživatel: Renata Petříčková

Já si myslím, že pokud se do porodu zbytečně nezasahuje, mám při něm...
 

Já Ti Renčo nevím. Taky jsem googlila před tím, než jsem psala a ponejvíce se tam píše právě o jiném vnímání bolesti. 

 

Kate přeju, aby to proběhlo v pohodě, ale i tak si myslím, že u takové věci jakou je porod dítěte je jakákoli práce na vnímání a jeho regulace škoda. 

 

Jako u zubaře, to by byla jiná, ale porod? Proč?

 
Avatar
post Zaslal: 24.06.2013 10:36
 

Já si myslím, že pokud se do porodu zbytečně nezasahuje, mám při něm jednu zásadní podmínku - pocit absolutního bezpečí a důvěry v okolí, tak se do něčeho jako hypnotický stav dostane maminka sama a zcela přirozeně a to je potom zážitek!

Povedlo se mi to na pár sekundových okamžiků a zuby nehty bych servala každýho, kdo mě z těch prchavých okamžiků vyrval nějakou trapnou žádostí nebo potřebou (třeba uklízečka přišla vynýst koš, o doktorech nemluvě). Ona ani ta pohoda kolem prostě nebyla, ale někde v posteli nebo v bazónu, za šera a s tím pocitem absolutního bezpečí si myslím to naskočí zcela samo.

Kate přeju hodně štěstí a když chce hypnózu, tak prosím... Hypnóz je více druhů, nemyslím si, že půjde do něčeho, z čeho si nebude vůbec nic pamatovat. To by byla sama proti sobě, třeba půjde jen o změněný stav vědomí, aby tolik nevnímala bolest nebo ji vnímala jinak.

 
Avatar
post Zaslal: 24.06.2013 10:09
 

Nedovedu si představit, že bych si s ostatními matkami povídala o porodu svého případného budoucího dítěte. Proboha, ženský, vy to fakt děláte? Proč? Surprised Já nejsem žádnej bolestín, ale kdybych někdy rodila, určitě budu uvažovat o tom, jak se bolesti spíš vyhnout a nebudu si hrát na hrdinku. To už bych mohla jít rodit na pole, abych všem ukázala, že jsem ta správná Matka, která si svůj porod zaslouženě protrpěla. OMG

Strejda google mi vyplivnul hodně stránek o porodu v hypnóze a tam jsem se dočetla, že není pravda, že by si nepamatovala porod... 

 
Avatar
post Zaslal: 24.06.2013 09:56
 

Byly jsme na porod naprogramovány, netřeba jakýchkoliv úhybných manévrů. Věřím, že příroda měla něco za lubem, když to tak vymyslela a kdyby to mělo být jinak, tak by to tak bylo. I prožitek bolesti je prožitkem, který nám něco dává a k mateřství patří bolest fyzická i psychická.

 
#36716
googlit! googlit! :-)

Mikynka
Zaslat zprávu
Přidat do přátel
post Zaslal: 24.06.2013 09:14
 

:-) No co jsem o tom tak četla na netu, tak to není tak, že Vás nějakej šarlatán uklimbá a jste celej porod mimo... Stačí trošku zagooglit. :-)

Ale za sebe můžu říct, že já byla bolestí tak mimo, že i kdybych byla po celou dobu mimo třeba třísknutím palicí do hlavy, tak by to bylo se stejnym efektem. Nemít tam manžela, kterej mi to pak vyprávěl, tak nevím nic vyjma toho, jak jsem se přesunula ze sesterny do porodního boxu...

 
Avatar
post Zaslal: 24.06.2013 08:35
 

Nevim, co se děje s tělem a myslí v hypnoze, ale pokud je to tak, jak píšeš, nešla bych do toho. Všechny tři porody, co jsem mohla prožít, si pamatuju a považuju je za nejkrásnější zážitky svého života, navzdory tomu, že nejbolestivější. Ty bolesti byly tak vyčerpávající, že jsem si připadala jako v hypnoze i bez hypnotik a byla jsem ráda, že jsem se na konec probrala do plného vědomí. Ten pocit, kdy mi oznámili, že už viděj vlásky... když mi pak dali maličkou růžovou hroudičku na hrudník a ta hroudička začala vrnět a uklidnila se.... ten pocit bych za nic na světě nevyměnila!!!

 
Avatar
post Zaslal: 24.06.2013 08:29
 

No,já rodila 3 krát císařem a upřímně,nechala jsem se dobrovolně uspat,ale na druhou stranu,kdybych mohla rodit normálně,tak žádný epidurál,ani hypnozu....prostě normálně přírodně,za našich maminek,tohle nebylo a zvládly to všechny......dobrovolně bych se píchat do páteře nenechal,zkoušeli to,když jsem rodila Milouška,paní anestezioložka,mě píchala asi 20 krát,tak moc byla šikovná,když mě samy od sebe vystřelovaly ruce a nohy a dostávala jsem tik,tak jsem jí řekla,at se na to vysere a uspí mě....takže dobrovolně,ani prd

 
post Zaslal: 24.06.2013 07:44

Odpověď na příspěvek #36710
Uživatel: O.M.B.

Jsou ale jedinci, které zhypnotizovat nelze. Co potom?
 

Když to nepůjde, tak potom bude rodit jako každá jiná. Smile

 
post Zaslal: 24.06.2013 07:42
 

Nemyslím si, že by neměla žádné pocity co popisuješ Míšo. Při mé hypnóze jsem věděla, co se děje kolem, slyšela jsem psy štěkat za oknem... Jde jen o to, aby nevnímala velké bolesti, aby to měla trošku jednodušší. Podle mého se o nic neošidí, jen ji to pomůže lépe a v klidu vše zvládnout. Já bych do toho klidně šla, než se tam kroutit v takových bolestech.

 
Avatar
post Zaslal: 24.06.2013 07:33
 

Jsou ale jedinci, které zhypnotizovat nelze. Co potom?

 
Avatar
post Zaslal: 24.06.2013 06:24
 

je to tak porod je nepopsatelný zážitek po 9 měsících spolužití a několika hodinách bolestí na vás vykoukne prcek je to boží zážitek a pamatujete si ho celý život o to bych se fakt nenechala okrást

 

Právě teď

Dnešní vydání

Poslední příspěvky k článkům

Komerční tipy

Nejnovější diskuse

Včera a předevčírem

Vaše TOP články

Nejčtenější články

Komentáře - Popelnice

Komentáře - Bazar

TOPlist