K ranní kávě: Po Zemanovi budu volit ženu! Prezident je sprosté slovo

Myslím, že mnohem rychleji se po současném prezidentovi jaksi morálně zvedneme, když si do čela země zvolíme ženu. Byla by to totiž úplně nová kapitola. Ničím nepopsaný list, protože neexistuje žádná asociace. Tím spíš ne negativní.

 

Dokonce si myslím, že je to v téhle době a rozhodně tady u nás snad možná funkce jako dělaná pro ženu.

 

Hlava státu je jako odraz státu.

 

On jménem národa jedná a je de facto takovým mluvčím každého člověka z lidu, který reprezentuje.

 

(Když to teď píšu, tak se regulerně stydím. Vypadám asi v zahraničí jako věčně opilý hulvát, se slovníkem nevychovaného teenagera z problémové rodiny, který každého pozuráží nebo ignoruje či jinak degraduje … ach jo, asi bych měla být ráda, když mi někde podají alespoň suchou skývu).

 

Upřímně se přiznám, že mi pan Zeman tak znechutil slovo „prezident“, že mám osypky jen to slovo slyším i deprimující asociace, které už pomalu ani Havel nenapraví, protože mi ho podvědomí vyselektovalo na nějakou výjimku a postavilo bokem.

 

Nikdy v životě jsme neměli prezidentku.

 

To znamená, že žena v tomto úřadu by si napsala vlastní historii, vytvořila nový precedent, psala by první díl nové knihy na zcela čisté listy a bez jakékoli předlohy.

 

První prezidetka. Nulový bod. 

 

Žádné asociace, žádná srovnání, žádné předjímání. Pro všechny by to bylo zcela nové.

 

A vyslovím možná odvážnou myšlenku, ale třeba je to vůbec lepší cesta.

 

Muži v čele států už své historie mají, a tak není divu, že se člověk zamyslí, zda v nich vůbec uspěli.

 

Když tedy nepočítám pana Havla a pana Masaryka, tak je to Zeman, Husák, Gottwald … odhlédnu a je to Hitler, Mussolini, Pol-pot, Mao-Ce-tung … já nevim, ale kdyby na jejich místech byly ženy, jejichž naturel není od přírody tak militantní, nevypadalo by to jinak?

 

A ještě … když se zamyslíte poctivě, která žena státník ve světě byla fakt průšvih?

Mě žádné jméno jako negativní příklad nenapadlo.

 

Na každý pád, když pominu tuhle rovinu psychologickou, protože asociaci nelze naprogramovat, ta vznikne a Slovensko je teď dáma, mají aktuálně naši sousedé docela výhodu i politicky pozičně.

 

28004MzM.jpg

 

Protože muži jsou ještě občas muži a díky Bohu za to, a tak paní Čaputová ať přijede kamkoli, v tu chvíli je s ní zacházeno nejen jako se státníkem, ale i jako se ženou.

 

Muži, kterých je stále v politice více, se tak chovají nejen jako politici, ale také jako správní chlapi.


Ona půjde první do dveří, dostane květinu, jí se prokazuje přirozeně větší úcta, více ohledu, galantnosti, ona se upřednostňuje, k ní se přistupuje shovívavěji, přece jako k ženě a je také tak vnímána ... muži se tedy při takové státní návštěvě chovají zcela podle bontonu i vlastních morálních pravidel, ale chca nechca dělají v ten moment i politiku vůči Slovensku.

 

Uctivou a galantní, ohleduplnou politiku. 

 

28005N2I.png

 


A to je myslím v každém případě, když pominu nesporné výhody jiné, pro Slovensko aktuálně velmi dobrá pozice nejen vyjednavací, ale všeobecně prestižní.

 

Jasně, že se paní Čaputová bude muset popasovat i s podivnými typy z řad lidí, kteří jsou ve všech zemích. Například s narážkami, sexismem a podobně ... ale vadí tohle Slovensku ve světě politicky?

 

Ani trochu.

 

Paní Čaputová Slovákům zvedne kredit okamžitě. Už to udělala vlastně. 

 

Pořád je to totiž ještě o tom, že když něco chceš ... zapůsobit, prodat super auto, uzavřít obchod, zviditelnit kolekci, dosáhnout kompromisu, tedy chceš nějaká pozitiva ... nastrčíš tam krásnou, chytrou dámu.

 

28007N2E.jpg

 

Díky Bohu, že toto ještě funguje.

 

Až budeme všichni genderově neutrální, tehdy definitivně vymřou rytíři a gentlemani.

 

Prezident v dnešní době a tady v tomhle našem kousku světa nemusí být vůbec vojevůdce.

 

Nemusí obětovat levé křídlo, ani pravé křídlo a zaútočit ze severozápadu, nemusí být vůbec ani trochu militantní, nemusí být dravec, nemusí mít ostré lokty, může být úplně prostý všeho testosteronu … nic z toho hlava státu, jakožto jeho tvář a hlas být nemusí.

 

Jen by měl být chytrý, zdvořilý s dobrým vychováním, dobrou a inteligentní rétorikou, měl by být ozdobou tam, kde se nachází a měl by přitahovat osobností, důvtipem, ušlechtilostí, empatií, lidskostí …

 

28006ZGJ.png

 

... protože co si budeme povídat, sice tomu tak reálně není, ale jsme jen lidé a jaký udělá dojem prezident, takový si druhá strana udělá názor na celý stát.

 

No a odjede-li teď paní Čaputová odkudkoli, patrně zanechá dojem, že Slovensko je plné krásných, citlivých, vzdělaných a usměvavých Slováků, a že na Slovensku je milo.

 

Nezávidím.

Ech…

Nebo teda jo. frown

 

No…

 

Umím si představit hodně kultivovaných, chytrých a morálně způsobilých žen, jejichž vystupování je příjemné a dobře přijímané, žen, které dokáží oslnit rozumem, vnitřní oduševnělostí, inteligencí i milou, a přitom bystrou podstatou, žen reprezentativních i tady u nás.  

 

Každý z nás by nějakou v paměti našel.


Za mě třeba paní Fišerová, paní Němcová, paní Adamová/Pekarová, paní Sandra Silná (neskutečně zajímavá žena) a další a další osobnosti, dámy, které by hezky reprezentovaly snad skutečnější naturel nás Čechů.


My přece nejsme sprostý, zlý, jízlivý národ povýšených opilců. Právě naopak. Jen jsme teď udělali chybu.

 

A já si prostě myslím, že nejrychleji ze všeho by jí napravila žena, která by po tomto degradujícím modelu vydala za tisíc dobrých mužů tím, že tu nemá obdobu.

 

Když jménem národa mluví a vystupuje bytost, která požívá úcty už ze své podstaty ... a ideálně, pokud užívá i té zasloužené, je to úplně nejvíc skvělé pro všechny lidi v té zemi i pro její kredit ve zbytku světa.

 

A jestli Česko něco bude potřebovat, tak napravit si zničenou pověst. heart


 

Míša K.


vizitka Kudláčková


 


Hodnocení článku

Hodnotilo 14 čtenářů průměrem 4.14 bodů z pěti


Čtěte také:

K ranní kávě: A já si vesele přisadím! 
K ranní kávě: Milovaný smeťák a malebné děti 
K ranní kávě: Tajemný závitek? Nebo radši ne? 
TITULKY na úterý 13.11.2012 
Úterní titulky! (28.2.2012) 


Diskuze


Pro vkládání příspěvků je potřeba se přihlásit či registrovat.
post Zaslal: 13.06.2019 10:55
 

Já myslím, že teď už kandidovat ženy budou. Já v to doufám!! Lesando, taky jsem tak přemýšlela už před tím. 

 

Miriam... já s souhlasím, že tam měl být. Není lepší škola, než ta, kterou si člověk absolvuje sám. Kdyby mi někdo jen vyprávěl, jak by se mohl chovat prezident, nikdy bych tomu nevěřila. Protože by to bylo k neuvěření. 

 

Takže i já jsem ráda, že tam byl. Tohle je zkušenost nad všechny a velice zásadní. 

 

Člověk nutně nemusí vždycky vědět, co chce. Ale je dobré vědět, co nechce. Love it

 
post Zaslal: 13.06.2019 10:28
 

Spoustu let si při každých volbách říkám,kéž by tam byla žena.A když byla,můj hlas jí moc nepomohl......A dnešní prezident?Z nějakého důvodu tam prostě má být...Kdo ví..Ale Míšo,nechci s Vámi o tom polemizovat,nikam by to nevedlo.Beru to tak,jak to je.Smile

 
Avatar
post Zaslal: 13.06.2019 07:19
 

Přesně tohle jsem si říkala u předposledních voleb - příště budu volit ženu!

Jenže... ona žádná žena pak už nekandidovala :-(

 

 

Sobotní příloha

Poslední vydání

Poslední příspěvky k článkům

Komerční tipy

Nejnovější diskuse

Včera a předevčírem

Vaše TOP články

Nejčtenější články

Komentáře - Popelnice

Komentáře - Bazar

TOPlist