K ranní kávě: Čí je to vlastně vina?

Napřed jsem si musela ověřit, jestli nejde o fake. Protože jsem asi nikdy neviděla nic víc neuvěřitelného. Ale je to pravda. A do tak obludných rozměrů tu pravdu dle mého vůbec nedohnali hlavní aktéři. Jsem zvědavá, jestli dojdete ke stejnému závěru. Příběh není u konce. Pokračuje teď v únoru 2019…

 

Napřed jsem myslela, že vám příběh převyprávím, tak, jak jsem ho náhodou viděla.

 

Náhodou, protože jsem se vůbec nechtěla koukat, ale byla na to tak masívní reklama, že jsem to nakonec zapnula.

 

Dlouho jsem pak přemýšlela, když mi došlo, že se to fakt stalo, kdo je tady vlastně největší viník.

 

27505Mjc.jpg

 

Asi jsem na to přišla.

 

Rozhodla jsem se nakonec, že dokument nahraji a pomocí klíče ho zprostředkuji jen vám, tady na magazínu.

 

Je tedy v této podobě takový poloveřejný.

 

Protože kdybych ho vyprávěla, přišli byste o to, co je tam autentické a to je škoda. O tváře, reálná videa, fotografie a hlavně výpovědi, mezi kterými je nejdůležitější asi hlavní aktérka.

 

Kliknutím na tento klíč, otevřete video dokument.

https://youtu.be/ATb9GKM54xo

 

Je to týden, co jsem to viděla a pořád nemůžu pochopit, jak se něco takového vůbec mohlo stát.

 

Řeknu si… no to je tedy Amerika.

 

Bohu díky za naši malou zemičku, a její, a pokud jste příběh viděli, dáte mi zapravdu, zlatý, český doktory.

 

Jsem zvědavá, co vy na to.

 

Pěkný víkend.

 

Míša K.


vizitka Kudláčková


 


Hodnocení článku

Hodnotilo 9 čtenářů průměrem 3.22 bodů z pěti


Čtěte také:

CITÁT pro dnešní den 17.9.2012 
K ranní kávě: Hodný škodík je možný 
K ranní kávě: Vyměním šimpanze za tuleně 
K ranní kávě: Zdravíme ptáka roku a Thorovu chráněnku 
Najdi žábu :-) 


Diskuze


Pro vkládání příspěvků je potřeba se přihlásit či registrovat.
Avatar
post Zaslal: 04.02.2019 15:34
 

Tak mi to, holky, nedalo a stáhla jsem a koukla i na ten druhý dokument od Adinky... a teda síla... je tady víc rozebraný ten kluk, z toho 1.dokumentu jsem měla pocit, že je to spíš chudák, který se do toho nevinně připletl a ted by to měl takhle schytat, ale teda v tomhle jsem se docela zhrozila... je mi líto, že Gypsy dostala tolik, stojím si za svým, že svoje si už vytrpěla... ale prostě mi nejde do hlavy, že to opravdu nikdo neřešil, když ta rodina věděla, co je zač!!! Být to moje dítě/vnouče/neteř, tak to teda řeším mnohem víc... o dr.radši nemluvě...

 
#217766
Kdyz jsou cvoci na svobode..

Nora
Zaslat zprávu
Přidat do přátel
post Zaslal: 04.02.2019 14:24
 
V podstate tu mluvime o hned nekolika vazne nemocnych lidech. To, co udelali je jen produkt jejich nemoci. Otazkou je, zda z nich lze nekoho vubec vinit. A ted teda mluvim i o te matce no. Neomlouvam, jen rikam, ze jde o vazne nemocne lidi s minimalne psychiatrickou diagnozou. Kdo ovsem vinu nese a vubec nezaznelo, ze by se za to zodpovidali- jsou doktori. To mi hlava nebere. A Miso, presne - ten skok do toho snehu ze zabradli byl hooodne zvlastni moment. Brrrrr. Neco je na tom divneho.
 
Avatar
post Zaslal: 04.02.2019 08:06

Odpověď na příspěvek #217755
Uživatel: Michaela Kudláčková

Přesně jak říkáš ... prakticky jim tu diagnozu psala společnost...
 

Máš pravdu, s tím klukem to bude asi trochu složitější. Ty sadistické sklony mohly být vyjádřením jedné z jeho rozštěpených osobností. Sám při výslechu říkal, že jich má v sobě víc. A kdo ví, co se při té vraždě vše událo... policie asi ví, nebo alespoň tuší, neboť opravdu kladla přesně cílené otázky. Je také třeba možné, že zrovna ta jeho osobnost, co právě vypovídala na policii, si nepamatovala to, že jeho jiná osobnost vykonávala na Dee Dee ty sex. praktiky. Kdo ví, netuším, co vše se může skrývat za diagnózou schizofrenie.

Může tam být ještě i mnoho dalších indicií, které třeba ani nebyly zveřejněny. Možná toho ještě vyjde více najevo při tom jeho únorovém soudu.

 

Každopádně ale on do toho příběhu psychologicky zapadl a ať už jeho pohnutky byly jakékoli, Gypsy vlastně pomohl s jejím "vysvobozením". Pokud by ale nebyl aktérem v tomto příběhu (nedošlo by shodou okolností se seznámením a sblížením s Gypsy), myslím, že by asi něco podobného spáchal při jiné příležitosti. Byl by obdobným aktérem jiného příběhu.

 

 

 

 
post Zaslal: 03.02.2019 23:22

Odpověď na příspěvek #217754
Uživatel: Geri

To, že jí ta holka lituje, by se dalo vysvětlit tím, že matka byla vlastně...
 

Přesně jak říkáš ... prakticky jim tu diagnozu psala společnost sama. 

 

Akorát s tím klukem,, uvaž tu zprávu, kterou Gyposy napsala ta jeho ex... že je sadista... a to znamená, že mu to bylo minimálně blízké. A jeho touha znásilnit ji, to je tak nějak navíc, dkyby to bylo z potřeby osvobodit milovanou osobu, tak to tam nezapadá. 

 

Teď mě napadá, jestli to podezření vlastně nebylo od té policie, protože se tak velice cíleně ptali.. (jestli s ní měl sex, jestli do úst, jestli jí líbal) to může být proto, že na ní byly jeho tělní tekutiny. 

 
Avatar
post Zaslal: 03.02.2019 22:12

Odpověď na příspěvek #217751
Uživatel: Michaela Kudláčková

Máš pravdu. Hlavně doktoři by se měli zamyslet.    Protože je fakt,...
 

To, že jí ta holka lituje, by se dalo vysvětlit tím, že matka byla vlastně její nejbližší osoba ( matka nikoho do její tak intimní blízkosti nepustila). Gypsy také nejdříve z dětské nevinnosti a naivity, posléze třeba i pod vlivem léků matce téměř bezmezně věříla, to začalo odeznívat postupně, možná až s těmi fyzickými trestu atd.. Gypsy to bere tak, že jí matka věnovala veškerou svojí pozornost a "péči", vlastně svůj život. I když dospíváním postupně prohlédla, pořád v ní viděla svojí matku, která se o ní starala a jí "obětovala" a to i přesto, co vše musela následkem té její "péče vytrpět". Holčina nevěděla, jak mají vypadat správné a zdravé mezilidské vztahy, natož správný a zdravý vztah mezi matkou a dcerou.

Je to opravdu složitý psychologický zauzlenec, který prolíná více rovin.

Ten chlapec se do toho příběhu prostě zapletl, svým psychologickým profilem přesně zapadal. Myslím, že tam více hraje roli jeho psychická nemoc - schizofrenie zkombinovanaá s citem k blízké osobě, než nejaká krvelačnost, sadismus, touha zabíjet a ubližovat.

Dále stojí za povšimnutí to, co jsi naznačila: Davové přesvědčení, davová psychóza a to, že málokoho vůbec napadne nějaká pochybnost, že může být i jiná varianta než ta, co je masově prezentována, nebo obava vznést tu pochybnost a nebo jiný názor ze strachu, že by člověk s jiným názorem mohl být odsouzen, pranýřován, označen za mišuge nebo zavrženíhodného...

 

 
post Zaslal: 03.02.2019 21:59
 

Jo a teda mimochodem, mám problém se na těch fotkách té zrůdě podívat do očí. Normálně mi to vadí. Jako odkud tohle stvoření přišlo?

 

To je nejstrašnější způsob jak bezpracně vydělávat. Tohle by se i Ďábel červenal. 

 
post Zaslal: 03.02.2019 21:46

Odpověď na příspěvek #217745
Uživatel: Bosorka

Taky nějak nevím, co si myslet. Jakkoliv tragický je to příběh a i když...
 

Jo.. tesat do kamene!!! Ok 

 

(myslím, že tohle oříšek i psychologický kapacity)

 
post Zaslal: 03.02.2019 21:44

Odpověď na příspěvek #217748
Uživatel: Geri

Že to Gyspy vyhovovalo být středem pozornosti, brát dary atd… No asi...
 

Máš pravdu. Hlavně doktoři by se měli zamyslet. 

 

Protože je fakt, co říkáš, že jí to sežrali a taky je fakt, že prostě selhala lékařská pozornost.

 

Protože nikdo, vůbec nikdo nepředpokládal, že by to nemusela být pravda protože i ti lékaři znali Gypsy...

 

...celá země jí znala, všichni se na ní skládali, tedyhle veřejná vystoupení... jako i doktor je člověk a předjímá.

 

Ale i tak, tady je jasně vidět, jak strašně je to nebezpečný.

 

Prakticky jediný dva doktoři, měli víc, než jen implantovaný pocit a de facto i implantovaný lékařský závěr, a zvítězila u nich medicína. 

¨

Ne ale natolik, aby se nelekli.

 

Dítě celonárodně známý, takový vole MASKOT Ameriky, matka nejlepší z nejlepších ... a teď doktor půjde a obviní jí ze lži?

Nooo to je na tom právě to obludný, že nepůjde. 

 

Fuj tajksl. 

 

Když si představím co s lidmi dělá chemoterapie, antidepresiva, xanax.. a ten další arezenál léků co tam byl, z nichž mnohé jí podávala vlastně rovnou sondou, bolestivou, zbytečnou... 

 

Krájela bych jí a čtvrtila vlastníma rukama. To, že jí ta holka vlastně lituje, je buď póza, což bych neřekla, nebo syndrom. To neni možný. 

 

 Krom toho, DeeDee byla sice nemocná, protože na tohle musíš být psychopat, ale bacha ... klasický Munch. syndrom vyžaduje lásku, pozornost, lítost, ohledy ... ona chtěla předně prachy. 

 

Jsem zvědavá, jestli tomu klukovi teď v únoru potvrdí trest. Budu to sledovat.

 
post Zaslal: 03.02.2019 21:30

Odpověď na příspěvek #217744
Uživatel: sensitiveskin

tak já se na to podívala až teď a jako jak to vůbec může někoho napadnout? to...
 

Fifinko, podívej se ještě na ten od Adinky. Stojí to za to. Ano, je to pravda, ačkoli to je prostě neskutečně neuvěřitelný. 

https://www.ulozto.cz/!yn6AKuSsNNNw/maminka-mrtva-a-nejdrazsi-czt-warxtreme-com-mp4

 
post Zaslal: 03.02.2019 21:28

Odpověď na příspěvek #217742
Uživatel: adina

Zjednodušeně se dá napsat, že Gypsyina matka svou dceru zabíjela mnoho let...
 

Souhlas s Tebou. Akorát k tomu chlapci... tady je jednoznačná oběť Gypsy a její touha po smrti matky je psychologicky pochopitelná.

 

Ona neviděla jinou možnost, pragmaticky uvažovala, zkusila utéct, tedy to neřešit vraždou (což je výkon, po tom všem co musela spolykat, že měla ještě rozum) ale to taky selhalo. 

 

Ten kluk je zvrácenej.

Ať už ve jménu lásky, nebo čehokoli, on aniž by byl oběť spáchal vraždu. Nepomíjím ani jeho původní plán tu zrůdu znásilnit. Opět boduje Gypsy, která to nechtěla dopustit. Kluk je sadista.

 

K poslední otázce, Adinko, asi ano, ale ne tak jako z vyčůranosti... ona přece netušila, že jí nic není. Ona to nevěděla.

Čili mohlo jí to dělat dobře, ale asi tak jako že si to zaslouží, když je nemocná. 

 
Avatar
post Zaslal: 03.02.2019 20:17

Odpověď na příspěvek #217742
Uživatel: adina

Zjednodušeně se dá napsat, že Gypsyina matka svou dceru zabíjela mnoho let...
 

Že to Gyspy vyhovovalo být středem pozornosti, brát dary atd… No asi ano. Jenže ona to považovala za naprosto normální. Ona neznala žádný jiný život, jenom ten, který jí vytvořila její matka. A pokud jí to matka předkládala tak, že to tak má být a je to tak správné, prostě to tak brala. Navíc byla holčina matkou stále silně manipulovaná a ovládaná a téměř celý svůj život pod vlivem různých léků mimo jiné i antidepresiv. Jasně jsou tu patrné z pokolení na pokolení předávané určité vzorce chování. Dotyčný jednotlivec vyrůstá v jistém vzorci, proto ho považuje za normální a zase ho předává dál. O matce Dee Dee  (babičce Gypsy) tam bylo řečeno, že měla podobné chování jako Dee Dee, že podváděla a kradla atd., Dee Dee to tedy pak automaticky přebírala po své matce. Byla rozmazlená, vše si vydupala, vypadalo to, že je svojí matnou v tomto podporovaná. Je možné, že tento vzorec chování koření v rodině a možná i právě v ženské linii v hluboké minulosti. Gypsy od své matky přebírala také vzorec chování, i když už trochu přetvořený. Pokud se tento řetěz, vzorec, nepřeruší, mohla by ho Gypsy předávat dál, je to teď na ní, jak se s tím popasuje a jak to zvládne.

V celém tom příběhu hraje mnoho faktorů. Počátky jsou právě v rodině. Roli hraje nejen výchova a předané vzorce od matky… Rodina Dee Dee měla výhrady proti její osobě, jejímu chování i jisté podezření co se týká smrti matky i vztahu s Gypsy. Nikdo ale nezakročil, nesnažil se tomu přijít na kloub. Samozřejmě je tu i jisté selhání lékařů, ale je tu i role veřejnosti, která to Dee Dee sežrala všechno i navijákem a nikdo nic neprohlédl. Je tam prostě mnoho a mnoho zúčastněných, kteří svým chováním mohli jakkoli tento příběh ovlivnit. Byla to jejich životní lekce či zkouška a oni se s ní popasovali právě tak, jak odpovídalo jejich momentálnímu stupni vývoje (myšleno vývoje, kterým tu na Zemi máme projít při cestě svého poznání).

Jakkoli je tento příběh otřesný, je třeba si uvědomit, že jsme tu všichni na světě proto, abychom se učili a rozvíjeli. Tento příběh zasáhl do života mnoha a mnoha lidí, měl u těchto osob sehrát svoji roli, něco je naučit, něco jim pomoci prohlédnou, dovést je k určitému poznání a pochopení. Zasáhl takto všechny, co se o něm vůbec dozvěděli, seznámili se s podrobnostmi, co byli donuceni o tom nějakým způsobem přemýšlet. Každý si to v hlavě srovnává a hledá to, co ho opravdu vnitřně zasáhlo a pokouší se s tím nějak popasovat po svém. Tento skutečný příběh, přesto, že je velmi drastický, je tedy třeba brát ne jako senzaci, ale jako životní příběh, ze kterého si každý může odnést nějaké prozření, pochopení a ponaučení, beztoho, že by kohokoli soudil.

 
Avatar
post Zaslal: 03.02.2019 19:45

Odpověď na příspěvek #217745
Uživatel: Bosorka

Taky nějak nevím, co si myslet. Jakkoliv tragický je to příběh a i když...
 

souhlasím s Tebou, Bosorko, i s Alicií.

V obou dokumentech byly záběry, které mi připadaly, že je to ještě jinak, než "princezna zakletá ve věži"..

Někdy mi přišla orientovaná až až...

Míšina otázka, kdy Gypsy vlastně došlo, že jí po zdravotní stránce nic není, je dost rozhodující. Protože neměla zakrnělé svaly na nohou, doma musela pravidelně chodit, takže minimálně stran chůze nemohla mít o sobě pochybnosti nikdy.

 
Avatar
post Zaslal: 03.02.2019 19:26
 

O Munchhausenově syndromu byl jednou dokument,opět americký,kde matka trávila postupně svou dceru,dávala jí něco do jídla.Dcera skončila na lůžku a matka jí pak sama píchala injekce a "pečovala" o ni,dokud dcera nezemřela. Totéž udělala svému manželovi.Pak na to nějak zpětně přišli.Ještě měla syna a toho nestačila zabít.Dělalo jí vyloženě dobře,že jsou na ní závislí a může jim způsobovat bolest,aniž by se mohli bránit.Bohužel je asi těžké na tento syndrom přijít,protože se maskuje jako pečující matka. Že by to bylo u nás jsem nikdy neslyšela.

 
post Zaslal: 03.02.2019 19:06

Odpověď na příspěvek #217742
Uživatel: adina

Zjednodušeně se dá napsat, že Gypsyina matka svou dceru zabíjela mnoho let...
 

Taky nějak nevím, co si myslet. Jakkoliv tragický je to příběh a i když jsem na tyhle věci citlivá, nějak mi (Gypsy) nepřijde jako klasický týraný člověk, držený roky pod medikací a v izolaci. Třeba ta scéna v zadržovací místnosti s červeným gaučem - nevadí jí, že ten příslušník sedí prakticky centimetry od ní a čelem k ní - čekala bych, že uteče do nejvzdálenějšího rohu místnosti a poleze po zdi. Mluví souvisle, hlavu má "čistou". No, je jak praktické cvičení z psychologie/psychiatrie. Systém nefunguje. A je šílené, kolikrát mohl někdo, kdokoliv, kdo to má v popisu práce, zasáhnout, něco udělat, všimnout si. Vymřeme na syndrom přihlížejícího. 

 
Avatar
post Zaslal: 03.02.2019 19:04
 

tak já se na to podívala až teď a jako jak to vůbec může někoho napadnout? to musí být hodně chorobný mozek, který to vymyslí a už vůbec nechápu, jak je možný tohle provádět s ohledem na nějaký lékařský hodnocení nemocí, který si matka vymyslela, je to celý na hlavu, nechápu to a je ten příběh vlastně vůbec pravda ?

 
Avatar
post Zaslal: 03.02.2019 19:02
 

Ono je dobré vidět oba dokumenty. V tom od Míšy bylo vidět,jak hrály obě divadlo a těšily je všechny dárky,peníze a pozornost.Tam to tak vypadalo.Ten věk ji matka přinutila předstírat a lhát od malinka,asi pod příslibem těch dárků. To mačkání ruky byla jasná manipulace.Bylo tam víc vidět,ten šok všech jejich "přátel",když viděli,že ve skutečnosti je Gypsi zdravá a všecho byly  jen lži a klam a oni tomu věřili. V Adině dokumentu je vidět víc ta původní rodina. Když věděli,že Dee Dee je zlá,manipulátorka,zlodějka(jak si někdo může nechat udělat kreditku např. na dědečka ? nechápu).Už jen to,že ji nechali si dělat,co chtěla a bez trestu...Gipsy byla pod práškama,ale v hotelu s tím pakem byla vysmátá a živá až dost.(Myslím hned po té vraždě).Myslím si,že kdyby trpěla skutečným Stockholmským syndromem,že by z tohoto důvodu nedokázala navést někoho k vraždě své matky.A jak to,že najednou mohla komunikovat na počítači,když jí ho matka rozbila a na svůj si dala heslo ?A byla svazovaná ?To taky nesedí.A ty fotky,které posílala tomu chudákovi,očividně jí dělalo dobře hrát si na někoho jiného,jak byla zvyklá od malička.A on tvrdil,že bolest se jí líbila.Byla na bolest zvyklá,tak jí to nevadilo.Její duše se nedá nikdy spravit a kdoví,jak se bude chovat po propuštění.Může manipulovat s otcem proti jeho ženě,třeba.Já bych se na jejím místě bála.Jako námět na horor by to šlo,ale jako pravdivý příběh je to šokující.

 
Avatar
post Zaslal: 03.02.2019 18:07
 

Zjednodušeně se dá napsat, že Gypsyina matka svou dceru zabíjela mnoho let a tak se jí jen vrátilo to, co vysílala. Navíc tam byla naznačena i možná  vina Dee Dee na smrti její matky.. Mám k Dee Dee averzi, i když se snažím připomínat si, že byla nemocná.

Gypsy dle mě nemůže nikdy vést normální život, i když bych jí to přála.

Vztah mezi otcem a jeho partnerkou se mi nezdál v pořádku, viz scéna u stolu, kdy on dal ruku na židli, kde byla opřena i ona, vzápětí svou ruku stáhla a ruce si složila na prsou.. Přišli mi takoví nemilující se..

Také tam byly naznačeny nějaké otcovy problémy..

No a můj "oblíbenec" vrah s duší 15-iletého kluka, tomu jsem věřila každé slovo..

Mnoho porouchaných bytostí, které mohl zastavit pouze existující funkční systém - zdravotnický, sociální, policejní..

Po shlédnutí obou dokumentů nevím, kde je pravda.

Mám jednu otázku, za kterou se stydím a kterou si troufnu položit  jen na Popelkách:

Máte některá pocit, že alespoň nějakou dobu Gypsy vyhovovalo být středem pozornosti, dostávat dary, bydlení..???

(A jak se řekne třeba dvanáctiletému dítěti, že jí zítra není 13, ale zase 9 let??)

 

 
post Zaslal: 03.02.2019 17:33

Odpověď na příspěvek #217740
Uživatel: Bosorka

Já věděla, že se nemám koukat... 
 

To je masakr co?

 
post Zaslal: 03.02.2019 16:51
 

Já věděla, že se nemám koukat... Cry

 
post Zaslal: 03.02.2019 15:57
 

Tak jsem to skoukla ... PŘÍŠERNÝ!

Víš co? Netušila bych, že tohle kdy řeknu, ale vlastně mě té paní není líto a na místě tý holky bych asi i stála o to, udělat to sama. Jenomže já to říkám jako zdravej člověk. 

 

Ona zdravá není a nikdy nebude po psychický rovině.

 

Jednak ona musí mít do jistý míry Stockholmský syntrom, což z ní dělá někoho, kdo cítí k trýzniteli soucit, empatii, lásku ... a jednak ona to slyšela. Tam ty emoce, když to vyprávěla byly autentický. Bylo v tom všechno, šok, vina, lítost. 

 

A i kdyby jí v tu chvíli jen polovičatě docházelo, co se děje a že tohle je fakt pravda a ona opravdu umře a ne jenom jako, bude s tím žít. 

 

Chybí mi tam jedna věc:

 

Nikde ani v prvním dokumentu, ani v tomhle jsem nezaznemenala, kdy té holce vlastně došlo, že jí není vůbec nic?

A že všechno, úplně všechno, všechny operace, bolest, nehybnost, nevolnosti skrz léky, nemocnice a sondy, tohle šílený roky trvající utrpení podstupovala zbytečně?

 

Jistě ne, když objednala její likvidaci.

 

Tou dobou ona k ní přitupovala, jako k někomu, kdo jí  jenom nutí nechodit, rozbíjí jí kladivem věci, tluče jí a vězní a nutí lhát. (ad její identifikace s pohádkovou postavou).

 

Ta holka se tohle všechno, tu obludnost dozvídala až po vraždě!

 

A pokavad i tak tu paní lituje, má Stockohlmský syndrom. Protože normální psychika jedince v ten moment ztratí soucit i cit jako takový. 

 

Všimla jsem si taky, že ona partnerku jejího otce neobjala .. logicky. A předjímám, že pokud půjde pak k otci, bude s ní mít problém a bude mít problém možná i jako matka ona samotná. 

 

Něco tak obludnýho jsem za život neviděla.

 

O Munchhausenově syndromu jsme se učili, ale v takovýhle podobě, aby sama medicína takhle selhala, to Tě nikde nenaučí, protože si ani psycholog nepřipustí, že by se to mohlo stát. 

 

Protostě proto, že je dobře popsaný, je známý a je rozeznatelný. 

 

Tady selhala medicína - naprosto a totálně.

A zničila život normálnímu člověku. Teď mám na mysli předně tu Gypsy (ona jí dá jméno cikánka - to je taky maso), protože DeeDee měla dřepět v kriminále, nebo se vůbec nenarodit. 

 

Kdyby to přežila, dostala by křeslo. A oprávněně.

 

Šílený. 

 
Avatar
post Zaslal: 03.02.2019 12:29
 

Ano, ta samá, zazněly tam věci, které to ještě posunují..

 

 
post Zaslal: 03.02.2019 09:50

Odpověď na příspěvek #217736
Uživatel: adina

Na Uložto je dokument Maminka mrtvá a nejdražší (jsou tam dva a ten...
 

To je ta stejná causa?

 
Avatar
post Zaslal: 03.02.2019 08:49
 

Na Uložto je dokument Maminka mrtvá a nejdražší (jsou tam dva a ten druhý je s titulky).Holky, jsem v šoku, zazněly tam věci, které ukazují kauzu ještě z jiných úhlů..

 
post Zaslal: 02.02.2019 17:17

Odpověď na příspěvek #217732
Uživatel: adina

Míšo, moc ráda bych toto probírala z očí do...
 

Mám to stejné... snažím se pořád být objektivní, ale tohle mi taky nedělo. 

 

Pochopím to jak se odvrátila, protože tohle jí někdo poradil ... "distancujte se od toho, stejně má doživotí" .. ale nic to neříká věrnosti a charakteru. A ten stesk na konci ... to jí myslím hodně lidí neodpustí, jakkoli s ní soucítím. 

 
Avatar
post Zaslal: 02.02.2019 10:58
 

Míšo, moc ráda bych toto probírala z očí do očí Love it.

Po dvou hodinách od shlédnutí mi jako oběť vychází vrah, se skutečnými diagnózami.. Domýšlím si, jak byl rád, že našel spřízněnou duši, pro kterou byl schopen i vraždit ..

Na její straně je samozřejmě spousta polehčujících okolností, bezpochyby byla týrána, trpěla.. Ale ve chvíli, kdy hrála divadlo, jak neví o smrti své matky, a poté, jak se svou láskou  zametla, jsem k ní ztratila sympatie..

Jsou to jen mé momentální pocity, soudit nechci, v botách nikoho z jich jsem nechodila..

 

 
post Zaslal: 02.02.2019 09:32

Odpověď na příspěvek #217730
Uživatel: adina

Ahoj Míšo a Popelky, teď jsem dokoukala.. Mám to úplně přesně,...
 

Adi,m mě to nejde z hlavy od chvíle co jsem to viděla. Bojím se jí křivdit, protože to přece muselo být peklo, a vědomí, že ho podstupovala celý ty roky na nic, že jí to zničilo zdraví, ... a to je možná to, co mi nesedí. Pochopila úplně a cele, kdyby to udělala sama.

 
Avatar
post Zaslal: 02.02.2019 09:02
 

Ahoj Míšo a Popelky, teď jsem dokoukala.. Mám to úplně přesně, jak píšete.. Ten konec a "něco mi na ní nesedí..".

Můj názor je, že svou povahou jen kopíruje sobectví její babičky i matky (a bůhví koho ještě v generaci před nimi). Pokračuje  v jejich  ženské linii. Využívá lidi a situace ve svůj prospěch.. 

Vidím často kolem sebe, že ačkoliv dcera přesně ví, kde její matka dělá chyby, kde ubližuje ostatním, je to silnější než dcera a v určitém věku se jejich vzorce chování synchronizují... 

Každopádně, Míšo, moc za tento odkaz děkuji, mám o čem přemýšlet. 

Hezký den!

 
post Zaslal: 01.02.2019 23:21

Odpověď na příspěvek #217728
Uživatel: Furling

Furt teda ale nemuzu vstřebat ty doktory. ..To jako prijdu,  reknu diagnozu dcery vycucanou...
 

No já právě taky ne--- mě to hlava nebere. V tonhle moment, když si uvědomím, jak jí muselo být zle, jak jí padaly zuby... překvapuje mě, že to neudělala pak sama. To prostě by jí snad museli i osvobodit.

 
Avatar
post Zaslal: 01.02.2019 21:52
 

Furt teda ale nemuzu vstřebat ty doktory. ..To jako prijdu,  reknu diagnozu dcery vycucanou z prstu a řeknu jim, co maji delat ??? Jako v restauraci si objednám zákrok  a leky jako dezert ? 

 
Avatar
post Zaslal: 01.02.2019 21:49

Odpověď na příspěvek #217726
Uživatel: Michaela Kudláčková

To je masakr, co? Já taky pořád uvažuji, co mi nesedí... není to ta...
 

Ja o tomhle hlavně vubec nemela tušení. ..Ze se neco takoveho stalo . Bůhví kde se jeste takova svinstva dějou . Beru ,ze to nekdo ma opravdu diagnozu, ze s tim jde bez pomoci máloco delat, ale takhle znicit svemu dítěti zivot ?To uz je moc ... Skoro si rikam ,ze uz si trest davno odpykala behem sveho dětství. Ale proste to planovani te vrazdy a pak zmanipulování jeho,  aby vraždil. .. A jak na konci rekla ,ze ho ani nemiluje , pritom on to udelal jen kvuli ni . .To je proste uz moc. 

 
post Zaslal: 01.02.2019 21:19

Odpověď na příspěvek #217725
Uživatel: Furling

Miško ,tak jsem zaukolovala chlapa k ukládání holek a mrkla na ten...
 

To je masakr, co? Já taky pořád uvažuji, co mi nesedí... není to ta bezmoc, kterou musela prožít...vždyť jí z těch farmak i vypadaly zuby, ale cosi tam na konci. 

 
Avatar
post Zaslal: 01.02.2019 21:14
 

Miško ,tak jsem zaukolovala chlapa k ukládání holek a mrkla na ten dokument.. .A běhá mi mraz po zadech. WOW   Je mi z toho zle a skoda , ze to vyřešila takhle , ale asi fakt nemela moc na vyber , resp ani v te chvili nevidela jine východisko ,coz je hodne smutne. Neco mi na ni taky nesedi.. .Ale kluk je teda největší chudak ...

 
post Zaslal: 01.02.2019 19:44

Odpověď na příspěvek #217723
Uživatel: Michaela Kudláčková

No mě překvapila na tom konci, ale říkala jsem si, že asi honí body až se bude...
 

Mně to přišlo jako domácí násilí v jiné formě. Brr.

 
post Zaslal: 01.02.2019 19:18

Odpověď na příspěvek #217720
Uživatel: Nora

Hmm tak jsem do dokoukala, ne uplne se 100% pozornosti. Nicmene ta Gipsy ve mne budi hoooodne...
 

No mě překvapila na tom konci, ale říkala jsem si, že asi honí body až se bude rozhodovat o podmínečném propuštění. 

 

Jinak já ten syndrom znám, studovala jsem to a je to peklo. Pro tu holku tam není prakticky žádná výhoda... to celý, ty roky, to je o omezení, utrpění, bolesti ... není prdel podstoupit chemošku ... 

 

Vnímala jsem v jednu chvíli i jakousi nenápadnou rebélii, vzkaz ... AD ta část se zábradlím a sněhem.

 

Já to nechci tak úplně prozrazovat pro holky, co to ještě neviděly. 

 

 
Avatar
post Zaslal: 01.02.2019 17:50
 

Také si myslím,že Gipsy není až taková oběť.Mohla si lecos vymyslet,aby se tou obětí stala až po smrti matky.Vždyť už byla dávno dospělá (ročník 91),věděla,že může chodit,mohla se dávno pokusit někam utéct a lidi by jí pomohli.Ovšem přišly by o dům,osvobozený od daní a placení nájmu a další výhody,zavřeli by je obě pro podvod a nevím co ještě, to si musela uvědomit.Už jak hrála překvapenou,že je matka mrtvá,to je k zblití.

 
post Zaslal: 01.02.2019 17:36

Odpověď na příspěvek #217720
Uživatel: Nora

Hmm tak jsem do dokoukala, ne uplne se 100% pozornosti. Nicmene ta Gipsy ve mne budi hoooodne...
 

Stejný pocit. Viděla celý život stejný vzorec (a mohla se ho naučit)- jak získat pozornost a to, co chce, jak k tomu někoho "použít" atd.  

 
post Zaslal: 01.02.2019 17:23
 
Hmm tak jsem do dokoukala, ne uplne se 100% pozornosti. Nicmene ta Gipsy ve mne budi hoooodne pocit: Bacha bacha. Nevim proc. V podstate ji nevnimam jako uplnou obet. To je asi divne ne? Obklopena dvema nemocnymi lidmi... A Amerika s jejim pojistenim...Kde si vse platite. Je to cele nejake divne. Ale selhal lidsky mozek a lidsky predpoklad - jeho snaha verit spis tomu lepsimu, videt to lepsi, predpokladat normalitu a standartnost. Ale mozna mi neco uniklo teda...
 
post Zaslal: 01.02.2019 17:19

Odpověď na příspěvek #217718
Uživatel: alicie

Viděla jsem,jak u soudu přiznala spoluvinu,ale ty poslední asi dvě minuty se mi zasekly...
 

Aha... no deset let. On má soud teď v únoru.

 
Avatar
post Zaslal: 01.02.2019 17:17
 

Viděla jsem,jak u soudu přiznala spoluvinu,ale ty poslední asi dvě minuty se mi zasekly a nerozjely.Takže nevím,kolik dostala ani že bude pokračování v únoru ?

A připomnělo mi to naši vysokoškolačku Barboru Škrlovou,co úspěšně ve třiceti hrála 13ti letou Aničku a pak Adama a všichni jí to sežrali ...

 
post Zaslal: 01.02.2019 17:11

Odpověď na příspěvek #217716
Uživatel: Bosorka

Otec vypadal docela rozumně a celkem sympaťák. Jak tam říkají (a to je...
 

Přesně tak, ona měla pravdu. Nesvéprávná nic neudělá. 

 
post Zaslal: 01.02.2019 17:10

Odpověď na příspěvek #217713
Uživatel: Michaela Kudláčková

Přesně tak. Jsem z toho hotová doteď. A ptám se, jak se tohle vůbec může...
 

Otec vypadal docela rozumně a celkem sympaťák. Jak tam říkají (a to je taky klasika): "Škoda, že se nesvěžila, že něco neřekla" - ale upřímně, kdyby jo, co konkrétně by udělali? Jak konkrétně by mohli pomoci? veškeré trumfy a argumenty měla v rukou matka. Kam by utekli? Holčina pod medikací, v péči matky... Na to, jak vyrůstala a v jaké sociální izolaci, mi hlka přišla docela inteligentní a v realitě. 

 
post Zaslal: 01.02.2019 16:57

Odpověď na příspěvek #217714
Uživatel: alicie

Dokument jsem neviděla do konce,neb se to pořád sekalo. Základ je už u matky...
 

Ale to dokoukej, protože to se fakt vyplatí. Nevím, kde jsi skončila, ale na konci je to dost zásadní. Jinak souhlas. Myslím, že ještě nevíš to hlavní. 

 
Avatar
post Zaslal: 01.02.2019 16:43
 

Dokument jsem neviděla do konce,neb se to pořád sekalo. Základ je už u matky (rozuměj babičky) Dee Dee,která z ní vychovala líné sebestředné hovádko. To hovádko lhalo a kradlo a přišlo na to,jak se pěkně bezpracně přisát na systém,aby se mohla válet,nic nedělat a jenom hrát divadýlko na všechny kolem.To,že obětovala dceru,brala jako normální ,protože byla psychicky narušená.No a dcera coby oběť hrála to divadlo s ní.Už na začátku mi nesedělo,že ve 12 ti letech měla být mentálně jako čtyřletá.( A to očividně nebyla).Jestliže v Americe matka určuje sama diagnózy svého dítěte a lékař jí jen přikývne,je něco hodně špatně.Celkově je mi z toho dokumentu zle.Měli by to hlavně promítat studentům medicíny,aby nejednali tak,jako ten doktor v dokumentu.Na vině je podle mě celý systém,kde jde jen o byznys a nic jiného.A lidé jsou tam hloupí a povrchní.Ze všeho se dělá velká show,hlavně aby byla sledovanost a tekly prachy.

 
post Zaslal: 01.02.2019 15:31

Odpověď na příspěvek #217712
Uživatel: Bosorka

Shlédla jsem. Upřímně - měla jsem podezření a maminku bych tak...
 

Přesně tak. Jsem z toho hotová doteď. A ptám se, jak se tohle vůbec může stát. Jsem zvědavá na ostatní, jsem zvědavá jak dopadne rozsudek letos, ale já (abych neprozrazovala pro ostatní) já viníka mám jasnýho.Ok

 
post Zaslal: 01.02.2019 14:25
 

Shlédla jsem. Upřímně - měla jsem podezření a maminku bych tak zařadila. Plus realita systému, kdy pacient je "klientem", zákazníkem. Odběratel - dodavatel. Neléčí se diagnóza, prodává se služba. 

 

Právě teď

Dnešní vydání

Poslední příspěvky k článkům

Komerční tipy

Nejnovější diskuse

Včera a předevčírem

Vaše TOP články

Nejčtenější články

Komentáře - Popelnice

Komentáře - Bazar

TOPlist