Tarotové sny

Tarotové sny? Vlastně nevím, co mě to napadlo – prosnít si tarotové karty. Archetypy, příběhy… snad i dojít k nějakému vyššímu vědění.  A tak jsem prostě šoupla pod polštář jednu tarotovou kartu. Občas mívám zajímavé sny, tak jsem si řekla, že pravděpobnost se „do ní dostat“ určitě mám. Větší, než natolik zklidnit svou mysl a kartu promeditovat, jak se doporučuje v chytrých knihách, jež mě nepřímo navedly i na tento poťouchlý nápad.  Možná mě v tuto chvíli budete považovat za blázna nebo tak něco… druhého dne ráno jsem pojala i já sama totéž podezření.Tongue out

Ale začnu od začátku.
Prvního dne mi pomáhal průvodčí
Prvního dne mě tento nápad napadl až za husté černé tmy, chvíli před usnutím. Vyškrábala jsem se z postele a vyšrotovala jsem v hlavě, že kartu též vytáhnu za tmy, abych byla jako překvapená. Prostě ježíšek v říjnu nebo něco jako pexeso - jako jestli to bude sedět!
Prostě uvidím, jestli to bude souhlasit. Ráno jsem si překvapivě sny pamatovala. Byl to soubor několika kratších příběhů, z nichž jsem si pamatovala jen scénu z vlaku, ve kterém jsem jela a měla sebou – ehm.. promiňte ty reálie – agamu vousatou (budiž jí prominuto, čumí mi celý dny za zády, tak už má asi i právo vejít mi do snu... Pepo, zdravím!!!)
Takže nějaká ta vousatá potvora jela se mnou vlakem.  Nevím proč, nevím kam…ale přišel tam průvodčí, jež nám pomohl v nějaké prekérní situaci. Nepamatuju si přesné děje, ale ze všech těch kratičkých snů ve mně zůstal silný pocit, obrovská emoce, která byla o tom, že někdo mi pomohl sám od sebe, že lidi nejsou zlí a sobečtí a že síla POMOCI je nádherná. Nerezištné, obyčejné pomoci.
 
Karta byla – Strengh (Síla).
Crowley ji přejmenoval na Chtíč. O krocení pudů a vášní v nás, o jejich přijetí, ale mimo jiné také o důvěře v sebe, své žití a své projevení. O respektování sebe sama a tudíž i… ano, možná si to tam jen tak hezky vsazuji, ale i o tom, že poskytnu nezištnou pomoc.
Druhého dne jsem udělala totéž.

morče
Ubohé morče - hrdina druhého dne....
 
Druhého dne byla těžká vražda
Sny byly těžké a neskutečně hnusné. Byla jsem doma, v mém rodném domově, kolem byla tma, z okna jsem viděla na horizontu vybuchovat bomby, bylo to nedaleko a měla jsem strach. O sebe, o ty lidi tam, bylo mi jasné, že to někoho zabije. Rodiče tam byli se mnou, bylo jim to jedno, starali se o nějaký problém se svým lékařem.
Venkovní dění jim bylo naprosto šumák, což jsem nemohla pochopit. 
Pak jsem se ocitla kdesi se svou babičkou, obyčejně mám s ní velmi krásné sny snad až na hranici nirvány, ale nyní mě vyděsila. Šli jsme společně zabíjet slepici. Hlavu jí usekla už na schodech. Na špalku pak odněkud vytáhla ještě naše současné morče a usekla mu zadek… a pak mu rozpárala záda seshora, hezky podél páteře. V tom snu jsem musela brečet, vzlykat, řvát… byla jsem neskonale zoufalá.!!!
Naše morče jménem Bléka, s useknutým zadečkem se na mě ještě dívalo a zašmudlalo čumáčkem naprosto stejně jako když čmuchají nějakou dobrotu!!!!
Se divím, že jsem z toho snu neřvala hrůzou. Netušila jsem, jak tak dobrotivá osoba tohle může udělat a jak to vysvětlím synovi, jež ty morčata miluje! Jeho malá Bléka!
Sen končil tím, že jsem ty dva viděla stažený v kýblu s vodou… nahaté kuře a nahaté morče připravené ke kuchyňské úpravě.
Pak tam byl ještě dovětek v tom smyslu, že jsem opět jela vlakem, ale po silnici, nešlo mi do hlavy, jak může vlak jezdit po silnici. Nicméně jsem byla jediná, kdo se nad tím pozastavoval. A opět ty bomby v povzdálí… bylo mi zoufale.
Hrozně zoufale, cítila jsem příšernou bezmoc na tím vším zlem kolem a nemožnost s tím cokoliv udělat. Ráno jsem tipovala na nějakou nehezkou mečovou kartu, a kdesi v duši jsem tipovala ale na něco jiného… a pak jsem zůstala jako přikovaná, když tam byl – vážně – asi taky tušíte… 
 
The Devil (Ďábel) Prožila jsem si Ďábla…
 
Tak nevím, mám mít odvahu k podobnému snění do třetice???
S předsevzetím, že si na třetí noc sama a dobrovolně vyberu Milence nebo něco podobně pozitivního jsem moc nepochodila. Přestěhovala jsem místo svého spánku, a tak jsem nepovažovala spaní za natolik fajnové, abych si byla 100% jista. Na novém místě se mi spalo dobře a když už jsem si říkala, že bych mohla, snědla jsem já blb na noc trochu jarní cibulky. To mi fakt nedělá na spaní dobře, takže opět odloženo.
 
Měsíční proměny dotřetice
Dva dny do úplňku… takže do třetice. Za svitu měsíce jsem usínala poněkud nesoustředeně, a tak i proto si možná nepamatuju konkrétní podobu snu. Byla to změť dlouhé nitě událostí, kterou jsem si matně pamatovala po probuzení, ovšem s každou reálnou myšlenkou noční zážitek odcházel do hlubin zapomnění. Říkala jsem si, podivný….připadala jsem si v těch snech sama, nejistá… Napadl mě Poustevník, ovšem pohled pod polštář ukázal, že šlo o...
...Měsíc. Jediná jistota je změna. Asi jo, asi ten pocit byl měsíční… důležité je, že i tak jsem se cítila jistě a bezpečně, že ty okolnosti, které v tom snu probíhaly byly sice nepříjemné, ale té neochvějné vnitřní jistoty se nedotýkaly. Zvláštní… 
 
Tak nevím, byl to zvláštní pokus, co říkáte???
Renata

192NzA.jpg
Reni, hlavně to byl pokus hrozně hodnotný a moc Ti pomůže. Já to například na tarotové škole přímo vyžaduji a ti, kdo ji absolovovali Ti to potvrdí. Oni musí nosit kartu celý den, a pak s ní i spát  a události i sny si pečlivě zapisují. Je to proto, aby se seznámili s energií silných karet velké arkány. Protože na každého působí jinak. A jestli jim jednou mají porozumět a skrz své pocity hovořit o pocotech lidí, který budou později vykládat, musí ty karty mít přečtené a hlavně prožité. Udělala jsi dobře, i když to bylo náročné. Ty teď víš, jak funguje Ďábel ve Tvém případě (Ok, gilotinuješ morčatům zadky, ale jistě jsi v tom i jiný významLaughing), jak Síla, jak Luna.. a jednou se Ti to bude moc hodit. Uvidíš.
Michaela.

Hodnocení článku

Hodnotilo 6 čtenářů průměrem 3.83 bodů z pěti


Čtěte také:

Alena Kárníková: Lunární kalendář 2013. Letos obohaceno o chutě a vůně! 
HOROSKOP PRO VŠECHNA ZNAMENÍ - PROSINEC 2017 
Jak si „Bludný balvan“ pustit na palec? 
Kamínky a my: Černý jantar, Chalcedon a Venušiny vlasy 
Orákulum Grálu: Tajemství svatého grálu s Tomášem Vojtou a výklady pro Vás! 


Diskuze


Pro vkládání příspěvků je potřeba se přihlásit či registrovat.
Avatar
post Zaslal: 12.10.2011 10:01

Odpověď na příspěvek #7211
Uživatel: maje

sice nevím, jak jsem na tom s kartami já, ale je pravda, že hodně lidí ze...
 

maje, to s tou reflexí současné nálady do výkladu karet máme společné. Když jsem smutná, vychází mi karty zoufalé, když jsem v pohodě, tak vychází i krásná "budoucnost", je to zajímavý. Takže asi nějaké propojení s nimi máme, jen s ním nedovedeme pracovat. Já mám třeba strach vykládat druhým lidem, abych se nezmýlila a nevedla je špatným směrem. Je to velká odpovědnost. 

Ale řeknu Ti jedno. Když jsem tahala karty "řekněte mi, co mám vědět", tak tehdy vycházely karty, které opravdu nesly něco, co mne zajímalo a na co jsem hledala odpověď... Zvláštní. Asi to nechce tlačit na pilu. Taky jsem si dělala "denní výklad" a každý den si jej zapisovala do sešitu. Je zajímavý to číst zpětně. I otázky, které jsem kladla při pokusech a karetní výklad, který na ně vyšel. 

Karty mne naučily jedno. Nebát se karet, které vypadají negativně. Třeba XVI Věž není vždy o pohromě, která člověka zlomí ve zlém - je to prostě karta, která nese zásadní změny, které ovšem mohou být krásné... Už tolikrát mi to tak vyšlo. 

 

 
Avatar
post Zaslal: 12.10.2011 09:41

Odpověď na příspěvek #7188
Uživatel: Nestyda

Jsem z tohoto pokusu nadšená a jen závidím, jak moc jsi...
 

sice nevím, jak jsem na tom s kartami já, ale je pravda, že hodně lidí ze mě vysává energii už tím, že mě např. jen pozdraví. ne každý, ale je dost takových lidí. samozřejmě vycítím (asi jako každá ženská), když je někde "dusno", ve větším kolektivu během chviličky poznám jak je na tom kdo s egem, milenkou, manželkou,... i to je magie. mně karty při výkladu vycházejí podle citového momentálního rozpoložení. když jsem smutná a chci se rozvést, tak to v těch kartách mám. když jsem v pohodě, mám všude štěstí a pohodu. nechápu, jak to může fungovat, ale je to tak. a obdivuji lidi jako je třeba Míša, která se dokáže vyznat v pocitech, kartách, souvislostech a dokáže vyčíst to, co se má stát a co by se stát mohlo.

 
Avatar
post Zaslal: 12.10.2011 09:10

Odpověď na příspěvek #7188
Uživatel: Nestyda

Jsem z tohoto pokusu nadšená a jen závidím, jak moc jsi...
 

Love it

 ono možná není co závidět. Ta citlivost sebou přináší i nepříjemnosti a zdánlivě "zbytečné komplikování si života", takže zastávám názor, že člověku je dobře tam, kde je. Jednou jsem se dostala za své hranice (???) a zjistila jsem, že je to velmi vyčerpávající a že tyhle lidi, co mají různé formy mimosmyslového vnímání musí být v absolutní rovnováze, aby je to nevyčerpávalo. To já nejsem a tak si ty hranice k čemukoliv posouvám jen velmi nerada a když už, tak po velmi důkladné a dlouhé úvaze.

Ať ti je tedy dobře tam, kde jsi a plně si to prožívej. Třeba se to někdy zlomí - teď nebo v příštím životě - kdoví, kartářka nemusela mít tak úplně pravdu. Ale ta láska tam je a tak s ní nakládej tak, jak tě vede. Je to tak správně.

 

 
Avatar
post Zaslal: 12.10.2011 00:09

Odpověď na příspěvek #7188
Uživatel: Nestyda

Jsem z tohoto pokusu nadšená a jen závidím, jak moc jsi...
 

To jsi napsala moc hezky.

 
Avatar
post Zaslal: 11.10.2011 22:41
 

Jsem z tohoto pokusu nadšená a jen závidím, jak moc jsi citlivá. Chci to taky zkusit, ale asi budu volit karty pouze z Velké Arkány. Kdysi na Míšin popud, o kterém píše dole pod článkem, jsem dny s kartami také absolvovala, ale bohužel jsem nebyla tak silná, abych toto celé zvládla. Může se to jevit jako blbost, ale ty karty měly takovou sílu, na kterou jsem neměla dost energie. Přesto jsem nějaké karty "prožila" a s nějakými mi bylo krásně (třeba Poustevník a Vůz, rozkoš) a s nějakými to bylo takové o ničem, nic mi neříkaly... Jenže to všechno mohlo být tím, že jsem na jejich vzkazy nebyla připravená. 

Kdysi mi kartářka řekla, že nikdy nebudu umět vykládat karty - a měla pravdu. Budou mne vždycky přitahovat, budu o nich ráda číst, ale nikdy jim neporozumím, protože se do nich nedovedu vcítit... Vykládat tarot a jakékoliv karty prostě nemůže každý. A já jsem ta, která to nedovede. 

Ale ani tahle skutečnost nezmírní moji lásku k tarotu a touhu si o těchto kartách číst... a pak si snít, jak jsou fantastické... :-)

 
Avatar
post Zaslal: 11.10.2011 17:20

Odpověď na příspěvek #7170
Uživatel: ToraToraTora

Moučátko je rozkošné. Vidět ho s useknutou prdelkou by mi asi povolilo ve...
 

se tak málem stalo....Wink

 
Avatar
post Zaslal: 11.10.2011 15:15
 

Moučátko je rozkošné. Vidět ho s useknutou prdelkou by mi asi povolilo ve spánku svěrače

 
Avatar
post Zaslal: 11.10.2011 14:41

Odpověď na příspěvek #7163
Uživatel: Michaela Kudláčková

Máš ho mít, hned na zítra, ale mluvení s mrtvými tam...
 

děkuji mocLove it

 
post Zaslal: 11.10.2011 13:29

Odpověď na příspěvek #7151
Uživatel: maje

a jakou kartu použít např. pro setkání s někým, kdo už je...
 

Máš ho mít, hned na zítra, ale mluvení s mrtvými tam nebude. To totiž nejde. Nejde ne, proto, že bych se bála, ale komunikace s nehmotným vědomím je problém. A já to napíšu do toho článku....

 
 

maje, Míša ti jistě porad, tady nevím...tipla bych to na spojení s něčím vyšším, buď Velekněz nebo Velekněžka?

Mě tohle spolehlivě přivolá, když o to tu osobu v průběhu dne upřímně požádám. A jednou mi k tomu pomohl kámen onyx pod polštářem, ale většinou mi pak nosil nehezký sny, tak jsem ho odložila, ale onyx tohle spojení taky umožňuje.

 
Avatar
post Zaslal: 11.10.2011 08:10
 

a jakou kartu použít např. pro setkání s někým, kdo už je mrtvý, nebo pro radu,.. nešel by napsat článek o tom, jakou kartu kdy použít? nebo to musí být "náhodný" výběr z karet velké arkány? nebo může být i z malé?

 
 

Míšo, kdybych ty zadky sekala já, tak bych byla možná i v pohodě, ale dělala to osoba, jíž považuji za tu nejlepší, kterou jsem na začátku svého žití potkala....a bylo v tom právě to zděšení, zklamání jí samou, prostě zoufalství!

 

Naprosto zírám, že jsem objevila Ameriku a ty to radíš žákům... ehm... já myslela, že jsem přišla na něco bájo! Každopádně až budu mít to správné naladění, tak budu pokračovat.

A taky mi přišlo zvláštní, že se mi podařlo z 78 karet na ty tři noci náhodně vytáhnout z velké arkány.

A že Milenci na povel nefungovali - to mě, popravdě, zklamalo NEJVÍC!!!!!!!Cool jsem chtěla zažít nějakou romantíííííku a ono nic!

 

Právě teď

Dnešní vydání

Poslední příspěvky k článkům

Komerční tipy

Nejnovější diskuse

Včera a předevčírem

Vaše TOP články

Nejčtenější články

Komentáře - Popelnice

Komentáře - Bazar

TOPlist