Sarah Bartlettová: Tarot od A do Z

Asi jsem ještě nepotkala lepší knížku o tarotech. Dlouhá léta jsem zůstávala u té první, v knihkupectvích a knihovnách prolistovala stohy dalších, ale mnoho z nich jsem znechuceně odložila jako zavádějící. Tahle mě zaujala. A když mi přistála doma v posteli – moje postel je spíš než co jiného pelech pro kočku a knihovna v jednom – jala jsem se do ní začíst. A nadšení stoupalo. Po dlouhé době jedna z knížek, která mě donutila těšit se na každou malou chviličku, jež jsem s ní strávila.

Úvod osvětlí tarot i skeptikům
Ale začnu popořadě, ačkoliv bych nejraději začala od konce, tedy od spousty různých druhů výkladů skrze které si můžete „vyrobit“ své vlastní postupy.  Úvod jsem totiž v prvotním nadšení poněkud opominula, ovšem, když jsem se k němu vrátila, byla jsem potěšena.
  
1466Y2E.jpg

Vznik tarotu, jeho význam, o tom, že to nejsou čarodějné ďáblovy obrázky, jak se nám snaží namluvit křesťanství a že je vlastně svou energií a spojením více božský, než kdejaký farář. K tarotu získáte úctu a berete ho jako dar nesmírné síly. Dozvíte se pak i takové „maličkosti“ jako jak se připravit na výklad či jak připravit prostředí, ve kterém budete vykládat.  Může to být důležité, je to prostě rituál, ale myslím, že na tom tak úplně nezáleží. Někdo potřebuje krystaly, kyvadla i tarotový deník a někomu stačí třeba jen natřepaný polštář, na který se pohodlně usadí.  Ovšem tarotové zvyklosti a rituály jsou zajímavé a stojí za přečtení.

1467Mjc.jpg
 
Stejně jako závěr knihy, kde se dozvíte, jak vykládat pro vztahy, pro sebe i pro jiné, jak porozumět jednotlivým významům. Mohutný střed knihy pak tvoří dvojstrany věnované každé kartě malé i velké arkány.  Klíčová slova, základní spojení už dokáží navodit atmosféru karty. A pak text, který uvedené  zaobalí do více vět a hlavně velmi logicky odvodí, co tato karta může znamenat do budoucnosti, co v pozici překážky a jak charakterizuje současnou situaci. Jsou to dva rozdílné významy a lze tak lépe pochopit dobré i špatné strany těch zdánlivě dobrých či špatných karet jako jsou například Smrt či Slunce. Nic není špatné a nic není jen dobré. Pokud ještě někdo má s tímto vnímáním problém, pak tady to dokonale pochopí.

Vysvětlení významů v této knize mi připadá velmi vyrovnané, snažící se vystihnout obě polarity srozumitelně a hlavně logicky a intuitivně zároveň. Lepších vysvětlení jsem zatím nikde nenašla.
 
A hlavně…
Další část knihy je věnována bezpočtu způsobů výkladů a když jsem si je snad donekonečna zkoušela, vycházely s úžasným procentem úspěšnosti. Ve chvíli, kdy víte, co která karta znamená, se začíná celý výklad spojovat intuitivně a vnímáte ho jako celek. V tu chvíli lze číst i mezi řádky, ne jen na jednotlivých pozicích, které jsou mimochodem velmi dobře rozmístěné a stejně jako významy karet, nahlíží do obou pólů problému. Díky nim lze poznat minulost, současnost a také poznat tendence do budoucnosti.

1468MmE.jpg
S pokorou a velkým díky tuto knihu vždycky zavírám… a úctou a radostí jí opět otvírám Smile

Pokud pokukujete po nějaké knížce o tarotech, tak tuhle můžu doporučit víc, než cokoliv jiného.

Renata

Vydalo nakladatelství Metafora, 2007, www.metafora.cz
192NzA.jpg

Hodnocení článku

Hodnotili 3 čtenáři průměrem 5 bodů z pěti


Čtěte také:

Andělské runy : Zvládne to každý a nelze nic pokazit 
Colette Baron-Reid: Kouzelná mapa 
NEOBYČEJNÁ, MAGICKÁ PAMPELIŠKA – Na přání, na duši i na zdraví 
Rituální oběti – život za život 
Tisíce i halíře nejsou víc, než talíře… 


Diskuze


Pro vkládání příspěvků je potřeba se přihlásit či registrovat.
Avatar
post Zaslal: 30.09.2011 14:51
 

Knížku určitě koupím,díky.

 
Avatar
post Zaslal: 30.09.2011 14:32

Odpověď na příspěvek #6710
Uživatel: Michaela Kudláčková

..knihu mám, je fajt dobrá...
 

jo je, je hlavně jiná, než ostatní, kde patrně taroty v praxi autor moc nepoužívá - nebo má jinej mozek než já. Se Sarah Bartlettovou jsem si rozuměla...

 
 

..knihu mám, je fajt dobrá...

 

Právě teď

Dnešní vydání

Poslední příspěvky k článkům

Komerční tipy

Nejnovější diskuse

Včera a předevčírem

Vaše TOP články

Nejčtenější články

Komentáře - Popelnice

Komentáře - Bazar

TOPlist