Přípravka na 2012? Trénuji duši, nenutím a neobviňuji

PŘÍLOHA NA VÍKEND

Pamatuji si, jak těžce byla přijímána každá duchovní řádka. Dnes je to jiné a hodně osvobozující. Chtěla jsem vám za to poděkovat. Mnozí víte. Při vědomí toho, jak zátěžové časy na lidi ještě čekají, jsem se s vámi chtěla podělit o to, co mi teď hodně pomáhá. 

To proto, že mnoho e-mailů, které chodí, je o tom, že je lidem těžko. Nemám univerzální lék. Jen jednoduché věci, které mi pomáhají, když je mi stejně…

 

Hledáme vysvětlení pro myšlenky a pocity, které čas od času a čím dál častěji poslední dobou prožíváme.

 

Jakýsi komplexnější pohled, kterého jsou najednou, jakoby z ničeho nic lidé schopni, na sebe bere hodně podob.


Jedni trpí depresí a pocitem, že se jim „zastavil život“, což popisují jako stav, když najednou neví kudy dál, což je trápí.

 

Druzí mají potřebu vyjít do ulic a na transparenty vypsat prakticky to stejné, při čemž si uvědomují, jak moc je důležité dívat se na svět jinak.

 

1745OGI.jpg


Jiní to celé nezvládají vůbec a jsou zlí na všechny a všechno, co je kolem nich.

 

Kdyby se to, k čemu dojdeme, stalo naráz, nikdo z nás by to neustál.

Naše tělo je závislé na našem vědomí. Naše činy, které konáme pomocí těla a mysli pak na našich přáních a prioritách.

 

Změnou uvnitř měníme povrch.

To, co se v lidech probouzí nelze vykřičet, ani vymlátit. (hodně lidí to zkusí)

 

Snad vám, kdo se ptáte co se s vámi děje, pomůže něco, co pomáhá mě.

 

Snažím se neznásilňovat věci, spíš se jim přizpůsobit.

 

Více pozoruji, než soudím.

 

To, co je kolem nás a v nás, a čeho je třeba se zbavit, je předně touha po moci. Zatím je všude.

 


Jakmile někdo není schopen přijmout jiný názor jako také platný, je to tím, že se bojí o vlastní nadřazené postavení.

 

V tu chvíli použije donucovací prostředek.

Tím míní manipulovat druhým a získat, nebo udržet nadvládu.

V ten moment odchází rozum a nastupuje ego.

Lidé jsou vynalézaví v donucovacích prostředcích.

 

Nenechte se nutit a nenuťte

 

AGRESÍ – Zpravidla je nejlépe poznat a není těžké ji vyhodnotit. Čím více agrese, tím slabší osobnost. Vynutit si poslušnost násilím je nevyspělé a taková diskuze je bezpředmětná. Hlavní je, neoplácet agresi agresí, protože to skutečně nikam nepovede. Opustit takový protějšek v diskuzi není zbabělé. Jak agresor ztratí protipól je v háji. Může jít a něco rozkopat. Důležité je, že to nebudeme my.

 

ZNEHODNOCENÍM – Nejlepším prostředkem, jak si vynutit poslušnost a tím získat moc nad druhým je přesvědčit ho, že je níž. To se může dít skutečně od těch nejjednodušších aktů typu :„Ty seš blbej.“ „Kterej debil ti to řek?“ „ To snad není možný!“ (jeden by se divil, jak fátální dopad má tahle prostá věta), „O tom s tebou nebudu diskutovat“ (okamžitě je touhle větou někde nahoře a vy něco jako rohožka).
Nebo pak rafinovaněji: Jsi schopen pochopit, že…?“ „Všichni mi potvrdili, řekli, že…(Posílá na vás armádu, kterou většinou odmítá specifikovat  - bacha, zřejmě ti ONI ani neexistují). Způsobů, jak druhého v diskuzi znehodnotit, je řada a pozor na to, protože než se člověk probere, je dole.

 

ROLE OBĚTI – Je to hodně častý a těžko odhalitelný, ale velmi efektivní způsob manipulace a získávání nadvlády. Využívá totiž to nejcitlivější místo. A tím je soucit, sociální cítění a hlavně vyvolává pocit viny!

„LITUJ MĚ, JÁ JSEM OBĚŤ!“ 

V podstatě tento prostředek používají lidé inteligentní, ale nemoudří a slabí. Vědí totiž, že vyvoláním pocitu viny, vymandelí také ústup.

 

Každý člověk se někdy dostane do situace, když potřebuje pomoc. Není vůbec na místě se stydět o ni požádat.

 

Ten ale, kdo si při každé diskuzi jen stěžuje, ten, kdo vás při náznaku nesouhlasu obviní z nedostatku pochopení, nedostatku vůle, kdo na vás přehodí (někdy hodně obratně) vlastní model „ty mě nikdy nechápeš, ty mi nedáš prostor, ty pořád říkáš to samé, proč neděláš tohle, proč mi nedáš tamto, proč spolu neumíme mluvit, už nemám sílu, a podobně, nemusí být nutně vždycky vaše vina, i když je to nenápadně předkládáno.

 

Je dobře sledovat sebe, ale i onen protějšek v příští diskuzi.

Často zjistíte, že ten, kdo odmítá názor, ten kdo obviňuje, ten kdo všechno neguje a nic nenabízí, nejste vy. Vaši ochotu ustoupit, v ten moment využije k dalšímu obvinění.

 

Navíc, takový člověk tak zpravidla reaguje nejen na vás, ale na všechno kolem. V práci, v rodině a podobně. Nakonec se dozvíte, že on je pokaždé ten, kdo nejvíc trpí, kdo neví kudy kam, kdo je v koncích, a vždycky vinou vás, či druhých.

 

Zpravidla se málokdy snaží něco samostatně řešit.

Jeho „musím“ namnoze znamená, všichni ostatní musí.

je tím, kdo by tak rád, aby bylo dobře. Vy to zařiďte, protože už v tuhle chvíli máte dojem, že za to můžete.

V momentě navíc, když jdete a věc řešíte, setkáte se s kritikou. Udělali jste to špatně, má na to jiný názor, měli jste se ještě s někým poradit, proč jste to tak uspěchali a podobně.
Důvod? Udržení výsostného postavení. Věc jste vyřešili, ale nemyslete, že budete na koni! Neocení vás, a pokud ano, bude mít ocenění vždycky nějaké „ALE“.

 

Moudrý člověk, ocení vaše konání bez připomínek, protože si váží vaši snahy. O případných drobnostech vám ani neřekne, protože by znevážil vaši ochotu a dobrou vůli. Pochválí vás a klidně vám řekne, že jste ho zachránili, i když šlo o drobnost. Má vlastní hodnotu srovnanou, nepotřebuje si brát tu vaši. Respektuje druhé, jako rovné.

 

Drtivá většina politiků, používá tento donucovací prostředek!

Kydání viny na druhé a přehazování odpovědnosti, model „já nic, to ti ostatní“, je velice moderní a rozšířené. Neposkvrněných početí máme plný parlament.

A nejen my.

 

VYDÍRÁNÍ – Velmi obratné a velmi účinné. Praktikovala to známá mojí maminky a vydržela s tím celé manželství. Jakmile nebylo po jejím, bylo jí špatně, onemocněla, bolelo jí tohle a tamto, ulehla a stonala. Její manžel pak chodil a vyčítal si všechno možné, i to, že nevhodně dýchá a poslouchal, jako pejsek. Byl stižen přímo chorobnými výčitkami, a aby všechno odčinil, choval se jako zombie. Hodně často říkávala : „Ty mě utrápíš k smrti“. Ještě to tak, mohl se přervat!

Prostě, jestliže bych pojala podezření, že se mě někdo snaží trápením zlikvidovat, seberu se, a odejdu od něho v té minutě. To je pud sebezáchovy. Takhle je jasné, že jí nebylo vůbec nic, jen použila velice osvědčený donucovací prostředek.

 

CVIČENÍ PRO DUŠI

 

Chcete sílu nenechat se vtahovat do zátěžových situací?

Případně jim čelit a také je rozpoznat?

Chcete sílu pro tělo i duši?


Vezměte si ji, a rovnou z Universa!

 

Ještě bude potřeba se připravit na hodně, a tak nabízím jednu z možností jak trénovat duši, která se pak stává jaksi pružnější, silnější a pozornější.

 

Je to hrozně jednoduché a při tom mimořádně účinné

Lidské tělo má podle východního učení sedm bodů, kudy je schopné přijímat energii Universa. A ty se hodí.

 

Jednoduchá meditace, která je součástí zméněného východního učení o lidské mysli a vědomí vám zabere maximálně deset minut.

 

Provádět ji můžete jak často chcete. Později poznáte sami, když ji budete potřebovat.

Ne, ale častěji než jednou za den!

 

Vědomí otevíráme postupně odspoda.

Proto to také odspoda napíšu.

Přesně tak mi to napsala Pája.

 

Každý bod znamená vyslovit táhle uvedenou hlásku, co to jde.

Ve chvíli, kdy z vás vychází zvuk hlásky, otevíráte příslušnou čakru, která má na starosti část vaší bytosti.

V momentě, když vyslovíte „M“ ji zavíráte.

 

Představte si to jako bránu, kterou například LÁ otevírá a v ten moment do vás proudí jakoby mléčně bílé světlo, které přímo nabíjí a hlavně aktivuje příslušnou část vás samých.

„M“ bránu zavře.

 

K bodům vám vždy uvedu odkud kam a na co se soustředit.

Mezi jednotlivými branami se vydýchejte a dejte si maličko času na další.

 

Začínáte od jedničky, takže odspoda!

7. Au………m (Místo nad temenem od prostředka do stran – otevírá mysl a kanál vesmírné energii a vyššímu vědomí)

6. Ó…….m ( Od pravého oka k levému, a pak k „třetímu oku" uprostřed obočí – otevírá mimosmyslové vnímání)

5. Kšá………m (Místo, kde je na krku ďůlek nad koncem hrudní kosti. Točí se po směru hodinových ručiček. Oblast komunikace a schopnost vyjádřit se)

4. Há………m ( Místo o trochu výš, než bradavky uprostřed. Zprava doleva. Cit)

3. Rá……..m (Místo solar plexus – zpředu dovnitř. Individualita – vlastní hodnota)

2. Vá …….m (Místo u pupíku. Zprava na střed a doleva. Imunita, schopnost seberegenerace)

1. Lá………m ( Místo u ženy hráz u mužů kořen penisu. Odspoda nahoru. Někoho to šimrá Wink. Zklidnění, spojení se zemí, karma uvědomení si sebe.)

 

Většinou je cítit efekt hned na poprvé a také se dotaví potřeba to zase zopakovat.

Pokud vám bezprostředně po tom bude jakoby tlačit na temeni hlavy, nebo se vám hlava bude maličko motat, nic to není a je to i dobře. Za pár sekund to přejde a bude vám příjemně.

 

Cvičení je zaměřené na otevírání vědomí, mimosmyslové vnímání, posílení imunity, vyčistění těla a psýchy, posílení talentů a schopnosti koncentrace a spojení s Universem i vyšším vědomím – schopnost vnímat bytostným způsobem a vidět svět v širších souvislostech. Být celkově v harmonii, přináší hezké pocity jak po těle, tak po duši.

 

A hlavně, harmonická duše, silné vědomí, spokojenost se sebou, schopnost nejen se dívat, ale i vidět, umění vnímat krásu spíš, než negace, pozitivní a široký pohled na svět, to jsou věci, které na sebe přitahují jednak podobné vibrace a zážitky, a jednak podobně nastavené lidi.


Protože podobné se přitahuje. To je SYNCHRONICITA a funguje.

 

Hodně věcí stojí spíš za úsměv a laskavé pochopení, než za zlost a slzy.

 

Mě to strašně pomáhá, snad pomůže i jiným.

 

Michaela


 

vizitka KudláčkováHodnocení článku

Hodnotilo 9 čtenářů průměrem 5 bodů z pěti


Čtěte také:

HOROSKOP PRO VŠECHNA ZNAMENÍ - PROSINEC 2018 
Karma se vygumovat nedá. Ani za peníze ne! 
Kdo zakopal poklad? No, ten, kdo ho objevil. Je to karma? 
Magie květin a první jarní kouzlo pro vás 
PŘEDVÁNOČNÍ VÝKLAD! ODPOVĚDI - pokračování 


Diskuze


Pro vkládání příspěvků je potřeba se přihlásit či registrovat.
post Zaslal: 18.10.2011 12:45

Odpověď na příspěvek #7535
Uživatel: kirgyt

Ten článek opravdu stojí za přečtení, taky už nějakou dobu...
 

Moc děkuji. Snad cvičení pomůže.

 
Avatar
post Zaslal: 18.10.2011 05:22

Odpověď na příspěvek #7430
Uživatel: Nestyda

Míšo, děkuju za tohle cvičení. Vyzkouším, neb...
 

Ten článek opravdu stojí za přečtení, taky už nějakou dobu prožívám stav "zastavil se mi život co teď dál.." říkám, si že vše co se děje má svůj smysl, i ty nepříjemné věci, situace mi mají něco dát...

Míšo moc děkuji..Smile

 
Avatar
post Zaslal: 16.10.2011 22:04
 

zajimave.... urcite vyzkousim! :)

 
post Zaslal: 16.10.2011 18:32

Odpověď na příspěvek #7437
Uživatel: Renata Petříčková

otázka: dá se takhle posilovat cíleně jen jedna jediná čakra,...
 

Renčo, já bych to nedělala. Už jen proto, že s tím fakt nemám zkušenost, ale lidsky a pocitově, aby to nebyl pak bordel. 

 

Raději najednou.

 

P.S. Mě ty protesty taky nijak nesundaly, prakticky jsme to čekali.

 
 

otázka: dá se takhle posilovat cíleně jen jedna jediná čakra, třeba ve chvíli, kdy cítím, že je akutně oslabená a je třeba jí v co nejkratší době posílit, aby zase fungovala???

Třeba když ti někdo zasáhne srdce - Hááám

Nebo když mě zamrzne komunikační talent - Kšááám

 
 

jo ty mantry na čakry znám, a tak děkuji za polopatický a lidský návod, zkusím to.

Cítím se sice oproti předcházejícím měsícům výtečně, ba až živě, ale energie není nikdy dost, že?

 

Ale celkově mám hezký pocit teď... i ty protesty ve světě mě zatím nějak nepřidělávají starost. Spíš mě ta zpráva zaskočila ve smyslu - tak už je to tady, ufff...hurá!...

 
Avatar
post Zaslal: 16.10.2011 15:58
 

Míšo, je normální, že mě pak tlačilo mezi očima, jako kdybych tam měla něco nalepenýho?

 

Jinak pocit zvláštní, ale jak píšeš, chci to zopakovat.

 
post Zaslal: 16.10.2011 15:53

Odpověď na příspěvek #7430
Uživatel: Nestyda

Míšo, děkuju za tohle cvičení. Vyzkouším, neb...
 

..přesně tak, Nestydo. To, co popisuješ, je problém hodně lidí v poslední době. I můj občas a mého okolí. Proto jsem to vydala, protože mě to cvičení moc pomáhá. Snad Ti to také uleví. :-)

 

Dej vědět.

 
Avatar
post Zaslal: 16.10.2011 15:49
 

Míšo, děkuju za tohle cvičení. Vyzkouším, neb poslední dobou cítím, že na mne doléhají věci, které by mne neměly válcovat... Jenže známe to, na člověka to padá postupně, až ho to rozmačká. Jako lis... Nejvíc mne drásá bezmoc a tu cítím... Hledám pořád, jak si s tím poradit, ale asi jsem si ukrojila větší sousto, než jsem schopná rozkousat. A podotýkám, nikdo z mého okolí není ten "lis", je to ve mně. Ten lis si tvořím já sama... moc přemýšlím... moc si přeju najít východisko z něčeho, do čeho jsme vlastně vtlačeni úplně všichni... 

 
post Zaslal: 16.10.2011 12:49

Odpověď na příspěvek #7428
Uživatel: Rena

Moc pěkný článek,musím to vyzkoušet.  
 

Zkus je to fantastický pocit pak.

 
Avatar
post Zaslal: 16.10.2011 11:11
 

Moc pěkný článek,musím to vyzkoušet.

 

 

Sobotní příloha

Poslední vydání

Poslední příspěvky k článkům

Komerční tipy

Nejnovější diskuse

Včera a předevčírem

Vaše TOP články

Nejčtenější články

Komentáře - Popelnice

Komentáře - Bazar

TOPlist