Přijmout jméno, znamená přijmout celý příběh

Datum narození je cesta, jméno a příjmení osud“, shodují se mnozí esoterici a já se přidávám k řadě těch, kteří jsou přesvědčeni, a kteří se také přesvědčili, že hlavně příjmení, do jisté míry značně spoluutváří osud člověka. 

Hned zkraje je třeba vysvětlit, že hovoří-li se o karmě jména, jejíž „paměť“ prakticky leží na energii toho, kterého příjmení, nehovoříme o významové části jména.

 

To je vysvětlivka hlavně pro Tomáše, který se při čtení prvních třech řádků vyděsil a pravil, že v tomto případě dobrovolně odchází od Popelek, v zájmu jejich zachování a jde jako agent externista pracovat k nějaké konkurenci.

 

Karma jména je o něčem jiném.

Tedy, pokud se někdo jmenuje Nejezchleba, zdaleka to neznamená, že všichni jeho nositelé v rodině jsou nutně potencionálními držiteli bezlepkové diety, a je-li někdo Šťastný, ještě to vůbec není zárukou jeho bezstarostného života tam i zpátky.

 

Vlastně je to mnohem jednodušší.

Pakliže Šťastní této rodiny třeba po mužské linii měli problémy se zákonem, a pak i alkoholem a nakonec nějak moc často umřeli při hospodské rvačce, když se ještě před tím třikrát rozvedli, je jasné, že tohle jméno v této rodině nemá právě dobrou karmu.

 

Rozumná žena si po té, co pojme dalšího Šťastného v linii za muže, prostě nechá své jméno a dítěti ho dá také. Rozumný muž si vezme v tomto případě jméno své ženy. Tím tihle lidé mohou do jisté míry a někdy velice efektivně odvrátit od sebe nepříjemné věci, které se podezřele opakují.

 

Přesvědčila jsem se, proto věřím

Když jsem si vracela své dívčí jméno, mělo to jen jediný důvod. Nechtěla jsem nosit jméno někoho, kdo ubližoval mně a holkám. Vadilo mi jeho příjmení u mého jména. Důvod byl pocitový. Jiný skutečně ne.

 

Až zpětně si uvědomuji, že návratem k původnímu jménu se vrátilo to, co jsem žila. Předtím jsem o tom nepřemýšlela. S největší objektivitou musím říci, že návrat k médiím, ať už jsou to Popelky, to něco málo časopisů a občas nějaká televize, je skutečně model, který se ke mně přidal nebo vrátil až zpětnou změnou jména. Neudělala jsem pro to prakticky nic. Našlo si mě to samo.

Vlastně ani nevím, jak. Prostě to tak přišlo.

 

Okruh lidí, kteří člověka začnou obklopovat a všechno jak je to vzájemně provázáno se, člověk by řekl, shlukem několika písmenek.


 

793N2F.jpg


Jméno je něco, co je nám víc než blízko.

Je naší součástí. Jím se podepisujeme, jím nás titulují, tak nás znají, s ním nás vyhledávají, jím o nás mluví.

Žijeme ho prakticky neustále.

 

Jménem tedy na sebe také přitahujeme různé věci.

A jestli jsem jménem přijala určitou energii a cestu, pak není nic divného, že jeho opětovným připojením k své bytosti jsem totéž přitáhla zpátky.

 

Mimochodem, jméno Kudláček se zpětným pohledem hemží novináři, a dokonce máme v předcích i herce.Smile

 

S bytostným přesvědčením a vírou v to, co doporučuji, odpovědně říkám:

Pokud máte problémy, pokud jsou tyto problémy nápadně podobné problémům vašich příbuzných stejného příjmení, jestliže navíc, tyhle potíže v případě žen, nastaly až po svatbě, máte hodně, ale opravdu hodně pádný důvod si nechat vrátit své původní jméno. Tedy, samozřejmě v případě, že jste svatbou neutekly z ještě horší karmy.

 

Nést nějaké jméno totiž znamená přijmout všechno, co k němu patří a to není žádná legrace.

U toho se musí přemýšlet.

 

Michaela 


vizitka Kudláčková


 

 

 Hodnocení článku

Hodnotilo 16 čtenářů průměrem 4.25 bodů z pěti


Čtěte také:

Hromosvod, nebo hromový kámen? Poradí Reprobus 
Magie lásky. Bezpečná 
Tyrkys: Nebesky modrý kámen pomáhá sjednotit a ulevuje od strachů! 
Vánoční hravá astrologie. Pro Ráčka plyšáčka.... 
VÝKLADOVÝ DEN: Kouzelní delfíni a mořské víly 


Diskuze


Pro vkládání příspěvků je potřeba se přihlásit či registrovat.
Avatar
post Zaslal: 29.08.2011 09:17
 

Tak to je pecka,o tom tedy popřemýšlím.Článek zase velmi zajímavý.

 
Avatar
post Zaslal: 29.08.2011 09:17
 

Vážně k zamyšlení, nikdy jsem nad tím nepřemýšlela.

 
Avatar
post Zaslal: 29.08.2011 09:17
 

tak nad tímhle jsem uvažovala velmi dlouho a uvažuji často dodnes.

dneska už vím, že je blbost bezhlavě přejímat mužovo jméno (už jen proto, že se tak vystavujete vnitřnímu pocitu, že mu PATŘÍTE, že jste jeho, což není pravda - jen se nám to společnost snaží namluvit pro naši snazší ovladatelnost)... mě se vyvdáním jména ulevilo, dívčí bych zpátky nechtěla. Ale ani teď to není ideální, ale spíš než příjmení mi vadí křestní, které mám dojem, ke mě prostě nesedí - nikdy jsem si na něj nezvykla.

Mimochodem, dost  často si říkám, co by bylo, kdyby se moje máma rozhodla tenkrát pro druhou vybranou variantu  (tu méně moderní a tudíž posléze prohrávající) a byla jsem Míša Wink

 
Avatar
post Zaslal: 29.08.2011 09:17
 

A to je ten důvod, proč se moc nechci vdávat...

 
Avatar
#3619
Význam jména a příjmení.

O.M.B.
Zaslat zprávu
Přidat do přátel
post Zaslal: 29.08.2011 09:17
 

Dalo mi docela hodně pátrání, jaký význam mělo ve staročeštině mé rodné příjmení. Usmívám se, protože na mnoho mých příbuzných sedí. Oni tvrdí, že pouze na mne.LaughingPřestože mám 2x tak dlouho příjmení manžela, stále mě nejlépe vystihuje ono rodné.

Někde jsem četla, že australští domorodci se po určité životní etapě přejmenovávají, neboť začínají životní etapu novou.

RENATA = znovu zrozená, znovu narozená

 
Avatar
post Zaslal: 29.08.2011 09:17
 

Nikdy nebylo jednodušší vzít si jméno za svobodna jako po rozvodui. Jenže to, co ,Míšo, píšeš jsem již tušila. A přesto, jak jsem byla rozzlobená a ublížená jsem si jméno manžela nechala. Bylo pro mne symbolem dobrého života a pozitivních okolností, protože to, že jsme nakonec stáli před rozvodovým soudem byla jen naše chba, že jsme nedokázali tyokolnosti trochu využít.

 
Avatar
post Zaslal: 29.08.2011 09:17

Odpověď na příspěvek #3604
Uživatel: Renata Petříčková

tak nad tímhle jsem uvažovala velmi dlouho a uvažuji často dodnes. dneska už...
 

To se nám společnost snaží namluvit pro snažší ovladatelnost?  To zní dost submisivně a paranoidně nehledě na to, jak tvá slova musí působit na ženy, které jsou hrdé, že mohou nést manželovo jméno a manželství neberou jen jako řešení ekonomického statusu páru.

 
Avatar
post Zaslal: 29.08.2011 09:17
 

zrovna se soudím s exmanželem o změnu příjmení naší dcery, kterou většinu jejího života vychovává můj druhý manžel. Souhlasí jen v případě, že nebude muset platit alimenty...což svědčí o jeho vztahu k holce,že. První dcera si příjmení změnila dosažením plnoletosti,protože, bohužel, svého paranoidního otce nenávidí, tak jen doufám, že se jí tím podaří vyvázat se ze zatížení svého původního rodného jména...

 
Avatar
post Zaslal: 29.08.2011 09:17
 

Tak a je to jasný,chci být zase Kudláčková,protože od té doby co jsem Škardová se mi dějou samé zlé věci,může za to Škarda a mám viníka.Yell

 
post Zaslal: 29.08.2011 09:17

Odpověď na příspěvek #3604
Uživatel: Renata Petříčková

tak nad tímhle jsem uvažovala velmi dlouho a uvažuji často dodnes. dneska už...
 

Já měla být Karin :-)

 
post Zaslal: 29.08.2011 09:17

Odpověď na příspěvek #3634
Uživatel: martina.ji

zrovna se soudím s exmanželem o změnu příjmení naší dcery,...
 

Myslím, že dělá dobře...

 
post Zaslal: 29.08.2011 09:17

Odpověď na příspěvek #3649
Uživatel: kebulkaevulka

Tak a je to jasný,chci být zase Kudláčková,protože od té...
 

..chudák škarda...{#emotions_dlg.invalid}

 
Avatar
post Zaslal: 29.08.2011 09:17

Odpověď na příspěvek #3659
Uživatel: Michaela Kudláčková

..chudák škarda...
 

RunChudák jo,radči zdrhnou.

 
Avatar
#3672
Chcete nové příjmení

O.M.B.
Zaslat zprávu
Přidat do přátel
post Zaslal: 29.08.2011 09:17
 

bez onoho -ová na konci, neboť jste se provdala za cizince a v jiném státě? Tak to chce pevné nervy a kolem krku ostňák, abyste přestaly kroutit hlavou. Pokud později dostanete český oddací list, dozvíte se, že pokud budete mít v manželství dceru, bude tam -ová mít, neboť vás na tuto možnost úřednice neupozornila.

 
Avatar
post Zaslal: 29.08.2011 09:17
 

já vydejchávala změnu příjmení tak tři, čtyři roky po svatbě. nějak jsem se nemohla s novým příjmením sžít. měla jsem pocit, že mi nepatří a že jsem někdo jiný. ani teď nejsem zcela sžitá, ale už se představuji bez zadrhávání a koktání. OMG

 
 

Já si třeba vůbec myslím, že by tohle mělo být zcela jinak postavené. Prostě jen, pokud ti lidé chtějí a mělo by být běžné mít tu možnost automaticky na obě strany. Nemělo by to být něco na žádost a neměla by se změna svatbou cítit, jako normální.

Měli bychom vědět, že to je mnohem závažnější krok, než jen banalita.

 

 
post Zaslal: 29.08.2011 09:17
 

Hezký článek. Občes se směju, že jsem si změnou příjmení nepomohla, před tím byl význam mého jména husopaska, nyní popelka (koukám, že sem fakt patřím Smile), ale je fakt, že můj život se změnil a svoje dívčí jméno bych zpátky nechtěla. Nechtěla bych zas prožívat to, co za svobodna.

 
post Zaslal: 29.08.2011 09:17
 

O tomhle jsem už přemýšlela dlouho,ale vidina běhání po úřadech mě od toho zrazuje.A ted trochu jiný dotaz.On měsíc dorůstá?já myslela že couvá?

 
Avatar
post Zaslal: 29.08.2011 09:17

Odpověď na příspěvek #3675
Uživatel: Michaela Kudláčková

Já si třeba vůbec myslím, že by tohle mělo být zcela jinak...
 

Ale tamožnost je...ve formuláři na sňatek vyplníš, jak se budete jmenovat po svatbě...třeba i pokud bys nechtěla přechylovat a jak se budou jmenovat děti vzešlé ze svazku. Svoboda tu je,jen se nebát

 
Avatar
post Zaslal: 29.08.2011 09:17
 

Dobrý článek. V poslední době cítím, že bych se ráda vrátila ke jménu za svobodna. Ale vracet se a vše přijmout, nevím, nevím. materialisticky spočítám pro a proti jednoho a druhého příjmení.

 
Avatar
post Zaslal: 29.08.2011 09:17
 

to vědět dřív,měli jsme si vybrat úplně jiné příjmení,ani moje,ani jeho není dobré Toilet

 

Sobotní příloha

Poslední vydání

Poslední příspěvky k článkům

Komerční tipy

Nejnovější diskuse

Včera a předevčírem

Vaše TOP články

Nejčtenější články

Komentáře - Popelnice

Komentáře - Bazar

TOPlist