Onyx: Průvodce do jiných světů - ale jen když uzná za vhodné...

Moje cesta k onyxu byla úplně náhodná. Nechtěla jsem ho. Neplánovala jsem ho. Původně jsem do zlatnictví šla kvůli něčemu úplně jinému. A ten černý kámen s bílým úsměvem si mě přitáhnul sám.

Ale že by to byl vždy přívětivý kamarád, to rozhodně ne. Umí pěkně a nepříjemně srovnat do latě, když mi zachce tam, kam v tu chvíli netřeba. 

Onyx je pro mě jednoznačně nejsilnější kámen, který mě definitivně přesvědčil, že "na kamenech něco je"... Obecně patří k velmi mocným kamenů.
Toho dne jsem šla z pošty a nepřála jsem si nic jiného, než už konečně dojít domů. Ovšem pak jsem šla kolem místního malého zlatnictví a zničehonic mě napadlo poptat se, zda-li nemají prstýnek, který mi už dosloužil. Sehnat co nejvíc podobný... Neměli. Tedy -  měli mnoho kompromisů, a to jsem nechtěla.
Ovšem košíčky s kamínky mě zaujaly. Nejvíc mě to táhlo k onyxu, tak jsem si jeden malý koupila. Nevědouc, o čem je....
 
onyx

 Když i tenhle usměvavý krasavec přišel domů, netušila jsem o něm zhola nic.... Dnes je tím, který nejvíc střežím a přistupuji k němu s pokorou.
 
Nu dobrá, tak jsem si ho dala v noci pod polštář a zdály se mi podivné a divoké sny. Moc jsem si z nich  nepamatovala, ale těsně před definitivním procitnutím do světa současné reality jsem z těch útržků usoudila, že se
mi vrátily nikoliv minulé životy, ale přání a traumata z děství, jak jinak vysvětlit sen, ve kterém jsem se sama nastěhovala do stejného domu jako jsme bydleli s rodiči (ale vypadal jinak a měl krásný rybníček s rybami
před okny), ovšem naprosto stejná rodina opálených spoluobčanů bydlela vedle, kupodivu mi nikterak nevadily a moje matka byla těhotná a můj otec zařizoval její porod a byl u něj, byla to spíš změť podivných výjevů a pocitů, než nějaký smysluplný děj. Jak v tomhle najít logiku, milý onyxi? Leda tak nikdy nesplněné přání bydlet jako dítě jinak a jinde a mít sourozence?
Netušila jsem, že mě onyx bude učit spojovat logiku a intuici ještě velmi často.
 
Nu tak jsem si ho dala pod polštář podruhé, v blažené touze, že třeba půjde dál než do dětství a bude se mi zdát třeba už o porodu nebo snad o minulých životech. Když to teda tvrdí chytré knihy.
 
Jenže takhle onyx nefunguje.
 
Funguje jen, když uzná za vhodné.
Někdy nezařídí nic. Tongue out
Jindy únavu po probuzení, pocit rozlámanosti a úplně tupou hlavu....
A jindy tu cestu umožní a několikrát mi pomohl k setkání s babičkou, která mi do snu přišla sdělit něco, co bylo v tu chvíli důležité.  Nebylo to sdělení prostřednictvím slov, ale emocí a pocitů. Kdybych to měla nyní pojmenovat - bylo to tenkrát setkání s bezpodmínečnou láskou.
 
Když se to stalo poprvé, strávila jsem den s podivným a velmi příjemným pocitem štěstí a blízkosti...
 
Postupně jsem k těmto snům přestala potřebovat onyxovou pomoc - a postupně i tady úkol mé babičky skončil - zatím? - a už jsem se s ní ani takto nesetkala.
 
Onyx je kamenem, který dodává sílu v potřebných, obtížných a silně stresových situacích. Zajišťuje kontakt s vyššími průvodci a tak nás může posouvat v toku času. Třeba právě prostřednictvím snů nebo při meditacích. Nic z něj nátlakem ani úpěnlivými ufňukanými přáními nevymámíte. Poskytne Vám právě tolik, kolik je pro vás potřeba. Někdy je to ovšem trochu zdánlivě zrádný chlapík.
Rád totiž poskytne spíše to, co nechcete, protože to pro Vás v tu chvíli je nejlepší a třeba i bolestivým způsobem Vám dá pochopit cokoliv z minulosti, co je již hluboko zasunuté.  Ovšem je to také rovný chlap.
Umožní vám zahojit hlubokou lítost a smutek.
 
Tyhle lekce považuji za ty nejúčinnější.  říká se o něm, že v sobě umí udržet vzpomínky toho, kdo ho nosil. Dlouho používaný onyx je takovou kronikou svého nositele. Je neocenitelný ve chvíli, kdy se Vám v životě přestává dařit, když z nějakého neurčitého důvodu víte, že jdete špatně, ale nevíte CO je špatně, CO je příčinou
Onyx tohle umí projasnit, aby se otevřela cesta k řešení.
 
Umírní těkavost a duševní rozčilení a umí ztišit i ochromující strach a obavy. Prostě Vás uzemní, ale zároveň neopomíná duchovní složku člověka  a vše uvádí do energetické rovnováhy. Jako jin a jang a spojí Vás s Vaší podstatou. Tím může dojít také k tomu, že náhle uvidíte věci jinak a budete schopni i v obtížných situacích dojít k uvážlivým rozhodnutím.
 
Na tělesné úrovni působí léčivě na zuby, kosti a krevní poruchy. zajímavé je, že onyx se dle starých tradic nosíval na krku a jeho úkolem bylo mírnit sexuální touhy. Takže erotické sny pod jeho vlivem nečekejte.
 Tongue out
onyx II
 
Jeho vzhled připomíná černý mramor a jeho lesk vyniká při hře s barevným podkladem. Svým okrajem pak splývá s okolím, jakoby právě přejímal vaše zážitky a ukládal je.
 
Jak vidíte, onyx je velmi silným a tajemným kamenem a ke každému se chová trošku jinak. Právě tak, jak potřebujete. Duchovní učitel.
 
onyx, Kaylie
 
A děkuji ještě Kaylie, která mi poslala své onyxy. Jsou přesně podle příruček  - jako černý mramor. Ten můj na předchozích obrázcích je trochu netypický... (no abych nemusela  mít zas ňáký extra buřty, žejo) Laughing
Renata

192NzA.jpg

Hodnocení článku

Hodnotilo 12 čtenářů průměrem 4.33 bodů z pěti


Čtěte také:

Automatická kresba - je super 
HOROSKOP PRO VŠECHNA ZNAMENÍ - BŘEZEN 2017 
Jak přijel do Prahy pan Mor 
Magnezit: Něžný kámen lásky a pochopení 
Výkladový týden: Tarot magické brány 


Diskuze


Pro vkládání příspěvků je potřeba se přihlásit či registrovat.
Avatar
post Zaslal: 29.01.2013 07:28
 

Před pár lety jsem si koupila v Austrálii masivní stříbrný prsten vykládaný kolem dokola onyxy. Ani jsem netušila proč, hrozně moc se mi líbil, jiný jsem nechtěla. Ale moc ho nenosím - je mi velký. 

Tak možná využiju jeho schopností jinak...

 
Avatar
post Zaslal: 07.03.2012 20:15
 

Já své zážitky s onyxem za čas zapíšu, včera jsem s ním provedla očistný rituál a noc stála za to, nevím zda to bylo tím.

Ale nic příjemného, bohužel, nevzdávám to, táhne mne poznání.

Dante Alighieri

 

Tak - nic podle horoskopu, ale podle intuice, mám to taky tak a mnoho lidí, kteří je prodávají a rozumí jim mi tohle samo řeklo, nezávisle na sobě. 

Ostatně - jako se vším, intuice je na prvém místě.

 
Avatar
post Zaslal: 07.03.2012 11:22
 

Onyx mám taky. Pořídila jsem si ho poté, co jsem si o něm přečetla na internetu. Řekla jsem si, že ho musím mít! Teď si ho instinktivně nosím s sebou jen když mám pocit, že mě ten den čeká nějaká zkouška. Paní, která ty kameny prodává, říkala, že u kamenů se mám řídit intuicí. Na který kámen mám ráno náladu nebo mám pocit, že mi dneska pomůže, ten si mám vzít. Stejně tak se kameny vybírají při nákupu. Když jsem k ní šla poprvé, vybrala jsem si podle sympatií okamžitě duhový obsidián. Přitáhnul mě jako první. Pak jsem si o něm přečetla a bojím se ho! Ještě nikdy jsem si ho "ven" nevzala. Ale patří ke mně a asi mi bude něčím užitečný, když jsem po něm šáhla..Tak jsem zvědavá, kdy tu obavu prolomím.

Taky jsem si jednou instinktivně koupila avanturín a pak si o něm přečetla, že přitahuje peníze - a zrovna pár dní předtím jsem opravdu začala řešit, jak přestat utrácet a kde vzít prachy a tak.

Autorce článku: koukla jsem na ten onyx a má taky ten úsměv! Škoda, te žeď nemám foťák.

 
Avatar
post Zaslal: 06.03.2012 16:59

Odpověď na příspěvek #15943
Uživatel: Ailbe

No je to úplná alchymie s těmi kameny - achátů je několik druhů a...
 

Nemááám karneol a je krásný, je plný energie a pro ženy, to je vidět hned podle barvy. Ve čtvrtek opět nálet do Batavie, aspoň si zdrbnu.

 
Avatar
post Zaslal: 06.03.2012 16:47

Odpověď na příspěvek #15941
Uživatel: rak177

Na Onyx se jen podívám a špatně se mi dýchá..,takže...
 

Pak že na těch šutrech není něco pravdy, já mám ráda Tygří oko.

 
Avatar
post Zaslal: 06.03.2012 15:51

Odpověď na příspěvek #15938
Uživatel: Kaylie

Díky, hned dnes to udělám! To  v tom nešťastném...
 

No je to úplná alchymie s těmi kameny - achátů je několik druhů a každý si žádá svoje Laughing.

Do tohoto počasí a proti jarní unavě je fajn karneol - kapesní sluníčko. Je to takov supr dobíječ a uzemnovač .

 
Avatar
post Zaslal: 06.03.2012 15:28
 

Na Onyx se jen podívám a špatně se mi dýchá..,takže já Onyx ne.Vůbec tmavé kameny nemusím.

 
Avatar
post Zaslal: 06.03.2012 15:08

Odpověď na příspěvek #15928
Uživatel: Ailbe

Díky za bezva článek! Pokud s  onyxem  ( je to vlastně černý...
 

Díky, hned dnes to udělám!

To  v tom nešťastném článku bylo taky, že do sebe natáhne negativa  a pěkně je vrátí!

A to zase pěkně děkuju já!

 

Jo  a taky jsem tam četla, že na sluníčko nee, že blednou a kdesi cosi, to je vůbec podivný kámen. Čertův.

 

Jestli se to netýká těch barevných, to jsem netušila,že nejsou jen černé, tak bude potřeba to asi  najít, či to  někde pořádně proštudýrovat.

Ty třeba na slunce mohou, no já je tam  černé cpát nebudu, byly v přítmí.

Pánbu ví, jestli ten barevný nemám taky, chjo, já jsem pane,  znalec!Frown

 
 

Zkoušela jsi jiný formát? 

 
Avatar
post Zaslal: 06.03.2012 13:50
 

Díky za bezva článek!

Pokud s  onyxem  ( je to vlastně černý achát ) - pracujete, je nutná pravidelná očista ... on do sebe dokáže natáhnout spoustu negativních emocí, ale na rozdíl třeba od křišťálu tyhle emoce nezpracuje - a krásně je svému majiteli vrátí zpět. Takže jeden den se s onyxem cítite čilí, energičtí, bezproblémoví - a druhý  den bum - únava, depka...

Očista - mě se osvědčilo ( vyčetla jsem v knihách) opláchnout kámen (jakýkoliv) a zapálit na skleněné misce čajovku,nasypat mořskou sul, na ni položit kámen a nechat čajovku vyhořet. Někdy se neví, zda  kvůli očistě kámen položit na slunce,nebo na měsíční světlo ( některé kameny - a je jich dost - na slunci blednou) avoda plus  plamen svíčky je taková univerzální očista.

 
Avatar
post Zaslal: 06.03.2012 12:01
 

A mám ho umýt teplou vodou? Tedy, ptám se brzy, já je omyla právě všechny co mám na mističce, nejen onyxy, dostala jsem pestrou směs jednou od přítele dcery, ten věděl jak na mne.

Či je zapotřebí ještě nějakého, neříkám rituálu , ale "akce". Kam si ho večer mám dát?

Ten poslední úlovek, našla  jsem 4, doteď ležel u PC.

 
Avatar
post Zaslal: 06.03.2012 10:39

Odpověď na příspěvek #15898
Uživatel: maje

to je právě to, co nevím. vlastně když čtu tvou odpověď, tak asi...
 

:-)

no věř mi, že onyx sáhne.

Ale zas - když sáhne, tak to bude pro tvé dobro.

A když nesáhne a nebude se dít nic, tak ti ty hradby (třeba zatím) ještě náleží a jsou ku prospěchu.

 

 
Avatar
post Zaslal: 06.03.2012 10:27

Odpověď na příspěvek #15896
Uživatel: Renata Petříčková

tenhle respekt mám taky. Strach z něj mít úplně klidně mít...
 

to je právě to, co nevím. vlastně když čtu tvou odpověď, tak asi tuším, proč nechci, aby mi ničil něco, co jsem byla nucena vybudovat kolem sebe. asi se rozhoupu a až mě nějaký sám osloví, tak ho možná nechám, aby mi ležel v práci u počítače. doma ne, tam musím mít ty svoje "hradby". na ty mi nikdo sahat nesmí,ani onyxSmart evilSmoke

 
Avatar
post Zaslal: 06.03.2012 10:22

Odpověď na příspěvek #15892
Uživatel: Kaylie

Tys mi kápla do noty, já ho sháněla a bála se ho současně, což...
 

ano ano, Kylie...

s tou fotkou mě to mrzí, ráda bych ho viděla. Jestli chceš, pošli mi ho na e-mail, zkusíme zjistit, je-li to opravdu on.

rpetrickova@centrum.cz

 
Avatar
post Zaslal: 06.03.2012 10:21

Odpověď na příspěvek #15888
Uživatel: maje

ty, Renčo, myslíš, že je nějaký důvod, proč se tohohle kamene...
 

tenhle respekt mám taky.

Strach z něj mít úplně klidně mít můžeš. Je to kámen u kterého si opravdu umím ten strach z něj představit.

Otázkou je, proč se ho bojíš, co se bojíš, že ti způsobí? Vytáhne něco starýho???? Neurčitýho???

Překonáš ten strach, stojí ti za to ho překonat a zjistit, v čem ten strach spočíval?

 
Avatar
post Zaslal: 06.03.2012 10:15

Odpověď na příspěvek #15888
Uživatel: maje

ty, Renčo, myslíš, že je nějaký důvod, proč se tohohle kamene...
 

Tys mi kápla do noty, já ho sháněla a bála se ho současně, což trvá dodnes, ale bylo to následkem toho článku, jež nemohu najít.

Má protichůdnou moc, pomůže, ale může zle uškodit - tam bylo, ostatně Renča píše to samé.

 

Ten kámen je hodně "svůj", ani fotku sem sakryš nedostanu!

 
Avatar
post Zaslal: 06.03.2012 10:02
 

ty, Renčo, myslíš, že je nějaký důvod, proč se tohohle kamene bojím? na jednu stranu bych ho chtěla, ale mám tak nějak vnitřní strach na něj byť jen sáhnout.

 
Avatar
#15877
Nějak se mu sem nechce....

Kaylie
Zaslat zprávu
Přidat do přátel
post Zaslal: 06.03.2012 08:46
 

4363ODI.jpg

 
Avatar
#15876
Tak je to on či ne? Jsem to ale...

Kaylie
Zaslat zprávu
Přidat do přátel
post Zaslal: 06.03.2012 08:45
 

odpovědět nahoru

 
Avatar
post Zaslal: 06.03.2012 08:25
 

Renatko moc a moc děkuji za článek, já o onyxu četla a lítala po Jhlavě za účelem jeho zakoupení.

Když jsem ho vítězoslavně donesla domů, zjistila jsem, že jsem tele, protože jich mám asi 5. Jen jsem zas nemohla najít ten článek, proč jsem onen skvost chtěla. A nenašla dosud a omytý onyx mi tu leží u PC a já se ho málem bojím.

Díky, díky, díky!Love it

 

 

Právě teď

Dnešní vydání

Poslední příspěvky k článkům

Komerční tipy

Nejnovější diskuse

Včera a předevčírem

Vaše TOP články

Nejčtenější články

Komentáře - Popelnice

Komentáře - Bazar

TOPlist