Detail příspěvku: Máme učit žáky v dějepisu, že nevíme?

Máme učit žáky v dějepisu, že nevíme?

autor: | Srp 12, 2011 | Magie | 0 komentářů

Návštěvy: 18

Čas od času nám zůstává rozum stát. Čas od času téměř odmítáme jednoznačné závěry moderních technologií, protože „to prostě není možné“. Čas od času jsme postaveni před nálezy, které staví na hlavu nám roky vštěpovanou představu o posloupnosti vývoje člověka a dějin planety. Předměty, artefakty, archeologické vykopávky, které by tam kde jsou, prostě vůbec neměly být. A to jednoduše proto, že by je lidé té doby, vůbec neměli znát.

  • Malby které dokazují, že před tisíci lety lidé sumerské kultury znali způsob přepravy vzduchem.
  • Obrázek člověka sedícího v létajícím stroji na 2000 let staré čínské fresce u které umíme neomylně dokázat, že je skutečně tak stará.
  • Tisíce let staré důkazy o tom, že ve starověkém Egyptě se svítilo elektřinou.

 

Báchorky?

 

A proč je jich tolik?

V roce 1885 nachází dr. G. Gurl  uvnitř uhelného dolu předmět který je skoro přesnou kostkou, jejíž protilehlé strany jsou jemně zaoblené. Váží 785 gramů a asi v polovině se kolem dokola táhne hluboký zářez.

Skládá se z oceli, niklu a hliníku a má přesné rozměry: 67x67x47 mm.

Vyrobit by ji ovšem, podle pozdější analýzy stáří kovu, museli dinosauři.

 

Nedaleko malého texaského města London objevuje v roce 1934 Emma Hahnn staré kladivo se zlomenou dřevěnou násadou. Geolog John Watson  se následně postará o skutečné překvapení. Musí být staré 135 milionů let!

Hlava kladiva se podle specialistů skládá z 96,6 % železa, 2,6 % chloru, 0,74 % síry a 0,06 % jiných nečistot. Tento výsledek způsobil malou senzaci, protože každý metalurg ví, že při všech známých procesech výroby hodnotné oceli musí nutně dojít ke znečištění křemíkem nebo uhlíkem. Kov uvedeného složení tedy vlastně ani pomocí moderních metalurgických metod vůbec není možné vyrobit!

 

Přepisování dějepisu se ale nekoná. Také co bychom tam psali? Že si to neumíme vysvětlit?

 

V Turecku u Derinkyu bylo archeology objeveno podzemní město, kde v mnoha poschodích, sahajících hluboko pod zemský povrch, žilo podle zjištění asi 15.000 obyvatel!

Město má dobře propracovanou infrastrukturu, takže se nejednalo o provizorium, ale o trvalé osídlení.

 

Archeologové následně s úžasem odkrývají společenské prostory, celé kompletní bytové jednotky s obývacími pokoji, ložnicemi, a kuchyněmi, dále stáje pro dobytek, vinné sklepy, obchody, dokonce i vodárenské nádrže.

Vykopávky zde stále probíhají. Doposud bylo odkryto 13 poschodí!

 

Tohle projektovali dobří architekti. Mysleli totiž na překvapivě dokonalou samooběžnou klimatizaci. Doposud jsme objevili 52 větracích šachet projektovaných tak, že jimi vzduch samovolně cirkuloval takovým způsobem, že byl průběžně obměňován i v nejspodnějších patrech a prostorách“, řekl BBC prof. Maesoir.

 

695ODk.jpgReliéfy v chrámu Hathor v Dendeře zase nenechávají vědce na pochybách, že staří Egypťané znali a využívali elektřinu. Následné nálezy elektrických článků jejich „podezření“ potvrdí.

 

Pokus stejným postupem vyrobit předměty dnešními prostředky dopadl dobře. Svítily.

 

Při analyzování kovových předmětů ze Starého Egypta vědci zjistili, že Egypťané znali metodu pokovování mědi antimonem před 4300 lety!

 

Žádný historik neočekával tak vysoce rozvinutou technologii u civilizace která existovala 3000 let před Kristem.

 

A lékaři také nezůstali pozadu

Mozková chirurgie ve starém Egyptě? Ano. Rentgenová analýza mumií odhalila, že operace byly dokonce prováděny použitím vysoce profesionálních technik. Lebeční kosti, které srostly dokázaly, že pacienti přežívali dlouho po takových operacích.

 

A to není všechno…

 

Vedle brilantní techniky mumifikace, kterou bych vás už asi neohromila, se Egypťané se před 5000 lety těšili i z dalších důmyslností.

 

Smithův papyrus popisuje, kterak staří Egypťané používali lněné obvazy.

 

V reliéfech na stěně chrámu v Kom Ombo je vytesána krabice s chirurgickými nástroji. Tato krabice obsahuje kovové nůžky, chirurgické nože, pily, sondy, špachtle, háčky a svorky.

 

Egyptané znali rozdíl mezi hvězdami a planetami. Popsali dokonce hvězdy, z nichž některé jsou jen těžko viditelné pouhým okem.

 

12 měsíců a 12 planet. Sumerové

 

696NWY.jpgSystém 60 minut v hodině a 60 sekund v minutě, 360 stupňů v kruhu, geometrické a algebraické vzorce, 12 měsíční kalendář, mapy mnoha konstelací, kompletní popisy pohybu planet Merkur, Venuše a Jupiter a Saturn.

 

Přesná předpověď zatmění slunce a měsíce na stovky let dopředu.

 

Že jsme v současnosti a máme k dispozici moderní výpočetní techniku?

 

Ne, jsme u starých Sumerů před 5000 lety a tyto výpočty byly potvrzeny obrázky zaslanými na Zemi současnými vesmírnými sondami.

 

 

 

Lupa. Asuánci

 

Skleněná opracovaná čočka stará kolem 3000 let byla nalezena během série vykopávek v oblasti nynějšího Iráku. V současnosti je k vidění v Britském muzeu.

 

Tento objev nastolil otázku, kdo ve skutečnosti používal první lupu?

 

Mechanické inženýrství

Používali matematický koncept nuly tisíc let před jeho objevem západními matematiky a používali pokročilejší číslice a znaky než jejich současníci.

Kalendář jimi užívaný sestávající z 365ti dnů je i naším kalendářem.

 

697MzE.jpgVýzkum regionu Copan obydleného zaniklou mayskou kulturou ukazuje, že tito lidé používali stroje s ozubenými koly!

A vědci dodávají, velice nesměle, že společnost vlastnící technologii ozubených kol musí mít znalost mechanického inženýrství.

 

Fotografie?

Pokud je Turínské plátno prací Leonarda da Vinci, jak se mnozí domnívají, pak to byl on, nikoli John Herschel, kdo vynalezl první fotografii.

Letadlo?

Detailní popis létajících strojů „Vimaana“ ve staroindických védách. A tady dokonce existuje popis zbraní, paliva, rychlosti i druhu pohonu. Jejich „vozy bohů“ mají 113 variant a jsou podle textů určeny pro 1 až 1000 osob!!

 

Teleskop?

Nejstarší sumerská astronomická tabulka (Berlínské muzeum Předního východu) popisuje postavení planet, které nás zavádí do doby 11 000 př. Kr., tedy zhruba do času potopy světa!!

 

Jak je možné, že najednou se lidé v 15. století domnívají, že je Země plochá deska na hřbetě želvy!!!?

 


698YmM.jpgobrázky: astroarcheologic.com

 

Co se stalo, že jsme jako civilizace, jako kultury najednou všechno zapomněli a nyní prakticky objevujeme již objevené a žasneme nad tím, co bylo evidentně pro naše předky před tisíciletími denním chlebem?

 

A kolikrát už jsme absolvovali vývojový restart ?

 

Michaela


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře, sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.
Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti.
Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se v PANNĚ. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Rostislav je původem slovanské. Máme poměrně málo slovanských jmen a většinou jsou to „slavové“ a „milové“. Rostislav vznikl od staroslova „rostit“ (rastit) = „šířit“ a „sláva“. Rostislav je tedy „ten, kdo šíří slávu“. V ČR je 791 Rostitslavů.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Ponechali byste název pásky proti smrti pro reflexní prvky?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 88
  • 374
  • 23 267
  • 361 269
  • 2 418 420
  • 3 795
  • 28
  • 1 846
0 Shares
Share
Tweet