Malachit: Najde ve vás to pravé

Malachit je kámen, jež je dobrým adeptem na nejvýznamnější  léčivý kámen budoucnosti. Je zelený či zelenočerný se světlým mramorováním a je velmi křehký. Zároveň také jedovatý (hydrokřemičitan měďnatý) , takže se pracuje pouze s jeho ohlazenou formou. I když tak žhavé to snad být nemůže, ve starověku se používal jeho zelený pigment jako barvivo pod názvem skalní zeleň a ve starém Egyptě byl používán rozemletý jako líčidlo a vyřezávali se z něj figurky... 

Ale vzhledem k azbestovým deskám ještě před nedávnou dobou...

Takže malachit pro jistotu vyhoďte, pokud se vám roztříští.

 

malachit


To se ovšem podle pověr může stát i samovolně ve chvíli, kdy vás varuje před hrozícím nebezpečím.

 

Jeho hlavním účinkem je zesílení kladných i záporných energií a tak je to velmi používaný kámen při magických obřadech všeho druhu. Dokonale vás pročistí.

Má schopnost negace z vašeho okolí pohlcovat a to i takové síly, jako je elektrosmog, záření z mobilů, vysílačů či radioaktivitu či účinky radonu v zemi. 


Proto je třeba ho také pravidelně čistit a to se dělá položením kamene na krystal křemenu a nechat ty dva hezky vyválet ve slunečním svitu či jen tak na denním světle.  Mimochodem, docela jim to spolu sluší!


Nikdy nesmí přijít do styku s vodou, nebo solí, ta mu škodí. Na to pozor! Vodou ani solí nečistit!


Čistí srdce?

Potom bude malachit dobrým přítelem, jež čistí čakry, zejména tu srdeční a přináší harmonii a rovnováhu, když ho nosíte v oblasti srdce.

 

Jeho kruhový stočený vzor má být vstupem do jiných dimenzí, pomáhá věštění, vstupům do minulých životů a to tehdy, když si ho dáme na oblast třetího oka, například při meditaci.

 

Je to akční kámen, takže pod jeho vlivem budeme snáze brát život do svých rukou, riskovat a vrhat se do dobrodružství, zároveň nám však velmi nelítostně ukáže naše slabosti a to, co blokuje náš duchovní růst.

 

Může to být mazec, jednou nahoře, jednou dole, malachit si s tím hlavu nedělá a emoce vám mohou houpat jako na horské dráze. Nemusí to být vždycky příjemné, každopádně nám zaručí velmi intenzivní život, kdy se nebudeme bát dávat najevo své emoce a budete vstřebávat informace a zase je šířit dál. Je to o spojování moudrosti a intuice, rozumu a srdce. Prý dokonce i zmírňuje poruchy učení a dyslexii.


Vyřeší zasunutý problém

Vytahuje na povrch psychosomatické problémy, zejména psychosexuální problémy, které mají původ v minulých inkarnacích a nalaďuje tělo na očištění od těchto starých traumat.  Ta nám může poodhalit pokud si malachit dáme v noci pod polštář.

 

Ve snu bychom měli prožít právě to, co potřebujeme k pochopení tohoto zasunutého problému. Udělala jsem to několikrát a několikrát se mi zjevil jeden a ten samý sen. Ne však dějově, ale emočně. Byl to přesně ten problém, jež se mě drží po mnoho inkarnací, jak dnes již vím.


Ten pravý pro toho pravého

Malachit nám pomáhá najít správného partnera, chápat partnerské vztahy a prožít lásku v její ryzí a pravé podobě.

Ze zdravotních problémů léčí menstruační křeče, ba i porodní bolesti, snižuje krevní tlak, imunitní systém, detoxikuje… ale pozor, pokud vám při jeho používání buší srdce, nahraďte ho, nebo doplňte růženínem.

 

V podstatě kdekoliv cítíte na svém těle nerovnováhu, tam si položte čistý malachit a rovnováha by měla být nastolena.  

Renata


192NzA.jpg

 


Hodnocení článku

Hodnotilo 5 čtenářů průměrem 5 bodů z pěti


Čtěte také:

Tahák na Popelení – číselné řady 
Tunguzský „METEORIT“? 
VELKÝ PÁTEK! Den magie a tajemných entit. Noc zázraků a darů 
Výkladový den pro Vás: Andělské tarotové karty od Doreen Virtue 
VÝKLADOVÝ DEN s Crowleyho tarotem: ZRCADLO DUŠE 


Diskuze


Pro vkládání příspěvků je potřeba se přihlásit či registrovat.
Avatar
post Zaslal: 20.04.2012 10:44

Odpověď na příspěvek #16807
Uživatel: Ailbe

Malachit z fimo hmoty, který jsem viiděla já, byl z Aukra.Viděla jsem ho v jednom...
 

Zdraví a omlouvám se, že se vměšuji, ale zaujaly mne ty tyrkysy...většina toho, co je vydáváno za tyrkys, je tyrkenit, což je barvený magnezit, nebo howlit... v lepším případě se, zvláště u kamínků zpracovaných do tvaru korálků jedná o rekonstruovaný kámen,což je vše, co zůstane poopracování kamenů. To se rozemele a pomocí pojiva pak vytvaruje a dobarví. Mám několik pravých tyrkysů a i u ostatních kamenů mám vyzkoušeno, že jakmile je šutřík příliš vybarvený a bez kazů, vrostlic, nebo inkluzí je to podezřelé... příroda umí nádherné věci, ale její barvy jsou většinou střídmější a skromnější, než ty umělé...Smile

 
Avatar
post Zaslal: 12.04.2012 06:12
 

Taky si vybírám kamínky podle toho jak mě přitahují,,mám jeden , který  mi daly děti a je výtečný,,ani nevím co to je a je to jedno,,jak ho mám u sebe ,tak se mi uleví.Jinak Renátko děkuji za velmi dobré články o kamenech..díky

 
Avatar
post Zaslal: 28.03.2012 19:26
 

v  Pcích?

Na pernštýnkým náměstí, u zelený brány, je to květinářství a cetky. Mají tak doslova kamínkový hrabiště.... a myslím, že jeden stojí 30,-Kč.... a malachitů tam pár taky bylo, byly zvlášť a ty stály víc... nechci kecat.. 45???

 
Avatar
post Zaslal: 28.03.2012 19:11
 

kdeže je ten krámek? já bych se stavila pro pár kamínků... zrovna malachit by se mi hodil moc. tak tunový... Cool

 
Avatar
post Zaslal: 28.03.2012 17:17

Odpověď na příspěvek #16854
Uživatel: Stara Blazkova

Tak jsem si dneska kupila malachit. Líbilo se mi, Reni, tvé...
 

i při cílené koupi kupuješ ten, který chceš, podvědomě potřebuješ.... neviděla bych v tom takový rozdíl.

 

Jinak včera jsem se v obchůdku ptala na ty pančované malachity z fima a podobně, prý se s nimi nikdy nepotkala, ale možné to je.

 
post Zaslal: 28.03.2012 15:21
 

Tak jsem si dneska kupila malachit. Líbilo se mi, Reni, tvé povídání (ostatně jako všechna ostatní), ale vrtá mi hlavou, když se většinou všude píše, že by kameny měl člověk vybírat intuitivně, jestli tohle cílené kupování taky k něčemu je? Protože co jsem začala trochu brouzdat po netu, líbí se mi jich tolik, že bych se je koupila nejraději všechny. Např. lapis lazuli. Ten se mi líbí. Dnes jsem ho viděla naživo a naprosto mi učaroval. Tak se ještě pro něj asi stavím Laughing. A taky karneol, citrín, růženín. Všechny všecicčky se mně líbí...

 
Avatar
post Zaslal: 27.03.2012 16:10

Odpověď na příspěvek #16799
Uživatel: Renata Petříčková

no jasně, ta struktura je zajímavá a snadno padělatelná....
 

Malachit z fimo hmoty, který jsem viiděla já, byl z Aukra.Viděla jsem ho v jednom šutroklubu - jakožto odstrašující příklad. Nevím  jaky byl,když se chytl do ruky ( myslím váhů - lehký - těžký ) , ale jinak vypadal jako malachit . Že je to fimohmota se dalo zjistit až po destrukci - tj rozpůlení. Jenže kdo si rozpůlí zakoupený kámen, jen proto  aby zjistil,že je pravý... 

Kamáradka nedávno koupila balíček menších tyrkysů (nebyla to zrovna levná záležitost)- u jedné známé firmy zabývající se prodejem pravých minerálů. Pak jeden z kamínku poslal známé,jejíž manžel je geolog  - pro jistotu - a bohužel to tyrkys nebyl.

 
Avatar
post Zaslal: 27.03.2012 16:09
 

Tvé kamínkové povídání mám moc ráda a baví mě,díky.Je jich hodně,tak snad článků o nich bude také hodněě.

 
Avatar
post Zaslal: 27.03.2012 14:46
 

no jasně, ta struktura je zajímavá a snadno padělatelná. Naštěstí jsem nikde falešnej malachit - či jinak barevnej - zatím neviděla...

ale mám obarvenej selenit, nažluto. A paní od kamínků na ezoterickým festivalu se divila "proč jako ho vůbec barvili"... mě hlavně nejde do hlavy, jak to jako provedli, ale budiž...

 
Avatar
post Zaslal: 27.03.2012 13:31
 

Kaylie - je to tak - malachity patří mezi kameny, které se  hojně "padělají" - bud jsou z nějaké hmoty( dokonce jsem viděla malachjit z fima), nebo patří mezi tzv rekonstruované kammeny - tj že se kousek malchitu rozemele, něčím nadstaví , obarví - a  hleďme - malachit je na světě.

Malachit se nehodí na elixírové vody ( voda, ve které se nechá přes noc vylouhovat nějaký minerál-křišťál, růženín atd) - voda z něj by byla díky  složkám, které malachit obsahuje, mírně jedovatá --jak je uvedeno v tomto  čláknu.

 
Avatar
post Zaslal: 27.03.2012 00:29
 

Zajímavý kámen, jenže je rozpoznat, nedávno mi prodavačka na můj údiv nad nádhernou modrou barvou pravila, že se berevně upravují! A pak se v tom vyznej!

 

Právě teď

Dnešní vydání

Poslední příspěvky k článkům

Komerční tipy

Nejnovější diskuse

Včera a předevčírem

Vaše TOP články

Nejčtenější články

Komentáře - Popelnice

Komentáře - Bazar

TOPlist