Když jsme v tom Egyptě: Horoskopy podle Bohů

Egypťané byli tvrdí realisté. Veškeré jejich učení se opíralo o hmotu. Jejich matematika a astrologie jako by byla vypracována dnešními počítači. Pyramidy a jejich účel jsou stále zahaleny tajemstvím. A co horoskop? Kdo by byl vaším ochráncem ve starém Egyptě?

„Jako sluha a pes poslouchají svého pána, tak každý člověk, dravec, had a choroba, ba i neživá věc uposlechnou hlasu mága.“

 

Čaroděj může donutit i boha k poslušnosti, zná-li jeho jméno.

Proto každý bůh tají své skutečné jméno (například jméno boha Amona znamená nepoznaný nebo skrytý) a používá jen příjmení, kterým nemůže být donucen k poslušnosti.

 

V 3. přechodném období vytvořili čarodějové kastu.

Vzorem jim byli i bohové, kupříkladu Sutech byl považován za obávaného mága. Rovněž Thovt a Eset (řecky Isis) byli nadáni magickými schopnostmi.

 

Horoskop Egypťanů se opírá přímo o povahu jejich Bohů.

Do jaké míry je autentický, je diskutabilní. Rozhodně je zajímavý.                                

 

Ten bůh, kterému příslušíte svým narozením, je současně vaším bohem.

Tedy, pokud se ztotožňujete právě s touto energií, je ON tím, kdo nad vámi drží ochrannou ruku.

 

30. 1.–1. 3.

Amon

Byl prvním bohem na světě. Stvořitel a autor všeho života. Vládne vzduchu a dechu. Lidé narození pod jeho vládou jsou lidmi štěstěny. Oplývají inteligencí, silou a životní energií. Profesi si nevybírají podle financí, nýbrž podle možnosti seberealizace. Od nich často vycházejí podněty pro nové činnosti. Neradi přijímají porážku. Mohou působit chladně, protože neumí dávat najevo city. To ale neznamená, že je nemají. Ve skutečnosti jsou věrní a oddaní. Ne jejich přátelství se lze spolehnout.

 

2. 3.–3. 4.

Mut

Je manželkou boha Amona a patronkou těch, kteří se setkají s nespravedlností. Lidé pod její vládou oplývají neohrožeností a sílou ducha o charakteru. Mají neuvěřitelný vnitřní potenciál. Čtou si v lidech jako v knize a vidí do povahy člověka. Mají odhad a jsou přesní. Jsou bystří, okouzlující a mají intuici i tvůrčí nadání. Ochotně pomohou druhým. Nejšťastnějšího období dosahují po čtyřicátém roce věku.

 

4. 4.–6. 5.

Eset (Isis)

Je ochránkyní života a rodinného krbu. Eset je rovněž bohyní lásky. Lidé pod její vlídnou ochranou mají rádi jistotu a klid. Mají trpělivou povahu, jsou houževnatí a snadno se přizpůsobí novým okolnostem, či podmínkám. Je na ně spolehnutí. Rádi poznávají nové věci a neustále se ochotně učí. V situaci, kdy by se každý druhý už vzdal, chráněnci Eset zmobilizují síly a pokračují v cestě. Nikdy neztrácejí humor a optimismus. Rodinu ctí. Bývají mezi nimi úspěšní lidé a umělci.

 

3783ZGQ.jpg


7. 5.–8. 6.

Hór

Bůh s hlavou sokola symbolizuje boj temnoty a světla. Připomíná lidem, aby zůstali spravedliví. Lidé narození pod ochranou tohoto boha touží být vidět a potřebují prostor. Jsou energičtí, obratní a mají bohaté znalosti. Často jednají ale unáhleně díky své spontánnosti. Chybí jim trpělivost a často přecení své síly. Ve snaze dělat víc věcí najednou roztříští výsledek. Jsou velmi společenští a hodně mluví. V mládí bývají nestálí a jdou ze vztahu do vztahu. Partnerství by měli uzavírat až v pozdějším věku.

 

9. 6.–12. 7.

Geb

Bůh Geb je symbolem mateřství a plození. Býval patronem porodu. Zrozenci pod ochranou Geba jsou příkladnými a obětavými rodiči. Jsou to romantici, toužící po harmonii a kráse tvarů. Jejich slabost je důvěřivost. Ve vztahu pak žijí v neustálém strachu ze zrady a ze zklamání. Občas se odkloní od reality, toulají se v iluzích a sní. Někdy podceňují své schopnosti. Jsou často nesmělí. Přestože jsou v zaměstnání pilní, pracovití a spolehliví, častou zůstávají přehlédnuti. Chybí jim rozhodnost a průbojnost.

 

13. 7.–14. 8.

Sachmet

Nemilosrdná, ale spravedlivá strážkyně podsvětí. Soudí lidi jedním metrem. Je schopna zničit lidstvo. Lidé narození pod jejím patronátem mají mít dar telepatie a brilantní pozorovací talent. Tito lidé si za všech okolností věří a nemají o sobě nejmenší pochybnost. Na cestě k cíli je nic nezastaví. Mají vytrvalost, silnou vůli a jsou dobrými vůdci. Řídí se svým instinktem, a ten bývá neomylný. Neradi připouští, že se spletli, ale jsou toho schopni. Chyby neopakují. Nesnáší omezení, ale milovat dokážou celou bytostí. Jen málokdo jim ale vyhovuje. Hledají dlouho.

 

15. 8.–16. 9.

Thovt

Je ochráncem kouzelníků, mágů a léčitelů. Dal lidem pod svou ochranou důmysl, magické schopnosti a vynalézavost. Dostali do vínku mnoho schopností i umění jich využívat ku prospěchu svého i okolí. Mají vlastní řád, kterému podléhá všechno, co dělají. Často nenásilně přinutí i okolí, aby se jím řídilo. Jsou moudří a mají vhled do událostí, který je často druhým skrytý. Působí hloubavě a jsou ostýchaví. Mnozí si myslí, že jsou skromní. Oni ale mají rádi krásné okolí i dostatek. Jen se bez něho obejdou, není-li právě k mání. Orientují se na ducha. Pokud mají druhým pomoci, obětují i vlastní zájmy. Pro svou dobrosrdečnost mohou být zneužiti. Odpouštějí často a ze zásady se nemstí. Vědí, že nic nezůstane bez potrestání.

 

17. 9.–20. 10.

Sutech

Je to bůh hněvu i žárlivosti. Je bohem války a byl poražen svým bratrem Horem. Pak bloudil po poušti, což z něho udělalo boha svobody a nezávislosti. Ochránci boha Sutecha nesnáší jakoukoli nespravedlnost, ponížení, potupu. Nedokážou žít pod něčí nadvládou. Jsou diplomaté, mají výborný odhad na lidi a jejich výběr přátel je neomylný. Sami k sobě jsou až příliš kritičtí a snaží se nikoho nezklamat. Neúspěch nebo kritiku si berou hodně osobně a špatně se s ní srovnávají. To je může odradit od započatého díla.

 

12. 10.–25. 11.

Usiris

Vládce podsvětí a Měsíce. Znázorňuje přírodu a je bohem vegetace. Zrozencům pod svou ochranou dal energii životaschopnost aktivitu, inteligenci a originalitu. Jejich zvídavost bývá pověstná. Milují záhady, mystično a tajemství. Malichernostmi se nezabývají. Kladou si veliké cíle a nevadí jim ani námaha či nebezpečí. Jsou často nevypočitatelní a jejich reakce lze těžko odhadnout. Jsou to silné osobnosti s vůdčími schopnostmi. Jako šéfové bývají nároční, ale veskrze oblíbení.


3781M2M.jpg

 

26. 11.–28. 12.

Anubis

Bůh mumifikace a průvodce zemřelých do podsvětí. Smrt jde s Anubem ruku v ruce. Stejně tak svým chráněncům dal do vínku neustálé vyhledávání nebezpečí a zájem o vše kolem smrti. Milují riziko a rádi chodí na kraj možností. To občas vede k tomu, že se právě tímto způsobem dostávají do situací, ze kterých nemusí vyjít bez úhony. Jsou to ale optimisté a v jejich okolí je stále rušno. Svou nezávislost si často vybojují už v raném věku. Vědí, co chtějí, jejich cesta je originální a nesnášejí konvence a zažité způsoby chování. Neradi se podřizují, nechtějí se nechat okrádat o čas, který vnímají jako důležitý. Milují cestování. Jako partneři jsou čestní, otevření a velmi vášniví.

 

29. 12.–29. 1.

Hathor

Je bohyní ochraňující ženy, děti a milence. Pomáhá ženám při porodu a v podsvětí srdečně uvítá nové duše. Symbolizuje smrt i znovuzrození. Lidé pod ochranou Hathor mají velmi složitou povahu a jsou plní rozporů. Vždy se liší od ostatních. Jejich vystupování je neotřelé a originální. Umí upoutat. Věci řeší rychle a radikálně. Jsou velmi aktivní a stále přicházejí s něčím novým. Často jsou tak dopředu, že předstihnou dobu a zůstanou nepochopeni. Potřebují stálý pohyb a nikde nevydrží moc dlouho. Jsou velmi tolerantní k chybám druhých, ale totéž očekávají od nich. Jsou ovšem moudří, mají hodně zkušeností a mohou být výtečnými rádci.

 

3782MTZ.jpg

Líbí? 

Sedí?

 

MichaelaHodnocení článku

Hodnotilo 9 čtenářů průměrem 4.56 bodů z pěti


Čtěte také:

HOROSKOP PRO VŠECHNA ZNAMENÍ: ČERVENEC 2014 
Jarní magie. Ale opatrně! 
Každé datum má svou povahu a ovlivňuje naše životy 
Moc podvědomí 
OTÁZKY PRO TAROT 


Diskuze


Pro vkládání příspěvků je potřeba se přihlásit či registrovat.
post Zaslal: 02.11.2013 06:06
 

Love it

 Moc ráda čtu horoskopy od Míši. Pravda je,že se tím řídím i když někdy se mi to moc nelíbí...

 

 
Avatar
post Zaslal: 01.02.2012 17:15
 

Hmmm - sedí, prej jsem se měla vdát až v pozdějším věku - souhlasím v 21 bylo fakt brzy Ok, ale už to nějak doklepu Surprised

 
Avatar
post Zaslal: 31.01.2012 16:20
 

Pěkné, opět jsem se přesvědčila, jako v keltském horoskopu, že mě tím císařem porodili dlouhoFrownNo co se dá dělat.

Díky za zajímavé čtení a všem fajn zbytek úterý!

 
Avatar
post Zaslal: 31.01.2012 14:15
 

Sedí to na chlupCool

 
post Zaslal: 31.01.2012 13:22

Odpověď na příspěvek #14158
Uživatel: gira

To je teda zajimavy... zvlastni, jak se takovy ty hlavni lajtmotivy tahnou tema znamenima, at jde...
 

Mě taky přijde, že to prakticky vždycky koresponduje s jinými. Mám i indiánský. Také vám ho dám. Zůstává otázkou, jak jsou tyhle popisy staré. 

Prima, že se vám to líbí...Smile

 
Avatar
post Zaslal: 31.01.2012 12:22
 

Docela sedí .....Cool

 
Avatar
post Zaslal: 31.01.2012 10:56
 

To je teda zajimavy... zvlastni, jak se takovy ty hlavni lajtmotivy tahnou tema znamenima, at jde o klasickej horoskop, podle stromu, egyptskej a ja nevim co jeste. Me to teda fascinuje a diky Miso, ze nam to takhle krasne a poutave podavas... :)

 
Avatar
post Zaslal: 31.01.2012 10:27
 

Hezké čtení,moc se mi líbí,opět něco zajímavého.Horoskop sedí.

 
Avatar
post Zaslal: 31.01.2012 09:01
 

Docela sedí, zatím asi nejvíc ze všech horoskopů...

 
Avatar
post Zaslal: 31.01.2012 08:32
 

Na mě sedí jen něco. A  jsem už dost stará na to, abych to věděla.

 
Avatar
post Zaslal: 31.01.2012 06:55
 

tohle je hodně zajímavé. a já, jako Amonův chráněnec musím souhlasit s tímhle horoskopem. (i s tím, že prý jsem ledová královna).

 

Právě teď

Dnešní vydání

Poslední příspěvky k článkům

Komerční tipy

Nejnovější diskuse

Včera a předevčírem

Vaše TOP články

Nejčtenější články

Komentáře - Popelnice

Komentáře - Bazar

TOPlist