Kdo je bohem pyramid?

Nezapadají do žádné architektury. Jen do té své. A ta se proti proudu času prolíná nejen všemi kulturami, ale je jim tak nějak i jedno, do jakého momentálního náboženství se právě vmanipulovaly. A neřeší ani rasy či vzdálenosti jednotlivých národů. Pyramidy. Odkud opisovali stavitelé těchto podivných architektonických solitérů?

640Nzk.jpg

 

V Číně, Francii, Řecku, Indii, Japonsku, samozřejmě v severní Americe, ale také třeba na Aljašce, v Itálii, Rumunsku, Rusku, Ukrajině, Anglii, Rakousku, Bosně a Hercegovině, Iránu, Iráku a světe, div se, od té doby, co známe leteckou archeologii, máme k dispozici snímky, které dokazují, že pyramidové stavby se vyskytovaly i u nás!

Konkrétně v okolí hory Říp.

 

Co to bylo  za  hromadný nápad, že jednotlivé civilizace spontánně stavěly, vedle vlastní architektury tohle, i když vzájemně je od sebe dělily tisíce kilometrů a pravděpodobnost, že by se domluvily, je prakticky nulová? Tedy alespoň podle toho, co o jejich možnostech komunikace víme.

 

Co je kolektivně na jehlanu se čtyřúhelníkovou základnou tak fascinovalo?

Co asi sledovali tehdejší stavitelé za záměr, když jako přes kopírák sázeli tyto záhadné stavby prakticky do celého světa?

 

A hlavně, kde vzaly návod a jaký mělo pro tehdejší národy a jejich zvyky vystavět naprosto přesný jehlan?

Přemýšlet nad otázkou, jak na to všichni najednou na různých částech světa takhle hromadně přišli, nemaje televizi ani rádio ani jiný komunikační prostředek, kterým by si sdělovali své poznatky, nás už zase vede někam, kde je dobře panu Dänikenovi, Součkovi a jiným.

 

Jenže.

 

I kdybychom tam stokrát být nechtěli, i kdybychom se chtěli striktně držet faktů a racionálního uvažovaní, dospějeme zase jen k odpovědi, že to prostě prozatím nikdo spolehlivě neobjasnil.

 

V té chvíli, kdy se přestaneme takříkajíc točit po tom, co v této souvislosti doposavad víme, a ono toho moc není, můžeme dovolit svému podvědomí odklonit se od normy, kterou nám předepisuje současná vědecká obec, tolik se obávající termínu „nevíme“, a můžeme na věc nahlédnout čistě lidsky:

 

 • Někdo zřejmě pravý účel tohoto tvaru velice dobře znal.
 • Někdo moc dobře věděl, co se pod takovým tvarem bude dít s živou a možná i neživou hmotou.
 • Někdo to jako první postavil.
 • Někdo to, možná i spolu s ostatními obyvateli, také hojně používal.
 • Někdo to naučil pomalu tři čtvrtiny světa!

 

No a ten někdo se nám ztratil a nechal nám tu  jehlany mamutích rozměrů a temno. 

A my tápeme a zkoumáme.

 

Je možné, že se snažíme objevit již objevené.

Možná odmítáme teorie, které se samy nabízejí, a možná se jen díky neschopnosti připustit logické, ocitáme znovu a znovu ve slepých uličkách.

 

Energetické NEMOCNICE?

 

Když se řekne pyramidy, téměř každý z nás si okamžitě vybaví ty egyptské. Ty jsou sice nejznámější, ale, jak již bylo zmíněno, zdaleka nejsou jediné. Vedle notoricky známých egyptských pyramid jsou tyto podivné monumenty prakticky všude, kam se podíváte.

A my, současní lidé, máme dveře vlastnímu bádání otevřeny úplně stejně, jako obec vědecká.

 

Existuje mnoho možností:

Jednou z nich je, že pyramidy jsou „obrovským tvarovým zářičem, jakousi ozvěnou Univerza a probíhají v nich dosud nevyjasněné, dost možná léčivé, či revitalizující energetické reakce, způsobené oním zvláštním, leč přesně určeným tvarem.“

 

Že by si dávné civilizace stavěly vlastní podivné uzdravovače?

Je to velice nepravděpodobné, ale stále se zvyšující zájem současných zdravovědců, ale i veřejnosti je zajímavý.

Pozitivním působením zářičů ve tvaru pyramid na lidské zdraví, jsou si mnozí badatelé naprosto jisti. A myšlenku potvrzuje i mnoho těch, kteří zkusili na vlastní kůži.

 

 • Už krátkodobý pobyt pod takovým zařízením má prý potvrzený pozitivní účinek na lidské zdraví a nejen na to.
 • V některých nemocnicích ve světě jsou instalovány nad lůžky pacientů kryty ve tvaru pyramid.
 • U pacientů ležících pod nimi byla prý potvrzena větší úspěšnost léčby a zkrácení její doby na minimum.
 • Rychleji se tu hojí všechny rány či krevní výrony a zvyšuje se přirozená imunita organizmu. Úspěchy jsou prý značné u TBC, cukrovky, žaludečních vředů, degenerace obratlů a jiných onemocnění.
 • V oblasti kosmetiky se jeví pobyt v pyramidě jako „navraceč mládí“.  
 • Subjektivní pocity při pobytu pod pyramidou mohou být samozřejmě sugescí, ale jsou uváděny přímo masově. Ano, i placebo efekt nemůžeme přehlédnout, protože je přímo zázračný.
 • Někteří lidé pociťují tlak v nemocných částech těla, brnění rukou a nohou, nebo dokonce v celém těle. Často mají těžké nohy.
 • Japonci uskutečnili pokusy s dětmi do jednoho roku, které se při pobytu v pyramidě okamžitě zklidnily, nasměrovaly hlavičky na sever a spokojeně usnuly.
 • Na světě dnes najdete celou řadu sanatorií, kde zcela vážně využívají pyramidální energii. Zájem ze strany pacientů o tuto terapii je obrovský.

 

Je nad slunce jasné, že pyramida, ať už je léčivá, ať už je to konzervant, ať je to vysílač, nebo je to přijímač, nebo cokoli, o čem nic nevíme, ukazuje na jeden jediný zdroj. Z tohoto zdroje pak, a teď nechme stranou, JAK, se návod ke stavbě a použití rozšířil téměř po celém světě.

 

Zbývá jediné: Který „bůh“ daroval lidem tuto moudrost?

 

THOVT?

 

Spíš, aby ses probudil.

Zemřeš, abys žil.

Kdo se zahledí do slunce, tomu se odhalí podstata tmy.
Thovt – Egypt a Kniha mrtvých.

 

Hodně horký favorit na učitele z hvězd pro oblast Egypta. Egyptské pyramidy kopírují postavení hvězd v pásu Oriona. Téměř naprosto přesně! Postava Thovta jako vesmírného učitele je zvláštní i s ohledem na fresky, se kterými si jaksi archeologie neumí poradit.

 

641YTU.jpgObrázek: astroarcheoloy.com


PAKAL?

Jsme v dobách hluboko před Kristem na území dnešního Mexika v Teotihuacanu. Ve městě bohů, kde se zrodilo Páté Slunce.

 

Mimochodem, ve věku pátého Slunce žijeme podle výpočtů právě teď.

 

Celý původ Teotihuacánu se pojí s tehdy již existující kulturou Cuicuilco, která byla zalita lávou při explozi vulkánu Xitle.

Spojení mezi kulturami Cuicuilca a Teotihuacánu vědci dokládají nálezy předmětů, znázorňujících obětavého boha Huehuetéotla, společného pro obě kultury. 

 

Teotihuacán se rozkládal na ploše zhruba 40 km2 a měl přibližně 200 tisíc obyvatel.

Celému městu dominuje 40 metrů široká a dva a půl kilometru dlouhá „Cesta mrtvých“. Ta je lemována několikapatrovými stavbami.

 

Na opačném konci se k nebi vypíná pyramida Měsíce a jakoby stranou stojí pyramida ještě větší, obří pyramida Slunce. 

Je to druhá největší pyramida v Mexiku.

 

Celý Teotihuacan byl pečlivě naplánován. Tak pečlivě a tak přesně, že bez počítačů a moderních pomůcek je to až s podivem.

 

Je tím krásný i děsivý zároveň.

Každá z pyramid i jejich poloha, to všechno bylo podmíněno správnou konstelací planet. Počet lidských obětí, kterých bylo potřeba na stavbu, přesně souvisel s oběžnou dobou planety Venuše, která byla zpodobněním jednoho z bohů.

Rovněž pozdější přestavba pyramidy Měsíce si vyžádala oběti přesně udané pohybem vesmírných těles.

 

O kultuře Teotihuacánu toho opět mnoho nevíme.

Co ale víme, nebo lze vytušit, je, že měla obrovské znalosti astrologie a způsobů, kterými sledovali Vesmír. Že vesmír a jeho pohyb byly pro tyto lidi nesmírně důležité. Že mu přikládali prvotní význam a byli schopni se obětovat pro Bohy, které spatřovali a také uctívali kdesi daleko ve vesmíru.

 

 • Kdo byli oni bohové, kteří měli u této kultury svá jména i pole působnosti?
 • Proč pyramidy rozmístili přesně podle rozmístění planet? (Jak daleko je odsud Egypt, kde se při stavbě pyramid řídili stejným pravidlem?)

 

643NDA.jpgFoto:advantagemexico.com

 

A jsme zase u toho. K čemu mohli takové rozmístění potřebovat?

Sedm set let budovali a žili v souladu s vesmírem a přísně dodržovali jeho chod, aby pak odešli neznámo kam.

 

Náhle a všichni.

 

Horký favorit pro kulturu mexické části – Pakal.

Bůh, dle jejich mytologie hvězdný učitel pohřbený v pyramidě v Paleque pod kamennou deskou, jejíž výzdoba nedá spát mnoha vědcům.


 

642ZDg.jpgfoto:sacred-destinations.com

 

 

646NmV.jpg

Pyramidy v Číně jsou obrovské. Opět je jejich původ spojován s bohy.

 

648NTc.jpg

Japonské pyramidové město. 9 000 let pohřbené pod hladinou moře a objevené poměrně nedávno.

 

Další pyramidy v Řecku, Indii, Rusku, Ukrajině, Iráku…

…a jediná myšlenka:

 

Buďto jsou Thovt, Pakal a každý z dalších Bohů poplatných té, které zemi a spojovaných se vznikem pyramid, jeden a tentýž, jen všude existující pod jiným jménem, nebo nám uniklo cosi velice podstatného v souvislosti se schopností tehdejších civilizací, v oblasti stavitelství, technických možností, matematiky a hlavně vyspělosti.

 

Göbekli Tepe – Neměli by existovat!


 644ZmQ.jpgUž před 11 000 lety na jihovýchodě dnešního Turecka, vytvořila neznámá civilizace cosi, co by musela podle našich znalostí, vytvořit pomocí pazourků!

Zdejší, teprve nedávno objevené kruhové megalitické komplexy zastiňují vše, co jsme si dosud o dějinách lidstva mysleli.

Tento monument totiž pochází z doby, kdy právě končila poslední doba ledová!

 

Jeho kameny byly opracovány a vztyčeny o 7000 let dříve než známé Stonehenge! 6000 let před egyptskými pyramidami se v Göbekli Tepe vzepjaly k obloze desítky dokonale opracovaných sloupů ve tvaru písmene „T", vysoké až šest metrů a vytesané z jediného kusu vápence!

 

Pazourkem nelze vylamovat a precizně opracovávat šestimetrové kamenné bloky.

 

Plastické reliéfy zvířat ani kamenné monumenty ve tvaru písmene „T“ v žádném případě tedy nevytvořili lovci a sběrači.

Göbekli Tepe musela vytvořit mnohem starší a vyspělejší civilizace.

Civilizace, o níž náš současný dějepis nic neví. 

 

Navíc se asi před 9500 lety stalo něco nepochopitelného.

Vše bylo náhle opuštěno, a co víc, také pečlivě uměle zasypáno!


 

645YWQ.jpg

Foto: cannabist.net

Nejstarší sochy nalezené při vykopávkách v Tepe Göbekli.

Tohle jsou tedy oni stavitelé. Jsou to skutečně lidé?

 


Téměř „přes noc“ země ukryla vše, co bylo budováno dlouhá desetiletí. Na stavby bylo navršeno kamení a zemina.

 

Zbyly jen pahorky.

 

Proč?

 

Proč nic nevíme o civilizacích a kuturách po nichž nám, lidem 21.století, zbyly věci, které nedokážeme zařadit?

Jak to, že lidé, kteří jsou schopni přistát na jiné planetě, voperovat si pod kůži mikroskopický počítač, lidé disponující nejmodernější technikou a výpočty, nedokáží pochopit smysl, účel ani způsob stavby pyramid?

 

Byli snad oni dál než my?
Nebo jen jinde?

A kde jsou teď? 

 

Michaela

Zanedlouho vyjde časopis Enigma speciál, kde tento článek najdete také v tištěné podobě.


 

 vizitka KudláčkováHodnocení článku

Hodnotilo 11 čtenářů průměrem 4.55 bodů z pěti


Čtěte také:

Budete první, kdo vyluští vyšehradskou záhadu? 
Není jedno, jak se jmenujeme! Jméno je jako obnošený kabát,,, 
Telepatie = Vzdálené cítění – Umíme to všichni a můžeme i lépe 
Výkladový den: Peníze a zákon přitažlivosti 
Zázraky jsou možné – drzost je jistá 


Diskuze


Pro vkládání příspěvků je potřeba se přihlásit či registrovat.
Avatar
#2394
Velké záhady pravěku

O.M.B.
Zaslat zprávu
Přidat do přátel
post Zaslal: 29.08.2011 09:17
 

od Felixe R. Paturi, príma čtení k přemýšlení a vytváření si osobních spekulací, zda zde vážně neměli kdysi dávno mimozemšťané mezipřistávací plochu při výzkumech vesmíru.

 
Avatar
post Zaslal: 29.08.2011 09:17
 

Ten první obrázek bych si dovedla představit v obýváku nad sedačkou :) Je nádhernej!

 
Avatar
post Zaslal: 29.08.2011 09:17
 

Když jsem byla malá, táta si vytvořil malou papírovou pyramidu ze čtvrtky dovnitř do určité výšky na malinký stojánek položil žiletku na holení. Skutečně byla ostřejší, používal to tak dlouhodobě.

Líbí se mi ten nápad s usínáním malých dětí, klidně bych doma něco nad postýlkou postavila, kdyby to mělo pomoct Smile Jaké rozměry by asi byly potřeba? Základna a výška?

 
Avatar
post Zaslal: 29.08.2011 09:17
 

kdysi jsem snila že bych si nechala postavit pyramidu takovou malou na zahrádce k relaxaci.Manžel mi řekl že nejsem normální.Frown

 
Avatar
post Zaslal: 29.08.2011 09:17

Odpověď na příspěvek #2397
Uživatel: petorio

Když jsem byla malá, táta si vytvořil malou papírovou pyramidu ze čtvrtky...
 

si vygůgli a na materiálu nezáleží. Při umísťováním nad dětskou postýlkou lze použít i textil, který si vyztužíš (výztuhový materiál si zas vygůgli, je rozsáhlá nabídka) a připevnění ke stropu s kladkou, aby s ní šlo manipulovat nahoru dolů.

O něčem podobném také uvažuju, bohužel příliš dlouho.

 
post Zaslal: 29.08.2011 09:17

Odpověď na příspěvek #2396
Uživatel: Florencie

Ten první obrázek bych si dovedla představit v obýváku nad sedačkou...
 

..dlouho jsem ho měla na ploše...taky mě uchvacuje Smile

 
post Zaslal: 29.08.2011 09:17

Odpověď na příspěvek #2397
Uživatel: petorio

Když jsem byla malá, táta si vytvořil malou papírovou pyramidu ze čtvrtky...
 

Já Ti to zjistim..

 
 

nádherné čtení...

 
Avatar
post Zaslal: 29.08.2011 09:17
 

Na usínání dětí je jednoznačně lepší makový odvar nebo pochod Praha prčice s plnou polní, to znamená, že si pití, pláštěnku a proviant táhnou na zádech samy:) Cool

 
Avatar
post Zaslal: 29.08.2011 09:17
 

Zase velmi  zajímavý článek.

 
Avatar
post Zaslal: 29.08.2011 09:17

Odpověď na příspěvek #2461
Uživatel: ToraToraTora

Na usínání dětí je jednoznačně lepší makový...
 

První, kdo po vejletě usne, jsem já. V průběhu několika posledních let jsem si to vyzkoušela několikrát.

 

Právě teď

Dnešní vydání

Poslední příspěvky k článkům

Komerční tipy

Nejnovější diskuse

Včera a předevčírem

Vaše TOP články

Nejčtenější články

Komentáře - Popelnice

Komentáře - Bazar

TOPlist