Co možná nevíte o svém oblíbeném čísle?

Máte své šťastné číslo? Chcete vědět, co si o jeho vibracích myslí dávné starověké kultury? Řecká, babylonská, hebrejská, čínská... Záznamy o ní najdeme i u starých Egypťanů, Májů, Peršanů.

6083YWQ.jpg

 

Podle Pythagora, narozeného už kolem roku 580 před Kristem, „může být cokoli vyjádřeno číselnou hodnotou“.

 

Nápadná stálost, zkušenosti i neměnnost symbolického významu čísel v různých kulturách lidstva během celé jeho historie jsou přinejmenším zajímavé.

 

 

Pythagorovo učení vycházelo z Egyptské číselné magie, ze které také vznikaly obrazy Tarotových karet.

 

 

Význam čísel je mnohem hlubší, než si připouštíme.

Málokdo z nás si již dnes uvědomuje, že čísla nevyjadřují jen kvantitu, ale i kvalitu.

 

Chcete znát jejich povahu? Každé z nich má totiž tu svou a některá jsou nám i osudem.

 

Co možná nevíte o svém šťastném, nebo i nešťastném čísle?

 

6084N2Y.jpg

 

Jednička

 

Je obecně považována za představitelku mužského principu.

Samo o sobě je toto číslo v podstatě prázdné. V magii se jednička používá při rituálech směrovaných na sebe sama. Symbolizuje Slunce a základ. Je to číslo sporné. Může být i symbolem osamělosti nebo přemíry ega.

 

Dvojka

 

Dvojka je číslem duality a ženského principu.

Číňané uctívají dvojku jako šťastné číslo - podle čínského přísloví „Dobré věci přicházejí ve dvojicích“. Je číslem plodnosti. V magii se dvojka příliš nepoužívá, alespoň ne v té pozitivní. Právě pro její přímý vztah k Luně jako nositelce iluzí a snové reality.

 

Trojka

 

Trojka bývá považována za magickou či božskou.

Nejsvětější trojice Otce, Syna a Ducha svatého je mocným symbolem. Její síla je ovšem mnohem starší než křesťanství. V magii je jí připisován veliký význam. Síla čísla tři se přenesla i do současného racionálního světa. Když se zamyslíme nad trojkou, přijdeme na to, že prakticky všechny věci, na kterých nám záleží, nebo kterým chceme dát důležitost, jsou tři.

 

Tři přání, tři sudičky, tři bratři, tři vlasy, tři zuby, tři sestry - kolik podniků a firem má v názvu tuto magickou číslici, do třetice všeho dobrého i zlého... automaticky se nám dere do úst, a ani nad tím moc nepřemýšlíme. Pro mnoho lidí je trojka šťastná, mnoho z nich už ani neví proč. Prostě trojka bude ta pravá. Pravá hlavně pro to, co se týká duchovna, osudu, vizí, přání a podobně. Je abstraktní a jako by létá.

 

Čtyřka

 

Čtyřka je znakem dokonalosti a celistvosti.

I čtyřka hraje v našem životě obrovskou úlohu, a my už to ani nevnímáme. Prakticky všechno, co má nějaký vztah ke hmatatelnému, zavání čtyřkou. Vzduch, země, voda a oheň - sever, jih, východ, západ - jaro, léto, podzim, zima.

 

Řada teoretiků i vojenských stratégů je přesvědčena, že čtveřice je nejstabilnější styčnou strukturou...

 

Říká se, že čtyřka je číslem hříšného Lucifera, vypovězeného čtvrtého, který následoval po Trojici. Apokalypsu budou zvěstovat čtyři jezdci, Smrt, Válka, Epidemie a Hladomor.

 

V Číně, Koreji a Japonsku zní výraz pro čtyřku podobně jako výraz označující smrt, proto je čtyřka na Východě považována za symbol neštěstí, a některé budovy jsou očíslovány s vynecháním čtvrtého patra.

 

Ze stejného důvodu se tomuto číslu vyhýbají některé firmy působící na trzích v oblastech Dálného východu - například Nokia u svých mobilních telefonů vynechává součíslí začínající čtyřkou.

 

Toto číslo bývá samozřejmě spojováno také s celou řadou náboženských symbolů stability a úplnosti: Např. v křesťanství figurují čtyři archandělé, čtyři hlavní síly a čtyři řeky ráje.

 

Mimoto existují čtyři nezměrná přání v buddhismu, čtyři islámské principy, které vytvářejí božství, čtyři světy hebrejské kabaly, čtyři tváře Bráhmy v hinduismu atd.

 

Pokud nejsou věci kulaté, většina z nich je čtvercová...

 

Pětka

 

Pětka je číslem života a lidské zkušenosti a je symbolem individuality, duchovní touhy i ochrany.

Proto má pentagram pět cípů, protože pátý element je éter, doplňující čtyři živly o myšlenku a životnost.

 

Pětka se objevuje také v náboženských obrazech po celém světě, zvláště v souvislosti s lidskou existencí: pět ran Kristových, nasycení pěti tisíc hladových, pět dhján v buddhismu a hinduismu, střežících pět směrů („střed“ je také směr), pět tváří Šivy v hinduismu.

 

V magii je pětka užívána často v souvislosti s evokováním změny stavu s přičtením nutné oběti.

 

6082YmI.jpg

 

Šestka

 

Šestka je matematicky dokonalá. Je to číslo rovnováhy, harmonie, vyrovnanosti.

Za šest dnů stvořil Bůh zemi a podobně. Je to číslo Venuše a přináší užitek, tělesné blaho, lásku i krásu.

 

V magii je hlavním číslem v rituálech vztahů a lásky.

 

Sedmička

 

Odjakživa je to číslo mystické.

Sedmička tvoří základ důležitých soustav lidské existence - dnů v týdnu, starověkých divů světa, sloupů moudrosti, smrtelných hříchů, paprsků stvoření, úrovní pekla, barev duhy, hudební stupnice.

 

Z mezinárodního hlediska je spojována s integrací, sjednocením a rozsáhlejšími vesmírnými projekty. Sedm schodů v buddhismu odpovídá ovládnutí času a prostoru, sedm základních čaker v hinduismu označuje vzestup od pozemšťanství k božství.

 

Sedmička je číslem Neptuna a pod její vládou můžeme leccos vymyslet, nasměrovat, vykomunikovat, ale málokdy dokončit. Nemá na to sílu. Vládne snům, nikoli hmotě. Sedmička je nápad a je nehmotná.

 

Osmička

 

Křtitelnice s vodou, jež zbavuje novorozence hříchu, bývá osmiboká.

Osmička se skládá ze dvou nul, položená osmička je znakem pro nekonečno.

 

Osmičku lze pokládat za numero vládnoucí, silné, dokončující, dogmatické a rovněž schopné zdolávat překážky. Je to číslo počátku i konce.

 

Osmička je karmická a znamená narození i smrt – nikdy nekončící proces. Přeměňuje započaté v dokončené, a to v jakékoli formě - je zadostiučiněním a spravedlností - jak jsme se sedmičkou zaseli, tak s osmičkou sklidíme, a to nemusí být vždy šťastné.

 

V Číně je osmička pokládána za šťastné číslo. Vzato kolem a kolem, Čína je všechno možné, jen ne mírová země. S ohledem na to, jak se tato země chová, si s touto vibrací víc než zahrává. Je to ale také číslo moci a draní se kupředu.

 

Osmička se neohlíží na následky, ona už je současně následkem. A to je při nezvládnutí její síly často fatální.

 

Devět

 

Dokonalost.

Potenciál devítky je dobře patrný na magickém čtverci rozděleném do tří řad o třech polích, přičemž součet čísel ve vodorovných i svislých řadách je shodný - ve čtverci o třech řadách po třech polích, když je každá číslice použita pouze jednou, se tento součet rovná patnácti.

 

Příslušníci řady kultur celého světa považují devítku za nositelku duchovní a božské moci. V magii se devítka požívá pro obřadní rituály, zahrnující působení na skupinu osob nebo i států. Vibrace devítky je velmi silná.

 

Většinou s sebou nese významné věci, které už tu jednou byly, ale zůstaly nedořešeny. Devítka je nedořeší, ale vytáhne na světlo v ryzí podobě.

 

 

Michaela


 

vizitka KudláčkováHodnocení článku

Hodnotilo 9 čtenářů průměrem 4.78 bodů z pěti


Čtěte také:

BELTINE! Vaše velká noc! A zavčasu, jak jsem slíbila 
HOROSKOP PRO VŠECHNA ZNAMENÍ - ÚNOR 2018 
Podzimní magie - zaklínadla I. 
Proč jsme schopni i toho, co nechceme umět? 
Runová magie IV. - Jak si vyrobit runy a runový amulet 


Diskuze


Pro vkládání příspěvků je potřeba se přihlásit či registrovat.
Avatar
post Zaslal: 10.07.2012 22:44

Odpověď na příspěvek #22397
Uživatel: hyenka

Od jakživa mám ráda číslo 6. Narodila jsem se v 6. měsíci, součet...
 

Nevím,co ti odpoví Míša,ale tak nějak na mě podobně šestka také působí,asi je to tou Venuší...Já zase vidím v sedmičce kostelíček,takový venkovský,příjemný,v sedmnáctce katedrálu,prostě velký kostel,prosvícený krásně sluncem,ale vše příjemně,ale s respektem i když nevím proč.

 
Avatar
post Zaslal: 10.07.2012 20:16
 

Od jakživa mám ráda číslo 6. Narodila jsem se v 6. měsíci, součet číslic dne narození tvoří také 6, mamka začala mít bolesti přesně v 6 ráno (zvonily zvony v kostelech)... Cítím se jako šestka, navíc 6 v Tarotu (Zamilovaní odpovídá znamení blíženců, ve kterém jsem se narodila...)

Vizuelně vidím šestku jako bílou, osázenou perličkami a v růžích něžných barev, bílá růžová, čajová.. a ta nekrásnější planná...

Pro mne je šestka to stejné, čím  jsou růže- uctívané, oblíbené, vážené, a milovalé. A věčné..

 
post Zaslal: 10.07.2012 13:23

Odpověď na příspěvek #22342
Uživatel: pikolca

nevím  teď na to myslím, ale zkusím se překvapit nebo řeknu...
 

Ok

 
Avatar
post Zaslal: 10.07.2012 13:16

Odpověď na příspěvek #22329
Uživatel: Michaela Kudláčková

Tak když se Tě jen od boku zeptám: řekni číslo od jedné do...
 

nevím Surprised teď na to myslím, ale zkusím se překvapit nebo řeknu Petrovi ať na mě z ničeho nic zeptá a pak ti řeknu Embarassed

 
post Zaslal: 10.07.2012 12:53

Odpověď na příspěvek #22328
Uživatel: pikolca

nebo ano a nevím o tom  jak ho zjistím? Asi nijak, když doteď k...
 

Tak když se Tě jen od boku zeptám: řekni číslo od jedné do devíti, co jen tak od boku odpovíš?

 
Avatar
#22328
Já nemám oblíbené číslo

pikolca
Zaslat zprávu
Přidat do přátel
post Zaslal: 10.07.2012 12:50
 

nebo ano a nevím o tom Cry jak ho zjistím? Asi nijak, když doteď k žádnému neinklinuji viď Smart evil

 
Avatar
post Zaslal: 10.07.2012 09:59
 

Díky ,moc zajímavý článek - odjakživa mám v oblibě sedmičku, pak jsem zkjisila, že je to i mé osobní číslo ( podle data narození) - a nějak sedí i k Blíženci ve mně - vymyslet, vykomunikovat,ale málokdy dokončit. Musím se občas hodně přemáhat, abych určité věci dotahla do konce. OMG

 
Avatar
post Zaslal: 10.07.2012 07:03
 

Míšo, víš, že když jsem si četla název tohohle článku, tak jsem bez přemýšlení řekla číslo 3? každopádně to je skvěle a hrozně zajímavě napsané. díky

 
post Zaslal: 10.07.2012 00:51

Odpověď na příspěvek #22280
Uživatel: mkanka

Míšo moc hezký článek, jen škoda, že si je vždy přečtu po...
 

Bude ranní káva :)

 
Avatar
post Zaslal: 10.07.2012 00:27
 

Míšo moc hezký článek, jen škoda, že si je vždy přečtu po půlnoci a ráno už ke kávě mám smůlu .... jenže sem prostě nedočkavá Love it  jinak prima super ROFL

 

Právě teď

Dnešní vydání

Poslední příspěvky k článkům

Komerční tipy

Nejnovější diskuse

Včera a předevčírem

Vaše TOP články

Nejčtenější články

Komentáře - Popelnice

Komentáře - Bazar

TOPlist