Popelky.cz, magazín pro ženy se sobotni přílohou

FAUNA A FLÓRA: S Michaelou a hostem

ROZHOVOR: Škeble říční - "Ráda bych dožila svou průměrnou třicítku"

nahled

Ještě dřív, než se paní Škeble říční odebrala zpět do domovského potoka, odkud jsem ji s Davidem při tvorbě jezírka omylem odnesla, nedalo mi to a požádala jsem tuto přísně chráněnou dámu o malý rozhovor. Byla sdílná a velice ráda zapózovala i před fotoaparátem.

více... FAUNA A FLÓRA 28.04.2015
SPOLEČNOST: S Renatou

Gay Hendricks: Zóna úspěchu. Aneb máte "horní mez"?

nahled

Zóna úspěchu je kniha, kterou se vyplatí dočíst do konce.  Autor tu totiž probírá velice zajímavý fenomén – tzv. problém horní meze.  Jde o jisté automatické sabotování sebe samých ve chvíli, kdy se cítíme dobře, kdy jsme úspěšní a spokojení. Zákonitě se potom podvědomě snažíme to všechno nějak pokazit (či nám v tom pomůže osud, nehoda, nemoc)… důvod? Stručně řečeno, lidská rasa se teprve učí žít v radosti a spokojenosti. Tisíciletí jsme byli zvyklí na období horší a lepší, která se pravidelně střídají.

více... SPOLEČNOST 27.04.2015
TĚLO: S Renatou

Mudra a tipy pro posílení očí

nahled
Takže… dejme se do cesty za lepším zrakem. Mudry, tedy jóga prstů, může do jisté míry napravit poškozený zrak. Či spíše přesněji řečeno, zrak, který je oslabený nějaký vnitřním vlivem, poškozenému toku bioenergie a rovnováze v našem těle. Našemu zraku velice pomáhá mudra, která tu je zařazena mezi ty vhodné pro všechny. Je naprosto bez omezení. Dokonce autorka slibuje, že je účinná tak, že okamžitě ucítíte záblesky energie. Něco jako pocity elektrických výbojů v nervech.
 
více... TĚLO 24.04.2015
DŮM A BYT: S Michaelou

Montero: Sedačky z látky a z lásky

nahled

Pohledná Montero sedačka ze skutečně kvalitní látky, má hodně výhod. Vedle luxusního designu má kupříkladu tolik neviditelných funkcí, že to člověka rozhodně potěší a ač je skromný, tak to pak chce.

více... DŮM A BYT 24.04.2015
SPOLEČNOST: S Renatou

ROZHOVOR David Frej: O nemocech, času i menstruaci

nahled

MUDr. David Frej je lékařem, který vystudoval ayurvédskou medicínu a pracoval také jako klasický internista. Ve své knize se zabývá biologickými hodinami a jak jsem již napsala v prvním článku, kniha je to nesmírně precizně zpracovaná, ale mnohé informace v ní ve mne vyvolávaly spíše další otázky,… A tak jsem se rozhodla oslovit pana doktora a položit mu pár otázek, které možná napadaly i vás...

více... SPOLEČNOST 23.04.2015
SPOLEČNOST: S Michaelou

CAUSA KRAMNÝ – Spis je uzavřen, čeká se na soud

nahled

Pomalu to budou dva roky od dnes již ne tak záhadné smrti paní Moniky Kramné a její dcerky Klárky. Z jejich vraždy je obviněn otec a manžel pan Petr Kramný, který nyní čeká ve vazbě na soud. Spis je uzavřen. Termín soudního jednání bude znám v nejbližších dnech.

více... SPOLEČNOST 22.04.2015
FAUNA A FLÓRA: S TorouTorouTorou

Medy a nemedy

nahled

Poslední sklenici medu jsem spotřebovala asi před měsícem, stejně jako náš včelař, od kterého med bereme. O víkendu jsem tak zálibně pozorovala včelky, jak se snaží v květech třešní a skalniček o první letošní snůšku medu pro nedočkavce.

více... FAUNA A FLÓRA 21.04.2015
SPOLEČNOST: S Renatou

William Sitwell: Dějiny jídla ve 100 receptech

nahled

Milé Popelky, doporučila bych se teď zastavit a naladit se na mlsavou, klidnou a informací hladovou náladu. Kniha, kterou si dnes budeme listovat zcela nečekaně skočila na TOP TOP místo v mé knihovně. Dokonce mám chuť si jí postavit na čestnou poličku a chodit jí po večerech hladit, případně z ní něco umlsnout sem tam. Ale zas né moc, abych si ji nevymlsala.

více... SPOLEČNOST 20.04.2015
TĚLO: S Čtenářkou Karmachajdou

OD VÁS PRO VÁS: Homocystein a já

nahled

Čtenářka Karmachajda se vám svěřila v diskuzi  u článku o „bludných kamenech“ s vlastní, velice zajímavou zkušeností. O článek jsme ji pak společně všichni požádali. Tady je: Milé Popelky, děkuji, že se s vámi mohu podělit o svůj příběh a zkušenosti. Doufám, že mnohým z vás pomohu otevřít cestu ke zdraví a prodloužení života v dobré kvalitě. Jak to všechno začalo? Přibližně před sedmi lety.

více... TĚLO 17.04.2015
MAGIE: S Michaelou

HOROSKOP PRO VŠECHNA ZNAMENÍ - DUBEN 2015

nahled

Přeji pěkný Apríl a zde jsou vaše horoskopy pro měsíc duben. Tak nějak souhrnně lze říci, že bude duben ekonomicky přívětivý, citově vyrovnávací, ale globálně dost radikální. Může za to hodně Neptun, Uran, Slunce, Jupiter a Saturn, kteří vytváří zvláštní vazby nejen na sebe, ale i na ostatní aspekty. V zásadě to, co nám jednotlivě může prospět, může současně tvořit problém společensky. A nejen to…

více... MAGIE 3.04.2015

Včera a předevčírem

nahled

Gay Hendricks: Zóna úspěchu. Aneb máte "horní mez"?

více.. SPOLEČNOST 27.04.2015

Právě teď


radio patriot

Dnešní vydání

Poslední příspěvky k článkům

Komerční tipy

Nejnovější diskuse

Včera a předevčírem

Vaše TOP články

Nejčtenější články

Komentáře - Popelnice

Komentáře - Bazar

TOPlist