Popelky.cz, magazín pro ženy se sobotni přílohou

SPOLEČNOST: S Michaelou

Krásný Boží Hod velikonoční! S vajíčky, zajíčky, beránky... kde se to všechno vzalo?

nahled

Velikonoce jsou dnes opravdu pro všechny křesťany skoro důležitější než Vánoce. Připomínají si Kristovu smrt na kříži i zmrtvýchvstání. Jenže jak sem zapadají vejce či zajíčci? No, protože svátky jara se nám do Ježíškovy oběti na kříži tak trochu zamíchaly a teď může být leckdo zmaten, jak jenom souvisí Kristova smrt s barevnými vejcemi a zajíci.

 

více... SPOLEČNOST 21.04.2019
SPOLEČNOST: S Michaelou

Kdo ukřižoval Ježíše? A musel zemřít? A zemřel?

nahled

Především je prima vědět, že tento pokrokový, vzdělaný a duchovně osvícený člověk skutečně byl. Nemluvíme o fiktivní postavě a mnohé Jeho činy, byť časem a ústy lidí přikrášleny, se patrně zakládají na pravdě. Považte, že Ježíš strávil poměrně slušnou dobu v Egyptě. A tam tou dobu operovali oční rohovku a trepanaci lebky, coby zákrok při otoku mozku, dělal pomalu vrátný u pyramidy. Kristus se měl kde učit... ale od začátku...

více... SPOLEČNOST 21.04.2019
MAGIE: S Michaelou

VELKÝ PÁTEK! Den magie a tajemných entit. Noc zázraků a darů

nahled

Byla by veliká chyba, naše chyba, nahlížet na dnešní den pouze jedním pohledem. Síla, tajemno a magie dnešního dne a hlavně noci je hluboko v minulosti. Přesto se nikam neztratila. Cokoli chcete prožít, vidět, pocítit… s čímkoli a kýmkoli se toužíte setkat. Dnes můžete. Stačí jen chtít. Chcete zázrak? Je tu pro vás.

 

více... MAGIE 19.04.2019
MAGIE: S Michaelou

Zelený čtvrtek: Ctnost a půst, nebo příroda, šatičky a sex. Obojí je správně

nahled

Ano, jsme všichni svobodní ve svém názoru a máme tento dar i ve víře. Tudíž máme to privilegium, že si dnes, v tento velice zajímavý sváteční den můžeme vybrat. Jak naznačuje titulek, můžete se odebrat po pohansku do přírody a pak si to pořádně doma užít, nebo se s úctou ke Kristu pomodlit a se ctí se postit. Dnes je Zelený čtvrtek, nebo také "den dospělosti".

více... MAGIE 18.04.2019
MAGIE: S Michaelou

Středa sazometná, veselá a plná kouzel pro vás!

nahled

Ano, dnešní den by měl být tady na magazínu doslova jmeninami všech čtenářek. Tato středa patří popelu, práci s popelem a tedy popelkám a hlavně by měla být plná smíchu, úsměvů a dobré nálady. Škaredá středa, jak už jsme si zvykli, totiž původně vůbec nebyla škaredá. Byla "sazometná" a žádná žena nesměla být smutná. 

více... MAGIE 17.04.2019
MAGIE: S Michaelou

Žluté, ale modré pondělí. Zapomeňte na práci, požádejte o miminko

nahled

Přestože pro Křesťany začíná ten pravý "nervydrásající" týden a že ve středu, my začneme pěkně po pohansku dnes. A budeme pokračovat zítra a vlastně celý týden, buď ve vydání, nebo u Ranní kávy, abychom pěkně vpluli do energie dnů před svátky Ostary, nyní zvanými Velikonoce. Dnešní den býval žlutý... teď je modrý. Každopádně, dnes se nepracuje. 

více... MAGIE 15.04.2019
SPOLEČNOST: S Michaelou

Velmistr Svobodných zednářů: „Zajímá nás duchovní podstata každého člena“.

nahled

Řád démonizovaný, zatracovaný i obdivovaný. Budí respekt a zájem. Když jsem se před pár lety zajímala o rozhovor, nevěřila jsem, že projdu. Dodnes mám tento rozhovor za jakousi Nirvánu své redaktorské práce. Je zde organizováno mnoho politiků a osobností nejvyšších světových postů. Co o těchto lidech, o Svobodném zednářstvu vlastně víme?

 

více... SPOLEČNOST 12.04.2019
SPOLEČNOST: S Michaelou

Co mají Rytíři z Templu společného se Svobodnými zednáři?

nahled

Říkali si chudí rytíři Krista, ale byli vlastně jednou z nejbohatších organizací v tehdejší Evropě. Údajně dnes střeží, spolu s Řádem svobodných zednářů, nalezené tajemství dávné relikvie. Zajímají vás Svobodní zednáři? Pak ale je možná třeba vědět něco i Rytířích z Templu.

více... SPOLEČNOST 10.04.2019
FAUNA A FLÓRA: S Michaelou

Magie květin: Barvínkova banka a rozrazil na ochranu

nahled

Příroda, ať už se v ní podíváme kamkoli, je sama o sobě jedno obrovské kouzlo. Magie, která se člověku nikdy neokouká. Stačí ono příslovečné, nejen se dívat, ale i vidět. A také slyšet. Příroda totiž hovoří k tomu, kdo naslouchá. Přírodní magie je velice stará, je jednoduchá, ale při své jednoduchosti i silná.

 

více... FAUNA A FLÓRA 8.04.2019
SPOLEČNOST: S Michaelou

Krimi: Kde všude ordinuje osud II. (Ústí)

nahled

Další osudově zvláštní kriminální případ, který jsem avizovala, nemusíme hledat za hranicemi, ale zavede nás k nám. Svými kořeny nás vezme hluboko do minulosti. Stará a trefná moudrost, na kterou bychom měli pamatovat, říká, že současnost a budoucnost se vždycky rodí v minulosti.

 

více... SPOLEČNOST 4.04.2019
MAGIE: S Michaelou

HOROSKOP PRO VŠECHNA ZNAMENÍ - DUBEN 2019

nahled

Tak jsem vás stihla ještě o den dřív, než jsem avizovala, protože jsem úderník a aspiruji na řád práce. S optimismem a uspokojením přináším dubnový horoskop, který by se vám měl líbit. Ne, fakt, Apríl byl včera. Duben, alespoň co do toho hřiště, které si opečovaly planety, by měl být opravdu hezký.

 

více... MAGIE 2.04.2019

Právě teď

Dnešní vydání

Poslední příspěvky k článkům

Komerční tipy

Nejnovější diskuse

Včera a předevčírem

Vaše TOP články

Nejčtenější články

Komentáře - Popelnice

Komentáře - Bazar

TOPlist