Popelky.cz, magazín pro ženy se sobotni přílohou

SPOLEČNOST: S Michaelou

Dvakrát Hitler? Spíš ani jednou…

nahled

Tak jo, doufám, že mě díky tomuto zamyšlení, které si dovolím napsat a také zveřejnit, nikdo nenařkne, či dokonce nebude stíhat za propagaci čehokoli zakázaného. To by se mýlil. Jediné, co vyslovím je pochybnost. A to nikoli nad Hitlerovým skonem, ale nad jeho způsobem a vzápětí i interpretací. Co tedy vlastně chceme, aby byla pravda? 

více... SPOLEČNOST 27.06.2016
CESTOVÁNÍ: S Michaelou a hosty

Hádej, co to je?

nahled

Konečně jsem se k tomu dostala a upřímně jsem se i na tenhle článek těšila. Proč, to je jasné, protože asi skalním čtenářům nemusím vyprávět, jak moc si libuji ve starých věcech, historii, předcích a tak dále. No, a když jsem byla v Olomouci, (víme všichni proč), ubytoval mě u sebe můj dlouholetý kamarád, Vilda. Vilda, vedle toho, že je strašně studovaný a chytrý a přednáší kde co, provozuje také takový milý skanzen.

více... CESTOVÁNÍ 24.06.2016
FAUNA A FLÓRA: S Michaelou

Kam zmizeli svatojánští broučci? Odpověď je prostá...

nahled

Nakously jsme tohle téma se Šárkou na Patriotu v souvislosti s nadcházející svatojánskou nocí a já nad tím pak cestou domů přemýšlela. Když jsem byla malá holka, byly jich stovky. Mnohokrát jsem si jednu chytila a dala do krabičky od zápalek. Dokonce jsem s ní pak i spala. Kam se poděly světlušky??

více... FAUNA A FLÓRA 22.06.2016
FAUNA A FLÓRA: S Michaelou

Neřešte, smiřte se, je slunovrat!

nahled

Zdravím vás u slunovratového vydání a s ohledem na astrologii dnešního magického dne, se budeme zabývat pouze úsměvnými, lehkými a nevážnými tématy. To proto, že k ničemu vážnému nás planety rozhodně dnes nebádají. Nejenže totiž dnes máme onen významný den, ale také nám dobíhá úplněk a to už dá zabrat…

více... FAUNA A FLÓRA 21.06.2016
FAUNA A FLÓRA: S Michaelou a hosty

Jako v úle! A doslova! A byla to sladká krása!

nahled

Tak jsem si myslela, že víc, než jsme už já a Tora o medu a včelkách napsaly, snad ani napsat nejde. Víc oslavných ód že už člověk nevymyslí. OMYL! Zkuste si někdy opatřit med vlastnoručně. Od začátku do konce. Všechno to absolvovat a nakonec si skleničku osobně vytočit a zkuste si poslechnout včelaře, podívat se zblízka na včelí paní matku přímo u ní v obýváku, a budete u vytržení! Já byla a všechno jsem vám zdokumentovala…

více... FAUNA A FLÓRA 20.06.2016
VZTAHY: S Michaelou

Seznamka? Já bych jí nezatracovala...i když..

nahled

Včerejší diskuze s jednou z vás mě donutila opášit staré vzpomínky na seznamky. Tím je nechci strhat, protože mám kolem sebe hodně přátel i klientek, kteří žijí láskyplně ve vztahu, ke kterému přišli právě touhle cestou. Faktem je, že občas je to cesta trnitá. Doslova se musí jeden trním prodírat k jednomu sladkému plodu.  Když jsem se já před mnoha lety vrhla do seznamky, šla jsem na to z logiky. Do práce jezdím autem, jsem tam od rána do večera, a pak jedu zpět zase autem. Kde bych někoho potkala, že?

více... VZTAHY 15.06.2016
SPOLEČNOST: S Michaelou

Legendy 2016 – Ať chlapi zůstanou chlapci

nahled

V zásadě by tenhle festival milovníků motorů měl být nejen velkolepým průřezem historií, ale i formou prezentace nejrůznějších současných výrobců. První nás může napadnout slovo reklama. Když jsem dorazila za Tomem a Davidem a Tomáš mě jen trochu provedl jen částí expozice, došlo mi, že to nejdůležitější je zcela někde jinde, než u komerce. 

více... SPOLEČNOST 14.06.2016
FAUNA A FLÓRA: S Michaelou

Ne, ne, Pane Pavlove!

nahled

Kdybych byla Pavlov, který mimochodem podle mého, vedle nesporně vědeckého obohacení povědomosti lidské, měl poměrně nudný život, když se přírodě nedivil, nežasnul a jenom pitval žáby, a chytal sliny, patrně bych také nežasla a vlastně by nebylo pomalu co psát. Navíc si myslím, že neměl zvířata rád, a tak jdu od něho…

více... FAUNA A FLÓRA 13.06.2016
RODINA A DROBOTINA: S TorouTorouTorou

Balada o plastové misce

nahled

Jahody zrají, třešně se začínají na stromě červenat a příroda spěje do své výživnější části roku. To já ráda. Navíc jsem od malička-babička by řekla:“schánšlivá“. Zkrátka narvu do sklenic všechno do okruhu deseti kilometrů. Usuším, co usušit jde. A zaplním i náš poměrně objemný mrazák až do posledního šuplíčku. 

více... RODINA A DROBOTINA 10.06.2016
TĚLO: S Renatou

Jonáš, Légl, Kuchař: Pozor, sůl! Je sůl opravdu droga?

nahled

Když jsem si tuhle knihu přečetla, jako první jsem tehdy šla a zobla jen tak z pánvičky kousek opečeného chleba, krutonku. Nic jsem nesolila, přesto jsem si uvědomila, že chléb je slaný. Nikdy předtím by mě to nenapadlo. Snad ani o tom přemýšlet. Došlo mi, že když sním ještě pár dokřupava vypečených krutonků, možná už v sobě budu mít denní dávku chloridu sodného a pokud si dám ještě polévku nebo kousek sýra, už se to může negativně projevit na mém zdraví. 

 

více... TĚLO 9.06.2016
SPOLEČNOST: S Michaelou

Proč zmizela Jana Svobodová? A kde se zdržela?

nahled

Upřímně se nedivím, že kriminalistům trvá dobrý rok rozplétání záhadného zmizení podnikatelky Jany Svobodové (1969), dříve výkonné ředitelky společnosti TeliaCall,  která sídlí v pražských Holešovicích. Prakticky od pátku jsme se o tento příběh začali zajímat i tady na Popelkách. Dám vám teď několik zajímavých indicií k přemýšlení.

více... SPOLEČNOST 7.06.2016
MAGIE: S Michaelou

HOROSKOP PRO VŠECHNA ZNAMENÍ - ČERVEN 2016

nahled

Srdečně vás všechny zdravím u červnových horoskopů, které jsou vážně výživné. Držme se hesla, co nás nezabije, to nás posílí a vstupme do jednoho z astrologicky nejnáročnějších měsíců tohoto roku s odvahou. Štěstí přeje připraveným a od toho tady horoskopy jsou, aby vás připravily. Ne na nejhorší, protože něco málo nám Venuše milostivě uštědří, ale buďme ve střehu.

 

více... MAGIE 6.06.2016
SPOLEČNOST: S Michaelou

VELKÁ PŘEDPOVĚĎ NA ROK 2016 – DUCHOVNÍ POSTUP PROSTŘEDNICTVÍM ZTRÁT

nahled

Co vám budu povídat, když už vlastně všechno víte. Věž je věž. Ovšem tím, že přichází po tarotovém Ďáblovi, vlastně nejenže nepřichází nic, na co bychom nebyli připraveni, ale zastihne nás zocelené i uvědomělé.

Uvidíme hodně věží – tedy hodně pádů.

více... SPOLEČNOST 17.12.2015

Včera a předevčírem

Právě teď

Dnešní vydání

Poslední příspěvky k článkům

Komerční tipy

Nejnovější diskuse

Včera a předevčírem

Vaše TOP články

Nejčtenější články

Komentáře - Popelnice

Komentáře - Bazar

TOPlist