Třapatka:Máte ji na zahrádce? Pak si pěstujete téměř zázrak!

Možná o tom i víte, ale stejně si pokládám pomalu za povinnost, povyprávět vám o rostlince, která mi teď nesmírně pomohla. Trochu nepoetický název této zdatné lékařky je Echinacea. Ano, ta, která vám brzy možná vykvete u plotu. Pak máte na zahradě lékaře z říše fauny, jehož síla je pořád ještě v mnoha oborech zkoumána. To, co už ale teď víme, je velmi příjemné…

9112Y2Q.jpg

 

Zase Indiáni!

Ano, když se ohlédneme za dlouhou cestou této roztomilé květinky, připomínající velkou načervenalou sedmikrásku, do Evropy a k nám, zase jsme u Indiánů.

 

Co všechno už nám dali a k čemu všemu nás dovedli, že?

 

Ano, i ke kouření Ha Ha

 

Ale pozitiva stejně pořád převažují.

Byli to totiž znovu Indiáni, kteří svou znalostí a provázaností s přírodou dovedli v 19. století Evropany k třapatce, kterou my vlastně objevujeme, zatímco oni její schopnosti využívali před mnoha stovkami let.

 

9113ZWQ.jpg

 

Prima je, že třapatka, neboli echinacea ze svých skvělých léčebných vlastností nic neztratila ani přesunem do Evropy a na mnoho jiných kontinentů.

 

Celé generace léčitelů, šamanů a bylinkářů již dříve věděly, jak umí echinacea přímo zázračně nastartovat třeba takový imunitní systém.

 

A nejen to.

 

Indiáni ji používali k hojení ran a dokonce i jako první pomoc při hadím uštknutí.

 

My dnes sice jásáme nad objevením objeveného, jako ostatně v mnoha jiných oborech, ale zase-  „lépe pozdě, nežli později“, jak by řekl klasik.

 

tak jsme „přišli“ na to, že tahle usměvavá kytička mimo jiné výrazně snižuje náchylnost k nemocem z nachlazení, přímo mobilizuje imunitní systém, pomáhá v boji proti aftům, likviduje infekce dýchacích a močových cest, zamezuje opakovaným zánětům středního ucha i že urychluje hojení povrchových ran a kožních zánětů.

 

9110ZGI.jpg

 

V posledních letech je dokonce jedním z nejčastěji používaných léčiv na světě!

 

Echinacea je vlastně přírodní antibiotikum, které ničí bakterie i viry v organismu.

 

Její přínos spočívá v tom, že stimuluje buňky a bílé krvinky.  

 

V buňkách podporuje tvorbu přirozené protivirové substance zvané interferon.

 

Rovněž normalizuje imunitní odpověď organismu, při autoimunních stavech, což jsou například ekzémy, na které je echinacea  vyzkoušeným lékem.

 

A skvělá je i v případě chřipky, jak jako prevence, tak při prvních příznacích i v průběhu.

 

Velmi efektivně pomáhá při zduření sliznic, horečce a bolestech hlavy, které doprovázejí nachlazení. Příznaky pak bývají méně výrazné a rychleji mizí.

 

Obrovsky se osvědčila při zánětech dásní.

 

Poradí si při streptokokových a stafylokokových infekcích, u herpetických infekcí, jako je pásový opar nebo herpes simplex, nebo při zánětech průdušek a vedlejších či dutin.

 

Z posledních výsledků výzkumů vyšla echinacea velmi dobře i v případě roztroušené sklerózy, únavovém syndromu i AIDS!!

 

Blahodárně zapůsobila také u pacientů s porušenou imunitou po chemoterapiích a ozařování.

 

Šťáva z tohohle daru přírody podporuje hojení všech druhů nežitů, abscesů, ekzémů, popálenin a proleženin.

 

Při léčení bolestí a zánětů v krku lze tinkturu naředit a použít jako kloktadlo.

 

Největší pozornost se jí teď věnuje v souvislosti s rakovinou.

 

Například u rakoviny tlustého střeva to byla právě echinacea, která nemocným prodloužila život.

 

Stále nevíme přesně, které látky jsou v této květince přímo odpovědné za výrazné zlepšení kondice nemocných a to v případě snad všech chorob.

 

Od obyčejného nachlazení, přes vleklé zánětlivé a virové problémy, bakteriální infekce, oslabenou nervovou soustavu až právě po takové průšvihy jako rakovina, roztroušená skleróza, nebo AIDS.

 

Je toho hodně.

 

Ale já mám i vlastní zkušenost:

Určitě ne náhodou, byla u mě na návštěvě v době, když jsem zrovna dobírala ona svá třetí antibiotika v životě, jedna z vás.

Já jí prásknu, je to Mirabelka. Love it

 

Stěžovala jsem si jí, že se blbě cítím, že se mi to asi přestěhovalo do krku, protože mě v něm bolí, a bolí mě i v puse a vůbec je mi celkově nedobře natolik, že jsem si nechala napsat „laborku“, protože se domnívám, že mám v těle moribundus a to vleklý a asi smrtelný.

 

Byla jsem, z toho fakt otrávená, protože to trvalo dlouho a navíc, nebývám nemocná, takže jsem se cítila jako hotový lazar.

 

Budu vám Mirabelku citovat: „Hele, to si nech laborku udělat, to je jasný, ale já třeba do sebe tlačím echinaceu a jsem úplně ready a to jsem, jak víš, rozhodně nebyla. Od tý doby co si jí kapu, tak jsem čilouš, až mě to překvapuje. Fakt to zkus je bezvadná!"

 

I znásilnila jsem Mirabelku, aby mě ještě ten večer odvezla do pohotovostní lékárny. (Ono taky bylo půl deváté večer). A tam jsem si „věc“ koupila přímo jako originál.

 

ZDE

 

9114N2Y.jpg

 

Dvacet pět kapek třikrát denně do špetky vody. A ani to není tak hnusný, jako jiné kapky.

 

BĚHEM TŘÍ DNŮ!! mě nebolí ani v krku, ani v puse, je mi dobře, jsem čilá, líp spím, cítím se v pohodě, líp se mi dýchá, spravil se mi cyklus…PŘÍSAHÁM, AŤ SE PROPADNU DO ZÁPADNÍHO NĚMECKA, JESTLI KECÁM….

 

Pokud to chcete zkusit, což osobně vřele doporučuji, tak ji můžete buďto koupit v lékárně, nebo si lze pomoci svépomocí.

 

To mimochodem hodlám udělat, už sháním semínka, že jí zasadím.

 

Tady je návod, který jsem našla:

"Nejlepším vyluhovadlem pro nať i kořen jsou různé koncentrace lihu, např. 60% ethanolický výtažek E. angustifolia z kořenů nebo 30 - 60% extrakt z nati či květů. Čerstvá šťáva z nati se připravuje lisováním za studena a následně se stabilizuje alkoholem".

 

Pomalu každý ji má na zahradě, málokdo jí řeší, a přitom si pěstuje pomalu všelék! smiley

 

Michaela Kudláčková


vizitka Kudláčková


 


Hodnocení článku

Hodnotilo 14 čtenářů průměrem 4.64 bodů z pěti


Čtěte také:

Bezinkový zázrak pro chladné večery – recept! /plus bonus/ 
Kde bude rajče? V zelenině nebo v ovoci? 
Obyčejná světluška? Kdepak. Další zázrak téhle krásné planety 
Seriálek s chutí dálek - KIWANO 
Znáte tohle zvířátko? Je pozvané do redakce… 


Diskuze


Pro vkládání příspěvků je potřeba se přihlásit či registrovat.
post Zaslal: 25.03.2013 20:03
 

V poslední době jsem bohužel byla donucena k tématu imunity seštudovat kdeco, takže jsem přečetla leccos i na téma třapatka. Vypadá to, že ji kupodivu uznávají i kapacity - např. z oboru lékařské biochemie, což už je něco. Každopádně by měla fungovat na virová onemocnění, nejúčinější je údajně kořen. Jen pozor, docela často je uváděno, že by neměla být používána dlouhodobě! Jinak je to moc sympatická kytička (Indiáni jí říkali Sluneční deštník).

Já se teď chystám zakoupit ostropestřec na detoxikaci jater (čaj), u něj se dokonce píše o tom, že funguje jako protijed při otravě muchomůrkou zelenou. Mám za sebou opakovanou léčbu antibiotiky, do toho beru trvale další léky, tak snad mi to trochu pomůže. 

Ostatně to je pěkný námět pro Míšu, článek o zlepšení imunity třeba pomocí drahých kamenů nebo jiných čar a kouzel. V době, kdy útočí jarní únava, by určitě bodl nejen mně.

 
Avatar
post Zaslal: 25.03.2013 18:14
 

..taktéž vlastním - tinktura je taky bezva Kiss

 
Avatar
post Zaslal: 25.03.2013 12:18
 

Mám ji na zahrádce v zelené a fialové mutaci. mám ji moc ráda. Kdysi jsem z ní dělala manželovi koupele a kapky jsem dávala dětem na nachlazení. Je krásná a užitečná.

 
post Zaslal: 25.03.2013 11:12
 

Pěkná kytička, léčivka, bezva přírodní doplněk / nechci psát "LÉK" /. A Indiáni - moudří lidé, patří jim veliký dík Love it

 

Právě teď

Dnešní vydání

Poslední příspěvky k článkům

Komerční tipy

Nejnovější diskuse

Včera a předevčírem

Vaše TOP články

Nejčtenější články

Komentáře - Popelnice

Komentáře - Bazar

TOPlist