Pražská ZOO – klobouk dolů, pane Fejku!

Na víkend jsem vám připravila vydání celé přírodní a také takové tipové, výletové i informační. Původně jsem myslela, že dám své tipy do jednoho článku, ale bylo toho tolik, že by byl moc dlouhý a vlastně by to ani nešlo. A tak prosím přijměte na tento víkend ZOO v hlavním menu a motýlky v Ranní kávě. Bude to tak lepší.

Nikdy jsem moc nestála o cirkusy se zvířaty, vlastně je nesnáším, ale ani ZOO mě nelákala.

 

Možná tak v rámci záchrany nějakého druhu, jeho rozmnožení a pak šup do volné přírody…ven z klecí a malého, stísněného, depresívního prostoru.

 

Přiznám se, že ani  ZOO v Praze, byť patřila k těm lepším, ve mě v minulosti žádnou euforii nikdy nevyvolávala.

 

Naposledy jsem tam byla s dětmi, ukázala mývaly, znuděné gorily, cvrčky, uondaného lva, co chodil sem tam a celkem slušný „výběh“ dravců…následovalo pekari páskované, pes dingo a …. milující se obří želvy, co při aktu křičely blahem tak, že pavián to vzdal jal se tiše rozjímat.

 

Moje vzpomínky se tedy točí kolem doby hlubokého komunismu, kdy někdo za „Jak domácí“ připsal „eš“, kolem koně „prcevalského“ a doby něco málo po revoluci s želvím sexem.

 

Po návštěvě motýlária na Příkopech (viz později ranní káva) jsem si ale řekla, že je načase alespoň nahlédnout do ZOO, která dle informací po povodních 2002 zažila renesanci a obdržela punc pátá TOP zahrada zvířat na světě.

 

Napadlo mě, že to snad už musí být pomalu safari za tuhle nálepku a zvítězila zvědavost.

 

V životě by mě nenapadlo, že budu v ZOO doslova hýkat blahem.

 

To, co se povedlo panu Fejkovi, bych nikdy nevěřila, že snad je v ZOO Praha možné.

 

SAFARI!

VŠECHNY FOTOGRAFIE LZE KLIKNUTÍM ZVĚTŠÍT

 

24814ZTg.jpg

 

Víte, pro člověka, který tam byl naposledy dávno před povodněmi, bylo to, co jsem viděla, pomalu jako zázrak.

 

Chtěla bych se bývalému řediteli ZOO Praha poklonit a poděkovat.

 

24813MDQ.jpg

 

Zase budu chodit do ZOO.

 

24817ZWR.jpg

 

Nemluvím teď jenom o tom, jak nádherné, čisté a důmyslné jsou výběhy pro zvířata, jak parádní prostory zde vznikly pro děti, co báječných nápadů tam pro prcky je, včetně bazénu na koupání, dráhy která děcku změří rychlost běhu a přiřadí zvíře, jehož rychlosti se přiblížilo, (geniální)

 

24804MjM.jpg

 

24805ZjU.jpg

 

24803MDI.jpg

 

….o vláčkách pro děti i dospělé, prostě ani to člověk neshlédne po jedné návštěvě, ale i o drobných prvcích, do detailu zpracovaných drobnostech tak, aby tam prakticky nic nepůsobilo rušivě.

 

24806MDk.jpg

 

Obdivovala jsem nápad se zpevněním zábradlí u nejrůznějších přemostění, můstků, průchodů … všechno, úplně všechno zapadá jedno do druhého a hlavně do přírody.

 

24815MGV.jpg

 

24820YjE.jpg

 

Je to nádherné místo…vážně by mě nenapadlo, že se tam dá něco tak hezkého, estetického, nápaditého a vkusného, a přitom prostorného a pro ta zvířata důstojného připravit.

 

Ano jsem z toho u vytržení a skoro to působí jako PR.

 

Není…je to ode mě upřímný obdiv a jsem vděčná. Napadlo mě, že tohle může přivést na svět jenom někdo, kdo miluje to, co dělá.

 

24818ZjV.jpg

 

A mluvím i o něčem jiném…

 

Když tam člověk chodí a tedy fotí a fotí a fotí, jako zběsilý, také naslouchá.

 

24810YzA.jpg

 

24811ZWJ.jpg

 

24816NDY.jpg

 

Pominu-li množství ruštiny a fakt, že se nejednalo o exponáty, poslouchala jsem nejen dospělé a jejich přívětivé recenze, ale také děti.

 

A došlo mi, kolik práce udělalo vedení ZOO v oblasti propagace.

 

24807OWE.jpg

 

Ty děti znají některá zvířátka jménem. Jmenovaly často i ta, která už tam nejsou, ale i ta, která ano, a to mě všechno moc mile překvapilo.

 

24808ZTZ.jpg

 

„Hele tatínku, to bude Moja“

„Ne, to bude Richard“, dí starší bratr.

„A kde je Tatu?“

 

Byla bych se tam, na rozdíl od let dávno minulých, kdy jsem se těšila, až bude po prohlídce, snad utábořila na celý den.

 

24819Mjc.jpg

 

Třeba u plameňáků…nebo u lachtanů, nebo možná u krokodýlů, …i když asi u lemurů, protože je mám strašně ráda a když tyhle rozkošné poloopičky poskakují volně kolem vás, jste vážně v jiném světě.

 

24812MGV.jpg

 

Chce se mi věřit, že i tady v téhle malé zemičce, žijí nejen lidé, kteří jsou schopni vyhodit pytel s odpadky do lesa a je jim úplně jedno v jakých bolestech umírá zvěř, když pojí obsah, ale i ti, kteří přivedli na svět v Milovicích unikátní projekt divokých koní, kteří přepracovali pražskou ZOO na skutečný důstojný prostor, kde se člověku nesvírá srdce, ale je tam rád a odchází nadšený…

 

24821YWY.jpg

 

24822NTd.jpg

 

…tedy lidé, kteří přírodu skutečně milují, ctí, věnují jí všechen svůj čas, vlastní peníze, (mluvím o bývalém řediteli, zásluhy současného neznám, ale věřím mu) a hlavně svou duši.

 

24809ZDl.jpg

 

Jsem strašně překvapená – nadšená. A to zcela upřímně a vážně. heart

 

Michaela Kudláčková

Fotografie: Autorka


vizitka Kudláčková


 


Hodnocení článku

Hodnotili 3 čtenáři průměrem 2.33 bodů z pěti


Čtěte také:

Druhý konec světa je temný a „něco“ tam je!! 
Kořeněná, magická středa: HŘEBÍČEK – Na pomluvy, na zuby, na ochranu dětí, na vrásky i na kouření 
Maruško, ber košík! Máš šanci 
Neřešte, smiřte se, je slunovrat! 
Tak co to bylo za kytku a kdo vyhrál psy? 


Diskuze


Pro vkládání příspěvků je potřeba se přihlásit či registrovat.
Avatar
post Zaslal: 09.09.2017 13:26
 

V Prazske ZOO jsem nebyla,  ale urcite se tam zajedem podivat, ty fotky me namlsaly :) ted jsme podvakrat byli ve Dvore,  ptz. tu mame za kopcem. A z ni jsme teda taky nadšení ❤

 
post Zaslal: 02.09.2017 12:11

Odpověď na příspěvek #210390
Uživatel: Dariada

Michalko, ve všem s tebou souhlasím, Pražská zoo je jedna z mála,...
 

Jo?? Tak to se jdu hned podívat !Ok Děkuju!

 
Avatar
post Zaslal: 02.09.2017 10:45
 

Michalko, ve všem s tebou souhlasím, Pražská zoo je jedna z mála, kde necejtim úzkost a lítost nad zvířaty :) je tam vidět smysl a dobrý úmysl. Jestli chceš poznat pana ředitele líp, právě se na jeho fcb stránce vymýšlí nové jméno pro Zubra, prý musí být na Pr... a pan ředitel je docela vtipálek :D je to fajn chlap!

 
post Zaslal: 02.09.2017 09:52

Odpověď na příspěvek #210388
Uživatel: PETOLI

Ano  ředitelem je p. Bobek, ale pan Fejk tuhle renesanci ZOO odstartoval... ale je tedy...
 

ROFL

 
post Zaslal: 01.09.2017 23:10
 

Ano  ředitelem je p. Bobek, ale pan Fejk tuhle renesanci ZOO odstartoval... ale je tedy fakt, že za současné vlády pana Bobka, ZOO stále víc a víc prospívá, a přichází s novinkami v rámci dalšího zainteresování zájmu dětí. Byla jsem nedávno  s malým a oba jsme byli tak nadšení a byl to pro nás ten nejkrásnější celodenní výlet. Je to tam tak příjemné, že ano přesně člověk by tam i přespal. Pro nás jednoznačně gorilí pavilon, Údolí slonů krása, nádhera...Celý den je možné strávit v pražské ZOO a člověka to neomrzí...jo a ty želvy, snad žerou Arginmax, protože pokaždé hekají jak o život, kdykoliv jsme v ZOO byli...Laughing no ale jak to vysvětlt 5letému dítěti, takže jsem na otázky typu: Mami, a proč ty želvy po sobě tak lezou? Odvídala: "To víš, ta jedna je tak těžká, že ta druhá jí nemůže ani odtlačit, tak do ní zezadu tak šťouchá, a přitom heká, protože je ta druhá hroóźně těžká." Zatim to malý dál nezkoumalLaughing a moje odpověd jej uspokojila...

 
post Zaslal: 01.09.2017 19:11

Odpověď na příspěvek #210384
Uživatel: átéčko

Miroslav Bobek.
 

Miroslav Bobek je možná také dobrý, ale to, co tam bylo a není, tedy tu výraznou změnu, bych panu Fejkovi velmi nerada upírala. Wink

 
Avatar
#210384
Ředitelem pražské zoo je pan

átéčko
Zaslat zprávu
Přidat do přátel
post Zaslal: 01.09.2017 18:57
 

Miroslav Bobek.

 

Sobotní příloha

Poslední vydání

Poslední příspěvky k článkům

Komerční tipy

Nejnovější diskuse

Včera a předevčírem

Vaše TOP články

Nejčtenější články

Komentáře - Popelnice

Komentáře - Bazar

TOPlist