Seřadit dle: Seřadí článly sestupně (Z-A, 10-1)


S Miškou (Finčem)

Kde bude rajče? V zelenině nebo v ovoci?

nahled

Rajče jedlé, neboli lilek rajče. Lidově jim říkáme rajské jablíčko, rajčátko, rajče. Botanicky se nazývá Solanum lycopersicu. Patří do čeledi lilkovitých a pochází z Ameriky. 

více... 1.07.2017
S Michaelou

Chloupky pro krásu, pro zdraví, na ochranu…

nahled

…a že jsem vás dostala? Že jste si, holky myslely, že budeme řešit novou depilační metodu či něco podobného? Klidně můžeme, a můžeme řešit cokoli kolem nejrůznějších tělních porostů, ale jindy. Hrdými majitelkami našich dnešních chloupků, jsou jiné dámy – Kopřivy.

více... 20.04.2017
S Michaelou

Šafrán: Je opravdu tak vzácný? Ano, je!!

nahled

Kolikrát jste při přípravě jídla použili šafrán? Myslím, že šafrán, je skoro frekventovanější v mluvnici, než v kuchyni. „Je toho jak šafránu". Jistě to úsloví znáte. Co je na něm tak vzácné, že se stal příslovečným? Třeba vás bude zajímat, že: …

více... 6.04.2017
S Michaelou

Hele! A pak, že se přání neplní…

nahled

Bolí mě úplně všechno, i kořínky vlasů. Ale vůbec to nevadí. Toto je nadšený článek! Odhaluji tajemství, které Verča stejně nějakou záhadou už odhalila. Jo, mám bránu! Zjistila jsem, že funguju na náhody. A zrovna já, která na ně nevěřím. Zvláštní.

více... 13.03.2017
S Michaelou

Máte kočku? A…

nahled

Skoro bych řekla, kočka do každé rodiny. Ano, když ne pro radost, tak rozhodně pro zdraví. Vaše i kočky. O felinoterapii se nemusím zmiňovat, víme všichni, jak blahodárně působí kočka coby sedativum … ano sedět s kočkou je zdravé, takže sedativum jak má být… a přede vaše kočka?

 

více... 8.03.2017
S TorouTorouTorou

Kočka - posel jara

nahled

Naši předkové dokázali rozklíčovat mnoho signálů, kterými jim příroda naznačovala, co na ně chystá. Novodobí meteorologové na to jdou nejnovějšími moderními technologiemi za pomoci zemi obíhajících družic a mnohdy na tom jsou obdobně jako ti, co se rozhodli přepočítat sukýnky cibuli, aby zjistili, jaká bude zima. Já na to jdu od lesa. Tedy od kočky. 

více... 20.02.2017
S Michaelou

Když Kim, tak já taky!

nahled

Odkloňme se od závažných témat, nalaďme se jarně a pozvěme něco humoru a nadsázky do dnešního vydání… Původně jsem vám chtěla povědět, jaký jsem Mičurin, jak mi roste liči, a jak jsem nakoupila včera hromady semen…

více... 17.02.2017
S redakcí

Bylinky jsou lékem téměř na všechno

nahled

Bylinky již odedávna patří do života lidí. Kromě dochucování pokrmů v kuchyni, už i naši předkové znali jejich léčivou moc a přesně věděli na jakou nemoc kterou bylinku použít. Lidové léčitelství bylo v této oblasti velice vzdělané. S moderní medicínou se tato důvěra v přírodní cestu pomalu vytratila, ale v posledních letech se lidé k přírodním metodám léčby opět začínají obracet. 

více... 7.02.2017
S Michaelou a hostem

Nepřítele utancuji. Potkan

nahled

Říkala jsem si, že po těžkých tématech se hodí nějak odlehčit a načerpat síly v přírodě. Udělám to v dnešním vydání hned dvakrát. Jednou teď a jednou ještě ráno u kávy. Bude příroda. Co třeba krysy? Nebo potkani… Ne??? A co o nich víte? Já třeba potkany miluji! 

více... 1.02.2017
S Ječmou

Díky medojede! Poznámka autora - článek je pro psy

nahled

Tak jsem tady, abych se s vámi po nějaké době opět podělil o cenné zkušenosti. Asi bych požádal, abyste teď k monitorům přizvali své psy a vy, lidé, laskavě nečetli, protože to nejsou právě informace pro vás. Vy máte svůj článek každý den. 

více... 11.01.2017
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>

Sobotní příloha

Poslední vydání

Poslední příspěvky k článkům

Komerční tipy

Nejnovější diskuse

Včera a předevčírem

Vaše TOP články

Nejčtenější články

Komentáře - Popelnice

Komentáře - Bazar

TOPlist