Seřadit dle: Seřadí článly sestupně (Z-A, 10-1)


S Michaelou

Za hodinku začne "VELKÁ"

nahled

Je to tady na Popelkách už taková říjnová tradice. Prostě VELKÁ PARDUBICKÁ je událost a my jí většinou s některými z vás pravidleně sledujeme. Nerada bych to porušila. SÁZÍM NA MLADÉHO VÁŇU. Protože naše dostihová legenda se bude tentokrát jenom koukat.

více... 8.10.2017
S Michaelou

Bezinkový zázrak pro chladné večery – recept! /plus bonus/

nahled

„Před lékařem smekni, před bezinkou klekni“, říkala … jistě, uhodli, moje babička. Faktem je, že to v průběhu roku obměňovala, a že klekacích bylinek bylo hodně. Kdybych měla klekat před každou, u které to babička doporučovala, byla by ze mě asi klekánice. Nicméně, bezinka zdravá je, a jak! Babička dělala likér. Dělám ho roky. Tady je!

více... 25.09.2017
S Edou

Jsem doma. Dík! Edík

nahled

Já to věděl!! Já to věděl, že jsem se nenarodil pod nějakou temnou hvězdou. Vždycky jsem si říkal, že jsem štěně štěstěny. A nepřešlo mě to, ani při té lapálii s kyčelními klouby, které mám operované a jeden mám tak nějak přidělaný napevno. A měl jsem pravdu. Dočkal jsem se a trvalo to jenom necelý rok.

více... 14.09.2017
S Michaelou

Pražská ZOO – klobouk dolů, pane Fejku!

nahled

Na víkend jsem vám připravila vydání celé přírodní a také takové tipové, výletové i informační. Původně jsem myslela, že dám své tipy do jednoho článku, ale bylo toho tolik, že by byl moc dlouhý a vlastně by to ani nešlo. A tak prosím přijměte na tento víkend ZOO v hlavním menu a motýlky v Ranní kávě. Bude to tak lepší.

více... 1.09.2017
S Michaelou

Tak zase příště, Vlaštovkovi!

nahled

Několik krásných a velice podnětných dnů jsme prostřednictvím kamery strávili na Popelkách s vlaštovčími rodiči, kteří se usadili v pokoji dcery Mirabelky, jedné z vás. Sledovali jste s námi všechno od začátku. Stavbu hnízda, první vajíčko, poslední vajíčko... první miminko i malého Kalimera…(ten, co měl na hlavě skořápku).

více... 29.08.2017
S Michaelou

Komáři se ženili…a zpívali a ovdověli

nahled

A většinou jim jdete za svědky a možná to nevíte. Znáte to... člověk usíná a najednou se mu vedle ucha ozve ten známý kvílivý zpěv. I zapomene na lásku k přírodě a vztekle tím směrem na slepo mlátí, nic nehledíc na to, že mlátí i sebe. Brala jsem to, jako bojová zranění a mlátila dál… (zásadně nezabiju nic, co nechci jíst, nebo co nechce jíst mě – komár naplňuje bod dva) …zvuk zesílil až tak, že jsem si řekla, že snad ta „ženská“ volá o pomoc. Možná spíš ale řvala „miluji tě“.  

více... 28.08.2017
S Michaelou

Vlaštovky u Kačky: Máme mimi!!!

nahled

Je až neuvěřitelné, jak naprosto přesně má všechno příroda naplánované. A je fascinující, když člověk může vidět, jak pramalý rozdíl, je mezi ním, a jinými živými tvory. Když jsem pro vás s mamkou vlaštovkou psala článek Rozhovor vlaštovka - vím, jak na nemocné oči, společně jsme spočítaly, že miminka by se měla narodit kolem sedmého srpna, s ohledem na to, kdy byla jaksi přednarozena. A fakt jo!

více... 8.08.2017
S Michaelou a hostem

ROZHOVOR: Vlaštovka – Vím, jak na nemocné oči

nahled

To víte, mateřské povinnosti jsou náročné a tak jsem musela čekat, než si jeden z vlaštovčích rodičů, hnízdících právě tady, v ložnici dcerky mé kamarádky Míši, udělá čas na plánovaný zvířecí rozhovor. Protože mamka vlaštovka od chvíle, kdy společně s taťkou dostavěli hnízdo, prakticky pořád hlídá budoucí tři miminka a nikam nechodí, poskytla exkluzívní rozhovor pro Popelky ona.

více... 31.07.2017
S Michaelou a hosty

Pan a paní Vlaštovkovi – MÁME VEJCE!

nahled

MIMOŘÁDNĚ MIMOŘÁDNÉ VYDÁNÍ

Když jsem včera přijela, koukla jsem ke Kačce na vlaštovčí manžele, vlastně jen ze zvyku, protože už bylo dost večer a co jsme tak stihly zatím pozorovat, holky tam přes noc nikdy nebyly. Vždycky přiletěly až ráno. Tentokrát tam byly. Řekla jsem si, že to je zajímavý detail, a že vás, až budu vydávat další reference, určitě informuji…

více... 22.07.2017
S Miškou (Finčem)

Kde bude rajče? V zelenině nebo v ovoci?

nahled

Rajče jedlé, neboli lilek rajče. Lidově jim říkáme rajské jablíčko, rajčátko, rajče. Botanicky se nazývá Solanum lycopersicu. Patří do čeledi lilkovitých a pochází z Ameriky. 

více... 1.07.2017
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>

Právě teď

Dnešní vydání

Poslední příspěvky k článkům

Komerční tipy

Nejnovější diskuse

Včera a předevčírem

Vaše TOP články

Nejčtenější články

Komentáře - Popelnice

Komentáře - Bazar

TOPlist