Seřadit dle: Seřadí článly sestupně (Z-A, 10-1)


S Michaelou

Chov králíků krátí údy

nahled

Můj bývalý dlouholetý přítel a otec Johanky je především zpěvák. Svůj talent vkládá do rockové muziky a lze říci, že úspěšně.  Jak z popisu vyplývá, není chovatel. Nechápala jsem proto, po té, co se vrátil od rodičů z Moravy, jeho výrok: „Takže podívej se. Máme zahradu? Máme. Máme rádi maso? Máme. Jsme bohatí? Nejsme. Tedy využijme umu a postarejme se o některé produkty sami“.

více... 26.08.2011
S Michaelou

Pochopte to, berušky nekoušou! Jsou ale prudce jedovaté!

nahled

Dlouho jsem včera na zahradě na příchod paní Berušky nečekala. Na domluvenou schůzku v půl jedné odpoledne přiběhla s omluvou jen o pět minut později. „Velice se vám omlouvám za malé zpoždění. Měla jsem nepředvídanou situaci s ptákem. Musela jsem chvilku propadnout katalepsii, ale už je všechno pořádku“, řekla a pohodlně se usadila ke třem desítkám mšic, které jsme jí připravili.

více... 23.08.2011
S Míšou (Finčem)

Recepty ze solanum tuberosum :-)

nahled

Okurková sezóna nám odchází a bramborová začíná. Proto jsem si řekla, že bychom si mohly vyměnit pár bramborových tipů na večeři. Já osobně mám bramborová jídla velmi ráda. Třeba takovému levnému jídlu, jako je „brambor – zelí - uzené“ zamíchané pořádně do sebe, nikdy neodolám. A o bramborovém guláši ani nemluvě. 

více... 22.08.2011
S Renatou

Pečený čaj. Lahůdka bez rodokmenu?

nahled

Pečený čaj byl hitem loňského podzimu a tak jsem neodolala a letos se na jeho výrobu svědomitě připravila, včetně loňských nepříliš zdařilých pokusů a mnoha, mnoha teoretických znalostí. Skleničky s obsahem nápadně připomínajícím kořeněný kompot jsou prostě super! V sychravém dni ji totiž stačí otevřít, šoupnout pár lžiček obsahu (čím víc, tím líp, já jsem nenažranec!) do hrníčku a zalít horkou vodou. Báječný ovocný „pečený“ čaj je na světě.

více... 16.08.2011
S Michaelou a Tomem

Našli jsme „houby“, ale bylo to krásné!

nahled

VÍKENDOVÁ PŘÍLOHA

Pokud máte jakékoli připomínky k denní době kterou jsme si vybrali pro uspořádání honu na houby, pak vězte, že to byla strategie.

Chtěli jsme houby zmást.

Každý malý klouzek totiž dneska ví, že na houby jezdí lidé ráno. Proto jsme volili rafinovanou lest neočekávaného útoku.

Přece i sebechytřejší bedla by nečekala, že ji někdo půjde hledat po páté odpoledne. 

více... 14.08.2011
S Renatou

Nudíte se? Motejte domečky pro morčata!

nahled

Aneb terapie prací.  Strávila jsem několik prázdninových dnů tím, že jsem motala domečky pro morčata. Prosím pěkně senové domečky. Při počtu našich morčat se to trošku vyplatí, protože ta jejich večeře za 120,-Kč mi přijde trošku moc. Že bych ty senový domečky prodávala? Hm… pravda, kvality těch kupovaných nedosahují ani náhodou, ale chutnají a vydrží zhruba stejně dlouho – tedy asi dvě nebo tři hodiny.

více... 9.08.2011
S Renatou

Afričtí šneci

nahled

Když jsme byli malí, v krabičce od termixu jsme se skoro ztratili. Dnes jsou nám téměř dva roky a už dávno by nás do téhle krabičky museli přepůlit nebo přečtvrtit.  Ostatně proč ne, jsme takovou druhotřídnou lahůdkou… jakože obyčejnej hlemejžď má lepší chuť, a my jsme moc tuhý. Asi jako stará kráva. 

více... 26.07.2011
S Renatou

PMS každé dva týdny! Tak to je krušný život agam vousatých

nahled

Ženská má PMS každý měsíc. Agama vousatá pak každé dva týdny včetně mužských zástupců tohoto zvířecího druhu. A že teda fakt nezávidím. Začne to jednoho dne podivným chováním, apatií a nevrlostí. Jo, tak to pořád chápu. Dalšího dne se přidá někde nějaká nenápadná odloupnutá šupinka kůže.

více... 25.07.2011
S Michaelou

Univerzální bolehoj: Jidášovo ucho!

nahled

Byl jednou jeden Jidáš Iškariotský a o něm se říká, že zradil Ježíška pro mrzkých 30 stříbrných. Jeho vinou pak Ježíšek zle dopadl. Tíhu vlastní viny, zrádce neunesl a hodil si mašli na stromě. Na tomhle stromě pak vyrostla houba, jakoby na památku celé smutné události. Divná houba. Vypadá opravdu jako ucho. I když, z vašich včerejších soutěžních odpovědí i jako …že ano..

více... 21.07.2011
S Michaelou

Když jsem šel z hub, dostal jsem SLINTAVKU!

nahled

Tak předně, houby je třeba tepelně upravit.... "Všechny houby jsou jedlé, ale některé jen jednou“. Morbidní, leč pravdivé. A navíc, v tomto období, tak jako každý rok už zase aktuální. Navzdory všudypřítomné osvětě jsou stále mezi námi jedinci, kteří v rámci roztomilé lesní ruské rulety končí na pohotovostech, internách a bohužel i v podobě písmenek na leštěném mramoru…

více... 20.07.2011
<< < 20 21 22 23 24 25

Právě teď

Dnešní vydání

Poslední příspěvky k článkům

Komerční tipy

Nejnovější diskuse

Včera a předevčírem

Vaše TOP články

Nejčtenější články

Komentáře - Popelnice

Komentáře - Bazar

TOPlist