"MYŠÍ MIMI"...

Mám v bytě myš. Normálně bych to řešila pastičkou nebo jedovou nástrahou. Ale proti svému přesvědčení tuto myš neláduji kumatoxem, nýbrž čerstvým kravským mlíčkem tělesné teploty několikrát denně. Je veliká jako třešeň, má zalepená očka a bůh ví, proč jsem podlehla otřepanému a pochybnému argumentu: „Mami, přeci bys jí nenechala umřít.“ Nebudu odpovídat, stačí, že se o ni starám.

Myšátko v podstatě našla neteř.

 

Leželo před školou, lezli po něm mravenci a v holčičkách vzbudilo pečovatelský komplex. Zubožené zvířátko očividně bez maminky deroucí se o život donutilo spolužačku k hysterickému pláči nad zmařeným životem a nespravedlností přírody.

 

Maminku, která sledovala svou dceru s kamarádkou, nenapadlo nic lepšího, než myšku přinést domů a pokusit se jí zachránit.

 

Chudáci mravenci, museli si najít k večeři něco jiného.

 

Se sestrou jsem se viděla o víkendu. Myš měli sebou. Spala v krabičce na kousku froté, kam neteř napsala fixou  „MYŠÍ DEKA“.

 

17804MDY.jpg

 

Pokusili se jí nakrmit.

 

Chleba nějak nepochopila, natož, co s ním má dělat ... Když si ode mě vzala jahodu a trochu mléka, vzala to sestra jako znamení, že jsem předurčena k záchraně toho nebohého hlodavce. Neteř se s informací, že se myši zbaví, srovnala celkem rychle a bez protestů a předali mi jí v krabičce s nápisem“ MYŠÍ MIMI“.

 

Sestra odjela, myš zůstala.

 

Když se děti nedívaly, pokusila jsem se jí nabídnout kočce. Jenomže, co byste chtěli po té dvacet let staré šelmě. Čuchla k ní, ale pochybuji, že si ve svém věku ještě vzpomněla, kde už tu vůni jenom cítila. Zamňoukala, patrně na znamení, že jestli to má spolknout, tak by prosila předžvýkat, jelikož posledních pár špičáků vytrousila loni. 

 

Anebo to všechno bylo znamení, že si jí fakt máme nechat.

 

Dětí zavýskaly radostí, protože jsou každé víkendové ráno pečlivě masírovány animáky, kde se to srandovními myškami jenom hemží. Patrně podlehly dojmu, že až povyroste, bude se srandovně honit s kočkou a cpát jí dynamit do tlamy.

 

Dostala jméno Jerry.

 

17803ZTY.jpg

 

Cestu do Hradce přežila celkem bez újmy. Nevlastním kapátko, ale myšátko se spokojilo, když mléko vykusovalo a vylizovalo z mé ruky, kam jsem si ho napatlala. Zbytek rozpatlalo samo, jelikož očka má ještě zalepená a očividně nemá ponětí, kde se ocitlo.  Dětem jsem opakovaně a důrazně vysvětlila, že se žádné story, jako Ratatouile nebo Mickey Mouse nekoná a jakmile se vyhrabe z nejhoršího, prozře, povyroste, tak půjde z domu.

 

Stejně si myslí, že vyměknu a myš s námi dožije do myšího důchodu.

 

Prozatím to má dost nahnuté, ačkoliv mu poskytujeme servis jak v pětihvězdičkovém hotelu. Holt vypadlo z hnízda dřív, než by bylo záhodno a patrně se tak nedožije věku, kdy by po sobě jako krásný a zdravý myšák mohl zanechat něco sirotků, až bude dekapitován pastičkou. 

 

Docela bych tomu myšímu mimi přála, aby se dožil momentu, kdy ho slavnostně vypustíme do přírody, aby mohl někomu zničit svatební šaty pečlivě ukryté na půdě, úrodu mrkve nebo zasytit kočku.

 

Když tak přemýšlím nad osudem a karmou, říkám si, jestli to nebyl osud.

 

Ne, jak si myslí sestra, že jsme si souzeni, protože mou jahodu žral a její chlebík ne. Spíš jako protiúčet za ta kvanta jedových nástrah, které jsem letos rozmístila na zahradě, když jsem se definitivně rozhodla, že končím s biozahradou a začínám s „malým chemikem.“

 

ToraToraTora


9373OTY.jpg


 


Hodnocení článku

Hodnotilo 12 čtenářů průměrem 4.67 bodů z pěti


Čtěte také:

Je podzim hezký? Není! 
Jsem doma. Dík! Edík 
Kořeněná, magická středa: PEPŘ – Válečník vyvažovaný zlatem 
Seriálek s chutí dálek: SALAK 
Ujela jsem na majoránce aneb čaj opravdu funguje! 


Diskuze


Pro vkládání příspěvků je potřeba se přihlásit či registrovat.
Avatar
post Zaslal: 28.06.2015 08:10
 

Ahoj Toro, 

jak se daří Jerrymu? Smile

 
post Zaslal: 25.06.2015 20:23

Odpověď na příspěvek #143633
Uživatel: Birliban

Clanek je v archivu K ranni kave. :)
 

Jé děkuji, tak tam mě to hledat nenapadlo. To jsem, ale mák.

 
Avatar
post Zaslal: 25.06.2015 14:06

Odpověď na příspěvek #143621
Uživatel: Bety

já vím, nepatří to k tomuhle článku, ale poradí mi někdo...
 

Clanek je v archivu K ranni kave. :)

 
post Zaslal: 25.06.2015 12:14
 

já vím, nepatří to k tomuhle článku, ale poradí mi někdo kam zmizel článek o Surikatech? Marně jej již druhý den hledám. Díky

 
Avatar
post Zaslal: 25.06.2015 02:43
 

Nevim, jestli ctes anglicky, asi ano. Ale jen pro jistotu - doporucuji krmit kazde dve hodiny, maji pry malinkate zaludky.

A prosim informuj nas.

 
Avatar
post Zaslal: 25.06.2015 02:35
 

Nevim, jestli je to pravda,ale tady se tvrdi, ze kravske mleko muze mysku i zabit. Doporucuji formuli co je pro stenatka, nebo kotatka, naredene vodou.

http://www.wikihow.com/Care-for-Baby-Mice

 
Avatar
post Zaslal: 25.06.2015 01:38
 

Taky mam pribeh o mysickach, ale ma bohuzel smutny konec.

Pejsek, tenkrat jsme meli Dalmatince nas uzpozornil na mysku v kuchyni. S manzelem jsme se dohodli, ze ji musime dat sanci na preziti, ale ne v nasem dome.

Vydali jsme se do obchodu a shaneli past, ale takovou co se jen zavrou dvirka a mysku to maximalne poleka. Skutecne jsme ji sehnali, ale asi tak v desatem obchode. Myska se dala nalakat na kousek syru, no a pak nastala valecna porada jak vybrat pro ni nejlepsi novy domov.

Vybrali jsme lehce prumyslovou oblast, autoopravny, skladiste(samozrejne ne s jidlem), taky tam byl maly parcik a mys jsme pustili a poprali ji hodne stesti do dalsiho zivota.

Spokojene jsme prijeli domu a rekli si, jeste jednou nachystame pasticku -co kdyby?

Rano byla v pasticce dalsi myska. Bez rozmysleni jsme skocili do auta a vezli ji na stejne misto.

Jenze mys v pasticce nebyla. Zrejme se ji podarilo dostat do auta. Otevreli jsme vsechny dver, bouchali do auta, delali ramus a doufali, ze vybehla.

Doma jsme nedali auto do garaze, ale nechali otevrene dvere a taky jsme tam nachystali past. Mysky proste nebylo. O dva dny pozdeji, jsme odjizdeli na mesicni dovolenou. Meli jsme starosti, jestli ta mys neni porad v aute. Tak jsme cely ten mesic nechali auto venku, treba se s tama dostane ven, pokud tam jeste je. Nedostala. Nasli jsme ji mrtvou a skoro jsme zaslzeli. Skoda.

 
post Zaslal: 24.06.2015 13:44

Odpověď na příspěvek #143202
Uživatel: Hadatko

Krásný článek, jsem se nasmála....to nabídnutí kočce...
 

Ve zveráku se zvířátka na mazlíčky nedoporučuje kupovat, neb se podporuje to, že jejich rodiče jsou chováni v nevyhovujících podmínkách, které hraničí s týráním (absolutně nevyhovující prostor, strava, neustálé rození až se samice urodí k smrti, příbuzenské páření...). Většinou ti tam poskytnou informace jen takové, které podpoří jejich prodej a ne to, co zvíře ve skutečnosti potřebuje. Jinak by nemohli ve zverácích mít potkany umístěny v terárcích, která jsou pro ně nevyhovující a ohrožují jejich zdraví, byli by rozdělení podle pohlaví a nestávalo by se, že si donesete samičku nakrytou jejím vlastním sourozencem (a poznali by tam alespoň pohlaví zvířat a netipovali by to), neprodávali by je jako mazlíčky kteří mohou být sami - ani samec potkana nemůže být sám, na jiné samce si v pohodě zvykne, když je dodržen postup seznámení.. 

 
post Zaslal: 24.06.2015 13:36
 

Co vím, tak u potkanů se doporučuje lipánek (ne pribiňák), nebo neslazené tatra mléko tuším, že je to výživnější a stravitelnější než obyč kravské mléko.. Držím prtěti palce, ale nemyslím si, že by měla být myška vypuštěna do přírody, neb jí budou chybět znalosti získané výchovou myší mámy.. Myši žijí tak 2 roky, což není zas tak dlouhá doba..

 
Avatar
post Zaslal: 23.06.2015 21:25
 

Není to náhodou mládě osmáka degu,je to chlupaté a i velikostně by to odpovídalo ,jen ty oči mi nesedí,osmáčata vidí hned od narození.Jinak přeji Jerrymu ,nebo Jerrynce hodně zdaru do života.A myší máme hodně trpělivosti.

 
Avatar
post Zaslal: 23.06.2015 18:54
 

Jerry drž se :-) !

17824OTF.jpg

 
Avatar
post Zaslal: 23.06.2015 17:59
 

Má moc pěkné jméno -  Jerry.

 
Avatar
post Zaslal: 23.06.2015 15:37

Odpověď na příspěvek #143164
Uživatel: Michaela Kudláčková

 super na črstvém vzduchu mu bude fajn.  .. Drahá Toro, moc Ti...
 

ROFLROFL Míša mě pobavila...máááma Ok. I když Míša je zrovna taková máma všech opuštěných zvířátek a ptáčků a to slovo by si jistě zasloužila slyšet Pohladit

 
Avatar
post Zaslal: 23.06.2015 15:35
 

Krásný článek, jsem se nasmála....to nabídnutí kočce :-), já jsem tedy obranář na vše živé a je mi i líto křečků ve zverimexu...:-( co jsou potom jako potrava  pro hady...Jinak krásná malá myšička Pohladit, není to miminko potkana ? Držím palce, aby z něj vyrostl pořádný myší řízek Wink a prohlodal se zpátky do světa přírody !

 
Avatar
post Zaslal: 23.06.2015 13:56
 

Miminku i mamince drzim palce :). Love it

 
Avatar
post Zaslal: 23.06.2015 13:51
 

Já bych jí nechala na hraní kočce. Embarassed

 
#143182

post Zaslal: 23.06.2015 12:40
 

Měly jsme doma též malé bílé tancující (zmutované) myšky, křečíky aj.mini živočichy.

A pak v zaměstnání četla opakovaně epidemiologická hlášení a doslova zírala.

Z epidemiologického hlediska i obecně známého jsou myši považovány za velmi rizikový faktor pro vznik závažných nejen alimentárních onemocnění.

Počet onemocnění přenosných na člověka

se pohybuje okolo 30.

např. leptospiroza, salmoneloza, virová encefalitida,roztoči, blechy).

Kvalitní a skrytý rezervoár chorob...

 
Avatar
post Zaslal: 23.06.2015 12:21

Odpověď na příspěvek #143164
Uživatel: Michaela Kudláčková

 super na črstvém vzduchu mu bude fajn.  .. Drahá Toro, moc Ti...
 

Laughing "máááma"

 
#143177

post Zaslal: 23.06.2015 11:37
 

Toro,

článek je moc hezký, ale já myšičky nemusím, já se jich bojím.

Tato je zatím neškodné mímo, ale ty dospělé, tak ty nenene..Wink

 
post Zaslal: 23.06.2015 09:43

Odpověď na příspěvek #143159
Uživatel: ToraToraTora

Myška,pokud přežije, bude patrně odvezena na venkov, na čerstvý vzduch. Doma...
 

Ok super na črstvém vzduchu mu bude fajn.  .. Drahá Toro, moc Ti držím palce. Hlavně ať se daří a Jerry pořádně papá.

 

Brzy rozlepí očka a za pár dní řekne "máááma". Laughing

 
Avatar
post Zaslal: 23.06.2015 09:07
 

Myška,pokud přežije, bude patrně odvezena na venkov, na čerstvý vzduch.

Doma hubím mravence, myši, slimáky, všechno. Ale venku, kde je to jejich , tam, nechť si dělají ino, co chtějí a klidně ve stohlavých stádech.

 
Avatar
post Zaslal: 23.06.2015 08:48

Odpověď na příspěvek #143149
Uživatel: Marca

Teda to jsem se nasmála..a co vypustit pak Jerryho někam do lesa? Vaše...
 

To mi ještě prozraď, co ten pán na to? Wink

Asi se ho ochotně neujal, aby mu doma vytvořil JIP.....Pohladit

 
Avatar
post Zaslal: 23.06.2015 08:26
 

Teda to jsem se nasmála..a co vypustit pak Jerryho někam do lesa? Vaše zahrádka plná nástrah na zničení myší, nevím nevím...

Taky jsme zachraňovali lecos..je to prostě krásný..i ta myš je živý tvor.

Moje známá zachraňovala holuba sraženého autem v Praze..opakuji v Praze! Bála se, že jí ujede autobus a teď co s  ním..nenapadlo jí nic jiného, než zazvonit na první barák a se slovy prosím pomozte mu, on je zraněnej, nabízela udivenému pánovi holuba na ruce..v Praze, že..kde..cituji s filmu Vesničko má středisková, .."tam ti nepovolej holuby, páč jim serou na sochy"..no a nejen na sochy ale i na balkony, parapety a podobně

Tak ať se myšákovi daří..nakonec, proč nemít místo bílých myšek, hnědou myšku...;) 

 
Avatar
post Zaslal: 23.06.2015 08:16
 

Jejdanánku.....Pohladit , to je krásný mimino!!

No vzpomněla jsem si na sebe, taky jsem jako školačka všechno živé a opuštěné nosila domu....Wink

Teda Toro, Ty nikdy nezklameš!!

Když se děti nedívaly, pokusila jsem se jí nabídnout kočce ROFL

Tvoje příběhy ze života, už by taky vydaly na knihu......! Ok 

 
Avatar
post Zaslal: 23.06.2015 01:05
 

zdravím a přeju hodně štěstí ... na křeččí miminka nám veterinář doporučil koupit "kočičií mléko" - že prý hlodavci mají mléko tučné a toto je důstojnější náhrada a masírovat bříško kvůli vyprazdňování ... a povyrostlejší osmáčata pak skvěle baštila ovesnou kaši Laughing  každopádně držím palce

 
post Zaslal: 23.06.2015 00:13
 

Toro, to je pecka!! To je krásný miminko! Myslím, že to bude spíš maličké hrabošátko.

 

Kdybys cokoli potřebovala, napiš. Love it

 

Právě teď

Dnešní vydání

Poslední příspěvky k článkům

Komerční tipy

Nejnovější diskuse

Včera a předevčírem

Vaše TOP články

Nejčtenější články

Komentáře - Popelnice

Komentáře - Bazar

TOPlist