Kočka v tekutém stavu

Už jste někdy odčervovali kočku? Nebo odblešovali? Nebo se jí pokusili třeba vykoupat? Pokud ano, tak se už asi smějete a nemusíte číst dál. Pokud jste se pokusili byť o jedinou z výše jmenovaných činností, víte všechno a netřeba nic dodávat. Protože kdo nezažil, stejně neuvěří.

 

Já taky nevěřila, dokud jsme si kočku jednou nepořídili. Vlastně jsme měli takovou mlhavou představu, že se míca bude placatit kolem baráku a ze samé vděčnosti přinese občas myšku, krtka nebo se přijde otulit a zamrunět.

 

27285NjY.jpg

 

Myšky z počátku nosila, předla a snědla všechno, co jsme před ní předložili.

 

I když toho bylo určitě víc, než jsme si představovali u zvířete, které mělo být živo z ulovených škůdců, jejichž řady s příchodem micky rozhodně neprořídly.

 

Nejenom že naši vůli to zvíře od začátku naprosto ignorovalo, časem jsme zjistili, že si nás i celkem ochočilo. A původně venkovní kočka měla zakrátko v obýváku své křeslo, svůj pelíšek a pevně danou dobu krmení, kterou si stanovila sama bez ohledu na to, kdy skutečně vstáváme.

 

Původně bezúdržbové zvíře jsme se rozhodli tedy milovat stejně intenzivně, jako nás ignorovalo a zahrnuli jsme jej láskou a péčí.

 

Kočka má devět životů a vždycky dopadne na všechny čtyři a vidí v noci…..ale věděli jste, že se umí změnit do tekutého stavu? Ne? Zkuste ji odčervit.

 

Původní plán prostě jí podat tabletku, kterou sežere z naivity, hladu nebo ze zvědavosti vzal záhy za své. Kočka není blbá. Ovonět tabletku šunkou, špíčkem nebo snad syrovým masem…

 

Kočka není blbá.

 

Nebudeme lakomý a trochu toho kvalitního uzeného obětujeme. Vidět kočku jak z důmyslné šunkové rolky jazykem vypreparovává odčervovací tabletku, je jako vidět poprvé v osmdesáti moře. To vás dostane. Kočka fakt není blbá. Nevadí, obětujeme steak. Vyřízli jsme malou dírku do kusu čisté hovězí svaloviny. Nebýt v něm odčervovací tabletka, to zvíře by možná panáčkovalo nebo recitovalo Máchu, aby ho dostalo. V podstatě ho dostalo. Ale nejdřív za pomoci jazyku, drápu a celkem krkolomného pohybu spodní čelistí….vyplivlo tabletku.

 

Vzala jsem micinu do náruče, že jí do tlamy tu tabletku prostě nacpu.

 

Nevím, kudy mi protekla, ale než jsem se rozkoukala, kočka nikde. Našli jsme ji, vzala jsem ji znovu do náruče, že jí tam tu blbou tabletku nacpe mamka a já budu držet. Kočka mi protekla jak kýbl teplý vody kdesi mezi prsty. Přimáčkla jsem jí k podlaze rozhodnutá jí dát sežrat tu tabletu i s celofánem….ale bylo to jako ležet na vodní posteli. Zkuste zatlačit na vodní hladinu…rozestoupí se. Tu tabletku jsme si mohli sežrat sami. Když už už měla tabletku v krku, jako by jí změkly kosti, odešla a byla dávno pryč, když jste ještě měli pocit, že ji pevně držíte.

 

Vím, že jsou kočky mrštné, hbité, pružné a neodčervitelné.

 

Když se asi na dvacátý pokus ta kočka opět pokusila protéct těsným sevřením mé slovanské náruče, byla už tabletka tak oslintaná, že se mi rozpouštěla na prstech. Napadlo mne jí tu bílou kaši vetřít do kožichu, jistě by se olízala. Ale to o čistotnosti koček jsou jen pověry, které vymýšlí někdo, kdo ještě neviděl tu naši labužnicky vyspávat snídani na hromadě uhlí.

 

Chtít odčervit kočku, znamená rozpoutat peklo.

 

27286YzZ.gif

 

Kočka byla zválená, naštvaná a výhružně hučela v koutě pod křeslem jak dobře táhnoucí pilinová kamna. Já byla orvaná, poškrábaná a zpocená s rukama upatlanýma slizem z její tlamy a zbytky odčervovací tablety všude.

 

Nechtěla jsem zavdat na doživotní závist, protože micka byla mladá a hrozilo, že se mi bude dalších dvacet let mstít. Tak jsem jí na usmířenou pod křeslo hodila kousek hovězího. Asi jí vyhládlo, protože si ho po delším váhání vzala. Napadlo mne, že jsem si ani neumyla ruce a mám na nich zbytky toho odčervovacího prostředku. Do plátku masa jsem si tedy otřela ruce jak do ručníku a pak jí ho po kouscích celý zkrmila.

Bylo dobojováno.

 

Kočka vyhrála svůj dvě stě gramový steak. Já pocit, že jsem jí odčervila.

 

ToraToraTora

9373OTY.jpg


 


Hodnocení článku

Hodnotilo 9 čtenářů průměrem 4.56 bodů z pěti


Čtěte také:

„Já viděl divoké koně“ my zase pratuříky! 
Houbomilci, těšte se na Slunce ve Lvu! 
Kořeněná, magická středa: LIBEČEK – do salátu, do postele i do bot 
Ne, ne, Pane Pavlove! 
Nově do kalendáře: Pršác, Bahňác, Bouřkovác 


Diskuze


Pro vkládání příspěvků je potřeba se přihlásit či registrovat.
post Zaslal: 03.12.2018 22:22

Odpověď na příspěvek #217162
Uživatel: Michaela Kudláčková

No tak to je Oscara, jestli u toho u žlutě sliní 
 

žlutě sliní proto, že má v tlamě ten prášek, já pevně držím kocoura a pevně zaklapnutou tlamu... takže Oskarový herec se právě zmůže jen na vytřeštěné a vykulené oči a žluté sliny, které vypouští přes zavřenou tlamičku a u toho ještě funí... Když to udělal poprvé, tak jsem se sámo vyděsila, jestli nemá třeba záchvat, ale bylo mi vysvětleno, že to barví ta tableta a že kočourek je héééérečka:-) Takže od té doby se nenechám zvyklat. A hlavně jsem prášek v tavenáku házím hluboko do tlamky.

 
post Zaslal: 03.12.2018 21:29

Odpověď na příspěvek #217159
Uživatel: NoraJ

Ha ha, to je krásnej příběh... nedávno jsme s kamarádkou cpaly do...
 

No tak to je Oscara, jestli u toho u žlutě sliní ROFL

 
post Zaslal: 03.12.2018 21:07
 

Ha ha, to je krásnej příběh... nedávno jsme s kamarádkou cpaly do bílé kočky živočišné uhlí.... mno povedlo se, jsem celkem zdatná v aplikaci, ale panička špatně držela kočičku, bála se, aby se ji nedělo příkoří, takže bílá číča měla celý večer černou bradičku, ale už nhe průjmíček:-)))

Já dávám odčervovací prášek, vlastně jakej koliv prášek do malého kousku taveného sýra. Ten lepí, takže kočka ač nerada, tak většinou spolkne, pravda těm co se brání držím tlamku a fouknu do nosu. Obzvlášt otrlé bojové kočky se balí do ručníku a je třeba statečně zakleknout.

A Toro představ si, že jsme měli kocourka, který papal prášky tak, že kuličku tavenáku s tabletou jsem si položila na špičku ukazováčku a miláček si ho dobrovolně slíznul...

Další mourek čas od času vystřihne záchvat, poulí kukadla a žlutě sliní... byla jsem poučena, že je to herečka a že mu nic není.

 

 
Avatar
post Zaslal: 03.12.2018 18:12
 

ROFL bavim se,  bavim ROFL taky mame v rodine takovouhle entitu .

 
post Zaslal: 03.12.2018 16:33
 

Na odčervení kočiček co se jim nedají dát tabletky jsou spoton-pipeta jen na vnitřní parazity je třeba Profender a na vnitřní i vnější třeba Stronghold.Dávají se podle hmotnosti kočky a do míst mezi zátylkem a lopatky přímo na kůži.Je zde však rozdíl v ceně za spoton si o něco více připlatíte.Smile

 
Avatar
post Zaslal: 03.12.2018 12:47
 

Kočky jsou neuvěřitelně proměnlivé a rafinované bytosti,nikdy mě nepřestanou bavit a udivovat. Smile

 
post Zaslal: 03.12.2018 10:30
 

Ano, víme... Pan Kocour je schopen předestilovat i rozdrcenou tabletu z kuřecí jater. 

 

Šušara změní ústa na panceřový poklop bojového vozidla. 

 

Znám to moc dobře. Posledně jsem jí oznámila, že jí to nechám dát nitrožilně. 

 
post Zaslal: 03.12.2018 09:22
 

Jé, kočičí téma Laughing Ano, ano. My, co spolubydlíme s nějakou kočičí výsostí, my víme Laughing 

 
post Zaslal: 03.12.2018 09:06
 
Mam dva desetikilove mainaky (MCO)... Opet jsem se zasmala. Ale trochu mi pri tom tika v oku. Nachytat se daji i zkuseni profici. Veterinarka jednou rozhodla, ze na plesnivou hlavu naseho kociciho kloucka pouzije masinku a oholi ji. I pres nase durazne varovani. Pak 14 dni nosila obvazana obe zapesti a vypadala, ze krom odborne praxe ji prestal bavit i zivot sam a s pouzitim ziletky ho chtela pravdepodobne - nepovedene ukoncit. Jinak odcervuji zasadne pipetou za krk, ale k tomu dospejete casem take :)))
 

Právě teď

Dnešní vydání

Poslední příspěvky k článkům

Komerční tipy

Nejnovější diskuse

Včera a předevčírem

Vaše TOP články

Nejčtenější články

Komentáře - Popelnice

Komentáře - Bazar

TOPlist