Hádanka pro Mičuriny

A tedy nejen Mičuriny, ale zejména třeba dendrology, protože se přiznám, že z tohoto stromu jsem rozpačitá. A velice ráda se něco dozvím. Nejsem tak dlouho na světě zjevně, protože toto, co tady roste, vidím prvně a upřímně jsem si toho napřed nevšimla. Vlastně ty botanické záhady byly dvě…

 

…jednu jsem, ale myslím už rozluštila.

 

Byla jsem totiž včera za Martinem, se kterým, jak víte, pracuji na nových Popelkách a to většinou probíhá tak, že já se tam jedu něco naučit, případně probrat svoje úchvatné nápady.

 

Jako třeba, že počasí nebude jenom pro ČR, ale přidáme Bahrajn (Birliban si to zaslouží) a taky Spojené království. To proto, že mnozí nežijí jen tady.

 

Fakt je škoda, že nelze dát všechny země na hlavní stranu, protože vím, že mnohé jste třeba ve Spanělsku, Malorce, Kanadě, Německu, Rakousku… ale to by byla ta pravá strana menu tak dlouhá, že Lovosice by proti ní byly jen ocásek.

 

Třeba na to časem přijdeme.

 

U Martina se tedy pokaždé něco naučím, něco mu dovezu, (miluje Big Mac a jahodový shake) ale mnohem víc si toho odvážím.

 

Nejsou to jenom vědomosti a dobrý pocit ze spolupráce, ale častokrát jsou to plodiny vypěstované jeho tatínkem.

 

Včera to byly ořechy, cuketa a květiny.

 

Vedle afrických fialek a naprosto úchvatného kávovníku, ze kterého jsem u vytržení,

 

26883MGE.jpg

 

 

....to byla zajímavá exotická flora, jejíž jméno nevěděl. Já taky ne.

 

Bavila jsem se do jedné do rána tím, že jsem hledala tuhle zajímavou rostlinu:

 

26882YjM.jpg

 

No přes Pachiru, Baobab a kdo ví, co všechno, jsem se propracovala nakonec k přesvědčení, že jsem si dovezla nádherný exemplář Schefflery, což je exotická dřevina, stálezelená a lehce jedovatá, ale Indiány užívaná jako léčivá, takže jsem ji umístila mimo dosah Mománka.

 

26881M2Z.jpg

 

Pokud máte ale dojem, že se pletu, budu za info ráda.

 

Na co jsem ale nepřišla, a co je dnes určitě k diskuzi, je tento strom.

 

FOTKY LZE KLIKNUTÍM ZVETŠIT

 

26880Yzl.jpg

 

On je dobře zašitý mezi dubem a šípky a tak jsem vůbec nevěděla, že tu je.

 

Každopádně jeho plody vypadají, jakoby ten strom byl něčím napadený, tedy nemocný a rodil podivné mrzáčky.

 

Spíš si ale myslím, že mám já mezeru ve vědomostech, kterou moc ráda zaplním, a že se jedná o nějaký druh… prostě, že ty šišoury, nejsou nemoc, ale norma toho stromu.

 

Listy má trošku jako meruňka, akorát světlejší a delší.

 

26879MmQ.jpg

 

Rodí toto.

 

26876MGJ.jpg

 

A právě tím, že takový plod není jen jeden, ale je jich tam hodně a všechny jsou podobné, si myslím, že strom je zdravý a já neznalá.

 

Dávám ještě více fotek a budu vděčná, když na to někdo přijde, abych věděla, co to tady roste a jestli je to jedlé.

 

26877ZmR.jpg

 

26878YzI.jpg

 

Možná budu vypadat, jako hňup, že neznám něco, co je úplně nejvíc známé, ale prostě fakt neznám, no cool

 

Děkuji a přeji krásný den, Popelky!

 

Michaela Kudláčková


vizitka Kudláčková


 


Hodnocení článku

Hodnotilo 7 čtenářů průměrem 3.29 bodů z pěti


Čtěte také:

Nerostou. Ale mě nedostanou! 
Odborníci mezi stromy 
Proč ne třeba kozyklec? 
Rozrůstáme se do polí. K Ječmenovi přibyl Žito 
Seriálek s chutí dálek - MARACUJA 


Diskuze


Pro vkládání příspěvků je potřeba se přihlásit či registrovat.
Avatar
post Zaslal: 13.09.2018 18:49
 

Miško, jestli není ta tvoje jako ta moje celoročně kvetoucí, tak kvete jen cca březen - duben a asi jen 14 dní

 
post Zaslal: 13.09.2018 10:09

Odpověď na příspěvek #216142
Uživatel: NoraJ

Míšo, možná je to na jaře kvetoucí, a ty ses stěhovala v...
 

Ano, já se stěhovala v srpnu, ale jezdila jsem tady pracovat od tátovy smrti. Tedy od června. Kvétoucí magnolii bych nepřehlédla, ani zašitou v dubu. 

 

Nikdy jsem její plody neviděla, jenom květy který miluju. 

 

Se těším na jaro!!Love it

 
post Zaslal: 13.09.2018 09:49
 

Míšo, možná je to na jaře kvetoucí, a ty ses stěhovala v létě, ne? Mně ty listy a vzhled přijdou jako u letního druhu, ale jestli je v těsném sousedství okolních dřevin, tak je maskovaná. Je to solitérní strom, nejvíc vynikne když má kolem sebe dost místa a taky tak lépe prospívá. Vidíš jak je Vesmír úžasnej? chtěla si magnolii, tak ti ji dopřál:-) třeba časem zjistíš, že máš v zahradě i další špeky...

 
post Zaslal: 13.09.2018 09:45
 

Holky děkuju!!! Tak magnolie ... !! Jak já po ní vždycky toužila... jen nechápu, kdy kvetla, protože to bych si rozhodně všimla.

 

Fakt, že jsem ji nepoznala, bude daný tím, že jsem jí nikdy neměla, a pokaždé ji obvovala někde, kde jsem ji viděla kvést, když jsem tam tudy jela. 

 
Avatar
post Zaslal: 13.09.2018 05:16
 

šeflera a krásná, velká magnolie neboli šácholan. ta má jako plody něco, já tomu říkám "okurčičky", mám ji taky na zahradě, nádherně při kvetení voní.

 
post Zaslal: 13.09.2018 01:11
 

Ahoj Míšo,

květina kterou sis dovezla je opravdu Schefflera, mooc pěkná, pozor u nás to je pokojovka. tj když budeš letnit, tak spíš do polostínu, než na přímé sluníčko a pak radši v bytě, ne přímo u radiátoru, ocení dostatek rozptýleného světla (prostě ne úpal na jižním okně). Zalévat přiměřeně, v zimě mín.

A ten strom, co tam máš tak zašitý je magnolie.  Ty "divný šišouři" jsou plody. Ta šištice by měla být pěkně souměrná, ale vzhledem k tomu, jaké sucho letos panuje tak je šišatá a nevyrovnaná. Je to souplodí měchýřků, které tvoří tento zajímavý tvar. Když zapršelo, nalila se část plodu, pak dlouuuuuho nic a minulý víkend ti zapršelo, takže se zas část plodů zvětšila. Magnolie je hodně starý strom, na zeměkouli je už věky, tak si ji hýčkej. Zasloužila by si asi i víc místa, aby vynikla. Nevím jak plody chutnají, nikdy jsem je neochutnala, jedovatá není, v čísnké medicíně se použivá, v léčitelství taky, hlavně kůra, ale to mi přijde škoda, vlastně tím ten strom ničíš.  Pdle mne je to nějaký v létě kvetoucí druh, ale krk na to nedám, uvidíš přiští rok na jaře. Jarní kvetou před olistěním nebo během rašení, letní kvetou v červenci a srpnu a mají listy.  Tak ať ti krasavice roste. Asi by si zasloužila přihnojit, ty listy jsou dost bledé, ale už je pozdě, špatně by vyzrálo dřevo a mohla by namrznout,  tak to nech na jaro. Taky to může být důsledek bláznivého počasí, málo vody, sucho, hodně slunce, jestli je v sousedství šípek a dub tak moc živin nemá.

 

Právě teď

Dnešní vydání

Poslední příspěvky k článkům

Komerční tipy

Nejnovější diskuse

Včera a předevčírem

Vaše TOP články

Nejčtenější články

Komentáře - Popelnice

Komentáře - Bazar

TOPlist