Seřadit dle: Seřadí článly sestupně (Z-A, 10-1)


S Michaelou

Nádherný migrant je zpět!

nahled

Napřed jsem si myslela, že to je pták … pak, že ze střechy padá kus papíru…a pak mi to došlo – to je motýl!! Gigantický motýl! Asi si umíte představit, jak jsem si málem přerazila obě dvě nohy, když jsem se vřítila střemhlav do pokoje pro foťák…

 

více... 21.05.2018
S Michaelou

Bouřka a Slepička. Jednu miluje Thor, druhá touží po něm

nahled

O tom, že má Thor velký Bůh hromů a blesků, děsný fešák a milovník žen svůj strom, kterým je lípa, už jsem vám vyprávěla. Víte tedy, že v lípě je krásná dívka, kterou má Thor rád, a proto se do lip nestrefuje, aby ji nepolekal. To je vlastně důvod, proč se věří, že kdo má u domu lípu, tomu se blesk vyhne…

 

více... 18.05.2018
S Renatou

Erwin Thoma: Tajná řeč stromů

nahled

Erwin Thoma miluje stromy a práci se dřevem. Když se v knize rozvyprávěl o svých zážitcích z dětství, tak ty z lesa a se stromy patří k těm nejvýraznějším. Není divu, že ho pak o pár desítek let později osud zavedl k podivuhodné situaci...

více... 10.05.2018
S Michaelou

Lomikámen. Květinka boha Urana a Vodnářů. Pomůže i vám

nahled

Říkala jsem si, že jak takhle zjara už tradičně věnujeme čas floře a přírodní magii bylinkové, že bych mohla představit další, velice zajímavé květinky, které možná potkáváte a zatím jste se vzájemně nepředstavili. Loni, pokud si pamatujete, to byl snědek. Připomenu, je to krásná bílá a magicky i lékařsky cenná kytička…

 

více... 26.04.2018
S Michaelou

Neobyčejně obyčejný zajíček (supermamka i cenný amulet)

nahled

Myslím, že vás bude asi hodně, kdo jste na tom jako já. Kdo už se strašně těšíte, až se zima rozloučí. Až si zase budeme fotit broučky a houby a budeme trajdat po lesích. To je o tom, že má člověk chuť fláknout s sebou někde do mechu a být tam celý den. Protože pořád je nač se dívat…je to lék na duši.

 

více... 15.03.2018
S Michaelou a hostem

Zásady rozšířené psíchologie

nahled

Pravděpodobně velice důležitým průkopníkem zkvalitnění tohoto vědního oboru, zaměřeného na duševní hygienu člověka, jeho mentální akceschopnost a omlazení buněk prostřednictvím dostatku podnětů, tedy oboru celkově velice zásadního pro člověka, je psofesor Eda.

 

více... 20.02.2018
S Renatou

A proto nejíme zvířátka: TIP pro děti

nahled

Pamatuji si na dceřino zděšení, když zjistila, že řízek je ze zvířátka. „Jako živého?“ Hm, no ano… Ach! Matně jsem pak vydolovala vzpomínku, ve které jsem se sama vyrovnávala s faktem, že občas se zvířátka prostě jedí. Ono na vsi to bylo snad o to krutější (či snad jednodušší), protože to všechno bylo vidět.

více... 9.01.2018
S Michaelou

Za hodinku začne "VELKÁ"

nahled

Je to tady na Popelkách už taková říjnová tradice. Prostě VELKÁ PARDUBICKÁ je událost a my jí většinou s některými z vás pravidleně sledujeme. Nerada bych to porušila. SÁZÍM NA MLADÉHO VÁŇU. Protože naše dostihová legenda se bude tentokrát jenom koukat.

více... 8.10.2017
S Michaelou

Bezinkový zázrak pro chladné večery – recept! /plus bonus/

nahled

„Před lékařem smekni, před bezinkou klekni“, říkala … jistě, uhodli, moje babička. Faktem je, že to v průběhu roku obměňovala, a že klekacích bylinek bylo hodně. Kdybych měla klekat před každou, u které to babička doporučovala, byla by ze mě asi klekánice. Nicméně, bezinka zdravá je, a jak! Babička dělala likér. Dělám ho roky. Tady je!

více... 25.09.2017
S Edou

Jsem doma. Dík! Edík

nahled

Já to věděl!! Já to věděl, že jsem se nenarodil pod nějakou temnou hvězdou. Vždycky jsem si říkal, že jsem štěně štěstěny. A nepřešlo mě to, ani při té lapálii s kyčelními klouby, které mám operované a jeden mám tak nějak přidělaný napevno. A měl jsem pravdu. Dočkal jsem se a trvalo to jenom necelý rok.

více... 14.09.2017
1 2 3 4 5 6 > >>

Právě teď

Dnešní vydání

Poslední příspěvky k článkům

Komerční tipy

Nejnovější diskuse

Včera a předevčírem

Vaše TOP články

Nejčtenější články

Komentáře - Popelnice

Komentáře - Bazar

TOPlist