Seřadit dle: Seřadí článly sestupně (Z-A, 10-1)


S Michaelou

Kytičková soutěž o mastičku

nahled

I v této okurkové době, která je u nás letos maxi okurková, tak, že už nevíme, co s okurkami a to jsou zatím jenom salátové, v době, kdy se člověku nabízí tolik podnětů, a kdy s sebou pinkám od sporáku k troubě a od koláčků, bublanin a ovocných knedlíků (Bože, miluju léto) k marmeládám, kdy je člověk celý den na čerstvém povětří, na vás myslím několikrát za den.

 

více... 19.07.2019
S Michaelou

Pokloňte se, prosím. Přichází konopí

nahled

A udělám to znovu, že i letos připomenu, co jsem napsala na adresu téhle rostlinky už pravidelně a budu to psát klidně donekonečna. Protože tahle vzácná zástupknyě flory si to zaslouží. Neznám tak neuvěřitelně všestranný a k tomu tak léčivý dar matky Země, než je konopí.

více... 11.07.2019
S Michaelou

Místo, kde víly léčí duši. Uhodnete čím?

nahled

Není to klasická soutěž, jenom taková páteční hádačka pro radost toho, kdo to první napíše odpověď do diskuze. Je to květinka velice známá, velice silná a velice magická. A to nejen jaksi klasicky, ale je magická také pro vědu, která prozatím objevila přes sto nejrůznějších látek, v této krásce obsažených, z nichž každá má na organismus svůj vlastní, silný vliv.

více... 14.06.2019
S Michaelou

Proč ctít lůno bohyně? Proč jíst Physalis?

nahled

Určitě tuhle zajímavou rostlinku znáte už z dětství. Takový je to rozkošný lampionek, uvnitř kterého je kulička. Krom toho, že je to plod malebný a líbivý, je také enormně zdravý, což věděli už peruánští Indiáni. Physalis pokládali za lůno Bohyně Quilju, Bohyně Měsíce, manželky Boha Inti, který byl bohem Slunce a štěstí.

 

více... 29.05.2019
S Michaelou

Kudlačka znáte? Měli byste!

nahled

Já jsem vás zmátla, ale musela jsem, abych upoutala. A to jsem chtěla. Sice vám moc nepomůže vědět, že kudlačka je angrešt, ale jíst angrešt, to už vám pomůže velice. Je to nesmírně zdravá plodina se zajímavým životem i magií. Já třeba angrešt miluji od malička.

 

více... 17.05.2019
S Michaelou

Magie květin: Barvínkova banka a rozrazil na ochranu

nahled

Příroda, ať už se v ní podíváme kamkoli, je sama o sobě jedno obrovské kouzlo. Magie, která se člověku nikdy neokouká. Stačí ono příslovečné, nejen se dívat, ale i vidět. A také slyšet. Příroda totiž hovoří k tomu, kdo naslouchá. Přírodní magie je velice stará, je jednoduchá, ale při své jednoduchosti i silná.

 

více... 8.04.2019
S Michaelou

Růže z Jericha: Magická, nesmrtelná „spící květina“

nahled

Jedna z nejpůsobivějších rostlinek na Zemi. Když jsem jí prvně viděla, bylo mi asi deset a z toho, co umí, jsem byla doslova u vytržení. Byl to první organismus, u kterého jsem mohla vidět, jak je smrt relativní. Staří Egypťané si to o také mysleli.

 

více... 15.03.2019
S Michaelou

Nejkrásnější monarchie už se chystá na cestu

nahled

Ano, myslím, že existuje „monarchie“, která musí fascinovat a nechat úžasu úplně každého, i toho největšího odpůrce všech monarchů. Je totiž ze všech nejkrásnější a dost možná i nejvíc zajímavá, nejvíc obdivuhodná. Kam se na tyto monarchy hrabou všichni ostatní, co do schopností, umu, krásy, síly, vytrvalosti a obětavosti.


 

více... 6.03.2019
S Michaelou

Jaro je tu! Jdeme plivat!

nahled

Už jsem ani nevěřila, ale moc ráda říkám, „já to říkala“! Říkala jsem v prosinci, že jaro přijde v únoru? Říkala. A je tu! A je krásné, voňavé, životadárné a nádherně zpívá. Tady vám zpívá všechno, snad i popelnice a raší plaňky v plotě.

 

 

více... 27.02.2019
S Michaelou

Superpotravina. Prejže rejže? A ono jo!

nahled

Osobně jsem knedlíková a mám potíž vytvořit rýži tak, aby to nebyl blemc, nebo zubolamač. Uvažovala jsem, proč se mi někdy povede a jindy by jí nestrávila ani míchačka na beton a nenaředilo ani ředidlo. Jak se ale člověk do rýže ponoří, tak to je fakt ale kumšt. Na našich stolech je rýže miminko. Možná proto jí ještě tak neumím. Ale jinde? A věřili byste, že matkou rýže není Čína?

 

více... 20.02.2019
1 2 3 4 5 6 > >>

Právě teď

Dnešní vydání

Poslední příspěvky k článkům

Komerční tipy

Nejnovější diskuse

Včera a předevčírem

Vaše TOP články

Nejčtenější články

Komentáře - Popelnice

Komentáře - Bazar

TOPlist