Vydělejte si na Vánoce! Třeba prodejem nepotřebných věcí

Říká se, že kdo šetří, má za tři. A něco na tom bude. Ona se skutečně každá korunka počítá. A nemusíte zrovna být neoblíbeným skrblíkem, který vnoučkovi nedopřeje ani tu zmrzlinu.  Způsobů, jak ušetřit, je docela hodně. Můžete přestat kouřit, popíjet alkoholické nápoje, chodit ke kadeřníkovi, na kosmetiku, jezdit na dovolenou, svítit si svíčkami a toaletu splachovat výhradně dešťovou vodou.

Některé zmíněné šetřící metody jsou až drastické, nemyslíte? Šetřit se totiž dá i jinak. Rozhodně méně násilně. 

 

Pročistěte svou domácnost

Jistě v domácnosti máte spoustu věcí, které nepoužíváte. A tudíž je nepotřebujete. Pak se hromadí, hromadí, až u vás není k hnutí. V lepším případě končí na půdě (máte-li půdu), kde pak pro změnu není hnutí na ní. A zřejmě jste zaslechly, jak jsou přeplněné půdy nebezpečné. Když v nich začne hořet, hoří opravdu rychle. 

 

Darovat, nebo prodat?

Vyvstává otázka, jak s nepoužívaným zbožím naložit. V podstatě máte dvě možnosti. Nabídnout jej okolí a zdarma rozdat (bude-li o něj mát někdo zájem). Za to ovšem nic nedostanete. Pokud nepočítáme vděk obdarovaného, byť i ten má něco do sebe. Pokud si ovšem chcete přivydělat nějakou tu korunku, snažte se nepotřebnou věc spíše zpeněžit, jinými slovy ji prodat. 

 

Bazar, nebo internet?

I samostatný prodej můžete učinit několika způsoby. Jednou z nich je bazar, jež většinou ovšem přijímá zboží tzv. do komise. Peníze za zboží dostanete až po jeho prodeji. A majitel si z prodeje samozřejmě něco strhne. Mnohem lepší v tomto smyslu je inzerce zdarma na některém z renomovaných bazarových webů. 

 

27130NzU.jpg

 

Prodávejte na BIGinzerce.cz

Jednom z největších serverů zaměřených na nákup a prodej bezesporu je server BIGinzerce.cz, na kterém najdete snad veškeré obchodní komodity Auto a motobazar, sportovní bazar, bazar s počítači, mobilními telefony, starožitnostmi, či třeba obzvláště vyhledávaný fotobazar.

 

27131YjE.jpeg

 

Na serveru ovšem můžete výhodně prodávat a nakupovat i nábytek, elektrospotřebiče, hudební nástroje, starožitnosti, ale i zájezdy do zahraničí a reality, tedy byty a rekreační nemovitosti. 


Prodat se tedy můžete pokusit téměř cokoliv, aneb, jak zní staré známé obchodní pravidlo, každý věc má svého kupce.

 

Jde jen o to ho najít. 

 

Zpracovala: Placla


Hodnocení článku

Hodnotili 2 čtenáři průměrem 5 bodů z pěti


Čtěte také:

Birliban: Rohliky pro Aki 
Čokoládové košíčky s mátovým krémem 
Jaký nábytek by neměl chybět ve vaší koupelně? 
Už vás nebaví klasické hračky? Nakupte na Vánoce v malém VELKÉM světě 
Zapečená bramborová kaše s tymiánem 


Diskuze


Pro vkládání příspěvků je potřeba se přihlásit či registrovat.

> >|
> >|

Sobotní příloha

Poslední vydání

Poslední příspěvky k článkům

Komerční tipy

Nejnovější diskuse

Včera a předevčírem

Vaše TOP články

Nejčtenější články

Komentáře - Popelnice

Komentáře - Bazar

TOPlist